Skoči na vsebino

Kako do motorja-finančne konstrukcije, pufi itd ...


Frenk 67

Priporočene objave

pred 27 minutami, Kawalir pravi:

Malo si za cajtom. V Sloveniji je povprečna plača 1.129 EUR neto. 

http://www.stat.si/StatWeb/News/Index/7231

 

Moje osebno mnenje,da je to laž!

Osebno poznam samo eno osebo,ki ima plačo 1500eu+

Privatniki si je ne nekazujejo tolikšne!V tovarnah imajo do 800 delavci in to so razen privatnikov,večina Slovencev...

Daj nehajmo nabijat! Jz mislim,da je povprečna plača tako visoka le in zaradi državnih uslužbencev,ki itak samo jokajo,da imajo nizke plače.nizke penzije in si in jih dvigujejo....komu pa naj joka kelner,kuhar,un za tekočim trakom..ki v bistvu nosi denar za kurčenje enih...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, sesir pravi:

Moje osebno mnenje,da je to laž!

Osebno poznam samo eno osebo,ki ima plačo 1500eu+

Privatniki si je ne nekazujejo tolikšne!V tovarnah imajo do 800 delavci in to so razen privatnikov,večina Slovencev...

Daj nehajmo nabijat! Jz mislim,da je povprečna plača tako visoka le in zaradi državnih uslužbencev,ki itak samo jokajo,da imajo nizke plače.nizke penzije in si in jih dvigujejo....komu pa naj joka kelner,kuhar,un za tekočim trakom..ki v bistvu nosi denar za kurčenje enih...

 

 

Tu se pa ne strinjam stjeb...pri nas imajo kar vsi čez 1000,še tisti,ki delajo prek agencij imajo nad 9oo in gor.

Popravljeno . Popravil maiden
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maiden pravi:

Tu se pa ne strinjam stjeb...pri nas imajo kar vsi čez 1000,če tisti,ki delajo prek agencij imajo nad 9oo in gor.

Lepo,če je le res....naj bo takih firm čim več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Snecer pravi:

problemček je, če skotaš, kredit pa še 10 let odplačuješ :)

to je še najmanjši problem :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maiden pravi:

Res je....mi lahko verjameš...

Še vedno kljub temu,da imate lepše plače kot večina firm dosegate le 80% ali manj od lažnivega povprečja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Še vedno kljub temu,da imate lepše plače kot večina firm dosegate le 80% ali manj od lažnivega povprečja!

Ne razumem te...zakaj lažnjivo povprečje???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no res, dovolj o plačah in ostalim, kar se ne tiče teme. Da mi ne bo treba brisat.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maiden pravi:

Ne razumem te...zakaj lažnjivo povprečje???

Ker ni povprečje raje....naj povedo povprečje državljana in izpustijo une plačane iz korita!

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

no res, dovolj o plačah in ostalim, kar se ne tiče teme. Da mi ne bo treba brisat.

Hvala

Daj vse prestavi v temo o Vladi bo lažje...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, sesir said:

Še vedno kljub temu,da imate lepše plače kot večina firm dosegate le 80% ali manj od lažnivega povprečja!

Jaz te povsem razumem. Če sem prav ujel, si v penziji, kar finančno gledano ni zavidanja vreden položaj. Že tako je osnova za pokojnino samo 80% OD, pri tem pa še brez malice, prevoza in drugih bonitet, ki si jih prejemal, ko si bil še zaposlen. To pomeni, da si imel prej 1k EUR plače, sedaj pa od SPIZa dobiš samo še kakšnih 600 EUR, kar je veeeelik šok, se popolnoma strinjam. Zato pa mnogi penzionisti, če lahko, še kaj dodatno "pošušmarijo" in si tako povečajo dohodke. Ne smeš pa penzionistov enačiti z zaposlenimi, ker je to velika razlika glede prihodkov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kawalir pravi:

Jaz te povsem razumem. Če sem prav ujel, si v penziji, kar finančno gledano ni zavidanja vreden položaj. Že tako je osnova za pokojnino samo 80% OD, pri tem pa še brez malice, prevoza in drugih bonitet, ki si jih prejemal, ko si bil še zaposlen. To pomeni, da si imel prej 1k EUR plače, sedaj pa od SPIZa dobiš samo še kakšnih 600 EUR, kar je veeeelik šok, se popolnoma strinjam. Zato pa mnogi penzionisti, če lahko, še kaj dodatno "pošušmarijo" in si tako povečajo dohodke. Ne smeš pa penzionistov enačiti z zaposlenimi, ker je to velika razlika glede prihodkov. 

