Skoči na vsebino

Vse na temo Piaggio MP3


RobMayth

Priporočene objave

Pozdrav,

 

če koga izmed mp3 lastnikov zanima, prodajam nov, še zapakiran tucano urbano za mp3/fuoco. Oglas najdete med malimi oglasi.

 

Sam sem kupil vespo GTS, zato prodajam. Morda nabavim mp3 čez nekaj let, če me vespa manija mine... :)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 4. 2017 ob 21:35, car_freak pravi:

Meni je tudi lansko leto ena policistka težila da bi za mp3 lt moral imeti A izpit. Pa sem ji potem 10 minut razlagal zakaj ne rabim A izpita, potem pa še 5 min kako se vozi. Je bila potem čist navdušena in me je spustila in me še oprostila prehitre vožnje - radar.   :grupni:

To je bla pa res sreča...

 

kredit krediti hipotekarni kredit stanovanjski kredit verižice prstani poceni poročni prstani uhani davčne blagajne predstave digitalni marketing softshell zimske gume majice vedeževanje prevajanje sedežne garniture nogomet košarka avtomobilizem smučanje rokomet odbojka plavanje hokej najem tiskalnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 4 urami, Gas pravi:

Ravno kupujem,ampak je cena mal previsoka.?A kovčka ni?

 

 

 

 

Če te zanima malo starejši in cenejši s kovčkom me kontaktiraj. 

Letnik 2013, 19t km, slovenski, 2 lastnik. 

Prodajam ker ravno končujem izpit za A. Nov motor je pa tudi že skoraj doma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem novopečeni lastnik mp3 5oo ie lt pa me zanima kako je z obvezno opremo?

Prva pomoč,kaj od orodja?,namreč ob nakupu rabljenega (letnik 2016) nisem dobil nič zraven.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8/21/2017 ob 0:56, Miholowsky pravi:

Zdravo.

Nedavno sem postal lastnik mp3 500lt business. Zaenkrat moram reči, da je to daleč najboljša investicija za zdravje moškega 

Mene zanima par stvari. Knjigo sem prebral veckrat ampak tega notri ne pise. Potrebujem vaša mnenja in izkušnje. 

- koliko stane servis na 15.000km in kam ga vozite oz kam priporocate, da ga odpeljem?  Sem iz Ljubljane. 

- drugo leto bom kupil vse tri nove gume. Kupil sem rabljenega in ima gor michelinke...in sicer gume stare 4 leta, motor sam pa je star 2 leti in 9mesecev. Obcutek imam da gume ne primejo tako kot bi morale. Verjetno je zaradi starosti gum. Vseeno pa me zanima s katerimi pnevmatikami ste najbolj zadovoljni? 

Rad bi delil se nekaj mojih izkusenj. Bral sem o neki porabi 5L/100km... sprasujem se kakooo?!?! Motor imam tocno en mesec  naredil sem ze preko 3000km od avtocest, hribov, dolin, morja itd itd. Testiral sem vse mogoce relacije. Najzahtevnejsa za motor je bila relacija Ljubljana-Maribor po avtocesti (skoz gas do konca) bila sva dva. S punco sva sla v Maribor ker sem imel slikanje hrbtenice in se mi je malo mudilo, ker sem prepozno ustal. Torej dva na motorju, poln tank, avtocesta, gas do konca...poraba 5.6L/100km. Na motorju imam akrapovica. Po stevcu mi je kazalo najvec 170km/h torej upam reci da je slo realno vsaj 155. Vecino casa pa sem vozil 150po stevcu. Druga relacija Ljubljana-Logatec-Idrija-Tolmin-Kobarid-Bovec-Trenta-Vrsic-Kranjska gora-Jesenice-Kranj-Medvode- Ljubljana 2 osebi polno nalozena povprecna poraba 3,8L/100km. Relacija Lj-Kranj-Jezersko-Pavlicevo sedlo-Solcava-Kamnik-Domzale-Ljubljana zopet dva na motorju polno opremljena povprecna poraba 4.1L/100km Sam imam peresnih 86kg punca pa okoli 60kg. 

Zanima me se, ali imate mogoce kaksna srecanja kje, saj bi se Vam z veseljem pridruzil. 

