Skoči na vsebino

Ko padeš v krožišču na oljnem madežu


Danilo D

Priporočene objave

Danes se mi je pripetil neljub dogodek ...... v krožišču naletim na oljni madež, lahko bi rekel da je bila kar luža, posledično je bilo olje razvoženo že po celem vozišču, posledica je bil padec. Meni hvala bogu ni bilo kaj drugega kot malo nabit levi bok in levo zapestje, nasrkal ga je pa motor in oprema. Ker hitrosti ni bilo, sem obstal kar na središču voznega pasu, vozila za mano pa se pravočasno ustavila. Hitro vstanem, poberem motor in ga potisnem iz cestišča. Seveda probam kaj to je na cesti, in seveda brez dvoma olje. Bilo je videti že tudi nekaj špur in naletov v robnike Po hitrem premisleku se odločim za prtijavo na policiji. Morem pa pohvalit policiste v Mozirju za korektno obravnavo .... naredimo alkotest in se odpeljemo na kraj dogodka, kjer so zadevo dobro poslikali, premerili in zapisali, pred vsem tem pa seveda postavili njihov  trikotnik pred krožišče. Obvestili so tudi vzdrževalca cest, da bo zadevo počistil. Ker so iz moje strani izvedeli/dobili kar je bilo potrebno, sem lahko šel domov, tako da koliko časa so morali potem še biti na kraju dogodka ne vem, je bilo pa slišati, da še vsaj min. pol do 3/4 ure, dokler ne pride vzdrževalec.

Se je pa to danes zgodilo v Mozirju v krožišču za Mozirski gaj ob približno 15:00. Bilo je slediti kapljice olja iz naselja Loke, v krožišču pa je prišlo do samega razlitja olja. Če je slučajno danes tam kdorkoli videl pri kom je prišlo do razlitja olja,, ga prosim za kakšno informacijo, lahko tukaj meni ali pa kar na policijo.

So mi pa policisti dejali, da bo kakšen dan trajalo, da se vse sprovede (prazniki), da danes probajo kaj raziskati, in če na koncu ne najdejo krivca, lahko podam prijavo na vzdrževalca cest, saj cestišče ni bilo ustrezno vzdrževano/čiščeno. Je morda kdo izmed vas imel podoben primer, in kako je v tem primeru postopal, če je podal prijavo na vzdrževalca cest oz. če je našel povzročitelja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti zdi, da bi lahko bili cestarji krivi za razlito olje oziroma, ker ga niso pravočasno počistili? Ne bo šlo, kajne. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej do odvetnika!

Na DE avtocesti sem povozil zaporo za pod gumo od tovornjaka. Najprej niso hoteli nič slišati, prek odvetnika dobil poplačano  vso škodo. 

Popravljeno . Popravil aichmb
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

Ne razlagej, vidiš, da ljudje ne znajo prilagoditi vožnje razmeram na cesti .

Pri nas so ceste, kot kinder jajček, nikoli ne veš na kaj naletiš, jaz te razumem.

Me pa zanima kdo bi bil kriv , če pade letečman, vrjetno olje, grbina.......B)

Vprašanje je, če so cestarji krivi za razlito olje in ne, zakaj je nekdo padel. In cestarji ne morejo vedeti za vsako olje na cesti, raztresen tovor in ostale neprilike, ker naredijo toliko in toliko obhodov na dan. Kaj se zgodi vmes, med obhodi, je pa ... Krivi so za pomankljivo ali napačno prometno signalizacijo, za pesek nanesen na vozišče, ... Bo šlo sedaj? 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Borutt pravi:

Vprašanje je, če so cestarji krivi za razlito olje in ne, zakaj je nekdo padel. In cestarji ne morejo vedeti za vsako olje na cesti, raztresen tovor in ostale neprilike, ker naredijo toliko in toliko obhodov na dan. Kaj se zgodi vmes, med obhodi, je pa ... Krivi so za pomankljivo ali napačno prometno signalizacijo, za pesek nanesen na vozišče, ... Bo šlo sedaj? 

ja, problem je če naredijo obhod in gredo na pivo pa je madež zaradi malomarnosti nekaj časa tam in ogroža

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snecer pravi:

ja, problem je če naredijo obhod in gredo na pivo pa je madež zaradi malomarnosti nekaj časa tam in ogroža

 

Samo tiste,ki ne prilagodijo hitrosti....ja tak zakon je!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se točno vidi tipično razmišljanje totalno neproduktivnega javnega sektorja...:BUA: Odgovorni za čim manj stvari, pa še za tiste ki so, niso, because reasons.