Mene moti,da sem doživel 5dvigov penzije v istem času pa se delavcem ni dvignila plača..sramotno...umsko omejeno..pusmo plače policajev uni tk stavkajo in dobijo....tisti,ki pa polnijo malho za penzije in plače državnih uslužbencev pa v isti pizdi že leta in leta...poznam nekaj ljudi,ki so se jim plače celo znižale napram včasih...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že pred časom zapisal, da je vse stvar prioritet.

Če hočeš imet moped za 10 ali 20k€ moraš nekje vzeti, kar pomeni da vzameš tam, kjer ne rabiš takega luksuza, kot ga furaš.

1. Namesto avto za 40k€, vzameš avto za 20k€. Še vedno je kul, še vedno se voziš, še vedno ima ves šit, ki je nujen v avtu.

Torej ti ostane 20k€ za nakup mopeda.

2. vsi jočejo in stočejo ko spičkajo 5 ali 10 jurjev preveč za moped, noben ne naredi računice da:

pokadim za 100€ na mesec, skurim goriva za 120€/mesec, letno potrošim 5 kompletov gum itd...da ne govorim koliko stane spanje in hrana na vseh potovanjih. Če narediš rebalans proračuna, lahko imaš super moped in se malo voziš, pa si dobil letno 5 jurjev not.

3. puf....to ni tak baw baw, dejstvo je da pri normalni plači jurja in več, lahko mesečno nekaj malega prišparaš. Recimo 100€. Če to obrneš v obrok na 4 leta, lahko vzameš navaden gotovinski kredit, ki ti navrže vsaj 4 jurje. Ne rabiš kasko ne rabiš nič.

4. malce bolj boleča opcija je da se razsuješ in pokasiraš odškodnino...od kje mislite da meni mopedi, od plače? Malomorgen :P

5. 8 ali 18 jurjev, z obema se peljem sam odlično, so pa razlike in te so samo zato ker je en malce bolj komot, malce več vetrne zaščite, in en je primeren za 2 osebi, drugi pač ne. Hočem povedati za 10kek se dobi zelo dober motor.

Vse ostalo je: ima se može se, nema se glumi se :P

 

 

pred 22 minutami, maiden pravi:

Ne razumem te...zakaj lažnjivo povprečje???

povprečje je kot statistika, maš 20% z nadpovprečno plačo, ki dvigujejo rejting povprečja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No absolutno se strinjam,da,če dosegaš z plačo Slovenjsko povprečje in si želiš svoj moped,streho nad glavo pa imaš GO FOR KREDIT in mopi bo doma....v sebi pa moraš vedet,da se boš zaradi tega moral čemu drugemu žal odpovedati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DAMI34 said:

Sem že pred časom zapisal, da je vse stvar prioritet.

Če hočeš imet moped za 10 ali 20k€ moraš nekje vzeti, kar pomeni da vzameš tam, kjer ne rabiš takega luksuza, kot ga furaš.

1. Namesto avto za 40k€, vzameš avto za 20k€. Še vedno je kul, še vedno se voziš, še vedno ima ves šit, ki je nujen v avtu.

Torej ti ostane 20k€ za nakup mopeda.

2. vsi jočejo in stočejo ko spičkajo 5 ali 10 jurjev preveč za moped, noben ne naredi računice da:

pokadim za 100€ na mesec, skurim goriva za 120€/mesec, letno potrošim 5 kompletov gum itd...da ne govorim koliko stane spanje in hrana na vseh potovanjih. Če narediš rebalans proračuna, lahko imaš super moped in se malo voziš, pa si dobil letno 5 jurjev not.

3. puf....to ni tak baw baw, dejstvo je da pri normalni plači jurja in več, lahko mesečno nekaj malega prišparaš. Recimo 100€. Če to obrneš v obrok na 4 leta, lahko vzameš navaden gotovinski kredit, ki ti navrže vsaj 4 jurje. Ne rabiš kasko ne rabiš nič.

4. malce bolj boleča opcija je da se razsuješ in pokasiraš odškodnino...od kje mislite da meni mopedi, od plače? Malomorgen :P

5. 8 ali 18 jurjev, z obema se peljem sam odlično, so pa razlike in te so samo zato ker je en malce bolj komot, malce več vetrne zaščite, in en je primeren za 2 osebi, drugi pač ne. Hočem povedati za 10kek se dobi zelo dober motor.

Vse ostalo je: ima se može se, nema se glumi se :P

 

 

Tole si res lepo in predvsem realno napisal. Se vidi, da si zrel dec v zrelih letih z zrelim razmišljanjem, zato pa si mi bil tudi takoj tako všeč (še vedno ne tako všeč, kot mi je všeč žena, da ne bo kakšnega napačnega vtisa :lol1:). 

Bi te pa nekaj vprašal glede odškodnine, ki si jo dobil, ker sam nimam teh izkušenj (hvala bogu) in me zanima predvsem zaradi splošne razgledanosti. Si dobil odškodnino od:

a) zavarovalnice
b ) povzročiteljice nesreče (ja, tiste babe, ki je klafrala po telefonu in te spregledala)
c) od zavarovalnice IN babe. 

Če si dobil odškodnino od zavarovalnice, si jo dobil na osnovi police AO+ (voznik) ali kakšnega drugega sklenjenega zavarovanja? Je odškodnina vnaprej določena, ali gre za pogajanja in moraš oz. je bolje imeti v tem primeru tudi pravno pomoč, beri odvetnika?

 

Popravljeno . Popravil Kawalir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kawalir pravi:

odškodnina vnaprej določena, ali gre za pogajanja in moraš oz. je bolje imeti v tem primeru tudi pravno pomoč, beri odvetnika?

 

Najvišja možna odškodnina je določena...itak sanje...

Odvetnik? Nujna stvar! Plus odvetnik z podobnimi izkušnjami!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprecna placa natakrja v zloveniji je 770€ zaradi kretenov sem doskrat brez place ostal, tu drzava ni nikoli pomagala. 

Ampak motor sem si vseen privoscil vsako leto naredil 10+kkm vesel k zajla zdej sm pa se bol v jodlariji :D

Bols da se drkate okol plac pa okol kreditev kar je stvar vsakega posamznika pejte motorje glancat al pa gume radirat. 

Jest grem pa na siht :D;) 

Mogoce sa pa naslednjni tedn kje na kufet srecamo pridem mal v bananarepubliko ce bo kdo dal za kufe k jest mam kredit pa lizing pa pusing :D:D LOL hahahaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, gasperX pravi:

Povprecna placa natakrja v zloveniji je 770€ zaradi kretenov sem doskrat brez place ostal, tu drzava ni nikoli pomagala. 

Kot bivši gostinec in imam dost prijateljev lastnikov gostiln se ne strinjam s tako veliko številko...vsaj drugje kot v večjih mestih in trgovskih centrih ne,ne več...so kr vsi dali kelnarje,kuharje na minimalca,malco pa imajo kao na šihtu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kawalir pravi:

Tole si res lepo in predvsem realno napisal. Se vidi, da si zrel dec v zrelih letih z zrelim razmišljanjem, zato pa si mi bil tudi takoj tako všeč (še vedno ne tako všeč, kot mi je všeč žena, da ne bo kakšnega napačnega vtisa :lol1:). 

Bi te pa nekaj vprašal glede odškodnine, ki si jo dobil, ker sam nimam teh izkušenj (hvala bogu) in me zanima predvsem zaradi splošne razgledanosti. Si dobil odškodnino od:

a) zavarovalnice
b ) povzročiteljice nesreče (ja, tiste babe, ki je klafrala po telefonu in te spregledala)
c) od zavarovalnice IN babe. 