Hvala za informacije in srecno voznjo vsem! 

 

Pzdsravljen

poraba je za MP3 čisto normalna. Če se voziš po AC s ponim gasom in maš sopotnika je čisto normano, da ti bi masikuter porabil več bencina, kot pa bi se vozil po regionalnih cestah z normalno vožnjo tam nekje 90 -110 km/h. Tudi druga poraba je normalna. Meni je MP3 4oo brez akrapoviča, po moje je to samo okras in ne pripomore nič  boljši moči motorja, pil med 4 in 5 l na 100 km, pa sem se vozu tko po AC kot tudi izven nje.  

Priporočam gume Michelin City Grip, ker jih tudi tovarniško dajejo na mnove MP3je.

 

spletna stran maksi skuter moto kluba Slovenije http://www.maxiscooter.si/. Na strani boš našel cca 15 člankov o MP3jih. Malo pobrskaj po strani.

Ob 10/23/2017 ob 20:50, Gas pravi:

Pozdravljeni,

sem novopečeni lastnik mp3 5oo ie lt pa me zanima kako je z obvezno opremo?

Prva pomoč,kaj od orodja?,namreč ob nakupu rabljenega (letnik 2016) nisem dobil nič zraven.

L.p.

Rabiš prvo pomoč, ker jo na tehničnih gledajo in tudi, če ustavijo policaji jo moraš imeti seboj. Orodje?? Osnvno orodje je pod sedežem na desno bolj zadaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8/28/2017 ob 6:42, milanss pravi:

Pozdravljeni, imam MP3 250 vceraj mi po cca 80 km bolj vroce voznje ni hotel vzgati, po nekako dobri uri pocitka je vzgal normalno in potem tudi doma  po enaki poti le manj vroce je bilo, ali kdo ve kaj bi to bilo.

hvala

milans

A se je mogoče kj kadilo iz MP3? Da ti zakuhal? Zamenjaj hladilno tekočino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/7/2017 ob 11:29, piagio pravi:

IMAM PIAGIO MP3  500 LT BUSINES A JE KDO KI POZNA TOČNE PODATKE MEDOSNE RAZDALJE.  NAMREČ NA DARSU ZAHTEVAJO VINJETO ZA  AVTO, KAR SE MI ZDI ČISTA OSLARIJA.  HVALA ZA ODGOVOR. 

Kupi vinjeto za motor in nse sprašuj na DARS, ker nimajo pojma kaj je sploh MP3.

Popravljeno . Popravil hoyla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4/30/2009 ob 17:34, RobMayth pravi:

Lep pozdrav!

Sem novopečeni lastnik Piaggio MP3 400ccm LT. Razlog za nakup je bil predvsem da je možna vožnja z B izpitom, saj nimam še izpita za A neomejeno, vendar je zadnjič prišlo do problema, kajti ustavil me je policist in mi skoraj napisal 500€ kazni zaradi vožnje brez izpita. Seveda sem mu jaz povedal vse v zvezi z motorjem ampak je on kar trdil svoje naprej in mi pokazal nekakšno knjižico z zakoni, češ da je potrebno imeti v vsakem primeru B izpit.

 

Je pa LT model zaradi tega opremljen z nožno zavoro in 5cm širši, zaradi česa spada v razred dvoslednih vozil, torej v razred štirikolesnikov. Seveda je še nekaj malenkosti, ampak pustimo sedaj to.

 

Kakšno je vaše mnenje, čigava krivda je to? Ali je kje v zakonu izrecno napisano, da dvosledna vozila, ne glede na število koles so vozna z B kategorijo ali kaj podobnega?

 

Lep pozdrav, pa prosim brez kreganja, kot je to navada na vseh forumih :D

 

P.S: Sem hotel poklicati direktno na AM, vendar nimajo na spletni strani nobene kontaktne številke, da bi jih povprašal o tem, saj so oni naredili obširen test tega motorja.

MP3 se vozi z B1 kategorijo, isto kot štirikolesniki in ima v prometni oznako L5e, kar MP3 uvršča med dvosedna vozila, to bo policaji morali vedeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4/30/2009 ob 17:34, RobMayth pravi:

Lep pozdrav!

