Skoči na vsebino

Prepametni sodobni avti


smasher

Priporočene objave

Moj prvi avto je bil volvo 340 diesel. Po tem sm 20 let veselo tankal bencin. Ker so bli spomini na zmrzovanje nafte, mrtve baterije pa komej it 100kmh v vrhniski klanec se zivi. Ko je blo treba kupt dizla, zarad comutinga na siht, je bil zame dan poraza. Ko je odlomlena veja ubila se suzukija balenota, in je k bajti po sili razmer prsu se en dizel, sm skor razglasil dan zalovanja. Se zdej me zvije, ko pomislim. Mamo citroena forda in aprilijo. KAJ PR PIZDI JE SLO NAROBE? 10 let nazaj sm mel Subaruja, Hondo in Kawasakija. Do popolne kapitulacije principov mi manka samo se bmw. Al pa pasat.  Pizda sm zabredu. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli nisem bil mahnjen na avte. Ne rečem, rad pogledam dober avto, vendar se v istem trenutku vprašam, če ga rabim (ne bi bilo slabo če bi se še kje drugje to vprašal :D). Avto mi predstavlja prevozno sredstvo, važno mi je da je varen, zanesljiv in da mi finančno ne predstavlja jame brez dna. Sem bil pred leti v dilemi, kupiti rabljen avto, zaradi katerega se bodo sosedi grizli in ne bodo mogli spat, ali pa raje vzamem za tisto ceno novega, ne tok zanimivega. Sem se odločil za novega Berlingota, kljub nasprotovanju kolega, ne kupit citroena, kupi par let starega passata. Zdaj ga imam 7 leto, nikoli nobenih problemov, lani sem zamenjal prvi akumulator. Ko gremo na dopust odprem prtljažnik in samo filam. Ko pravi slovenceljni smo, gremo na dopust in mormo met pol bajte robe poleg. Za ziher, če slučajno za vedno ostanemo dol. :lol1:Park senzorjev nima, če ga že butnem mam tak zavarovanega. Kolega ima polno park senzorjev in avto zadaj butnjen. Sem mu reku, ja kak pa ti je to ratalo, če maš tolko senzorjev. Ja ni mi piskalo. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa koj zamenov svojga bencinarja za električnega. Se mi zdi da je precej več pozitivnih stvari kot pa negativnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Zok pravi:

1. Ja in ne. Ves kolk trpim ko me je @DAMI34 "prevagal" na crosscalla, ki nima fingerprint senzorja... :ras::BUA::cry: Me sodelavec zajebava zakaj zdaj hodim z dvema telefonoma naokrog - z novim crosscallom ki je v enem kosu, in z razbitim xiaomijem, ki ima vse cukre, ki jih sedaj pogresam... Denarnica pa trpi tako ali tako. Vsaj ne toliko kot pri japkarjih. :jezik::lol1:

2. Ja in ne. Res je boljse s kolesom v kurbarijo kot z mercedesom na siht, ampak vseeno je bolje jokati v bmwju kot v ficotu. :D

3. Nene. Me je malo drugace vzgojila... :wub:

1. pa kaj poslušaš prav vsak neumewn nasvet? Hotu si cegu, k se ne razbije, ne pa cegu s fingerjem :P

2. jebeš avte, motor sune

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, J.a.m.e.s pravi:

Nikoli nisem bil mahnjen na avte. Ne rečem, rad pogledam dober avto, vendar se v istem trenutku vprašam, če ga rabim (ne bi bilo slabo če bi se še kje drugje to vprašal :D). Avto mi predstavlja prevozno sredstvo, važno mi je da je varen, zanesljiv in da mi finančno ne predstavlja jame brez dna. Sem bil pred leti v dilemi, kupiti rabljen avto, zaradi katerega se bodo sosedi grizli in ne bodo mogli spat, ali pa raje vzamem za tisto ceno novega, ne tok zanimivega. Sem se odločil za novega Berlingota, kljub nasprotovanju kolega, ne kupit citroena, kupi par let starega passata. Zdaj ga imam 7 leto, nikoli nobenih problemov, lani sem zamenjal prvi akumulator. Ko gremo na dopust odprem prtljažnik in samo filam. Ko pravi slovenceljni smo, gremo na dopust in mormo met pol bajte robe poleg. Za ziher, če slučajno za vedno ostanemo dol. :lol1:Park senzorjev nima, če ga že butnem mam tak zavarovanega. Kolega ima polno park senzorjev in avto zadaj butnjen. Sem mu reku, ja kak pa ti je to ratalo, če maš tolko senzorjev. Ja ni mi piskalo. :huh:

Edino razumno razmišljanje. Slovenski trg je overbought (prenakupljen) z avtomobili višjega-srednjega razreda. Kar pomeni da imamo star avtopark. Ljudje raje kupijo velik...ogromen in požrešen avto zato, da ga vidijo sosedje, kot razumen uporabnejši in cenejši avto. Veliki neuporabni avto so seveda debelo (pre)plačali in izgubili veliko denarja....zato ga običajno držijo dolgo let....in običajno slabo vzdržujejo.Veliki avti seveda niso prepovedani, če obstaja nek razumni razlog (namenska uporaba).

Jaz sem čisto lep primerek, kako to izgleda. 2008 sem kupil Nissan Pathfinder 2,5 dizel z 171KS. Edino "opravičilo" za tak nakup, ki ga sam sebi razlagam, je to da sem takrat imel dva šoloobvezna otroka, na morju prikolico in 1,5tone težek čoln, ki sem ga vlačil gor in dol. Otroci so odrasli, v prikolico greva z ženo 1x na leto za 7 dni, čolna sem se že davno rešil (hvala bogu). Avto je ostal. 95% časa se zdaj vozim sam v tem avtobusu in edino kar me še zadovoljuje je BOSE surround sistem, da uživam v glasbi. Avto je v 11 letu vreden je mogoče 7 čukov...do sedaj hvala bogu brez težav. In kaj zdaj? Lahko ga prodam nekomu v veselje....spet dodam 10.000 čukov in si kupim nov razumnejši avto...se splača. Mislim, da ne. Torej....guslat so konca potem pa v prešo.

Roko na srce....enako bi zvozili z kakšnim Berlingotom za bistveno manjši denar. Čoln pač ne bi vlačil gor in dol vsako leto, ker sem imel možnost brezplačno deponirati ga na morju. Zdaj imam pač takšno kravo, še vedno zavistne sosede (kar me sicer boli kurac)....pa krajši sem za kakšnih 32.000eur....in življenski nauk.

Kdor lahko naj ga pobere od mene...ni se potrebno učit na lastni koži.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, BIF said:

Edino razumno razmišljanje. Slovenski trg je overbought (prenakupljen) z avtomobili višjega-srednjega razreda. Kar pomeni da imamo star avtopark. Ljudje raje kupijo velik...ogromen in požrešen avto zato, da ga vidijo sosedje, kot razumen uporabnejši in cenejši avto. Veliki neuporabni avto so seveda debelo (pre)plačali in izgubili veliko denarja....zato ga običajno držijo dolgo let....in običajno slabo vzdržujejo.Veliki avti seveda niso prepovedani, če obstaja nek razumni razlog (namenska uporaba).

Jaz sem čisto lep primerek, kako to izgleda. 2008 sem kupil Nissan Pathfinder 2,5 dizel z 171KS. Edino "opravičilo" za tak nakup, ki ga sam sebi razlagam, je to da sem takrat imel dva šoloobvezna otroka, na morju prikolico in 1,5tone težek čoln, ki sem ga vlačil gor in dol. Otroci so odrasli, v prikolico greva z ženo 1x na leto za 7 dni, čolna sem se že davno rešil (hvala bogu). Avto je ostal. 95% časa se zdaj vozim sam v tem avtobusu in edino kar me še zadovoljuje je BOSE surround sistem, da uživam v glasbi. Avto je v 11 letu vreden je mogoče 7 čukov...do sedaj hvala bogu brez težav. In kaj zdaj? Lahko ga prodam nekomu v veselje....spet dodam 10.000 čukov in si kupim nov razumnejši avto...se splača. Mislim, da ne. Torej....guslat so konca potem pa v prešo.

