Skoči na vsebino

Kako do motorja-finančne konstrukcije, pufi itd ...


Frenk 67

Priporočene objave

Pravkar, sesir pravi:

Glede na količino vpoklicev bi se tak hitro najdu....

še premal jih je, moj ima sedaj prvega, kriv pa je BREMBO!!

No tudi pri kraji je potrebno računati na neko statistiko, da se potem lažje odločiš plačat ali ne plačat kasko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Snecer pravi:

kolko si jih prodal in kupil? :)

če je motor pravi ga daš na moto.it ali mobile.de.. saj ne živimo več za sivo zaveso ..

pred 1 uro, gasperX pravi:

Mogoce sa pa naslednjni tedn kje na kufet srecamo pridem mal v bananarepubliko ce bo kdo dal za kufe k jest mam kredit pa lizing pa pusing :D:D LOL hahahaha

pokliči .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta čas ko ste se vi "prepirali" sem se pa jaz vozil. Vse sem pretuhtal. Ker se ne morem odločiti, kaj vzeti, ali SX-a ali CRF1000L, sem se odločil, da grem po gredit in kupim oba. Rabim še poroka, se kdo javi? :D Pogodbo bo pa Snecer naredu. Rešeno.

AJA!!!: Plače v slovenji niso majhne. Davki so ABSOLUTNO, NENORMALO visoki. Ter totalno preveč jih je. Plačamo isto stvar po 3x ali več. Sej je v eni temi enkrat nekdo prilimal kok enih državnih služb imamo , ki meri pretočnost zraka ob manjšem vetriču skozi cedilo, ki ima kvadratke velike 0.5mm.Žal moramo nafutrat 160k JU. A se vsako leto le povečuje, čeprav bi jih blo cca 90k čist dost, al pa še manj. Davki, davki so problem.-Ali pa clo tko, če bi se davki porabili tko kot na Danskem...Pol sm pa s stola padu, pa se zbudu v zoranlandu :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

3 hours ago, maiden said:

Tu se pa ne strinjam stjeb...pri nas imajo kar vsi čez 1000,še tisti,ki delajo prek agencij imajo nad 9oo in gor.

Ker se mi zdi da vem za katero fermo govoris, vprasaj fante kaksno placo imajo ko podpisejo pogodbo, pa naj bo agencija ali pa direktno. 

900e dobijo mogoce z nadurami, prevozom, ter ce gurajo v 4 izmene, ali pa so vsaj dva tedna v nocni.. pa mislim da ne dobijo... mogoce je v vasem oddelku drugace.. nevem.

je pa v tej fermi veliko dejavnikov ki lahko vplivajo na placo..

povprecje pa verjetno tudi ves ane? :D  Mene je na rit vrgl..

so pa zame osebno te pogovori o placi brezpredmetni.. nekateri govorijo bruto, eni neto osnove, eni neto izplacila.. 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ukica pravi:

 

Ker se mi zdi da vem za katero fermo govoris, vprasaj fante kaksno placo imajo ko podpisejo pogodbo, pa naj bo agencija ali pa direktno. 

900e dobijo mogoce z nadurami, prevozom, ter ce gurajo v 4 izmene, ali pa so vsaj dva tedna v nocni.. pa mislim da ne dobijo... mogoce je v vasem oddelku drugace.. nevem.

je pa v tej fermi veliko dejavnikov ki lahko vplivajo na placo..

povprecje pa verjetno tudi ves ane? :D  Mene je na rit vrgl..

so pa zame osebno te pogovori o placi brezpredmetni.. nekateri govorijo bruto, eni neto osnove, eni neto izplacila.. 

tud zame so taki pogovori brez-predmetni....ampak se motiš...pa itak nima veze...vem kolk dobimo mi,ki tolčemo 4 izmenski turnus,in vem kolk je ravno prejšni teden dobil fant preko agencije,ki dela pri meni...in ja,še to...govoril sem o vsoti brez malice in prevoza...povprečje je pa...ja visok,in ni to nobena skrivnost.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, KARMEN1 pravi:

Enim je najbolj pomembna hrana in dobrote, drugim oblačila, obutev in modni dodatki, tretjim dopusti in potovanja, četrtim kaj drugega, nekaterim pa žal res le plačilo položnic in golo preživetje. 

