Skoči na vsebino

Uganka


Gost

Priporočene objave

Morš včasih malo pomislit, ko kje prečitaš takšno reč kukr 'Večina ljudi ...' pa 'Ljudje ki so odgovorili na vsa tri vprašanja ...'
To je bebav test, rešil sem ga nekaj minutah, mogoče štirih. Največ sem rabil za prvo vprašanje, kjer sem dejansko moral napisat enačbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takšnih vprašanj je lahko kar zanimivih oz. zapletenih. Mnoga temeljijo tudi na psiholoških fiksacijah (ko rešujemo po nekem vzorcu in spregledamo druge enostavnejše rešitve. Ta zgoraj so med lažjimi, res pa je, da so jih mi starejši že večkrat slišali in se nam zato zdijo zelo enostavna.

npr.

1. Če ena kura in pol znese v enem dnevu in pol eno jajce in pol, koliko jajc znesejo tri kure v petih dneh (ta je bolj računska)?

2. Matejin oče ime 5 hčera. Prvi je ime Lala, drugi Lele, tretji Lili, četrti Lolo. Kako je ime peti?

3. To je bolj praktično pa vseeno imajo ljudje težave. Zakaj so pokrovi jaškov okrogli?

4. Če v teku prehitiš drugouvrščenega, na katerem mestu se nahajaš?

5. Kmet je pripeljal na odkup eno tono jagod, ki so imele 99% vlažnost. Odkupovalci so zahtevali 98% vlažnost. Kmet je jagode odpeljal domov in jih posušil na 98% vlažnost. Koliko so tehtale jagode potem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lulu je slučajno naša mačka, poiskusi še 1x

Jaški pa so tudi po naši ulici okrogli in kvadratni, tako da ne vem, kaj je odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 3. 2018 ob 21:56, Rogerg pravi:

2 - lulu

3- nš je štirikotn

4- na drugm mestu

5- 990 kg 

2 - Preberi vprašanje! "Matejin oče ima 5 hčera.

3-eden od razlogov je, da ne more pasti v jašek. So pa še tehnološki vzroki (način izdelave) in namen (ponekod morajo biti takšni, da gredo not).

5-odgovor je 500 kg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!