Roko na srce....enako bi zvozili z kakšnim Berlingotom za bistveno manjši denar. Čoln pač ne bi vlačil gor in dol vsako leto, ker sem imel možnost brezplačno deponirati ga na morju. Zdaj imam pač takšno kravo, še vedno zavistne sosede (kar me sicer boli kurac)....pa krajši sem za kakšnih 32.000eur....in življenski nauk.

Kdor lahko naj ga pobere od mene...ni se potrebno učit na lastni koži.

Emm, ni tvoje razmišljanje edino razumno razmišljanje. Je lahko zate razumno, za koga drugega pa popolnoma nerazumno ..

Če nekoga razveseli in mu življenje napolni z radostjo ter veseljem, da ima v garaži parkiranega X6 (al whatever), je potem to čist ok in za njega razumen nakup. Če ga neizmerno osrečuje sosedova faušija, je zanj to razumen nakup. Če koga veseli vsako popoldne šraufat 30 al 40 let star oldtimer, zapravljat dnar in čas za ohranjanje top forme takega avta, je to za njega čist razumno dejanje ...

Kot jaz si tudi ti verjetno doplačal za BOSE sistem v atvu in se nama to zdi razumno. Ker kot audiofilu ni lepšega, da zapredejo vsi toni tako, kot so mišljeni. Marsikdo pa si misli: "kera idiota, da sta za par zvočnikov doplačevala" ...

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Tex said:

Ker kot audiofilu ni lepšega, da zapredejo vsi toni tako, kot so mišljeni.

To je menm mal skregano. Če doma poslušaš res avdiofilski sistem, pol je vse kar maš v avtu navadno bobnenje bez veze. Svoj cajt sm bil precej ajtlih za hišni sistem, pa omare vn metat, pa tephe dvojne....pa kable za dve plači....v avtu je blo pa sam POWER. Zdej? Coltrana, Monka, Brubecka poslušam z jutuba, V avtu pač radio. ko sm šu na mal dalši trip, sm u avto fuknu ipad in en mini blutut spiker....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, vandrovec said:

 avtomatiki, to je za stare none :)

...pa sem se ze skoraj strinjal s tabo. :ras:

1 hour ago, DAMI34 said:

1. pa kaj poslušaš prav vsak neumewn nasvet? Hotu si cegu, k se ne razbije, ne pa cegu s fingerjem :P

2. jebeš avte, motor sune

1. dobil pa orozje... :P

2. ampak v avtu sem vsaj 20x toliko casa kot na mopedu. Tud avto mora (vsaj malo) sunt. :D

Glede muzke - ja pa ne. Prave avdiofilske izkusnje v avtu itak ne mores dozivet, po drugi strani pa sem navajen svojega sistema (nadgradnja fabriskega, ki ze v startu ni bil osnovna izvedenka), in me kar glava boli ko se vsedem v maminega Fusiona s stirimi sirokopasovnimi zvocniki... :cry: Vsakemu svoje. Ce ima kdo od tega zadovoljstvo - zakaj ne? Res se da preziveti brez tega, ampak konec koncev se da preziveti tudi brez piva in cigareta. Ali mesa. Pa motorjev. Koliko je se zivljenja v tem prezivetju je pa ze druga debata. ;)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Tex pravi:

.....

Kot jaz si tudi ti verjetno doplačal za BOSE sistem v atvu in se nama to zdi razumno. Ker kot audiofilu ni lepšega, da zapredejo vsi toni tako, kot so mišljeni. Marsikdo pa si misli: "kera idiota, da sta za par zvočnikov doplačevala" ...

