Skoči na vsebino

Poštarski motor


Yucco

Priporočene objave

Evo tema je prestavljena semkaj

Za začetek bi nabavil katero od 50ccm zadev,  v primeru pa da bo to neizvedljivo pa tudi 125ccm.

Jasno mora biti avtomatski menjalnik ; nerazumem kako lahko dela nekdo z ročnim menjalnikom

Kaj pravite na omenjeni Peugeot?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12319646&display=Peugeot vogue

Bi bila potrebna homologacija v primeru, da bi cross ali trial predelal v poštnega?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

to se mi zdi še ena tema brez glave rep bo morda dobila, še. Prvi vtis prvih dveh postov je "WTF ???", torej ali boš poštar in bi rad našel moped za delo? 

Ali nebi tako začel temo? "Potrebujem moped za raznašanje, kaj bi priporočili? "

Torej če se moraš voziti po cesti mora biti moped cestno legalen, torej cross ne pride v upoštev.

Kaj pa kakšen Piaggio Liberty, dostava pizz, in poštarji jih veselo terajo okoli.

No če sem zadel nemen teme svetuje scooter, po možnosti EU proizvajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Yucco pravi:

Kaj vam ni jasno?Omenjeni me ne zanima, saj ga ima vsak in mi je dolgočasen

A tisti trial se ne bi dalo homologirati za delo?

Redko kater trial motor ima homologacijo in ga je moznost registrirat...so pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno koliko "km" je območje razvoza. Jaz sem v gimnazijskih dneh med poletjem razvažal za Dnevnik (nikoli nebi več tega počel). Jaz sem uporabljal APN6.....seveda je bilo to v 90-ih.

JAz bi priporočal električni pogon. Privarčeval boš pri bencinu in olju + vsi ti bodo hvaležni, ker ne boš ropotal ob 5h zjutraj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Yucco pravi:

Kaj vam ni jasno?Omenjeni me ne zanima, saj ga ima vsak in mi je dolgočasen

Kaj tebi ni jasno? Sprašuješ kateri 50ccm motor za razvoz pošte. Nikjer nisi napisal da je Hip Hop dologčasen oz da ne pride v poštev. In pol pizdiš kot ti predlagam namenski motor za prevažanje pošte. Nauči se malo bolj natančno izražati. Preko foruma težko ugibamo, kaj si nekdo misli. Bo šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Darko3g 

Kaj pa naj bi bilo po tvoje narobe, če bi delo opravljal stoje oziroma bi vgradil sedež?

Veliko je vstajanja in sedanja?

Si počel omenjeno?

@Roger G. Jagger 

Zakaj si pa prekinil omenjeno delo, če ni skrivnost?

A si to počel čez počitnice?

Te ropotanje res moti? A ni lepo, ko veš kdaj pride časopis in nerabiš budilke?

@jskrablin 

A nisi spremljal teme od začetka?

Če sem prilepil Honde in ostale, kaj ni jasno, da original poštarski forum ne pride v poštev?

Vse to kar si navedel mi je jasno in nevem, čemu se potem javljaš, če ne opravljaš omenjenega dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Yucco pravi:

@Darko3g 

Kaj pa naj bi bilo po tvoje narobe, če bi delo opravljal stoje oziroma bi vgradil sedež?

?

@jskrablin

Na triala vgradit sedez verjemi,da bo ostalo pri sanjah...

Stoje postar?ni posta pretežka?

Recimo "trial" s sedežem je Beta alp4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 11. 2017 ob 19:24, Yucco pravi:

Jasno mora biti avtomatski menjalnik ; nerazumem kako lahko dela nekdo z ročnim menjalnikom

Kaj pravite na omenjeni Peugeot?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12319646&display=Peugeot vogue

Bi bila potrebna homologacija v primeru, da bi cross ali trial predelal v poštnega?

 

 

pred 11 urami, Yucco pravi:

Kaj vam ni jasno?Omenjeni me ne zanima, saj ga ima vsak in mi je dolgočasen

A tisti trial se ne bi dalo homologirati za delo?