Imam dva kredita, pa ne za motor in niti za avto. Kljub temu uspem kakšno malenkost dati na stran, ali pa tudi ne, odvisno od meseca......

Pa še vsak mesec kakšno majhno donacijo za živali ali pa ljudi v stiski......

hm Karmen .............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Arzen pravi:

Ok, zelo lepo ti bom napisal. Citiral sem ti samo tole, čeprav sem videl še tvoje druge spise. Gremo po vrsti.

Nekaj ljudi ti je že lepo povedalo, eni pač ne moremo čakati 10 let in šparati tako dolgo, da si privoščimo motor. Jaz osebno imam 34 let in šele zdaj lahko rečem, da si bom kupil motor, ker pač prej finančno nisem zmogel. Na kakšen način, se še nisem odločil, najverjetneje si bom za 2-3 jurčke kupil nekaj toliko, da naberem nekaj izkušenj. Ne vem še. Kar hočem povedat je, da četudi si bom kupil nov motor za 10.000 in na kredit, nimaš pravice rečt da sem kretenski frajer. Ti meni nisi ne kreten in ne frajer, pač imaš svoj vidik, ampak to še ne pomeni, da ne rabiš spoštovati druge. Starost ne pomeni avtomatsko spoštovanje, vsaj ob tvojem obnašanju ne, čeprav sem vzgne kredit prav nič ne boli, zaradi njega se ne počutim frajerja, še manj pa idiota, kredit je pač realnost, če hočeš imeti nekaj svojega pa čeprav so obresti nenormalne, sploh za nepremičnine.  Ti očitaš drugim, kako so taki ki jemljejo kredit, tečni in zoprni. A potem imaš ti kredite? Meni nič ne manjka, za jest imam, strehco imam, avto tudi (oba sicer), sicer se ne sveti in mi je vseeno če je popraskan, glavno da je tehnično izpraven in da pridem od a do b točke, isto bom imel mišljenje za motor. Mene ni nikoli noben slišal jamrat, tudi ko sem imel 440 neto plače 10 let nazaj.  

Verjamem pa v nekaj, v energijo. Če je ta pozitivna, tudi dobiš pozitivo nazaj. To sem spoznal tudi na lastni koži. Glede na to, da poznaš same take, ki jamrajo, ki so nesramni, ki so bahači,...naj potemtakem predvidevam, da je to zato, ker sam oddajaš isto energijo?

Sam sem imel 4 leta bolniške 438eu....nikoli jamral...

Poznam,slišim ostale....samo jamranje jih je!

No kot si sam napisal....kredit je za reševanje stanovanjske stiske,rabljen mopi,avto...ne pa kot se svetovalo....z 750eu dohodka kr po nov mopi na kredit saj bo....

Še enkrat po mojem mnenju se penzije preveč dvigujejo,sploh ne vem kako se lahko,če plače stojijo...

Nasplošno je meni lepo in nimam kaj jamrat!!!!!!!Vsi ki me poznajo vedo,da to sploh ne znam o sebi....

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, sesir said:

Še enkrat po mojem mnenju se penzije preveč dvigujejo,sploh ne vem kako se lahko,če plače stojijo...

 

 

Res ne vem, od kje ti ideja, da penzije rastejo, med tem, ko plače stojijo. :? Ali imaš zelo dobro penzijo oz. si zadovoljen z vsem, kar dobiš, ampak ostali penzionerji se ne bi strinjali s tabo. Kar pa se tiče plač, te prav lepo rastejo, če ne drugače pa kot posledica stavk v javni upravi. Nadalje verjetno ne veš, da se penzije višajo z RASTJO PLAČ, torej gre hkrati gor OBOJE, ne samo penzije. Kot so povišali minimalno plačo, je sedaj tudi minimalna penzija 500 EUR, še vedno torej manj kot zajamčeni dohodek. 

