Skoči na vsebino
ZED

Atlantic 500 težava

Priporočene objave

ZED    9
ZED

Živjo,

ravnokar sem kupil atlantica 500 l.2004. Ko smo ga pripeljali domov in hoteli prižgati, je samo 2x malo zaverglal, potem pa nič. Akumulator naj bi bil nov. Vseeno smo ga vzeli ven in ga dali polniti. Nato sem ga ponovno vstavil in obenem naredil neumno napako, ko sem ga seveda narobe obrnil in priklopil narobe (zasmrdelo ali zakadilo se ni nič). Potem sem ga takoj odklopil in ponovno pravilno priklopil. Ko sem dal kontakt, je vse delovalo normalno, samo ko pritisnem start gumb, se ne zgodi nič, niti enega klika ni. Potem sem pregledal sprednje varovalke, ki s vse cele. Ko sem hotel pregledati še zadnji dve varovalki, sem opazil, da jih sploh ni (verjetno je prejšnji lastnik to zvezal direktno??). Sem malo poslikal vezje pri akumulatorju (slike v prilogi). Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko najprej skurilo? Upam samo, da ni kaj dragega :D ....v vsakem primeru pa mislim, da ga bo moral pregledati nekdo, ki se spozna malo na elektriko, ker jaz se žal ne.. Hvala za kakšen odgovor in LP.

20180204_111139.jpg

20180204_111149.jpg

20180204_111205.jpg

20180204_111213.jpg

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
XTR    954
XTR
4 hours ago, ZED said:

Ko sem dal kontakt, je vse delovalo normalno, samo ko pritisnem start gumb, se ne zgodi nič, niti enega klika ni.

Kill switch morda? Stikalo stranskega stojala? Amaterske napake, ne bi bil prvi in ne zadnji s to težavo. :)  

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
ZED    9
ZED

Živjo, 

stikalo za tačko deluje normalno, za kill switch pa nisem pogledal. Ne vem pa ali bi motor vseeno verglal, ali potem ne da nobenega klika ali zvoka od sebe. Sem ga pa peljal do avtoelektričarja in upam, da bo ugotovil napaka (pa da ne bo draga :) )... hvala vseeno za potencialne napake :) 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
smasher    1072
smasher

Kaj samo čundo zgleda na sliki ali je tista kislina v akomulatorju precej nizka?

Kaj tam pot distim izolir trakom so bile varovalke včasih? morda je tam slab kontakt če ni več varovalk?

Če bi se res želel grdo igrati, najdi selenoid za štarter in če tam dobi elektriko, ga premostiš,  zagotovo začne verglat, če je to pametno ali ne se pa sam odloči.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov