Skoči na vsebino

Sodelovanje v raziskavi - sindrom prevaranta


Psihologinja

Priporočene objave

Živjo!

Moje ime je Katarina in sem absolventka psihologije na Univerzi v Ljubljani. V okviru magistrskega dela raziskujem povezanost t.i. sindroma prevaranta (občutja nekompetentnosti in neinteligentnosti, kljub objektivnim dosežkom; zaposleni zase menijo, da jih drugi zaznavajo kot bolj pametne in sposobne, kot pa v resnici so, kar lahko privede do slabšega psihičnega počutja, slabših delovnih rezultatov  ter do samo-ovirajočih vedenj) s samospoštovanjem pri zaposlenih.

Ker bi potrebovala čim večji vzorec ljudi, ki so trenutno zaposleni ali pa so kadarkoli bili zaposleni, sem se odločila, da se obrnem tudi na forume.

Če imate slučajno malce odvečnega časa in nekaj dobre volje in bi mi bili pripravljeni pomagati pri zbiranju podatkov, vas lepo prosim, da kliknete na povezavo do ankete:

http://www.1ka.si/a/161860

Anekta vam vzame slabih 10 minut.

Hvala vsem dobrim dušam, ki ste pripravljeni pomagati :) Lep dan vsem!

Katarina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V opisu trdiš, da je raziskovana populacija zaposlenih, a v prvih petdeset vprašanj se teme niti dotakne, medtem ko je "študij" in "šola" omenjena večkrat. Kakšen poseben razlog za tako zasnovana vprašanja?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest neki ne razumem. Sindrom prevaranta, bi bil, če bi nekdo zase menil, da je bolj sposoben kot v resnici je in to tudi vsesplošno dokazoval in udajanjal. To maš ciljno skupino politikov, raznih direktorjev državnih firm, bankirji, JU... Tam dej anketo.

Če je pa nekdo, ki ima "objektivne dosežke" pa vseeno zase meni, da je "nekompetenten in neintiligenten" potem je to zame, samo prenizka samopodoba ali premalo samozavesti oziroma spoštovanja samega sebe.

Ali si se pa samo malo hecala!?

PS: No kaj pa jaz vem!? Spadam med "tabutaste". :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Psihologinja pravi:

Živjo!

 

Moje ime je Katarina in sem absolventka psihologije na Univerzi v Ljubljani. V okviru magistrskega dela raziskujem povezanost t.i. sindroma prevaranta (občutja nekompetentnosti in neinteligentnosti, kljub objektivnim dosežkom; zaposleni zase menijo, da jih drugi zaznavajo kot bolj pametne in sposobne, kot pa v resnici so, kar lahko privede do slabšega psihičnega počutja, slabših delovnih rezultatov  ter do samo-ovirajočih vedenj) s samospoštovanjem pri zaposlenih.

 

Ker bi potrebovala čim večji vzorec ljudi, ki so trenutno zaposleni ali pa so kadarkoli bili zaposleni, sem se odločila, da se obrnem tudi na forume.

 

Če imate slučajno malce odvečnega časa in nekaj dobre volje in bi mi bili pripravljeni pomagati pri zbiranju podatkov, vas lepo prosim, da kliknete na povezavo do ankete:

http://www.1ka.si/a/161860

 

Anekta vam vzame slabih 10 minut.

 

Hvala vsem dobrim dušam, ki ste pripravljeni pomagati :) Lep dan vsem!

 

Katarina

 

bom izpolnil, da boš lažje prišla do znanstvenega naziva, ti pa predlagam še forum alter.si , tam so pa najbolj usposobljeni uporabniki za take zadeve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje samospoštovanje ni povezano z mojim zadovoljstvom glede izgleda mojega telesa.

?

predolga anketa, ki ne gre dalje po 1/3, piše da je treba odgovoriti na vsa vprašanje, če hočeš naprej, čeprav je poklikano

torej več sreče prihodnjič

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli ne poizkušaj prevarati prevaranta,še posebej,če je ta boljši kot si ti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, Psihologinja said:

Moje ime je Katarina in sem absolventka psihologije ...