Slovenci glede zmožnosti preživetja nismo nikakršen fenomen, ampak nam prav dobro gre. Poglej recimo v Bosni, koliko imajo plače. Iz preverjenih virov ti lahko povem, da ima višja medicinska sestra, ki dela kot rentgenologinja, plače cca. 350 EUR neto, cene pa niso dosti nižje od cen v naših trgovinah. Kakšen fenomen preživetja so torej Bosanci, da ne omenjam še revnejših držav na tem svetu?! Preživeti je pač TREBA, pa je vseeno, ali s 300 EUR ali pa s 3.000 EUR. Ali boš preživel, ali pa se vrgel pod vlak. Glede na to, da ima človek v sebi zelo močan preživetveni nagon to pomeni, da pač preživiš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se mi utikat v penzije,grem drug let v penzijo,a dobijo penzjonerji kredit,Karlo za predsednika.:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, luxsa pravi:
pred 7 urami, Kawalir pravi:

 

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kawalir pravi:

Res ne vem, od kje ti ideja, da penzije rastejo, med tem, ko plače stojijo. :? Ali imaš zelo dobro penzijo oz. si zadovoljen z vsem, kar dobiš, ampak ostali penzionerji se ne bi strinjali s tabo. Kar pa se tiče plač, te prav lepo rastejo, če ne drugače pa kot posledica stavk v javni upravi. Nadalje verjetno ne veš, da se penzije višajo z RASTJO PLAČ, torej gre hkrati gor OBOJE, ne samo penzije. Kot so povišali minimalno plačo, je sedaj tudi minimalna penzija 500 EUR, še vedno torej manj kot zajamčeni dohodek

Od kod ideja? Haha....saj dobim nakazano vsak mesec...in non stop je večja....Začel z 453eu pol 455 pol 457 pol 500 ,ta mesec 511 plus oskladitve 11eu...Če vsi jamrajo le to zato,ker so zjamrani dreki!I

Vsem,ki mislijo,da se ni dvignila oz se jim je premalo dvignila in so nezadovoljni se pa naj odpevedo,temu česa po njihovi ni oz ni omembe vredno in podarijo v dobrodelne namene!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, luxsa pravi:

Ne se mi utikat v penzije,grem drug let v penzijo,a dobijo penzjonerji kredit,Karlo za predsednika.:OK:

Slabo slediš...v lanskem letu je glih Karl in njegovi bil/bli proti dvigu pokojnin!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, a bo treba tudi to temo preimenovati? :yawn: Naslov je KAKO DO MOTORJA, ne razprava o politiki, penzijah, plačah, firmah, malicah in potnih stroških. Brez veze se prepucavat tukaj glede tega, ker vsi vemo, kako in kaj: vsak živi, kot pač zna in zmore, vse ostalo pa ni v naši domeni. Nihče od nas tukaj ne bo nič spremenil na globalni ravni, lahko pa vsak pri sebi naredi, kar lahko, da mu bo čim lepše v življenju. :) 

Sicer pa se vas Korl spomne ravno toliko, da ga na volitvah ne pozabite spet voliti. Zaveda se namreč problema demence in podobnih s starostjo pogojenih tegob... :cry:

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Arzen pravi:

Ok, zelo lepo ti bom napisal. Citiral sem ti samo tole, čeprav sem videl še tvoje druge spise. Gremo po vrsti.

Nekaj ljudi ti je že lepo povedalo, eni pač ne moremo čakati 10 let in šparati tako dolgo, da si privoščimo motor. Jaz osebno imam 34 let in šele zdaj lahko rečem, da si bom kupil motor, ker pač prej finančno nisem zmogel. Na kakšen način, se še nisem odločil, najverjetneje si bom za 2-3 jurčke kupil nekaj toliko, da naberem nekaj izkušenj. Ne vem še. Kar hočem povedat je, da četudi si bom kupil nov motor za 10.000 in na kredit, nimaš pravice rečt da sem kretenski frajer. Ti meni nisi ne kreten in ne frajer, pač imaš svoj vidik, ampak to še ne pomeni, da ne rabiš spoštovati druge. Starost ne pomeni avtomatsko spoštovanje, vsaj ob tvojem obnašanju ne, čeprav sem vzgojen tako, da moram spoštovati starejše. 

