Skoči na vsebino

Adverts-Tracker: sledenje oglasom na spletu


Gasperr

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Stvar se je začela malo bolj resno razvijati tako v smeri mobilne kot tudi spletne aplikacije..so pa tu zadi še neke birokratske fore, zaradi česar bi mi veliko pomagalo, če bi izpolnili naslednjo anketo :) Obljubim, da vam vzame manj kot 1 minuto ;)

https://www.1ka.si/a/87529

p.s. kmalu bo objavljena spletna stran, kjer bo mogoče spremljati napredek celotne stvari. :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm. Katero verzijo imate? To se vidi tukaj:

Capture.JPG.689085adee4843b6bc4d4f2b1407

Če manj kot 2.2.3 je to možen problem, ker sem prestavil server na drugo mesto in v verziji 2.2.3 to popravil tudi v tej aplikaciji, star server pa ugasnil. Sem upal/mislil, da se vsem uporabnikom avtomatsko posodobi.

Kakorkoli, če je manj kot 2.2.3 pojdi na url "chrome://extensions" in klikni na posodobi razširitve

Capture.JPG.3dd46f0dfd0b963ea2b7c68e355d

 

Če je pa nova verzijo, pa vseeno ne dela, bom pa danes pogledal, kaj bi lahko bilo drugega.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

No, najprej hvala vsem še enkrat za pozitivne komentarje in odzive. :) Kot rečeno že nekaj objav nazaj, stvar se je začela bolj konkretno razvijat in tekom samega razvoja se je ideja malo razširila. Glavno idejo aplikacije, ki temelji na tem ads-trackarju, lahko vidite na danes objavljeni strani:  http://drivers-hub.com/ . Primarna funkcionalnost bo ta, da bomo agregirali informacije o določenem oglasu iz spletnih forumov, kot je motosvet (bmwslo, alfa-forums, avtoforum, renaultforum ....) in jih prikazovali na portalu. Če bo torej oglas kjerkoli na internetu objavljen in se bo o njem že govorilo, bodo vse te informacije prikazane na skupnem mestu. Tako bomo poskusili narediti čim večjo transparentnost pri nakupovanju oglasov in s tem zmanjšati prikrivanja pri prodaji vozil. 

Vsaj pri sebi vem, da ko kupujem, prvo pogledam raznorazne forume in teme tipa "Ali je že kdo videl ta oglas..", da preverim mnenje drugih uporabnikov in si mogoče premislim, še predno grem gledat motor, ki je 200km oddaljen, ker ga je nekdo drug že videl in delil mnenje. No to in še veliko več bo sedaj na portalu prikazano skupaj. Sekundarna funkcija sledenja oglasom (kot to počne ads-tracker) seveda ostaja, a mislim, da bo za navadne kupce primarna funkcija bolj zanimiva.

Ideja je še v razvoju in nič še ni "zabetonirano". Integracija forumov je le ena izmed idej, poskusili bomo najti seveda še druge uporabne stvari, ki bi pomagale pri nakupu in jih integrirati v portal. Ena izmed takšnih je portal e-uprave, kjer lahko preveriš, če si res "2.lastnik". :P  Potem so tu še eurotax in podobne. :)

 

Razvoj lahko spremljate na FB: https://www.facebook.com/drivershubapp in twitterju https://twitter.com/drivershubapp. Bom pa seveda obveščal tudi na v tej temi, kjer ste s pozitivnim odzivom "krivi", da se je stvar sploh začela bolj konkretno razvijati :P

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

... Gre za nadgradnjo aplikacije, na kateri sem delal lani v začetku leta in se je sedaj razvila tudi v spletno in mobilno aplikacijo. Namen je, da vas obvešča o novih oglasih, ki pridejo na splet (npr. na avto.net), brez, da non-stop ročno spremljate te portale. Poleg tega združuje tudi več portalov skupaj.

Naredil sem jo, ker sem kupoval GSX-R 750 K8+, ki se je takrat res redko pojavljal na spletu, ko pa se je, je hitro bil prodan. No na koncu mi ga je uspelo kupit :) Zdaj imam podobno težavo z Ducatijem 1198 :D 

Namen imam, da to aplikacijo razširim tudi tako, da bodo uporabniki lahko komentirali in ocenjevali oglase (torej neke vrste oglasi iz interneta za vsak oglas posebaj). Prav tako bo "modul", ki bo po različnih forumih iskal objave, ki se nanašajo na specifičen oglas in jih agregiral v to aplikacijo. V glavnem ideja je, da je res vse na enem mestu in da se naredi korak proti transparentnosti oglasov.

Trenutno je aplikacija za sledenje avtov, motorjev in nepremičnin na portalih avtonet, bolhacom, oglasisi, nepremicninenet. Je pa prioriteta pri razvoju tudi razširitev na sosednje trge (njuškalo, subito, autoscout, ..). :)

Vsak feedback je dobrodošel. Več si lahko preberete tudi na http://www.adverts-tracker.com, mobilna aplikacija pa je na voljo tukaj. 

Prilagam še dve sliki, kako to izgleda na telefonih.

22879057_10210018084319823_411416046_o.png

22810273_10209994778777199_1495105832_o.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala :) V bistvu sem vse sam, ja. Težko je dobit nekoga, ki bi pomagal pri tem...kar seveda razumem - ne morem nikogar plačat, ker sem študent, dobička pa še ni :D  Ampak bo že - hobby projekt, če kdo uporablja pa toliko bolje, da imam malo motivacije nadaljevat. 

Promoviram večinoma na FBju in malo tudi preko AdWordsov. Verjetno je kak uporabnik prišel tudi od teh oglasov..ampak je pa kar drago. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Gasperr pravi:

Hvala :) V bistvu sem vse sam, ja. Težko je dobit nekoga, ki bi pomagal pri tem...kar seveda razumem - ne morem nikogar plačat, ker sem študent, dobička pa še ni :D  Ampak bo že - hobby projekt, če kdo uporablja pa toliko bolje, da imam malo motivacije nadaljevat. 

Promoviram večinoma na FBju in malo tudi preko AdWordsov. Verjetno je kak uporabnik prišel tudi od teh oglasov..ampak je pa kar drago. 

Vem da je long shot, ampak povprašaj direktno na avto.net koliko bi računali za integracijo z njihovo stranjo, al pa pač oglašuješ izključno tam. Enako velja za ostale strani na katerih stvar deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Sem sprobal app pa mi jo ne zažene :( dobra ideja drugac!

sicer plačljiva ampak zanesljiva alternativa je: moj-nakup.si (14 dni je zastonj)

Imajo pa zaenkrat samo avto.net 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!