Sem novopečeni lastnik Piaggio MP3 400ccm LT. Razlog za nakup je bil predvsem da je možna vožnja z B izpitom, saj nimam še izpita za A neomejeno, vendar je zadnjič prišlo do problema, kajti ustavil me je policist in mi skoraj napisal 500€ kazni zaradi vožnje brez izpita. Seveda sem mu jaz povedal vse v zvezi z motorjem ampak je on kar trdil svoje naprej in mi pokazal nekakšno knjižico z zakoni, češ da je potrebno imeti v vsakem primeru B izpit.

 

Je pa LT model zaradi tega opremljen z nožno zavoro in 5cm širši, zaradi česa spada v razred dvoslednih vozil, torej v razred štirikolesnikov. Seveda je še nekaj malenkosti, ampak pustimo sedaj to.

 

Kakšno je vaše mnenje, čigava krivda je to? Ali je kje v zakonu izrecno napisano, da dvosledna vozila, ne glede na število koles so vozna z B kategorijo ali kaj podobnega?

 

Lep pozdrav, pa prosim brez kreganja, kot je to navada na vseh forumih :D

 

P.S: Sem hotel poklicati direktno na AM, vendar nimajo na spletni strani nobene kontaktne številke, da bi jih povprašal o tem, saj so oni naredili obširen test tega motorja.

MP3j ima dve oznake in sicer, RL, ta je vozen z A kategotijo, LT od letnika 2008 naprej je vozen z B kategorijo. Vprašanje je, kateri model MP3ja si kupil ti? Če je oznaka RL in nima žmigavce v telesu motorja in je brez nožne zavore je vozen z A, če ima žmigavce na telesu motorja in nožno zavoro na desni strani je vozen z B kategorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, hoyla pravi:

Rabiš prvo pomoč, ker jo na tehničnih gledajo in tudi, če ustavijo policaji jo moraš imeti seboj. Orodje?? Osnvno orofždje je pod sedežem na deseno boj zdaja.

 

Hvala,orodje sem že našel.Je prva pomoč lahko avtomobilska?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Gas pravi:

 

Hvala,orodje sem že našel.Je prva pomoč lahko avtomobilska?

 

 

Mp3 je tak avto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Gas pravi:

 

Hvala,orodje sem že našel.Je prva pomoč lahko avtomobilska?

 

 

Ne prva pomoč mora bit za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, hoyla pravi:

Ne prva pomoč mora bit za motor.

Od kdaj? Vem da si vcasih lahko se na motorju imel od avta prvo pomoc...nikjer ne vidim vzroka,da je po "novem"ne bi smel imeti!

In to celo za trikolesnik,ki je vozen z B se pravi je avto in NE motor! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, sesir pravi:

Od kdaj? Vem da si vcasih lahko se na motorju imel od avta prvo pomoc...nikjer ne vidim vzroka,da je po "novem"ne bi smel imeti!

In to celo za trikolesnik,ki je vozen z B se pravi je avto in NE motor! 

Zakaj pa pol ti nimaš prve pomoči od avta v motorju, ko si tko pameten?. Sej ni veze al je dvokolesnik al tri kolesnik al štiri kolesnik, prva pomoč je za motor, kot prvo je majša in jo je lažje posparvit. Kot vidim si pa lastnik motorja enoslednega vozila, se pravi dvokolesnika, kot vem je pa to tema o MP3ju, se pravi o trikolesniku in če nimaš pojma  o trikolesnikih pol ne pametuj in ne razglablej kaj je treba imet za MP3.

Predlagam, da se preseliš v temo kjer se govori o motorjih in pustiš to temo pri miru. Ker bi tu lastniki MP3jev radi izvedeli več in dobili tudi uporabne informacije. Če jih nimaš, pol prosim raje ne piši brezveznih komentarjev kaj in kako mora biti v zvezi s trikoleniki.

