Skoči na vsebino

Dakar 2018


gift

Priporočene objave

pred 20 minutami, vandrovec pravi:

Barreda Bort ima pa vsako leto smolo...prvi za odvzem zmago KTM-u :(

Ravno gledam.. pise da je prevec izcrpan in poskodba kolena. 

Nasmu jodlarju dobr kaze. MArcic se tut kr dobr drzi vsakamu cast. 

Lyndon Poskitt je pa cist odfukan kva pa temu dela trenutno skupno na 33. mestu. 

Zame so itak vsi carji k tole sploh probajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/16/2018 at 10:30 PM, DinDiin said:

Zakaj je pa 20 vozu? :) To je tko, k na cest, k folk serje, pol se pa cudi, da jih en nagazi.... :lol1:

 Zakaj? Ker ga je mogoce zmetalo mal prej, ker je utrujen, ker isce pot in gleda roadbook... Se vedno me cudi, kako en kup ljudi misli, da ja Dakar izlet po lokalni cesti do trafike....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Lansko leto sem Dakar zaključil v predpredzadnji etapi - to bi bila današnja, če je ne bi zaradi varnosti motoristov odpovedali. Tako je, moje sanje so se lansko leto sesule prav tu. Jutrišnji dan bo predvsem izredno dolg - iz San Juana do Cordobe bodo števci namerili kar 907 km, od tega jih bomo 424 oddirkali. Zelo vroče bo. In bo tudi nekaj feš-feša, ne najlažjega terena. A vse je lažje, ker je cilj tako blizu. Pozdrav v Slovenijo, še malo do cilja!

27072795_849466665233727_614964627916598

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

(DOBRE) novice iz Fiambale!  Dakarska bralna značka, ponovno.

Pozdravljena, Slovenija!

Prehitro je še za veselje, a dejstvo je, da so letos slovenskemu motoristu Simonu Marčiču zvezde bolj naklonjene.

Danes se motoristi spopadajo le s povezovalno etapo, ki so jo nekoliko skrajšali in je zdaj dolga dobrih 800 km, a vseeno bo treba priti na cilj s celim dirkalnikom.

Kaj natančno se je dogajalo in kaj je botrovalo tej odločitvi, ki so jo pravzaprav sprožili motoristi sami, bomo izvedeli danes zvečer po argentinskem času, do takrat pa vam pošiljamo Simonovo izjavo o včerajšnji etapi in dve fotografiji, ki lepo “opišeta" Reli Dakar in ju je posnel Cristiano Barni/RallyZone.

“Včerajšnja etapa je bila zagotovo vse prej kot lahka, brez tehničnih težav pa tudi ni šlo. Poleg tega sem že na začetku brzinca enkrat močno padel, pri kakšnih 90 km/h in s tem nekoliko obnovil poškodbo rame izpred dveh let. Tako sem začel taktizirati, da bi prišel varno v cilj. Rama me boli, a me ne ovira toliko, da ne bi mogel voziti. Istočasno mi je včeraj na kilometru 140 začelo spet puščati olje iz cevi, ki so mi jo naredili v Boliviji, zato sem spet šraufal sredi sipin. Naredil sem obvod, odklopil hladilnik in tem preprečil nadaljnje puščanje. To mi je vzelo približno dve uri časa, nato pa sem se veliko ustavljal in po mašini polival vodo, da je ni pregrelo in razneslo. Na koncu mi je uspelo doseči bivak. Dosegel sem Fiambalo!” - Simon Marčič

Fiambala je tista točka južnoameriškega Dakarja, ki se je dirkači najbolj bojijo, saj visoke temperature zelo zmehčajo pesek. Cyril Despres Fiabalo brez pretiravanja imenuje prestolnica južnoameriškega Dakarja. Včeraj k sreči tam ni bilo tako vroče, kot ponavadi. Toliko kot zanimivost, in se spet beremo jutri.

Motopozdravček,

Tina

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, sesir pravi:

Mam potrdilo...prvič me bereš?!

Ampak po spominu se reče za Dakar,da potrebno sodelovati in ne zmagati...to,da te ženska ima za butla kljub temu,da vsi in sam misliš,da si premium dirkač je pač dodatek k obisku Dakarja?

Kaj se morjo babe nujno tazadnje vozt zarad ega takih debilov kot si ti al kaj??

Pejt enkrat pelat dakar pa jim pokaz kaj se pravi premijum drkac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, gasperX pravi:

Kaj se morjo babe nujno tazadnje vozt zarad ega takih debilov kot si ti al kaj??

Pejt enkrat pelat dakar pa jim pokaz kaj se pravi premijum drkac.

Jz se nikoli nisem imel za premium dirkača,še na asfaltu ne kaj šele terenu,kjer sem po mojem mnenju pač nesposoben..od vseh,ki sem jih spoznal je to zame bil edini Loris Capirosi...

Pač vsi neki jokate kako Dakar naporen in joh in jah pol pa ženska v top 10% voznikov...

Motošport sledim nekje od l.86 in nikoli v nobeni klasi nisem ženske tako visoko zasledil...Verjetno,ker Dakar tako naporen in gosti tako sposobne voznike?Pa že...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napacno razmisljas hudo napacno... pac se sport spremija in stem vse ostalo. V kolikih sportih so prej tekmovali zenske in 

desci skupaj? Skoraj Nikjer. Zdej pac je tako in ce je pac na Dakarju ena zenska tolh hudo boljsa od vecino descov je pac tako. 

In se ne pomeni da so ostali nesposobni. Bi blo v ostalih sportih zanimivo videt kolk so zenske bolse od nekaterih descov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, gasperX pravi:

Napacno razmisljas hudo napacno... pac se sport spremija in stem vse ostalo. V kolikih sportih so prej tekmovali zenske in 

desci skupaj? Skoraj Nikjer. Zdej pac je tako in ce je pac na Dakarju ena zenska tolh hudo boljsa od vecino descov je pac tako. 

In se ne pomeni da so ostali nesposobni. Bi blo v ostalih sportih zanimivo videt kolk so zenske bolse od nekaterih descov.

Ni enkrat ena ženska sanjala,da bi vozila moto gp...aja ni bla dost premium za tja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moreš primerjat nekoga na tovarniškem motorju in ekipo, ki zanj skrbi, ki mu streže "spredaj in zadaj" z nekom, ki je s starim motorjem za vse sam. Tudi vrstni red bi bilo dobro voditi posebej ne skupno....kot bi zmešali skupaj vse kategorije od avtomobilistov, kamionov, štiriciklov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niste se vprašal kolk ma verjetn enga suporta zadi. Če bi imeli vsi dirkačo ornk ekipo za sabo bi blo to bolj izenačeno vse skupaj. Tako se mi pa zdi da je tole iz leta v leto vse bolj na hojladri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj imajo več kategorij.... v originals je trenutno Olivier Pain prvi in Lyndon Poskett drugi. V tej kategoriji so skoraj vsi enaki...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Mam potrdilo...prvič me bereš?!

Ampak po spominu se reče za Dakar,da potrebno sodelovati in ne zmagati...to,da te ženska ima za butla kljub temu,da vsi in sam misliš,da si premium dirkač je pač dodatek k obisku Dakarja?

poglej kak video od gospodične,boš videl se prou hudo pelje...........

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem popucal ene prispevke iz 1818 in odgovore, ki so se na njih nanašali (brez konteksta nimajo smisla tudi če so vsebinsko čisto ok). Zdaj ne vem, kaj komu kje manjka... ni pa treba tega primanjkljaja javno kazati vsem. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!