 

Pa moja dela v istem podjetju kot maiden in lahko potrdim, plače dosegajo tudi krepko čez jurja in to brez nadur in ne rabi biti 4 izmensko delo. Prej ko je delala preko agencij je imela čisto enake pravice kot redno zaposleni (torej ista plača, božičnica, nagrade). Sicer ne vem kako so po oddelkih plače razdeljene in me tudi ne zanima, samo ne se tako spravljat na maidna, saj je povedal tako kot je.Jaz osebno imam trenutno nekaj čez 900 neto (delam v eni drugi firmi), lani sva šla z drago v nakup stanovanja, seveda na kredit, ker dragi moj, noben od naju nima bogatih staršev, da se lahko preseravava. Mene kredit prav nič ne boli, zaradi njega se ne počutim frajerja, še manj pa idiota, kredit je pač realnost, če hočeš imeti nekaj svojega pa čeprav so obresti nenormalne, sploh za nepremičnine.  Ti očitaš drugim, kako so taki ki jemljejo kredit, tečni in zoprni. A potem imaš ti kredite? Meni nič ne manjka, za jest imam, strehco imam, avto tudi (oba sicer), sicer se ne sveti in mi je vseeno če je popraskan, glavno da je tehnično izpraven in da pridem od a do b točke, isto bom imel mišljenje za motor. Mene ni nikoli noben slišal jamrat, tudi ko sem imel 440 neto plače 10 let nazaj.  In verjemi snecer, živel sem v najemu, kjer sem plačeval 240 najemnine, sicer so bili stroški računani v to in ti lahko povem, en najlepših časov v mojem življenju, užival sem. Jaz pravim, da smo v Sloveniji fenomen, znamo preživeti z 600 neto, nekateri pa jamrajo da z 3000 ne morejo. Pa pustimo to, njihov problem.

Verjamem pa v nekaj, v energijo. Če je ta pozitivna, tudi dobiš pozitivo nazaj. To sem spoznal tudi na lastni koži. Glede na to, da poznaš same take, ki jamrajo, ki so nesramni, ki so bahači,...naj potemtakem predvidevam, da je to zato, ker sam oddajaš isto energijo? Po tvojem pisanju sodeč....

 

Pa btw, hvala tistemu, ki je odprl novo temo in dal vse skupaj sem, nisem želel, da pride tako daleč ta tema. Dami, verjetno si bil ti, hvala.

poraba v skladu z možnostmi, pahor tudi komaj shaja in ima katrco, pa se ćisto lepo vozi

vsak ve sam, do kod lahko gre, a glede na stanje v državi, ko si država najame kredit za tekoče poslovanje, ni čudno da je narod enak

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, maiden said:

tud zame so taki pogovori brez-predmetni....ampak se motiš...pa itak nima veze...vem kolk dobimo mi,ki tolčemo 4 izmenski turnus,in vem kolk je ravno prejšni teden dobil fant preko agencije,ki dela pri meni...in ja,še to...govoril sem o vsoti brez malice in prevoza...povprečje je pa...ja visok,in ni to nobena skrivnost.

Zanimivo, zgleda je povsod malo drugace. Npr pri nas v cajni se pritozujejo nonstop. Je pa verjetno tudi odvisno od ljudi koliko so nagnjeni k pritozevanju :) 

 

Da se malo napisem o kreditu/lizingu za motor.. nekdo ki si dolga en motor zeli in je zmozen to odplacevati, ma naj si prvosc. Sploh pa je tuki vec dejavnikov, ali ze inas stanovanje/hiso ali raje vsak dan zapravis 10e za per po sluzbi.. stvar prioritet v zivljenju!

Popravljeno . Popravil ukica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V jodlarijo pejde delat bo vec moznosti za kredite lizinge in podobno, boste mogoce prej prsli do motorjev :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si kreditno sposobn? Drugac Bo jeba naus mogu nc pametnga napisat hehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, gasperX pravi:

A si kreditno sposobn? Drugac Bo jeba naus mogu nc pametnga napisat hehehe

Zakaj? Jz nikoli kreditno sposoben pa imel "vedno" mopi še... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Xebec pravi:

Fantje, jst bl k berem, mnj mi je jasn.

Jst k delam na črno, a mam zdj lohk motor al ne?

Hvala in lp, lep pozdrav

Lahko, delaš na črno pa ga še kupiš na črno :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Lahko, delaš na črno pa ga še kupiš na črno :P

 

In kako se pol voziš z motorjem kupljenim na črnem trgu? Ukradeno vozilo ne le,da je prepovedano in kaznivo imeti doma...tudi registrirat ga ne gre...hehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, sesir pravi:

In kako se pol voziš z motorjem kupljenim na črnem trgu? Ukradeno vozilo ne le,da je prepovedano in kaznivo imeti doma...tudi registrirat ga ne gre...hehehe

bom popravil:

lahko delaš na črno in ga kupiš s kešom, ki si ga zaslužil na črno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!