Skoči na vsebino

Honda CB 1000 R 2018


Demon

Priporočene objave

Roko na srce nima veze!S tem se tolažite tisti,ki nimate dnara za tak nag stroj ali še boljši stroj!

Jaz se strinjam z @Demon  kako naj razumeva ljudi,ki so kao motoristi,vozijo in hrati trdijo,da je dodatna moč,ki je na razpolago in koriščenje le in samo v voznikovi glavi brez veze...

Čudaki!!!!!!!!!

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, sesir said:

Roko na srce nima veze!S tem se tolažite tisti,ki nimate dnara za tak nag stroj ali še boljši stroj!

Jaz se strinjam z @Demon  kako naj razumeva ljudi,ki so kao motoristi,vozijo in hrati trdijo,da je dodatna moč,ki je na razpolago in koriščenje le in samo v voznikovi glavi brez veze...

Čudaki!!!!!!!!!

Letos sem imel pripravljene šolde za SX-a, ki je cenovno v rangu tega nagca. Zakaj spet nekaj govoriš na pamet? :twak: Poleg tega ne pozabi, da je bil ta moped moja PRVA izbira, še preden sem prišel na ta forum.

Zdaj pa: ko bi dal oba mopeda enega zraven drugega in moral za oba plačati isti denar, bi se danes nedvomno raje brez premisleka odločil za SX. Ko sem sedaj namreč začel videvati prve testne vožnje na YouTube, mi tale stroj ne potegne zaradi mnogih razlogov, ki sem jih že opisal v prejšnjih postih, tako, da sedaj ne bi bil več niti moja zadnja izbira. :) Ne rečem pa, da ni top zadeva, gledano iz tehničnega vidika, zato ga ne pljuvam, ampak celo iz srca privoščim vsem, ki si ga bodo omislili. Pač zame tak tip mopeda ne bi bil preveč primeren. Imam rad nekaj več vetrne zaščite, čeprav jo tudi sedanji skuter, ki ga bom dobil, ne omogoča ravno za izvoz. Ampak to je vseeno le prehodni moped, ki bo služil svojemu namenu, za dlje časa oz.  za čisto zares pa nagca ne bi kupoval. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej...vse štima odloču si se za kawl power....lepo,super,naj ti bo vožnja sladka a bedasto je opravičevati svoj ne nakup honde s tem,da ima brez veze in preveč konjev,ker to nikakor ni res!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, sesir said:

Glej...vse štima odloču si se za kawl power....lepo,super,naj ti bo vožnja sladka a bedasto je opravičevati svoj ne nakup honde s tem,da ima brez veze in preveč konjev,ker to nikakor ni res!

To glede moči je bil samo eden od postranskih komentarjev, glavna zamera, ki jo imam zdaj do tega mopeda je lega sedenja, ki izgleda malo "čudno" in pa sam izgled, pa seveda neuporabnost za vožnjo s sopotnikom, ker ima zadnji konec zelo kratek in odsekan.

To je v bistvu s konji in elektroniko nabildana retro šminka, ki bo bolj kot za na cesto, primerna za pred oštarijo in izvabljanje prikimavanja kameradov, kako je lep, pa še to samo od nekaterih, ker drugim bo grd. :) S tem si težko predstavljam nekajdnevno vožnjo po Jadranki, sorry, pa ne zaradi morebitnega pomanjkanja moči ali tehničnih performanc, pač pa zaradi tega, ker je to naporen moped za daljše vožnje. Je pač nagec, hebat ga.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoje mnenje...pa da se razumemo men Honde niso všeč...No seveda RC211 je svetovna....

Vse so vzroki,to,da ima preveč konjev pa nebuloza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Kawalir said:

Lahko ti odgovorim na moj način:

Na nakedu piha "k' svina" nad 120 km/h in je tudi 80-90 KM čisto dovolj. V območju do 120 km/h za kruzanje po cestah, ki niso avtoceste, dvomim, da potrebuješ več kot toliko moči. Če pa gremo na avtocesto in se nad 140 km/h peljemo dlje časa, se tale nagec skrije proti udobju SX-a in drugih podobnih mopedov. :) 

Lahko ti odgovorim na način @DAMI34 :

"Konji na nakedu ne igrajo bistvene vloge, 80 ali 140 konjev, vse se približno enako vozi, zebe povsod enako, drža je nekje identična, torej zračni upor kmalu ko presežeš 100km/h". 