No tu se tut sama najdem ..... ravno razmišljam o prenovi audio sistema v moji mali kobilici...... :rolleyes:..... na konc bo audiosistem več vredn ku avto..... zdej moram še sam mojga prepričat ..... upam, da mi uspe.....:rolleyes:

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Kugelschreiber said:

To je menm mal skregano. Če doma poslušaš res avdiofilski sistem, pol je vse kar maš v avtu navadno bobnenje bez veze. Svoj cajt sm bil precej ajtlih za hišni sistem, pa omare vn metat, pa tephe dvojne....pa kable za dve plači....v avtu je blo pa sam POWER. Zdej? Coltrana, Monka, Brubecka poslušam z jutuba, V avtu pač radio. ko sm šu na mal dalši trip, sm u avto fuknu ipad in en mini blutut spiker....

Drži. Žal sem se preselil iz hiše v stanovanje ..

Edit: če imaš dober in pravilno dizajniran sistem v avtu, lahko tudi v tem uživaš, brez skrbi (ne govorim o power-u) .. ko miley cyrus rukne svoj solo - ma to te ponese čez vse rdeče in v vse enosmerne! :huh:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tudi v avtu se da doseci HQ in pa predvsem, ko je govora o SQ (SPL osebno ne stejem za glasbo)! Sistem na resnem nivoju hitro doseze ceno kaksnega Panigale, S1000RR, ZX10RR....! Se spomnim, ko sem 2016 poslusal avto zmagovalca EMMA EU (iz Rusije) je bil sistem vreden 80-100.000 €

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, dr.looney said:

No tu se tut sama najdem ..... ravno razmišljam o prenovi audio sistema v moji mali kobilici...... :rolleyes:..... na konc bo audiosistem več vredn ku avto..... zdej moram še sam mojga prepričat ..... upam, da mi uspe.....:rolleyes:

Glej, da pokazes, kaj bo.....???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene pa avtov tiče...nekako na 5 do 7 let zamenjam za kaj racionalnega in seveda finančno dosegljivega do te mere, da družinski proračun ne trpi. Če se le da, novo. In nikol čez 1600kubikov in 130 KM. NE RABIM. Seveda pa mora bit dizel. 

Sodobna oprema...sabsolutno se da brez, oziroma je na nek način še bolj varno, ker imaš manj knofov in aplikacij, ki jih vrtiš in šraufaš med vožnjo. 

Nikoli, res nikoli pa ne bi vložil v kakšen avdio sistem, ker v avtu itak poslušam v glavnem samo poročila, muzika pa laufa nekje v ozadju. Tudi v pisarni nikoli nisem imel in ne bom imel radia.

Tako kot na motorju...nikoli, ampak res nikoli ne bi vlagal v nekega akrapota, al pa v drugo vzmetenje. Verjamem konstruktorju, da je našraubal gor natančno tisto, kar na  določen motor spada. Zame je dodat auspuh za 800€ da pridobiš 4,8 KM in 13,5 navora stran vržen denar.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se spomnil še ene prigode na to temo. Je znanec kupil novega golfa 7, z neko high opremo. Spet ni da ni. In mi ves masten razlaga kaj vse ima. Ga poslušam, sem tiho, pa ne da bi mu bil fovš, daleč od tega. Če njega to veseli, sem vesel tudi jaz. In mi našteva, našteva, pa pride do tega, da mu ko se nekaj časa vozi na ekranu nariše šalco kave, mu istočastno za par cm odpre okna, čez da ne bo zaspal,  da mu čez cel ekran napiše, da mora ustavit in it na kofe. Sem mu reku, da to mam tud jaz. Pa me debelo pogleda, ja kak maš kurca palca to v berlingotu. Sem reku, da ko se mi začne zehat ustavim in grem na kofe. Če zavoham, da mam slab luft v kabini, odprem okno. Za to pa res ne rabim računalnika. Je že bil užaljen. 

Ne rečem, določene stvari verjamem, da je fajn imeti, samo da si pa lolek in mora računalnik vse namesto tebe delati... Že s "pametnimi telefoni" se vidi kam smo prišli. Včasih sem poznal na pamet res veliko telefonskih, danes poznam svojo in od žene, pol sem pa že pečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisano za služenje v JNA, ampak takrat še ni bilo gore šare, ki ima poleg naziva še besedo pametni, velja, pa kot poje en drug komad: princip je isti, ostalo su nianse

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!