Če si dobil odškodnino od zavarovalnice, si jo dobil na osnovi police AO+ (voznik) ali kakšnega drugega sklenjenega zavarovanja? Je odškodnina vnaprej določena, ali gre za pogajanja in moraš oz. je bolje imeti v tem primeru tudi pravno pomoč, beri odvetnika?

 

O tem sem se razpisal že v temi zavarovalnice, namreč nekaj moramo ločiti:

1. Največ odškodnine pokasiraš če nisi povzročitelj in gre odškodnina s povzročiteljeve police (moj primer) Tu se obračuna, smrtni strah, bolečine iznakaženost, trplenje/bolečine, izpad dohodka in vsi stroški povezani z zdravljenjem, dober odvetnik je nujen, dobra gluma če se ti da tudi (men se ni dalo, sem imel tako ali tako dovolj poškodb) v tem primeru so nekateri ki za male poškodbe znajo iztržiti ogromno v primerjavi s težjimi poškodbami. Recimo 30k€ za neko glumo bolečine, slabo spanje, zbujanje ponoči, glavoboli itd, proti 50k€ proti nekomu, ki ima iznakaženo roko, nogo, živce in res težko živi.

2. AO+ dobiš samo v primeru tvoje krivde, torej v mojem primeru nič, prav tako pa se obračuna bolečine iznakaženost izpad dohodka itd

3. pri obeh točkah je zelo pomemben odvetnik, ki zna izterjati

4. Ne vem kako lahko tožiš povzročitelja, namreč on ima sklenjeno zavarovanje, razen če bi dokazoval neko malomarnost, več bo vedel Sneci

5. odškodnina po nezgodnih zavarovanjih, to je najmanj in obračuna se samo invalidnost, določeni % od osnove. Večina tega je zapisano v pogojih. imel sem dve nezgodni zavarovanji, eno z osnovo 35 jurjev in drugo z osnovo 25 jurjev, cenzor mi je izračunal 12% invalidnost in to je to. Neglede kdo je krivec. Poleg tega sem imel še dnevno odškodnino 5€/dan po dveh policah. Tu ti obračunajo do max 200 dni. Torej 2000€ v mojem primeru.

Sem pa tudi zapisal, sedaj ko vem, sedaj ko mi je jasno kaj in kako sem preživel kar sem pač preživel. Da ne bo dvoma, se da, torej tudi to je del lajfa in en karambol ni nič v primerjavi s tem če fašeš neko kronično ali težko ozdravljivo bolezen (multipla, rak itd...) Namreč, vsak od nas ima nek limit, ko bi dovolil nekaj kar je neugodno. Tudi jaz bi to dovolil, sedaj ko vem kako in za kaj se gre, ampak ta cifra bi morala biti večja od miljona €, oziroma taka, da grem komot do penzije, pa še potem lagodno živim :D

ps. Takle način finaciranja mopeda ne priporočam nikomur, še vedno cvilim včasih zaradi blesavih bolečin, ne morem si privoščiti nove operacije in rehaba (jebiga privat podjetje, kjer te samo cuzajo, v nasprotnem bi že šel pod nož zaradi kolena), vendar pa vsakomur priporočam, čimboljša zavarovanja, tudi tistih 30-40€ letno za neko nezgodno ne bo škodilo. Pa ne pri zavarovalni polici mopeda, ampak pri nekom, ki zavaruje za 24 ur dnevno.

pred 8 minutami, gasperX pravi:

Povprecna placa natakrja v zloveniji je 770€ zaradi kretenov sem doskrat brez place ostal, tu drzava ni nikoli pomagala. 

Ampak motor sem si vseen privoscil vsako leto naredil 10+kkm vesel k zajla zdej sm pa se bol v jodlariji :D

Bols da se drkate okol plac pa okol kreditev kar je stvar vsakega posamznika pejte motorje glancat al pa gume radirat. 

Jest grem pa na siht :D;) 

Mogoce sa pa naslednjni tedn kje na kufet srecamo pridem mal v bananarepubliko ce bo kdo dal za kufe k jest mam kredit pa lizing pa pusing :D:D LOL hahahaha

kufe+tavarca itd..kod Dinkota naslednji teden. Če bo res vručina na jadranko udarila. Čak nisi povedu kako si kupil moped, keš, al puf :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps. debata o nekih povprečjih je nesmiselna. Edina prava debata je, koliko ti pri sedanjem načinu življenja ostane na mesec.

