Skoči na vsebino

Dakar 2018


gift

Priporočene objave

pred 2 minutami, sesir pravi:

Ki ji bo dami z veseljem zbrisal in mogoče celo prestavil v Miranovo temo

daj umiri se, povedal si svoje, sedaj pa dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Dimen pravi:

Tema se nanaša na Dakar 2018.  Vse ostalo so smeti!
Mirana pa prosim po zobeh vlačte po zs-jih in podobnih komunikacijskih kanalih, ki so zasebne narave in zabave!!!!!!!!!!
Kar je res in kaj ni je brez pomena, če Miran ne more sodelovati. Zato je debata o Miranu popolnoma brez vsebine,
kar je zame, ki me zanima Dakar 2018, rahlo frustracijsko. 

Miran lahko na MS sodeluje, ni treba plačat startnine :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj sesir, kva ti bluzis!? :lol1:

Bomo tebi verjeli, da je Miran beden. Pa bi ti sel pokazat mal na Dakar kako se stvari streze, pa bi prpelu mmed 15.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DinDiin pravi:

Joj sesir, kva ti bluzis!? :lol1:

Bomo tebi verjeli, da je Miran beden. Pa bi ti sel pokazat mal na Dakar kako se stvari streze, pa bi prpelu mmed 15.

Kje sem napisal,da Miran beden?

Nikoli to ne rečem za športnika!

Pač ni tuk dober,če ga scat vozijo začetniški vaški amaterčki...

Jz nisem nikoli bil športnik!

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smola se ga še naprej drži:

Citiraj

Danes sem preživel takšno odisejado, da moja zgodba odmeva tudi na “France Sport TV”.. Najprej je spraznjen alumulator, zaradi napačne vezave organizatorjevih mojstrov za varnostnonavigacijske naprave, pomenil potiskanje motocikla po plaži pred starom. Okvara merilca razdalje je nato močno zapletla navigacijo, prava avantura pa se je začela, ko zaradi počene gumice med vplinjačem in pogonskim agregatom nisem smel spustiti plina, sicer je motor ugasnil.. in to sredi največjega 100kilometrskega morja sipin kar jih je kadarkoli videl reli Dakar... Tako srečen kot danes na cilju že dolgo nisem bil!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pa še sporočilo njegove predstavnice za javnost:

Citiraj

Dober dan, Slovenija. Dakarska bralna značka, drugič.

Simon Marčič kljub velikim navigacijskim težavam v cilj tretje etape

Ica, 8.1.2018

Reli Dakar je nepredvidljiv, in če kdo to zelo dobro ve, je to ravno tudi letos edini slovenski tekmovalec. Sicer Simon Marčič ni edini edini predstavnik neke države - tudi Savdska Arabija, Ekvador, Latvija, Monako, Slovaška, Romunija, Kostarika, Kanada, Finska in Srbija imajo le po enega tekmovalca, in prav srbski tekmovalec Gabor Saghmeister je tisti dirkač, ki je Simonu včeraj omogočil nadaljevanje etape in relija. Nekdanji srbski prvak v motokrosu, za katerega je ta Dakar že deseti po vrsti, je povedal, da je včeraj Simona srečal na približno stotem kilometru in mu dal orodje za popravilo verige. S svojim dejanjem je tvegal, da bo v primeru morebitnih težav tudi sam brez orodja, a solidarnost je na Dakarju prva vrednota. "Tam zunaj" je človek do konca ranljiv, in če se navežemo na misel pokojnega ustanovitelja relija Thierryja Sabina, lahko tudi rečemo, "da bo zmagovalka Dakarja vedno puščava." Bivak relija Dakar je tako ena velika multietnična vas, katere prebivalci se bojujejo najprej sami s sabo, nato z najbolj negostoljubnimi tereni na Zemlji in šele nato med sabo.

