Skoči na vsebino

Romunija, Bolgarija (kam, kako, gps, karte)


Priporočene objave

Drugačne so in obe lepe. Za furanje mam raje transalpino, za gledanje transfagarasan, ki ima recimo dokaj slabo podlago in ni užitka v vožnji. Za obe rabiš 2 dni, da v miru pogledaš. 

Ampak če greš iz Pitestija čez transfagarasan, pa nekje po poti do vznožja transalpine prespiš, si naslednji dan komot globoko v Srbiji preko Bele crkve..cesta ob donavi pa je čudovita. 

Ne pozabi tankat nekje v okolici Orsove, ker potem ni pumpe cca 80 do 100km.

To kar sem napisal sem 2x prevozil, tako da gre na komot.

pred 24 minutami, Darko3g pravi:

HM, očitno bo tole vseeno Bolgarija-Romunija.

Za nazaj razmišljam, da bi šel do Piteštija in čez Transfagarašan ali Transalpino

Od Plovdiva do Romunije je varianta čez Troyan pass in z trajektom Nikopol - Turnu Magurele čez Donavo in čez mejo.

Je že kdo vozil to pot? Piše, da gre trajekt ob osmih zvečer, do tja pa je cca 4ure vožnje, tekme pa se končajo ob pol treh.

Kaj je lepše: Transfagarašan ali Transalpina (za obe ne bo časa)?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, prišel sem nazaj in prevozil malo Bolgarije in malo Romunije.

V Bolgariji so razmeroma slabe ceste, nove pa večinoma ravne in dolgočasne. Edina lepa mi je bila prelaz Shipka, bi pa znale biti zanimive bolj južno v Rodopih (Devin).

Romunija ima boljše ceste, tudi okolica je malce, ampak res malce bolj urejena. Opazil sem da razvitost ni sorazmerna z novimi zgradbami ampak obratno sorazmerna z ostanki starih, zapuščenih. V obeh državah ogromna napol podrtih hiš, zapuščenih tovarn, neurejene okolice.

Recimo spomenik Buzludža. Zgrajen leta 1976, leta 1989 so ga nehali vzdrževati in je sedaj napol podrtija (pobrali vse, kar se je dalo odnesti, polomljena stekla, odpadajoče črke internacionale,...)

V Romuniji so železniški prehodi preračunani na to, da se na njih polomi povprečen cestni valjar. Kamnite klade med tiri, ki so premaknjene in moraš res plaziti čez (znak stop je za zajebancijo).

V glavnem v Romunijo bom še šel, verjetno na obe Trans cesti, morda v obeh smereh, za Bolgarijo pa nisem prepričan, ogromno prazne vožnje po slabih cestah da prideš do pravih krajev pa še tam je ponavadi cesta tako slaba, da ni nobenega užitka v vožnji.

Pa čudilo me je, da na Transalpini, ki je večino leta zaprta nisem videl niti za vzorec snega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!