Tebi pa pade meteorit na glavo, te skuri v kupček pepela, pujsek pa pripujsa in napiše piltek: Vožnje ni prilagodil razmeram na cesti. 300 ojrov. Hvala in lp, lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

ja, problem je če naredijo obhod in gredo na pivo pa je madež zaradi malomarnosti nekaj časa tam in ogroža

 

Saj sem napisal, da se lahko zgodi med obhodi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Danilo D pravi:

So mi pa policisti dejali, da bo kakšen dan trajalo, da se vse sprovede (prazniki), da danes probajo kaj raziskati, in če na koncu ne najdejo krivca, lahko podam prijavo na vzdrževalca cest, saj cestišče ni bilo ustrezno vzdrževano/čiščeno. Je morda kdo izmed vas imel podoben primer, in kako je v tem primeru postopal, če je podal prijavo na vzdrževalca cest oz. če je našel povzročitelja?

Odvetnika in se posvetovati kaj je za narest. Policija bo svoje opravila, pol pa naprej. Tudi s prijavo zoper vzdrževalca cest če se to izkaže za smiselno.

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Saj sem napisal, da se lahko zgodi med obhodi. 

To se tudi lahko zgodi, seveda imajo kje zapisano kdaj so bili obhodi in lahko dokazujejo svoj prav. Stvar nadaljnega postopka.

Je pa smotano da ljudje takih stvari ne prijavijo. Enkrat je mešalec betona (hruška) po naši cesti naredil konkretno oljno črto. Sem poklical na 112, cestarji so bili v ~ pol ure tu, posipali in počistili zadevo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, jskrablin pravi:

To se tudi lahko zgodi, seveda imajo kje zapisano kdaj so bili obhodi in lahko dokazujejo svoj prav. Stvar nadaljnega postopka.

Je pa smotano da ljudje takih stvari ne prijavijo. Enkrat je mešalec betona (hruška) po naši cesti naredil konkretno oljno črto. Sem poklical na 112, cestarji so bili v ~ pol ure tu, posipali in počistili zadevo.

Obhodi so zapisani (vsaj kot se jaz spomnim, saj sem jih moral pisati v potni nalog) ... zadnje čase je zapis na sledilniku (ne vem, če imajo vsi cestarji te naprave v preglednikih)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Xebec pravi:

Se točno vidi tipično razmišljanje totalno neproduktivnega javnega sektorja...:BUA: Odgovorni za čim manj stvari, pa še za tiste ki so, niso, because reasons.

Tebi pa pade meteorit na glavo, te skuri v kupček pepela, pujsek pa pripujsa in napiše piltek: Vožnje ni prilagodil razmeram na cesti. 300 ojrov. Hvala in lp, lep pozdrav.

Ko ti bo padel meteorit na glavo, bom prišel pogledati :lol1:

pred 50 minutami, jskrablin pravi:

Odvetnika in se posvetovati kaj je za narest. Policija bo svoje opravila, pol pa naprej. Tudi s prijavo zoper vzdrževalca cest če se to izkaže za smiselno.

To se tudi lahko zgodi, seveda imajo kje zapisano kdaj so bili obhodi in lahko dokazujejo svoj prav. Stvar nadaljnega postopka.

Je pa smotano da ljudje takih stvari ne prijavijo. Enkrat je mešalec betona (hruška) po naši cesti naredil konkretno oljno črto. Sem poklical na 112, cestarji so bili v ~ pol ure tu, posipali in počistili zadevo.

