Skoči na vsebino

Vse na temo Piaggio MP3


RobMayth

Priporočene objave

Mozno da je to res ker meni je isto delal na prejsnjem mp3 letnik 2009.  Ali je prevec dolil ali pa pokrovcek pusca ki tudi rad spusti. Samo glede na to da je 2 leto star je malo cudno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni vsem na forumu, imam novega MP3 500 BUISNIS narejenih 2200 kilometrov, zanima pa me kaj je pametno  narediti pred zimo preden ga pospravimo v garažo.

Hvala in lp Jure 

Popravljeno . Popravil jurejakopin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, sem pozabil napisat da sem postal lastnik omenjenega MP3-ja in z njim sva že veselo v šestih dneh naredila dobrih 400km. Za enkrat zadovoljen in brez problemov.Se pa še malo tipava in iščeva meje minimuma in maximuma ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič posebnega, jaz ga dam na štender, sprostim zaklep in odklopim aku. Vmes na 1-2 meseca napolnim akumulator in to je to.

Če bo pa dalj časa stal, pa odvij svečko, vlij notri malo olja in v prazno obrni motor. Ampak če bo v garaži to ni potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, LULKA pravi:

zanima me če lahko vozim mp3 lt 300 po hrvaški z b kategorijo

Zakaj pa ne, saj je LT vozen z B kategorijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil sem informacije sicer neuradne da hrvaška policija komplicira glede kategorije b

hvala za odgovor

lp bogdan

zanima me tudi če ima kdo izkušnje z mp3 300 lt hibrid

jaz ga vozim cca mesec dni in ga še ne poznam dobro

lp bogdan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo eno stran nazaj bi pogledal,pa je napisan zelooooo natančen odgovor na tvoje vprašanje.Škoda,ker se v tej temi ponavljajo ena in ista vprašanja,preberite temo od začetka do konca,pa boste marsikaj več vedeli,lep pozdrav pa srečno vožnjo vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 4. 2009 at 21:41, jakATV pravi:

Stari model MP 3 je spadal med enosledna vozila, torej vozen z A kategorijo, novi modeli (ne vem točno od katerega datuma) pa že spadajo pod dvosledna vozila, torej so vozni z B kategorijo. In še opozorilo voznikom dvo slednih MP-jev, ki se vozijo tam, kjer so obvezne vinjete. Imeti morate vinjete za avto in ne za motorna kolesa.

Za avto al kaj? Še tuki te morjo pol usekat, banda pokvarjena :(

 

________________________

zimske gume | majice | poceni gumeizdelava spletnih strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, luka11 pravi:

Za avto al kaj? Še tuki te morjo pol usekat, banda pokvarjena :(

 

________________________

zimske gume | majice | poceni gumeizdelava spletnih strani

osni pritisk je velik zaradi velike mase vozila.. še dobro da ni treba imet vinjete za tovorno vozilo. :P

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet kolk ste nekateri pametni in razgledani.MP3 je vozen z B kategorijo ker tako določa eu zakonodaja, in ne samo Slovenska jjgh tvoj čoper nima smernikov spredaj na določeni višini in širini to je le ena pomanklivost,da ne bom predolg.Šesto leto že vozim MP3 z vinjeto za motor in do sedaj je bila za darsovce čisto taprava.Lepo bi bilo,če bi se predno pametujete na forumu pozanimali o temi katero komentirate.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, gusar said:

Ne morem verjet kolk ste nekateri pametni in razgledani.MP3 je vozen z B kategorijo ker tako določa eu zakonodaja, in ne samo Slovenska jjgh tvoj čoper nima smernikov spredaj na določeni višini in širini to je le ena pomanklivost,da ne bom predolg.Šesto leto že vozim MP3 z vinjeto za motor in do sedaj je bila za darsovce čisto taprava.Lepo bi bilo,če bi se predno pametujete na forumu pozanimali o temi katero komentirate.

Si kje preveril in dobil uraden odgovor, da lahko voziš z vinjeto za motor? Me zanima, ker bi kupil MP3 ženi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi delovni štirikolesniki (4X4) imajo vinjeto za motor a so dvosledna vozila homologirana kot L7. Vozni z B kategorijo. Trikolesa so kategorizirani tako, kot je vozilo homologirano in kot sem opazil v reklamah so nekateri vozni z B kategorijo in nekateri z A kategorijo!!! Odvisno kako je proizvajalec uredil dokumentacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena od stvari, kjer so evropski zakonodajalci pihnili mimo in naredili pravo zmešnjavo..  BMW c1 je bil vozen s katero kategorijo ? imel je streho in varnostni pas kajne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

Si kje preveril in dobil uraden odgovor, da lahko voziš z vinjeto za motor? Me zanima, ker bi kupil MP3 ženi.

(1) Za uporabo cestninske ceste z motornim vozilom, katerega največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg, ne glede na največjo dovoljeno maso priklopnega vozila, se plača cestnina za uporabo cestninskih cest za določen čas.

(2) Vozila iz prejšnjega odstavka se razvrščajo v tri cestninske razrede, in sicer:

-       prvi cestninski razred: enosledna motorna vozila s priklopnim vozilom ali brez njega;

-       drugi cestninski razred A: bivalna vozila in dvosledna motorna vozila z višino vozila nad prvo osjo do 1,30 m, katerih največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg, s priklopnim vozilom ali brez njega;

-       drugi cestninski razred B: dvosledna motorna vozila z višino vozila nad prvo osjo 1,30 m ali več, katerih največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg, s priklopnim vozilom ali brez njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to merijo pri teh trikolesnikih višino - serijskega ali višjega -vizirja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, lakl said:

Tudi delovni štirikolesniki (4X4) imajo vinjeto za motor a so dvosledna vozila homologirana kot L7. Vozni z B kategorijo. Trikolesa so kategorizirani tako, kot je vozilo homologirano in kot sem opazil v reklamah so nekateri vozni z B kategorijo in nekateri z A kategorijo!!! Odvisno kako je proizvajalec uredil dokumentacijo.