"nerazumem kako lahko dela nekdo z ročnim menjalnikom"

ročnih je bolj malo..na kakšni stari dvojki pa trojki in vespi se še najde ..

nožni ...

pred 5 minutami, Yucco pravi:

@Darko3g 

Kaj pa naj bi bilo po tvoje narobe, če bi delo opravljal stoje oziroma bi vgradil sedež?

Veliko je vstajanja in sedanja?

Si počel omenjeno?

@jskrablin 

A nisi spremljal teme od začetka?

Če sem prilepil Honde in ostale, kaj ni jasno, da original poštarski forum ne pride v poštev?

Vse to kar si navedel mi je jasno in nevem, čemu se potem javljaš, če ne opravljaš omenjenega dela.

a ti ne spremljaš teme od začetka??? a ne vidiš da je v prvem postu napisano :

"nerazumem kako lahko dela nekdo z ročnim menjalnikom"

ne mešaj originalnega poštarskega foruma z motosvetom..ker kot si napisal ne pride v poštev..

kaj ti je jasno? kako se raznaša 70-90 kg robe v stoje z eno roko (ker z drugo roko mečeš časopise ) vmes pa non-stop z nogo menjaš prestave ?

daj pojdi ubijat praznični duh na poštarski forum..tam je sedaj čisti mir , ker imajo dela čez glavo..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem to delo opravljal pred vec, kot 20

leti. Pa se to bolj poletno/dijasko delo. Meni osebno se je zagravzalo. Zelo jutranje delo (do 7h mora bit koncano), placali (Dnevnik) so npr. 2L/100km, poraba realna pa npr. 3.5L/100km in brez olja (mesanica). Zato bi jaz osebno razmislil o elektricnem pogonu. 

Ko je dez ali sneg je full noro delat, NOT!!! Potem so casoposi mokri, ker ni opcije, da v nalivu ostanejo zadnji izvodi suhi (klici na Dnevnik in trganje od stimulacije). Pa na Igu, kjer sem jaz razvazal, vsakdo ki ima psa, nima nekega malega ampak vecinoma mrcine (in kaksen je kdaj se odpel-veselica)! Jaz 

In ja, motil bi me zvok prdule motorja ob 4:45 zjutraj......

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Yucco pravi:

A nisi spremljal teme od začetka?

Če sem prilepil Honde in ostale, kaj ni jasno, da original poštarski forum ne pride v poštev?

Vse to kar si navedel mi je jasno in nevem, čemu se potem javljaš, če ne opravljaš omenjenega dela.

V tej temi ni nobenega govora o Hondah. Ne, ni jasno kaj se ti mota po glavi na podlagi parih objav na forumu. In res ti priporočam da se začneš obnašati malo bolj situaciji primerno. Ti si tisti, ki potrebuješ informacije.

 

Kar se tiče triala. Dvomim da ima katerikoli trial nosilnosti za 70+ kg robe poleg voznika. Pa tud kaj jim manjka. Recimo pomožni okvir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Roger G. Jagger 

Verjamem.

Pač mladi mulc in takrat se ti ni ljubilo delati v omenjenih razmerah.

Kaj te pa moti prijetno jutranje prdenje?A si starokopitni starček in v Zokijevi stranki?

A moped APN6, ki ga omenjaš je bil pa od podjetja oziroma PTT?

Jaz razmišljam, da bi si eno legendo nabavil, ki pa ni Tomos, razumeš?

@jskrablin 

Glej, to tvoje pametovanje nikamor ne pelja.

Vidi se ti, da si član Zokijeve stranke in priporočam ti, da se z njegovim Jurčkom in Uršulo posvetuješ ter malo obiščeš Gano.