To vem sam, da nad 120 na nakedu piha ko pes, sem ga imel. Ampak vseeno imam raje nakeda s 150 KM kot pa 90 KM. Ko se odločiš da ga boš pognal nad razumno mejo vetra, ti vsak "konj" zelo prav pride, ker se zaradi veliko večjega zračnega upora tudi šibkejši motor "muči" in spravi seveda toliko manj ven. Načeloma so šibkejši nakedi tudi motorji z manj kubičnimi centimetri prostornine, posledično manj navora. Dejstvo pa je še vedno, da konjičev pa uporabiš toliko, kolikor jih zbudiš z desnim zapestjem. Je sicer res, da so močnejši motorji tudi dražji za nakup in vzdrževanje, ampak motorizem ni nikoli bil poceni in racionalen hec, vseeno sem pa mnenja, da več KM pomeni tudi več "heca"! :) Sicer pa.... Vsakemu svoje. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekedi so igračke za čez owinke :D tu konji res ne igrajo bistvene vloge, ampak od viška ne boli glava. :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Kawalir pravi:

To glede moči je bil samo eden od postranskih komentarjev, glavna zamera, ki jo imam zdaj do tega mopeda je lega sedenja, ki izgleda malo "čudno" in pa sam izgled, pa seveda neuporabnost za vožnjo s sopotnikom, ker ima zadnji konec zelo kratek in odsekan.

To je v bistvu s konji in elektroniko nabildana retro šminka, ki bo bolj kot za na cesto, primerna za pred oštarijo in izvabljanje prikimavanja kameradov, kako je lep, pa še to samo od nekaterih, ker drugim bo grd. :) S tem si težko predstavljam nekajdnevno vožnjo po Jadranki, sorry, pa ne zaradi morebitnega pomanjkanja moči ali tehničnih performanc, pač pa zaradi tega, ker je to naporen moped za daljše vožnje. Je pač nagec, hebat ga.  

:slap:

2360tj.jpg.df1c7af5dde7b3039587d414738d3a34.jpg

Sam furam en tak (ne tega) modern mopi z retro šminko in ti lahko direkt rečem da maš narobe.

 

On topic: lep, priznam pa da sem sucker za old school look/new age tech. Moderni izgled ala transformerji mi sploh ne potegne na 95%+ motorjev.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Xebec said:

On topic: lep, priznam pa da sem sucker za old school look/new age tech. Moderni izgled ala transformerji mi sploh ne potegne na 95%+ motorjev.

 

A je torej možno, da si kot naked retro fan sploh objektiven :? Kot si napisal, NE...

 

i-wanted-to-w1txeo.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom še jest mal oglasila v tej temi. :cool: Sama ne vozim , ampak se vozim na zadnjem zicu. :blush:

Voznih lastnosti torej ne bom komentirala, ker nimam pojma. 

Komentiram lahko samo videz in kot ljubiteljica klasičnih motorjev mi tale sploh ni všeč. In glede na tehnične podatke se mi zdi absolutno predrag, ker ni nič posebnega. Pa še neprijazen za sopotnika je. Torej pri naši hiši ne bo spremembe v garaži ;) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kawalir pravi:

A je torej možno, da si kot naked retro fan sploh objektiven :? Kot si napisal, NE...

Objektiven...pri izgledu motorja? Dobra fora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kawalir said:

S tem si težko predstavljam nekajdnevno vožnjo po Jadranki, sorry, pa ne zaradi morebitnega pomanjkanja moči ali tehničnih performanc, pač pa zaradi tega, ker je to naporen moped za daljše vožnje. Je pač nagec, hebat ga.  

Katerega 100KM+ nakeda si že vozil, po možnosti po jadranki? Verjetno še nobenega? Se motim? Za vožnjo v dvoje zna biti res naporen, zaradi majhnega sedeža in pozicije sopotnika. Solo pa 500km na dan odpelješ brez kakšnega trpljenja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, XTR said:

Katerega 100KM+ nakeda si že vozil, po možnosti po jadranki? Verjetno še nobenega? Se motim? Za vožnjo v dvoje zna biti res naporen, zaradi majhnega sedeža in pozicije sopotnika. Solo pa 500km na dan odpelješ brez kakšnega trpljenja. 

Kaj hočeš povedati s svojimi vprašanji? Da nisem kompetenten komentirati, ali kako? :twak: RES JE, nikoli nisem vozil nobenega nagca z več kot 100 KM, še manj po Jadranki, sem pa zato prebral mnenja tistih, ki so jih. :mad:

Zdaj pa vprašam tebe: kako veš, da je zemlja res okrogla? Si se prepričal SAM, da je temu res tako? Ali povzemaš po tem, kar so te učili v OŠ in so v učbenike objavili tisti, ki so bili v vesolju in si ogledali zadevo?

Kako veš, da ženska zanosi, ko jo oplodi moški in ne recimo po Sv. duhu? Si preverjal SAM, kako je s tem, ali povzemaš po tem, kar so ti povedali drugi?