Če ti 50€ se lahko zapufaš za 50€, če bi rabil večji puf, moraš razliko nekje vzeti. Tule je moč narediti spet rebalans z vprašanjem, kje sedaj zagonim denar in bi ga lahko ne zagonil, a so to tortice, a so to kavice, čiki, sponzoriranje raznih klubov, ...itd.

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak sam zase ve koliko mu motor pomeni, kakšne ima dohodke in  kakšne odhodke. Čeprav smo slovenceljni znani, da kar se tiče nakupa pleha, se znamo izprsiti in kupiti vsaj en razred prevelik (beri predrag) pleh. Tudi sam sem v dilemi ali menjat motor (po eni strani mu nič ne manjka in mi lepo služi), po drugi strani pa so želje in apetiti večji. Vendar z glavo skozi zid ne mislim it. Prednosti novega motorja poznamo vsi, vendar potegne tudi kar nekaj dodatnih stroškov (kasko zavarovanje, ki stane toliko kot zavarovanje avtomobila, torej lahko računaš okoli 600eur poleg). Kupiti nov motor, po možnosti na kredit in ga ne zavarovat kasko, se mi zdi pa prevelik rizik (kraja, nesreča) in hitro ostaneš brez motorja, banka pa ti bo še vedno odtegovala kredit. In če vzameš npr. 5 let kredita, boš dal samo za zavarovanje 3000eur, kar pa tudi ni malo. Dokler je v garanciji, ga moraš servisirat na uradnih servisih, ki pa vemo da so zlatarji. 

Tak da se bolj nagibam k nakupu rabljenega (v mejah zmogljivosti), razliko v denarju pa nameniti za fure in servise. Kaj ti nuca nov motor, potem pa nimaš denarja, da bi se vozil naokoli (pa s tem ne mislim, do prve gostilne na kofe in nazaj). 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč najmanj se splača moped kupit na leasing. Res, da ti ga odobrijo veliko prej kot kredit, vendar pa je leasing pogojen s kasko zavarovanjem, ki je pri motorju nenormalno visok (večji rizik kao). Ko sem sam letos nameraval kupovati SX-a (na keš, ne leasing), sem vseeno preveril tudi, koliko bi prišlo kasko zavarovanje v primeru, ČE... In sem hitro opustil idejo takšnega dodatnega zavarovanja, ker je bilo naračunano cca. 800 EUR (Triglav, Generali), pri Savi pa sicer manj (okrog 600-700 EUR), ampak še vedno preveč za pol leta uporabe mopeda. 

Kar pa se tiče obresti, sta si sedaj leasing in kredit skorajda že izenačena, tako, da ni pene. Pri leasingu je potrebno upoštevati še to, da mora biti moped kasko zavarovan VES ČAS trajanja leasinga, pri kreditu tega ni, prav tako si pri kreditu takojšnji lastnik, pri leasingu pa šele, ko ga odplačaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo se probal zment za jadranko... Dugac Pa en na lizing en na kes 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš nov moped (keš) ni nujno imeti kaska, jaz recimo nimam.

Izračun je preprost cca jurja letno je kasko za moped z vrednostjo 20k€, seveda pa moraš vzeti v obzir, da "neumnosti sam kriješ". V dveh letih sem skuhal za 1.200€ škode (na KTMju), ampak če pogledam pa vse prejšnje mopede, lahko napišem v 10 letih cca 1200€ mojih neumnosti.

Kar pa se tiče kraje, tisti, ki smo nekje na periferiji in s svojo garažo imamo neprimerno manj možnosti za krajo, kot drugi, ki imajo spravljen moped v "varovanih" javnih garažah. Poleg tega, kdo pa sploh bo KTM ukradel :D in potem servisiral.

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

. Poleg tega, kdo pa sploh bo KTM ukradel :D in potem servisiral.

 

Glede na količino vpoklicev bi se tak hitro najdu....

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!