Pošlušte gospodična Katarina ... 
10 minut je natančno definirana enota časa, ki traja 600 sekund ali 1/6 ure. Jst sm rabu 25 minut, da sem se prebil skozi uprašanja, k so, dejte mi oprostit, k nism psiholog, precej butasto zastauljena.


Pritrjevanje na zanikanje na pritrjevanje. Z negativnimi in pritrdilnimi odgovori. Ma sej se hecaš ...

02.JPG.c630a4debdb46096320345d7ba3ff58e.JPG


Ne vjem, kej ste mislila, gospodična Katarina, ma tukej u glaunem ne hodimo več u šolo:

01.JPG.d680730b7a9555191ffbac37171147a2.JPG

03.JPG.a294ba6bff91b130631bced87e21215f.JPG

04.JPG.12c1d2a8e5762d846408ce09d827f43d.JPG

Če bomo meli takšne psihologe, bomo usi rabli Ruglja ... ;)

Sicer pa, anketa izpolnjena. Srečno, pa po pameti. Te primanjkuje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo gledal na uro za anketo se porabi točno 10minut, glede kakovosti in smisla uprašanj... morda bi bili ljudje nagnjeni k samomorilnosti dobri kandidati za tako anketo, ker očitno vsak prdec lahko vpliva na samospoštovanje ...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bodo rezultati bolj verodostojni in bo število anket večje.

Glede na vprašanje - pa me zelo zelo zanima, kaj bo iz tega vn padl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punca je priletela na ta forum in odletela z njega, pa se nanj niti ne bo več vrnila. Ste res mislili, da smo ji pomembnejši od cilja, ki ga ima, t.j. pridobiti čim večji vzorec za svojo raziskavo. Bi bilo pa zanimivo slišati, kakšno mnenje ima o motoristih in motorizmu... :? Vi pa veselo pišete, kot, da Vas bere. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kawalir pravi:

Pisal sem vam, ne njej. :ras:

a ni vseen komu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao ..

no, forum je sicer pravi zbrala .. tolko robe in materiala je tu gor, da bi celotna generacija psihiatrov/psihologov lahko diplomsko delalo .. in magistrsko .. in doktorat .. in naslednjih 8 generacij ..

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Tex pravi:

jao ..

no, forum je sicer pravi zbrala .. tolko robe in materiala je tu gor, da bi celotna generacija psihiatrov/psihologov lahko diplomsko delalo .. in magistrsko .. in doktorat .. in naslednjih 8 generacij ..

nekaj od teh, ki bi vse to prebrali bi pa postali tudi pacienti......psihiatrije :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tex pravi:

jao ..

no, forum je sicer pravi zbrala .. tolko robe in materiala je tu gor, da bi celotna generacija psihiatrov/psihologov lahko diplomsko delalo .. in magistrsko .. in doktorat .. in naslednjih 8 generacij ..

Sam nad nami so tut ze dohtarji obupal......:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, DAMI34 said:

nekaj od teh, ki bi vse to prebrali bi pa postali tudi pacienti......psihiatrije :P

 

saj to je isto, a ni? odvisno je samo od tega, kateri se prej na kauč uleže, tisti je pol pacient, drugi pa dohtar .. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, VS800 pravi:

MS je pol čtiu za specializacijo psihiatrije   :lol1:

....narobe..... MS.... je primer.... ko tut psihiatrija zataji...... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/6/2018 at 7:44 AM, GO_Tomi said:

Pritrjevanje na zanikanje na pritrjevanje. Z negativnimi in pritrdilnimi odgovori. Ma sej se hecaš ...

Jest sm dons mal zgodej s perom začel, pa še zmeraj tuhtam kaj si napisu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, dr.looney pravi:

....narobe..... MS.... je primer.... ko tut psihiatrija zataji...... :lol1:

uleži se na kauč, ne pa usedi na stol :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!