Današnja etapa Pisco - San Juan de Marcona je bila dolga 501 km, od teh jih je hitrostna preizkušnja štela 295. Skoraj popolnoma brezpotna etapa je dirkače popeljala globoko v puščavo in v kanjone regije Ica. Tokrat so spet prvi startali motoristi, kar je olajšalo delo avtomobilstom - Stephane Peterhansel je namreč na cilju priznal, da praktično ni imel dela in da tudi ni napadel na polno. Tretja etapa je tista, ki navadno napravi že nekaj več selekcije med manj izkušenimi, medtem ko se veterani šele ogrevajo in preigravajo taktiko. In če je Peterhansel užival, je Marčič toliko manj - v cilj se je vrnil precej zdelan in tudi nekoliko razočaran nad sabo.

"Danes sem naredil vsaj sto km preveč. Včeraj sem do pol dvanajstih popravljal motor, nato sem šel jest, brifing sem seveda zamudil, ker sem iskal dele za motor, in tako mi za potno knjigo ni ostalo dovolj časa. Danes se se tako nekajkrat izgubl in to precej pozno ugotovil. Na etapi eo je trasa za motorje in avtomobile enkrat ločila in mi je kljub slabemu občutku uspelo avtomobilsko. Nisem obupam, srečen pa spet ne. A reli je še dolg in še vedno verjamem, da lahko pridem v cilj," je v Ici na cilju povedal slovenski junak. Do prve mrzle pijače po sedmih urah peklenske vročine je prišel precej zdelan, skupaj s tovornjaki ter na koncu pristal na repu razpredelnice. Tudi današnja bitka se za Simona ni prefektno izšla, a vojne še zdaleč ni konec.

Etapo je dobil Sam Sunderland (KTM), pred Kevinom Benavidesom (Honda) in Pablom Quintanillo (Husqvarna). Jutrišnja, krožna etapa San Juan de Marcona - San Juan de Marcona, bo dolga 444 km, brzinec 330. Posebnost te etape bo tudi skupinski motokros start na plaži, ko se bo po petnajst motoristov naenkrat vsakih pet minut podalo na progo. Oblak prahu bodo zagotovo videli tudi v vesolje, kar je v interesu organizatorja, ne pa v interesu dirkačev. Jutrišnja etapa bo predvsem - nevarna.

Tina Torelli za Simon Marčič Racing PRESS

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista počena gumica je verjetno pustila kake posledice na motorju. Ni dobro da ti med vplinjačem in cilindrom vleče fouš luft. Še manj pa je dobro da poleg dodatnega zraka vleče puščavski pesek v cilinder...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težja nesreča Sam Sunderlanda,v vodstvu Yamaha-Van Beveren.Med avtomobilisti Loeb priganja Peterhansla....upajmo da jo bo Sunderland dobro odnesel......:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, lukec pravi:

.Med avtomobilisti Loeb priganja Peterhansla....

Loeb med avtomobilisti...ko ime Dunlop med motorji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak Lydon je faca, vsi umirajo al pa se borijo na smrt, on se pa zabava. Dober je. :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, JamesTheMan pravi:

Smola se ga še naprej drži:

 

 

dokaj nenavadni defekti, kaj ti motorji nimajo vbrizga al to ne bi peska preživelo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Snecer pravi:

dokaj nenavadni defekti, kaj ti motorji nimajo vbrizga al to ne bi peska preživelo?

a si pozabu preverit znamko motorja..........:book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Snecer pravi:

dokaj nenavadni defekti, kaj ti motorji nimajo vbrizga al to ne bi peska preživelo?

KTM 450 Rally/RFR motorji so dobili vbrizg leta 2015, prejšnji modeli (450 in starejši) so uporabljali fergazer. Marčič vozi prvo generacijo 450 Rally motorja. Lyndon vozi pa drugo generacijo 450 Rally, ki ima FI. Več info o KTM 450 Rally/RFR - http://www.advpulse.com/adv-bikes/ktm-450-rally/

Sicer pa tudi motorji z FI uporabljajo podobno gumico za pritrditev t.i. throttle body (nimam pojma kako se temu reče po slovensko) na ohišje motorja oz cilinder/cilindre in na drugi strani na airbox. Tako ta se ti tam lahko pojavi isti problem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, iz svojega poznam to gumico, mislim da je objemka še gor.