Drugače pa se malo razglej in boš videl, da je trial za marsikaj uporaben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elektro moped in bodo vsi veseli! Živim ob gozdu na samem in poleti pri odprtem oknu, verjami, da ni prijetno, ko ti pod oknom obrača adrenalinski navdušenec razjebano prdulo ter nato k drugemu sosedu ponovit obrat ter poln gas po ulici. Da o škripajočih zavorah ne govorim. Sedaj pozimi z avtom pa polna  zavora, odpiranje vrat, zapiranje na polno in poln plin vzvratno, zavora, obrat, poln plin do soseda, zavora, vrata, poln plin vzvratno cca 150 m, zavora in poln plin naprej. Ni prijetno in en lep dan, ko bom nasajen, ga bom sestrelil iz vozila pa če sosed dobi cajtnge ali pa ne :blush:!   Zakaj pa imajo poštarji v urbanem okolju prepoved raznašanja pošte pred 8 uro zjutraj? Zakaj časopis raznašajo z kolesi? 

Hard enduro z odprtim rorom bi bil najbolj primeren. Narejen je za skoke čez pločnik, bližnice čez zelenice, robusten okvir, grobe pnevmatike, poskočen, da si hitro fertik. :twak: Tako, ali drugače. Glede na zaslužek je pa vsaka investicija povrnjena v 20 letih, razen bicikl ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtor teme: kaksne Zokijeve stranke? Katera pa je Zokijeva stranka?

Ko bos polnoleteb, bos ugotovil, da se ti bolj “da” delat v tistih razmerah, kot po 30ih. 

Kako mislis, starikopiten? Se iz casov kocij? Ker prdenje motorjev dostavljalcev  me moti (pika)! Zato nisem narocen na noben tiskani medij. (Problem resen)

Ocitno sam ne ves kaj bi. Imel cool motor za dostavo, ga se na spimpal in bil glavi na rajonu- oyeaaa!

jaz sem v tej temi off!

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej @Yucco. Postaviš vprašanje. Dobiš odgovor. Če ti odgovor ni všeč... tvoj problem. Če se pa še enkrat spraviš takole brezveze nekaj na osebni nivo, pa se da uredit da nekaj časa ne boš imel več možnosti postavljat vprašanj na tem forumu. Smatraj to za zadnje opozorilo pred ukrepom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Yucco pravi:

@Roger G. Jagger 

@jskrablin 

.

Drugače pa se malo razglej in boš videl, da je trial za marsikaj uporaben

Daj me oz nas razsvetli...sem si ga lastil več let....

Uporaben je res vsestransko...trganje oblačil,delanje modric,vlecenje ustnic do ušes,no prosim povej se kaj poleg nastetega

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ne zastopite, to je moderna bipolarna mladina, še sami ne vejo kaj bi, ampak trenutno okvirji so staromodni in omejujoči... :lol1::lol1::lol1::lol1:

Zahteve so jasne, legenda iz '80, da je avtomatik, ima MFpower zadi da fajn prdi (tudi če je 4takt), da je skoraj zastonj (ker kultni old skul motorji so đabe ker jih noben noče imet).

Torej Tomos je čisto dovolj kulten, problem je v tem ker je tudi ostal arhaičen, torej bil je kul v '80 in tam je nekje ostal (in zbrisali so ta kul modele)

Stari kultni motorji niso avtomatik, avtomatika se je razširila šele sz evropskimi skuterji v '90.

Torej trial motorji in podobni nimajo zadaj dovolj ojačanega okvirja za vozit 120kg (recimo voznik+papir)

Evo hard endura konec '80, 50cc...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12695647&display=Fantic oasis 50

to izpolnjuje vse zahteve ki si jih postavil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel zeljo kot za tak mopi yamaha tw125 ali tw200...ne za delo pac tak finta kul mopi....imeli na morju sposojeno 5nas je peljala...hehe

Kateri trial mopi pa je avtomatik....razen čist otroški,električni...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Yucco pravi:

@Roger G. Jagger 

Verjamem.

Pač mladi mulc in takrat se ti ni ljubilo delati v omenjenih razmerah.

Kaj te pa moti prijetno jutranje prdenje?A si starokopitni starček in v Zokijevi stranki?

A moped APN6, ki ga omenjaš je bil pa od podjetja oziroma PTT?

Jaz razmišljam, da bi si eno legendo nabavil, ki pa ni Tomos, razumeš?

@jskrablin 

Glej, to tvoje pametovanje nikamor ne pelja.