Rečem ti to, kar je Jezus dejal svojim sodobnikom: "Kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen vame!" :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kawalir pravi:

...Kako veš, da ženska zanosi, ko jo oplodi moški in ne recimo po Sv. duhu? Si preverjal SAM, kako je s tem, ali povzemaš po tem, kar so ti povedali drugi?

Tola pa pomoje da je že kdo sam preveru...................................................:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, VS800 said:

Tola pa pomoje da je že kdo sam preveru...................................................:lol1:

Lahko razložiš KAKO? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kawalir said:

Kaj hočeš povedati s svojimi vprašanji? Da nisem kompetenten komentirati, ali kako? :twak: RES JE, nikoli nisem vozil nobenega nagca z več kot 100 KM, še manj po Jadranki, sem pa zato prebral mnenja tistih, ki so jih. :mad:

Z vsako novo izjavo samo potrjuješ moje prvotno mnenje o tebi, ki sem ga že napisal v eni temi. Ne vem zakaj se počutiš napadenega in mi postavljaš nesmiselna, smešna vprašanja? S tem samo smetiš po temi, pa ne samo po tej.. :(. Premalo voziš, preveč bereš in pišeš :klicaj: Ne verjemi vsem testom, da ne boš na koncu razočaran, ko boš na pamet kupil kakšen motor. Govorim iz lastnih izkušenj, na srečo sem ga prej probal (na papirju pa oh in sploh motor, zame žal ne). In ne, ni isto 80-90 ali 140KM. Ko boš peljal enkrat močnejšega boš spremenil mnenje.  

Se že ve, kdaj jih dobijo v AS-u? Me že firbec matra, ker sem ravno namenjen k njim. Verjetno bom ravno kakšen dan prezgodaj tam, zato sprašujem. 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, XTR pravi:

Premalo voziš, preveč bereš in pišeš :klicaj: Ne verjemi vsem testom, da ne boš na koncu razočaran, ko boš na pamet kupil kakšen motor. Govorim iz lastnih izkušenj, 

Točno tako...Sam in prijatelji imel/imajo bolj kot ne vse firme SS 1000...

Cbr1000rr 2004 po testih ni bila slaba takrat...kao 172 konjev...sprobal vse 4 in honda mi bila daleč naslabša in tako kupil R1...kasneje ninjo...testi so testi...vsakemu pa vsake zadeve ne gleda z istimi očmi....

Sprobal sem res čuda različnih mopedov in na določenih moti to ali ona ali ima oni to boljše in na koncu šele sam z izkušnjami vidiš kaj je tisto kar si želiš od mopeda...

Zato sem jz proti nakupu prvega,novega motorja na kredit!Dejstvo je,da ne veš kaj točno hočeš,da ti moped nudi in s tem velika,velika možnost hitre prodaje/izgube,motor prodan,kredit ostaja in tako pol po drastični izgubi iščeš rabljen mopi, kateri bo izpolnjeval več tvojih kriterijev....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, sesir said:

Zato sem jz proti nakupu prvega,novega motorja na kredit!Dejstvo je,da ne veš kaj točno hočeš,da ti moped nudi in s tem velika,velika možnost hitre prodaje/izgube,motor prodan,kredit ostaja in tako pol po drastični izgubi iščeš rabljen mopi, kateri bo izpolnjeval več tvojih kriterijev....

Lahko mu ga babica plača, me ne zanima. Moti me samo "pametovanje" na osnovi prebranih testov, brez lastnih izkušenj.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, XTR pravi:

Lahko mu ga babica plača, me ne zanima. Moti me samo "pametovanje" na osnovi prebranih testov, brez lastnih izkušenj.  

Hmmm..Zame tuje izkušnje nepoznane osebe vredne nič glede mopedov... No ja H2 mi svetovn po ogledu 6gb testov...je pa res,da 2015 letnik ne...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, če se držite teme (Honda CB 100 R)....  Hvala.

@sesir, zate to še posebej velja, imaš od nedavnega celo svojo temo z naslovom "Dolgcajt mi je... "

@Kawalir, zdi se mi, da malce preveč kompliciraš... OK, saj ni nič narobe, če te veselijo teoretično-hipotetična razmišljanja o nekaterih modelih. Ampak tule gor so nekateri soforumaši, ki so določene mopede tudi praktično sprobali,  ne samo po Jadranki. Zato si jim za njihova iskrena mnenja lahko samo hvaležen, in ni nobene potrebe, da se počutiš napadenega... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kawalir pravi:

Kaj hočeš povedati s svojimi vprašanji? Da nisem kompetenten komentirati, ali kako? :twak: RES JE, nikoli nisem vozil nobenega nagca z več kot 100 KM, še manj po Jadranki, sem pa zato prebral mnenja tistih, ki so jih. :mad:

