Skoči na vsebino

Blokada za registracijo


VrumVrum66

Priporočene objave

Zanima me kako lahko motor (v tem primeru derbi senda 50cc) enostavno zablokiraš, da je izpraven za registracijo. V auspuh sem pomanjšal luknjo in to je zmanjšalo hitrost s 80km/h na 65km/h. Da je izpraven mora iti samo 50km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

Glede na to da imaš 50ccm, si lahko kupiš "Elektronski omejevalec obratov" katerega priključiš na CDI enoto ter maso.

Deluje na principu zmanjševanja električnega toka do svečke, ter tako posledično zmanjša hitrost motorja.

Omejevalec imaš lahko tudi na motorju celo leto, ker imaš priloženo stikalo tako da ga lahko uporabiš takrat ko ga potrebuješ.

Tukaj imaš najcenejšo različico:

https://www.cilinder.si/scooter-50ccm-2t/minarelli-horizontal/elektrika/omejevalec-vrtljajev-bgm-pro-z-mehanskim-stikalom.html

Kar se pa tiče zakona, ta omejevalec NI "legalen". Če ga dobro skriješ in ga ne opazijo se lahko izogneš marsikateri kazni.

                                                                                                                                                           Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 12. 2017 ob 13:58, VrumVrum66 pravi:

Zanima me kako lahko motor (v tem primeru derbi senda 50cc) enostavno zablokiraš, da je izpraven za registracijo. V auspuh sem pomanjšal luknjo in to je zmanjšalo hitrost s 80km/h na 65km/h. Da je izpraven mora iti samo 50km/h.

45km/h ...

12. »moped« (oziroma »kolo z motorjem«) je motorno vozilo z dvema ali tremi kolesi, katerega delovna prostornina motorja na prisilni vžig ne presega 50 ccm ali moč motorja na kompresijski vžig ali trajna nazivna moč elektromotorja ne presega 4 kW in pri katerem konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h. Med mopede spadajo tudi lahko dvokolesno vozilo na motorni pogon, kolo na motorni pogon, dvokolesni moped in trikolesni moped;

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2017-01-3592?sop=2017-01-3592

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!