Je morda kakšen defekt več pripisati osivelemu "materialu"...

Tisto pa nisem najbolje razumel, da se mu je odlomil vijak od sprednjega zobnika v gredi in mu je ketno vrglo dol...?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marčič ima bolj kot smolo težave z slabo organizacijo in neupoštevanju osnov pri takem podvigu. Na ta "trip" je šel dokaj nepripravljen in neorganiziran kar se tehnike tiče. Glede kondicije ne vem.

Motor slabo vzdržuje in ima precej vihrav pristop do celega podviga. Če mu letos sreča prizanese in se ne polomi, bo pa skoraj gotovo motor izdahnil iz nekega razloga v naslednjih dneh.  Nisem črnogled in mu privoščim najbolje... ampak moje priprave za Hellas Rally 2018 so bolj resne kot so bile njegove za Dakar. Vijaka mu ni odlomilo...ni najbolj po pravici povedal, ker ga je bilo malo sram... zgubil ga je ker ne upošteva navorov in zateguje na pamet, ter predvsem ker ni uporabil Loctite. Osnove! Pol muzgubil matico zobnika in  je ketno dol vrglo in povilo in ni imel orodja, da bi to popravil. Orodja ki stane 30€ in vzame placa close to zero. Par členov verige in dva vezna člena in bi rešil težavo. Še jaz to vozim s sabo, pa se grem samo adventure.

:slap:cccc, kar se tega tiče. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen vijak je to, ker mi ni najbolj jasno? kakšen varnostni, da se matica ne odvije? ker pri "nas" je "podložka" ki jo zavihaš, da se matica ne more odviti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu gre za matico na zobniku, ki drži še tisto varovalno podložko in zobnik. Mislim da tu ne gre zanič drugega. Ne bom pa 100% trdil.  Morda  samo Tina Morelli morda ne pozna in je malo "po domače" napisala kar vijak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snecer said:

Kakšen vijak je to, ker mi ni najbolj jasno? kakšen varnostni, da se matica ne odvije? ker pri "nas" je "podložka" ki jo zavihaš, da se matica ne more odviti.

 

Podložka ne zadostuje. Ravnokar sem menjal sprednji zobnik in me je Primc posebej opozoril, da moram nanesti loctite na vijak. Pravi, da je imel nebroj primerov ko je podložko skupaj z vijakom odneslo iz pogonske osi.

Lyndon nima resnih tehničnih težav, ker je od starega motorja ostal sam geštel, rezervarji in tower z navigacijo. Vso elektriko, agregat in izpuh je montiral novo pred dirko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ on je inženir prve klase in tehniko ne prepušča naklučju.

 

Podložka ne zadostuje ne. Sem jo zgubil že sam in tut kolega. Oba na tenerejki. 

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Ni3ous pravi:

+ on je inženir prve klase in tehniko ne prepušča naklučju.

 

Podložka ne zadostuje ne. Sem jo zgubil že sam in tut kolega. Oba na tenerejki. 

ne znam si predstavljat tega "vijaka", je kakšna fotka? :) doli sem dal primer iz ktma, kam pa pride vijak? v luknjo v gredi?

5a56179019c81_Kette5.thumb.JPG.44b5d708bbec899f512229292b9c5711.JPG

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zdej se zezaš al kaj?  Res ne vem. 

Govor je o matici ki je na sliki na osi kjer je zobnik. Ne o vijaku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Ni3ous pravi:

Kaj zdej se zezaš al kaj?  Res ne vem. 

Govor je o matici ki je na sliki na osi kjer je zobnik. Ne o vijaku.

verjetno je hotel poenostaviti in je namesto matica zapisal vijak.drugače pa tam ni vijaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, KTM ima vijak namesto matice, tudi moj 500 EXC 2012 ima tako. Loctite je obvezen. Drugega varovala proti odvitju ni! noja, je v obliki nestandardne vzmetne podložke, ki pritiska na zobnik, da olje ne iztreka iz motorja. Ko mi je mehanik menjal prednji zobnik pred kakim mesecem, me je opozoril na to. Vijak seveda vozim s seboj.

Slika:  ko najdem

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!