Skoči na vsebino

Vse na temo Piaggio MP3


RobMayth

Priporočene objave

Razmišljam..sicer če bom kupil ivalidski mopi bo vozen z A a vseeno kaj pa vi z B voznimi rabite avto prve pomoči in gledajo datum?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, sesir pravi:

Razmišljam..sicer če bom kupil ivalidski mopi bo vozen z A a vseeno kaj pa vi z B voznimi rabite avto prve pomoči in gledajo datum?

PP je na obeh verzijah tamala. Enako je taprava oz. dovolj vinjeta za motor na obeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navaden MP3 250 praviš,da je 2000€.Predelava in homologacija bi  skupaj prišlo verjetno,kar veliko več ,kot če kupiš rablenega LT-ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/7/2017 ob 11:29, piagio pravi:

IMAM PIAGIO MP3  500 LT BUSINES A JE KDO KI POZNA TOČNE PODATKE MEDOSNE RAZDALJE.  NAMREČ NA DARSU ZAHTEVAJO VINJETO ZA  AVTO, KAR SE MI ZDI ČISTA OSLARIJA.  HVALA ZA ODGOVOR. 

lej, v prometni od PIAGGIO MP3 piše motorno kolo trikolo...in kje je tu avto omenjen?....kupi se vinjeta za motor, pa ne nasedej provokacija tle gor. Sam sem latnik MP3ja že 6 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5/21/2017 ob 18:06, sesir pravi:

Ni ožji le koletek in to za 2cm?

Naožne zavore tud nima

Jo ima tud un za 2jurja

Prvi MP3 vozen B kategorijo je bil 300 ccm in ima ozanko LT, 250ke so bile vse vozne z A kategorijo. PIAGGIO LT ima nožno zavoro, smerokaze na telesu skuterja in med sprednjimi kolesi 46.5 cm, kar ga po EU direktivi uvršča med dvosledna vozila in je zato vozen z vozniškim dovoljenjem za avto.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5/21/2017 ob 17:55, sesir pravi:

Saj pa ta za 2 jurja tud ima stabilizacijo...nima zadnje bremze na nogi in malo ožji je ??

v osnovi sta MP3 RL in MP3 LT ista skuterja, z manjšimi popravki pri MP3 LT. ima lahlo večjo medosno razdaljo (prva in zadnje kolo), med sprednjimi kolesi je 46.5 cm, MP3 RL se pravi vozen z A ketgorijo ima 41 cm med sprednjimi kolesi, LT verzija ima nožmo zavoro, katero RL nima, LT ima smerokaze na telesu RL ima smerokaze v blatnikih, LT ima naslonvRL nima naslona za sopotnka.

Več v opisu

 

http://maxiscooter.si/index.php/tehnika/145-piaggio-mp3-kdaj-vonja-z-a-in-kdaj-z-b-kategorijo

Popravljeno . Popravil hoyla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

v temi piaggo MP3 luči imaš nazorno opisano in poslikano o vezavi obeh luči, kateri pa svetita samo ob vklopu dolgih luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sem nabavil rabljen MP3 400 LT :cool:. A mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo, ko moj mp3 400 nekaj časa laufa na mestu se občasno prižge lučka motorja, ko speljem ugasne, med vožnjo pa se tudi nikoli ne prižge.

Pa ima mogoče kdo slovenska navodila za mp3 400 lt v elektronski obliki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bolj točno katera lučka,drugače pa če se ti med vožnjo ne prižiga je vse OK

Popravljeno . Popravil mihael61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, mihael61 pravi:

Malo bolj točno katera lučka,drugače pa če se ti med vožnjo ne prižiga je vse OK

Rumena lučka motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BenoF pravi:

V angleških navodilih je to:

 

Engine control telltale light and injection system failure warning light

če se ti med vožnjo ne prižiga ali ko daš na mesto gas ti tudi mora ugasniti,potem je vse OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, tezno pravi:

Sesalno loputo je potrebno očistit.

Hvala za odgovor, še mogoče veš kje najdem to sesalno loputo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojem je bilo potrebno zamenjati sondo lambda,to sem opisal že na strani 16,strošek je bil dobrih100 eur od tega je bila cena sonde 80 eur.Od takrat motor teče lepše in tudi poraba je manjša.lp Vindi

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo.

Nedavno sem postal lastnik mp3 500lt business. Zaenkrat moram reči, da je to daleč najboljša investicija za zdravje moškega 

Mene zanima par stvari. Knjigo sem prebral veckrat ampak tega notri ne pise. Potrebujem vaša mnenja in izkušnje. 

- koliko stane servis na 15.000km in kam ga vozite oz kam priporocate, da ga odpeljem?  Sem iz Ljubljane. 

- drugo leto bom kupil vse tri nove gume. Kupil sem rabljenega in ima gor michelinke...in sicer gume stare 4 leta, motor sam pa je star 2 leti in 9mesecev. Obcutek imam da gume ne primejo tako kot bi morale. Verjetno je zaradi starosti gum. Vseeno pa me zanima s katerimi pnevmatikami ste najbolj zadovoljni? 