Vidi se ti, da si član Zokijeve stranke in priporočam ti, da se z njegovim Jurčkom in Uršulo posvetuješ ter malo obiščeš Gano.

Drugače pa se malo razglej in boš videl, da je trial za marsikaj uporaben.

Kar kupi si tisto, kar si ti predlagal in boš videl kako uporaben je trial.  Meni se bolj zdi, da boš ti po Gani vozil časopise, tam zna bit uporaben ja. Folk ti je pomagal z nekaterimi nasveti, ti pa takole...

 

Se mi zdi, da bolj gledaš na to, kaj je lepo, glasno in hitro, kot pa kaj je uporabno. 

 

Sam ti ne morem nič predlagat, ker nisi povedal na kakšnem terenu boš vozil, koliko km boš naredil, koliko časopisa boš imel za raznosit. Moj dedek je vozil v naselju, kjer je imel tudi 3 kar hude klance, pa je prišel skozi z tomos automaticom 3. Ko je bil sneg, pa lepo na kolo in peš. 

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Yucco pravi:

Zakaj pa ne znate in nočete pomagati, ampak vsiljujete svoje vzorce?

kakšne svoje vzorce?? ti si najprej napisal , da mora biti avtomatski menjalnik ..nato si preskočil na cross ali trial - teh ni z avtomatskim menjalnikom.. 

nehaj negirati samega sebe ali pa beri dobronamerne poste pa bo lažje..

za razvažanje robe mora biti moped ali motorček :  nizko težišče , robusten okvir , velika nosilnost in majhna poraba .. in ja - po možnosti avtomatski menjalnik. vetrna zaščita za voznika nad balanco , zaščita za roke (+gretje ročk) in po možnosti tudi za noge..gume po možnosti m+s zimske za boljši oprijem v slabih razmerah.

pred 20 urami, jskrablin pravi:

Ne, ni jasno kaj se ti mota po glavi na podlagi parih objav na forumu. 

Kar se tiče triala. Dvomim da ima katerikoli trial nosilnosti za 70+ kg robe poleg voznika. Pa tud kaj jim manjka. Recimo pomožni okvir.

dejansko mora imeti tak motor jeklen cevni okvir v kosu.. pomožni okvirji zadaj so - pač pomožni..

pred 17 urami, Yucco pravi:

@Roger G. Jagger 

Verjamem.

Pač mladi mulc in takrat se ti ni ljubilo delati v omenjenih razmerah.

Kaj te pa moti prijetno jutranje prdenje?A si starokopitni starček in v Zokijevi stranki?

Jaz razmišljam, da bi si eno legendo nabavil, ki pa ni Tomos, razumeš?

@jskrablin 

Glej, to tvoje pametovanje nikamor ne pelja.

Vidi se ti, da si član Zokijeve stranke in priporočam ti, da se z njegovim Jurčkom in Uršulo posvetuješ ter malo obiščeš Gano.

Drugače pa se malo razglej in boš videl, da je trial za marsikaj uporaben.

ko te pere dež? ko ti vizir na čeladi zmrzuje z notranje strani? ko imaš ledene prste ?ko ti obtežen moped odnaša povsod drugam le naravost noče in loviš 150+kg pod sabo ? 

 si že peljal v takih razmerah več kot 10minut ?

no jaz sem starček..in malo starokopiten.. pa imam smučke na motorju.. 

vzdrži se podcenjevalnih zapisov .. 

prosim naštej nekaj legend - po možnosti ne tomosovih - ki so dosegljive na našem trgu rabljenih ter so se uporabljale v namen dostave...

kaj se komu vidi in kaj je res ni enako.. sicer pa malo dvomim v tvoje izkušnje o poznavanju in razločevanju ljudi na različne politične opcije samo na podlagi njihovih zapisov na -- motoforumu ....... ... .. po domače : ne zajebavaj se s podcenjevalnim odnosom do soforumašev..ker bi se lahko zgodilo , da boš raznašal novice v Bani.. s tam-tam-om.. 

ker si tako razgledan bi te prosil , da nam našteješ strvari , za katere je trial uporaben ..in dodaš link do homologiranega cestnega modela , ki se dobi pri nas.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!