Torej se ti sanja ne kaj komentiraš. Različni ljudje, različni motorji, različna mnenja, različna razlaga taistih mnenj. Dokler na mopedu ne sediš sam in ga ne zvoziš vsaj par deset (raje sto) kilometrov veš bolj malo. Eno je nabijanje lastnikov (vsak svojo kobilo brani pa magari ga skoz v zobe brca), drugo je nabijanje testerjev (ki po možnosti živijo od prodaje/oglasov za motorje ki jih testirajo), tretje je lastna izkušnja. In tole zadnje zna zelo odstopati od slišanega, prebranega in preštudiranega. Pa ja, sem nekaj Jadranke prevozil z 100KM+ nakedom. In ne, sopotnica se ni nikol pritoževala.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, XTR said:

Z vsako novo izjavo samo potrjuješ moje prvotno mnenje o tebi, ki sem ga že napisal v eni temi. Ne vem zakaj se počutiš napadenega in mi postavljaš nesmiselna, smešna vprašanja? S tem samo smetiš po temi, pa ne samo po tej.. :(. Premalo voziš, preveč bereš in pišeš :klicaj: Ne verjemi vsem testom, da ne boš na koncu razočaran, ko boš na pamet kupil kakšen motor. Govorim iz lastnih izkušenj, na srečo sem ga prej probal (na papirju pa oh in sploh motor, zame žal ne). In ne, ni isto 80-90 ali 140KM. Ko boš peljal enkrat močnejšega boš spremenil mnenje.  

Se že ve, kdaj jih dobijo v AS-u? Me že firbec matra, ker sem ravno namenjen k njim. Verjetno bom ravno kakšen dan prezgodaj tam, zato sprašujem. 

Ne počutim se napadanega, moje vprašanje tebi je enako (ne)smiselno, kot tvoje meni. Razen seveda, če je dovoljeno komentirati SAMO lastne izkušnje, potem je pa druga pesem. Da 80-90 KM ali 140 KM na nagcu ni isto povej @DAMI34, ki je lepo napisal, kaj in kako glede tega. Mu popolnoma zaupam, ker vem, da je vozil že vse živo. Pa tudi iz lastnih izkušenj, kolikor jim imam, se mi zdi nekako tako, kot je povedal on. 

Tudi TESTOM (ne testu, govoriva torej o množini) načeloma zaupam, ker jih k sreči ne delajo takšni, kot jaz, ampak res izkušeni, ki so prevozili toliko in s toliko različnimi, kot pol foruma tukaj skupaj. In, če večina testov o nečem pove približno enako, pač verjamem. Mimogrede, je temu tudi namenjeno novinarstvo, da se kupci lažje odločijo na osnovi testov, ne lastnih izkušenj. Vsaj pri avtomobilih je tako, pa je možno preizkusiti skoraj vsak model, ki je na trgu, pri motorjih pa še bolj, kjer žal kupuješ bolj na osnovi izkušenj drugih in lastno oko. 

V AS-u jih baje dobijo nekje aprila, toliko, da ne boš tja hodil gledat na uro. Ker pa tudi sam nisem od včeraj, mi boš glede tega nagca seveda potrdil, kar sem o njem napisal, če boš seveda pošten. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, Kawalir said:

V AS-u jih baje dobijo nekje aprila, toliko, da ne boš tja hodil gledat na uro. Ker pa tudi sam nisem od včeraj, mi boš glede tega nagca seveda potrdil, kar sem o njem napisal, če boš seveda pošten. :smoke:

Nekje aprila, to vem, ko bo znan bolj točen datum pa naj kdo napiše. Ne grem gledat na uro in ne samo firbcat, mimogrede bi pogledal to novo čudo, da lahko potem povem svoje mnenje, ne mnenje kakšnega soforumaša... ;). Tvoje izjave o moči ne bom nikoli potrdil, tudi jaz nisem od včeraj! Ne nameravam se prerekati glede tega, ko boš peljal cb-jko (lahko tudi stari model) pa napiši svoje mnenje. Novinarji ustvarijo neko splošno mnenje, katero vedno jemljem z rezervo. Lastna izkušnja pa je nekaj drugega, kot je že zgoraj omenjeno. 

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, XTR pravi:

Se že ve, kdaj jih dobijo v AS-u? Me že firbec matra, ker sem ravno namenjen k njim. Verjetno bom ravno kakšen dan prezgodaj tam, zato sprašujem. 

 

Danes sem videl nekaj zelo podobnega v AMZS na tehničnem(identičen sprednji del), ampak je zadnja guma bolj spominjala na <300kubične motorje, tko da je verjetno precej manjši agregat spodaj :) Je pa gor bila nalepka AS Domžale in 100% je bla honda, tko da se verjetno tud veliki bratec kmalu pojavi v salonu(če še ni)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!