Se vidi, da nimaš pojma o trikolenikih, ker pišeš take bedarije, da je trikolesnik avto, ker je vozen z B kategorijo. Da te malo podučim, že res, da so trikolesniki vozni z izpitom za avto vendar v prometni piše motorno kolo trikolo in da je vozen z B kategorijo ima v prometni oznako L5e, kar pomeni, da določene trikolesnike uvršča med dvosledna vozila (se pravi, da ima med sprednjimi kolesi vsaj 46,5 cm kot določeca EU direktiva o dvoslednih vozilih) in ne eno ali tri sledna vozila. Ker so določeni trikoleniki vozni z B kat. še ne pomeni, da so avtomobili in da morjo imet prvo pomoč za avto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, hoyla pravi:

Zakaj pa pol ti nimaš prve pomoči od avta v motorju, ko si tko pameten?. Sej ni veze al je dvokolesnik al tri kolesnik al štiri kolesnik, prva pomoč je za motor, kot prvo je majša in jo je lažje posparvit. Kot vidim si pa lastnik motorja enoslednega vozila, se pravi dvokolesnika, kot vem je pa to tema o MP3ju, se pravi o trikolesniku in če nimaš pojma  o trikolesnikih pol ne pametuj in ne razglablej kaj je treba imet za MP3.

Predlagam, da se preseliš v temo kjer se govori o motorjih in pustiš to temo pri miru. Ker bi tu lastniki MP3jev radi izvedeli več in dobili tudi uporabne informacije. Če jih nimaš, pol prosim raje ne piši brezveznih komentarjev kaj in kako mora biti v zvezi s trikoleniki.

Se vidi, da nimaš pojma o trikolenikih, ker pišeš take bedarije, da je trikolesnik avto, ker je vozen z B kategorijo. Da te malo podučim, že res, da so trikolesniki vozni z izpitom za avto vendar v prometni piše motorno kolo trikolo in da je vozen z B kategorijo ima v prometni oznako L5e, kar pomeni, da določene trikolesnike uvršča med dvosledna vozila (se pravi, da ima med sprednjimi kolesi vsaj 46,5 cm kot določeca EU direktiva o dvoslednih vozilih) in ne eno ali tri sledna vozila. Ker so določeni trikoleniki vozni z B kat. še ne pomeni, da so avtomobili in da morjo imet prvo pomoč za avto. 

Trdim,da morjo?l LAHKO imajo!Ti trdiš,da morajo imeti za motor in jz trdim,da lahko imajo za avto!22let nazaj me opral dež,zelo opral...in za naslednji dan v šolo sem pač dal v nahrbtnik od mame od avta prvo pomoč....še sreča saj so me ustavili policisti....ko sem pokazal prvo pomoč od avta pa smo se smejali...oni pa so mi zaželeli srečno vožnjo...

Mp3 pa ima pod sedežem prostora za nekaj prvih pomoči od avta....v bistvu bi spravil pod sedež celo prvo pomoč od gostilne...nikakor ne vidim vzroka,da ne bi smel imeti pri sebi še večje zapakirane prve pomoči!!!!!!

Nasplošno berem temo o mp3 ,ker si ga bom spomladi kupil...no bolj sanjam o gileri fuoco....bomo pa videli!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
Ob 29. 10. 2017 ob 0:16, hoyla pravi:

A se je mogoče kj kadilo iz MP3? Da ti zakuhal? Zamenjaj hladilno tekočino.

Samo v vednost, ce bo se kdo imel podobne tezave, kriva je bila bencinska crpalka, menda tovarniska napaka, crpalka zamenjana, bomo videli kako bo poleti.

milans

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 3. 2018 ob 23:19, tuksinet pravi:

mogoče to ne paše sem.. se pa dotika. a mi zna kdo povedati na kakšen način upravičujejo davek na odjavljena vozila in to točno tudi za 3-kolesnike??

Simpl...isto kot avte...vi itak koristite že A vinjeto,vozite pa se lahko z B izpiti...kaj pa bi sam kaj vam paše imeli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 3. 2018 ob 23:19, tuksinet pravi:

mogoče to ne paše sem.. se pa dotika. a mi zna kdo povedati na kakšen način upravičujejo davek na odjavljena vozila in to točno tudi za 3-kolesnike??

Vir https://zurnal24.si/avto/lastnike-vozil-s-1-aprilom-caka-nova-dajatev-307288

Screenshot_20180327-230952.png

Pozdravljen,

prosim, da v bodoče ne uporabljaš tako velikih črk za pisanje, ker vsi tu gor vidimo normalne črke.

Tako samo v opozorilo.

 

Hvala

hoyla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!