Imajo po pravilih ali po odločitvi lastnika?

Če pogledam kaj je prilepil Borutt, potem morajo imeti vsa dvosledna vozila vinjeto za drugi cestninski razred. Se mi zdi, da je to nekako tako, kot si predstavljajo lastniki mopedov, da ne potrebujejo registracije, čeprav gre moped več kot 25km/h. Pač zato, ker jih nihče ne pregleduje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj štirikolesnik ni bil višji od 130cm! Kje pa oni merijo zgornjo višino pa ne bi vedel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vertikalni liniji prednje osi od tal do njvišje točke .. 4 kolesnik ne ..vprašal sem za trikolesnike ki imajo na tem mestu veliko višino..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, motolover pravi:

Imajo po pravilih ali po odločitvi lastnika?

Če pogledam kaj je prilepil Borutt, potem morajo imeti vsa dvosledna vozila vinjeto za drugi cestninski razred. Se mi zdi, da je to nekako tako, kot si predstavljajo lastniki mopedov, da ne potrebujejo registracije, čeprav gre moped več kot 25km/h. Pač zato, ker jih nihče ne pregleduje.

Sam MP3 je trosledno, pol ne rabiš vinjete. :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Frenk 67 pravi:

Sam MP3 je trosledno, pol ne rabiš vinjete. :kva2:

potem bi Moral plačati 1,5 vinjete ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vožnje s MP3 po hrvaški sem se obrnil z vprašanjem na hrvaško ministrstvo za notranje zadeve in dobil odgovor 

Od: "Pitanja MUP" <pitanja@mup.hr>
Za: "LULIK BOGDAN" <15260887@users.siol.net>
Poslano: sreda, 26. oktober 2016 09:33:01
Zadeva: Odgovor: pitanje u vezi zakona o sigurnosti cestnoga prometa
 

Poštovani,

 
obavještavamo Vas da sukladno odredvbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN br: 67/2008, 48/2010 - Odluka Ustavnog suda RH, 74/2011, 80/2013, 158/2013 - Odluka i Rješenje Ustavnog suda RH, 92/2014 i 64/2015), motorna vozila na tri kotača čija snaga nije veća od 15 kW, spadaju u A1 kategoriju dok motorna vozila na tri kotača čija je snaga veća od 15 kW spadaju u A kategoriju.
Prema nama dostupnim informacijama, motorni tricikl Piaggio MP3 300 LT Hibrid ima više od 15 kW te bi za upravljanje njime trebalo imati vozačku dozvolu A kategorije, ali sugeriramo da provjerite navedene informacije u tehničkim podacima svojeg vozila kolika mu je točno snaga.
 
 
S poštovanjem
Služba za odnose s javnošću Ministarstva unutarnjih poslova RH
 

  Od: "Pitanja MUP" <pitanja@mup.hr>
Za: "LULIK BOGDAN" <15260887@users.siol.net>
Poslano: sreda, 26. oktober 2016 17:47:23
Zadeva: Odgovor: Odgovor: pitanje u vezi zakona o sigurnosti cestnoga prometa
 

 
 
Poštovani gospodine Lulik,
 
vaše vozilo spada u A kategoriju i za upravljanje njime u Republici Hrvatskoj morate imati dozvolu za upravljanje vozilima te kategorije. 
 
 
 
S poštovanjem
Služba za odnose s javnošću Ministarstva unutarnjih poslova RH

meni je sedaj jasno in se ne bom vozil po hrvaški

lp bogdan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je na Hvaru ustavil policist in ni nič kompliciral samo zanimal ga je skuter.drugič me je ustavil letos na Rabu in glej vraga nič kompliciral in spet veliko vprašanj glede skuterja.

tako da jaz se že dve leti vozim po hrvaškem morju brez problemov

vem pa tudi to da na hrvaškem moraš imet A kategorijo za mp3

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 7/12/2016 at 10:38 AM, dave143 said:

Hvala. Upam, da je res. Ni pa mi jasno, saj so ravno zaradi vožnje z B pri LT povečali razmak med kolesi čez 50 cm in tako zagotovili dvoslednost.

Pozdravljen,

MP#je imam že 5 let in sem vedno kupil vinjeto zaq motor, ker MP3 ni avto ampak v prometnem piše motorno kolo trikolo, toliko o vinjeti, res so povečali razmik med sprednjimi kolesi, to pa zato , da se skuter lahko vozi s kat.B vednar samo v državah, katere so omogočile, večina držav EU, ZDA in še nekatere.

28 minutes ago, hoyla said:

Pozdravljen,

MP3-ja imam že 5 let in sem vedno kupil vinjeto za motor, ker MP3 ni avto ampak v prometnem piše motorno kolo trikolo, toliko o vinjeti, res so povečali razmik med sprednjimi kolesi, to pa zato , da se skuter lahko vozi s kat.B vednar samo v državah, katere so omogočile v svoji zakonodaji, večina držav EU, ZDA in še nekatere,. Za Hrvaško ne vem točno, sem pa nekje prepral, da naj bi že prihajale pobude za spremebo njihove zakonodaje in da bi se tudi pri južnih sosedih lahko MP3 vozil s kat. B. Sam sem bil nekajkrat na HR in nisem imel problemov, je pa res, da če voziš normalno in ne divjaš so tudi policaji, če te ustravijo uvidenejši in razumevajoči.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!