Skoči na vsebino

Dakar 2018


gift

Priporočene objave

Če še koga zanima kaj se je dogajalo z Marčičem... Danes borba naprej s skoraj 5 urnim zaostankom. 

mar.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res svašta... da se šrauf zlomi v osi zobnika :angryrant1: Upam da bo mel več sreče v nadaljevanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje: nerodnost, ki se ne bi smela zgoditi.

nekdo je nekaj pozabil, če je to ta štorija z odvitim šraufom..

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mora bit živa jeba po teh sipinah vozit, svaka čast fantom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Mora bit živa jeba po teh sipinah vozit, svaka čast fantom.

Seveda svaka čast...

Vendar Stanovnik ni pokazal nič pred nekaj leti na dirki na Hrvaškem in to proti amaterjem...

So ga scat peljali začetniki iz koroške...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, franc pravi:

"Šlampast" mehanik.

Če sem prav zasledil mu ga servisirajo v MotoJet v Mariboru. Drugače pa svaka čast, občudujem vse, ki zdržijo tako dirko, tako fizično kot psihično. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se marcica se na posnetku vid od Lyndon Poskitt-a.

Res bi blo zanimivo se enkrat zapelat po takempesku, pomoje bi se usrou v prvih metrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, JamesTheMan pravi:

Če sem prav zasledil mu ga servisirajo v MotoJet v Mariboru. Drugače pa svaka čast, občudujem vse, ki zdržijo tako dirko, tako fizično kot psihično. :worship:

Samo zobnike se menja "dnevno" (po potrebi in glede na teren) , pa je to bolj verjetno DIY (ali pa mu je kdo "pomagal" ) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shit happens, saj je sam povedal, ce bi mel s sabo clen, bi hitrej zrihtal.... A je zrihtu za dons? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sporočilo za javnost: 

Citiraj

"Konec je, motor mi je crknil"

Pisco, 7.1.2018

S temi besedami se je Simon Marčič danes že v mraku vrnil v tabor kot zadnji od motoristov. Nismo preverili, ali je bil tudi zadnji od vseh tekmovalcev, toda velika možnost obstaja, da je tako. Malo kasneje se je po pogovoru z mehaniki tovarniške ekipe KTM, ki so mu nesebično priskočili na pomoč izkazalo, da nobena juha ni tako vroča, kot se skuha.

Pogovor z mehaniki je seveda potekal ob budnem nadzoru šefa dirkačev kategorije Originals, ki so se prijavili na dirko brez asistence. Če bi Simonu mehaniki dejansko pomagali z delom, bi moral zapustiti svoj razred in presedlati v kategorijo Super Production. Na koncu jo je mariborski motorist odnesel s predzadnjim mestom na etapi, z nasvetom in brez menjave kategorije.

Trši oreh je bil vijak za gred letnik 2013, ki ga je mogoče dobiti le od tekmovalca, ki je že zapustil tekmovanje. Simonova ekipa je zavihala rokave in našla dva tekmovalca na motociklih KTM, ki sta po drugi etapi poslovila od tekmovanja. Ujeli smo enega, ki še ni zapustil bivaka in je bil Simonu pripravljen odstopiti dragocenost. Istočasno pa je brskanje po pesku pred bivakom obrodilo sadove in Simon se je vrnil z izgubljenim delom v roki.

"Zlomil se je vijak od sprednjega zobnika v gredi in mi je vrglo dol verigo. Ker sem zjutraj zamenjal jakno, s sabo nisem imel veznega člena in orodja. Oboje mi je na približno stotem kilometru, kjer se mi je vse to zgodilo, posodil srbski tekmovalec Gabor Saghmeister. Nato sem molil, da mi ne bi vijaka zabrisalo z gredi. Motor je zdržal skoraj do cilja, dokler se mi to ni zgodilo nekaj metrov pred bivakom in sem v bivak prišel peš. Bolelo me je srce, saj sem se bal, da dela več ne bom našel oziroma da se v taboru ne bo našel." je svoje doživetje z precej bolj sočnimi besedami (malo smo prevedli) opisal Simon, ki ga zdaj čaka celonočno "šraufanje".

Jutrišnja etapa Pisco - San Juan de Marcona bo dolga 502 km, od katerih bo 295 na štoparico. Današnjo etapo je dobil Joan Barreda Bort (Honda), pred Adrienom van Beverenom (Yamaha) in Matthiasom Walknerjem (AUT).

Tina Torelli za Simon Marčič Racing PRESS

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, sesir pravi:

Seveda svaka čast...

Vendar Stanovnik ni pokazal nič pred nekaj leti na dirki na Hrvaškem in to proti amaterjem...

So ga scat peljali začetniki iz koroške...

Daj začetnike s Koroške na peščeno podlago in na dva tedna trajajočo dirko... pa boš dobil idejo kako to zgleda. Eno je navijat gas po terenu, ki ga poznaš kako uro, dve pol pa it na pivo in domov. Drugo je navijat gas dva tedna zapored po terenu, ki ga ne poznaš in zraven biti še sam svoj mehanik.

pred 1 uro, Snecer pravi:

Zato vozi KTMa, ker deli dobesedno ležijo ob progi :) 

Probaj kupit Honda/Yamaha/Sherco Dakar rally repliko pa mi povej kako ti je ratalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snecer pravi:

KTM očitno požira ketne in prenose, že videl nekje na MS, ko je nek uporabnik celo pot zategoval verigo.

Frajer je iz ene dve ven dobil!  Drugovgradnja je potem primerna za Versysa:ras:

Tudi to ne zna vsak! 

Go Simon, Go :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!