Rad bi delil se nekaj mojih izkusenj. Bral sem o neki porabi 5L/100km... sprasujem se kakooo?!?! Motor imam tocno en mesec  naredil sem ze preko 3000km od avtocest, hribov, dolin, morja itd itd. Testiral sem vse mogoce relacije. Najzahtevnejsa za motor je bila relacija Ljubljana-Maribor po avtocesti (skoz gas do konca) bila sva dva. S punco sva sla v Maribor ker sem imel slikanje hrbtenice in se mi je malo mudilo, ker sem prepozno ustal. Torej dva na motorju, poln tank, avtocesta, gas do konca...poraba 5.6L/100km. Na motorju imam akrapovica. Po stevcu mi je kazalo najvec 170km/h torej upam reci da je slo realno vsaj 155. Vecino casa pa sem vozil 150po stevcu. Druga relacija Ljubljana-Logatec-Idrija-Tolmin-Kobarid-Bovec-Trenta-Vrsic-Kranjska gora-Jesenice-Kranj-Medvode- Ljubljana 2 osebi polno nalozena povprecna poraba 3,8L/100km. Relacija Lj-Kranj-Jezersko-Pavlicevo sedlo-Solcava-Kamnik-Domzale-Ljubljana zopet dva na motorju polno opremljena povprecna poraba 4.1L/100km Sam imam peresnih 86kg punca pa okoli 60kg. 

Zanima me se, ali imate mogoce kaksna srecanja kje, saj bi se Vam z veseljem pridruzil. 

Hvala za informacije in srecno voznjo vsem! 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

za servis v Ljubljani bi ti priporočal servis pri Pleškotu na Brezovici, MP3 sem imel pri njemu na servisu pri 12000 km, opravil je redni servis in  zamenjal je jermen, če se prav spomnim je bil strošek okoli 200 evrov. Prej sem ga peljal tudi  v Kranj Vombergerju, kjer sem bil tudi zelo zadovoljen, vendar mi Pleško bolj odgovarja zaradi bližine. Odsvetoval pa bi PVG LJ.

Srečno  vožnjo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2017 ob 0:56, Miholowsky pravi:

Zdravo.

Nedavno sem postal lastnik mp3 500lt business. Zaenkrat moram reči, da je to daleč najboljša investicija za zdravje moškega 

Mene zanima par stvari. Knjigo sem prebral veckrat ampak tega notri ne pise. Potrebujem vaša mnenja in izkušnje. 

- koliko stane servis na 15.000km in kam ga vozite oz kam priporocate, da ga odpeljem?  Sem iz Ljubljane. 

- drugo leto bom kupil vse tri nove gume. Kupil sem rabljenega in ima gor michelinke...in sicer gume stare 4 leta, motor sam pa je star 2 leti in 9mesecev. Obcutek imam da gume ne primejo tako kot bi morale. Verjetno je zaradi starosti gum. Vseeno pa me zanima s katerimi pnevmatikami ste najbolj zadovoljni? 

Rad bi delil se nekaj mojih izkusenj. Bral sem o neki porabi 5L/100km... sprasujem se kakooo?!?! Motor imam tocno en mesec  naredil sem ze preko 3000km od avtocest, hribov, dolin, morja itd itd. Testiral sem vse mogoce relacije. Najzahtevnejsa za motor je bila relacija Ljubljana-Maribor po avtocesti (skoz gas do konca) bila sva dva. S punco sva sla v Maribor ker sem imel slikanje hrbtenice in se mi je malo mudilo, ker sem prepozno ustal. Torej dva na motorju, poln tank, avtocesta, gas do konca...poraba 5.6L/100km. Na motorju imam akrapovica. Po stevcu mi je kazalo najvec 170km/h torej upam reci da je slo realno vsaj 155. Vecino casa pa sem vozil 150po stevcu. Druga relacija Ljubljana-Logatec-Idrija-Tolmin-Kobarid-Bovec-Trenta-Vrsic-Kranjska gora-Jesenice-Kranj-Medvode- Ljubljana 2 osebi polno nalozena povprecna poraba 3,8L/100km. Relacija Lj-Kranj-Jezersko-Pavlicevo sedlo-Solcava-Kamnik-Domzale-Ljubljana zopet dva na motorju polno opremljena povprecna poraba 4.1L/100km Sam imam peresnih 86kg punca pa okoli 60kg. 

Zanima me se, ali imate mogoce kaksna srecanja kje, saj bi se Vam z veseljem pridruzil. 

Hvala za informacije in srecno voznjo vsem! 

 

Zdravo,

jaz imam enak motor 2 leti oz. 17000 km in vse standard oprema, vozim se pretežno sam in imam povprečno porabo 4,2 lit/100km. Vozim pa se vsepovsod, od avtoceste, mesta do ovinkov.

Kar pa se servisa tiče pa ti predlagam Pleško na Brezovici, komplet servis z menjavo jermena je bil malo manj kot 200€ in v roku, kot smo se dogovorili. Samo na PVG v LJ ne hodi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, imam MP3 250 vceraj mi po cca 80 km bolj vroce voznje ni hotel vzgati, po nekako dobri uri pocitka je vzgal normalno in potem tudi doma  po enaki poti le manj vroce je bilo, ali kdo ve kaj bi to bilo.

hvala

milans

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljen,

lahko se pridružiš na kakšnem našem izletu. Letos bomo imeli zadnjo skupno vožnjo 30.9.2017 po hravškem Zagorju. Drugače pa imamo v klubu organizirano tako, da imamo na začetku leta, tam konec marca ali začetek aprila, občni zbor in tam se predstavi program izletov za tekoče leto in delo kluba za nazaj. Običajno imamo po dva izleta na mesec, dvodnevno otvoritveno srečanje, varno vožnja z motorjem oz. skuterjem na poligonu, konec novembra pa še zaključno srečanje sezone. 

V kolikor te zanima lahko malo pobrskaš po naši spletni strani in verjamem, da se bo našlo tudi kaj zate.

http://maxiscooter.si/index.php

LP

Aleš

tajnik kluba

moj gsm je v profilu.

Popravljeno . Popravil hoyla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!