Saj zato pa sem napisal, da se lahko zgodi med obhodi. Ampak nekaterim to še vedno ni jasno. In potem nekaj bluzijo. Obstaja knjiga obhodov in opravil ter sledenje z GPS. Pa se hitro ugotovi odgovornost. Če so odgovorni, naj odgovarjajo. Ne morejo pa biti krivi, ko se za njimi nekaj zgodi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ko ti bo padel meteorit na glavo, bom prišel pogledati :lol1:

Saj zato pa sem napisal, da se lahko zgodi med obhodi. Ampak nekaterim to še vedno ni jasno. In potem nekaj bluzijo. Obstaja knjiga obhodov in opravil ter sledenje z GPS. Pa se hitro ugotovi odgovornost. Če so odgovorni, naj odgovarjajo. Ne morejo pa biti krivi, ko se za njimi nekaj zgodi. 

torej, po domače:

lahko so krivi , če se jim dokaže, da je bilo pred obhodom, saj imajo zavarovano, v nasprotnem je pač na policiji, da dobijo krivca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krožišče v Rožni Dolini pri Novi Gorici je bilo znano, da je postalo v dežju drsalnica. Uslužbenci iz bližnje Lesnine so imeli zanimiv pogled na "atrakcijo". Mene je tam dvakrat z avtom zavrtelo in to z različnima, pa ni bilo neke hitrosti, samo mokro cestišče. Dobro, da me je vedno neslo izven cestišča in obrnilo v nasprotno smer ter brez škode. Pred kratkim so jo preplastili, če bo kaj bolje, ker cesta v krožišču še visi na zunanjo stran. Ti naši cestarji in konstruktorji...so bolj za v Pavliho:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Vprašanje je, če so cestarji krivi za razlito olje in ne, zakaj je nekdo padel. In cestarji ne morejo vedeti za vsako olje na cesti, raztresen tovor in ostale neprilike, ker naredijo toliko in toliko obhodov na dan. Kaj se zgodi vmes, med obhodi, je pa ... Krivi so za pomankljivo ali napačno prometno signalizacijo, za pesek nanesen na vozišče, ... Bo šlo sedaj? 

Res je kar si napisal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visijo vsi... pravzaprav poteka tekmovanje v štirih kategorijah

Krožno križišče z največjim nagibom

Najmanjše krožno križišče. Tu je šla zadeva v ekstrem. Pri nas na sredino navadnega križišča narišejo samo še piko in nabijejo eno tablo, da je to sedaj krožen promet. Tekmovanje gre v smeri, kdo nariše manjšo piko

Krožišče z najbolj okranclanim otokom. 

In še kategorija edinstvenih prometnih ureditev znotraj in v okolici krožišča

BTW Tisti v bližini bencinskih črpalk so v večini primerov politi z nafto

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bi moralo zavarovanje kriti takšne primere, saj cestarji ne morejo biti ves čas povsod. Če se pa nekdo ponesreči zaradi oljnega madeža ali peska (ki je padel s kamiona, ali koruze kot pred leti na enem ovinku) pa bi moralo zavarovanje pokriti škodo ponesrečencu, zavarovalnica pa bi ugotavljala krivdo cestarja.

Drugo pa so nevarni drseči odseki. Leta 2007 sem padel na ridah pri vožnji navzdol v dežju in sicer na ravnem delu ceste tik pred the ovinkom. Zaviral sem z zadnjo zavoro, zelo rahlo, pa mi je odneslo sprednje kolo. Ko smo pobirali motor nam je drselo, avtomobili so drsali, nad nami pa sta padla še dva motorista. Očitno zelo gladek asfalt, ki je v dežju postal drsalnica. Ovinek je bil iz drugega asfalta. Najprej sem razmišljal, da bi prijavil in tožil pa bi verjetno dobil "neprilagojeno", čeprav sem vozil manj kot 40. Sedaj je tam že nekaj časa novi asfalt.

Verjetno obstajajo predpisi o minimalnih tornih količnikih in bi lahko v primeru nesreče tožil upravljavca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Sumim, da so te že obrezali in spreobrnili :lol1::jezik:

Tudi jaz sem pomislil na to v obratni smeri:jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, DAMI34 pravi:

torej, po domače:

lahko so krivi , če se jim dokaže, da je bilo pred obhodom, saj imajo zavarovano, v nasprotnem je pač na policiji, da dobijo krivca.

tole je mal relativno ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

tole je mal relativno ..

Vse je relativno , tut sex.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!