Skoči na vsebino

AVON gume


lina

Priporočene objave

Z Avon Azaro ST prevozil 7000 km. Zelo zadovoljen; mislim, da jih bom še kakih 5000. Včeraj preskusil tudi v dežju. Brez pripomb. :yea2:

Torej nobenih nenadnih presenečenj z oprijemom... :? Sem bral o tem v testu Avonk, kot je že nekdo tu omenil....

BTW: Na Panonniaringu jih ponuja Motogroup, za par AV50 SP "Sport" so želeli 199EUR :? Nekam ugodno.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej nobenih nenadnih presenečenj z oprijemom... :? Sem bral o tem v testu Avonk,  kot je že nekdo tu omenil....

...

Avon Azaro ST, gumice, ki j ih vozim tudi sam so namenjene ST vožnji - sport turing, po obliki tudi bolj turing kot sport. In za tako uporabo in ceno so to absolutno čisto OK gume. Rit pa mi je odnesla še vsaka, če na teh naših cestah zapelješ na kakšen flek mastne svinjarije.

Za ta komplet predvidevam podobno kot Fifty cca 11 - 12K km.

Je pa tako, dokler ne probaš razlićnih gum, ne veš kaj ti najbolj ustreza!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Z Avon Azaro ST prevozil 7000 km. Zelo zadovoljen; mislim, da jih bom še kakih 5000. Včeraj preskusil tudi v dežju. Brez pripomb.

:yea2:

No, sedaj jih je pa že 13.000. Sprednja bi zdržala še kakšnih 4 .000- 5.000, zadnja pa moogoooče še 1.000 - 2.000. Obraba je relativno enakomerna in ni opaziti posebnosti. Moped: XJR; vožnja: lahkotno poskočna.

Mislim, da bom ostal pri tej znamki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeeeee, hvala Fifty, to je kot naročena informacija zame. Ravno razmišljam o menjavi.

Battlax 020 postaja plešast! Tudi všeč mi ni.

Kaj si imel ti na motorju pred Avon-om?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop 252. Mislim vsaj, da so bile te oznake. Tisto, kar so imeli XJR letnik 04' originalno gor. Baje naj bi bila primerljiva z D220. Ampak ne bom trdil.

Me pa Avonke niso niti v enem trenutku razočarale. Seveda pa nisem tudi niti v enem trenutku vozil skupaj z Rossijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel na TDM-ki D 220 (original), D 207, Me Z4 in Avon Azaro ST. Slednje so mi zdrzale najvec ob se mi zdi najboljsem oprijemu. Mislim, da bom ostal na tej znamki tudi na naslednjem motorju (TDM prodal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Avon AzaroST so se poslovile s koles mojega ZRX-a. Prevoženih 11.000km, o d tega zadjega jurja čisto nelegalno. Predvsem prva. K sreči nisem imel nobenih sitnosti s policaji. :krneki:

Sedaj so nameščene nove Avon Storm. Imajo nekoliko drugačen profil in obkjubljene boljše lastnosti v dežju z ohranitvijo vseh dobrih lastnosti predhodnice, katero bo Avon upokojil.

Moj prvi vtis po 30km je, da so nekoliko odzivnejše, bolj agilne, a še vedno čudovito enakomerno vodljive v nagibih. Dajejo za odtenek boljši občutek kot Azaro, pa že tiste so mmi bile delane na kožo.

O nadaljnih vtisih voznika "lahkotno poskočnega stila" (Copyright Fifty) še poročam.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na TDM tudi sam vozim AVON azaro ST. Vtisi po 2000km: zelo dobro drži na suhi podlagi, vendar mi jo vsakič odnese na beli črti (pri D220 se to ni dogajalo). tudi v dežju nisem imel dobrega občutka. Obraba je bolj izrazita kot pri D220 (vsaj prednja tako kaže). Splošni vtisi so torej mešani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah so Avonke (Venom in Azaro) very čudne gume. Mrzla drži k hudič, ko jo pa dobr segreješ pa driftaš. Jo ne dam več gor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam sm mojmu sred lanske sezone nataknu AVONKE azaro ST in so me pozitivno presenetle, suha cesta odlično kakor tudi v dežju, na mastini ti pa nbena ne pomaga - guma mislm. Je pa to guma za turing motorje nad 250kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah so Avonke (Venom in Azaro) very čudne gume. Mrzla drži k hudič, ko jo pa dobr segreješ pa driftaš. Jo ne dam več gor!

No in kaj je tu čudnega?

Venom je cruiserska guma, Azaro je ST guma.

Za tvoje potrebe bi očitno potreboval Viper-ce. Gume se izbira poleg tega na kakšno vozilo gredo, tudi po načinu vožnje. Sicer se ni čuditi, če ne ustrezajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Avon Storm sem imel včeraj priliko preizkusiti v okolju po katerem je poimenovana.

Neurje kot se šika, da je voda špricala visoko od tal in so avtomobili bluzili po cesti kot brezglave kure. :angry:

Temu se je pridružila konkretna toča, je bilo kar boleče po stegnih. :wacko:

Edini malenkostni zdrs je bil na plasti naplavljenega blata pomešanega z zrni toče. Aquaplaninga te gume ne poznajo! Oprijem presenetljivo dober za opisane razmere. Hitrost na cesti od Horjula v smeri Ljubljana cca 80km/h. Preklinjal avtomobile, ki se niso nikamor premaknili in iskali zavetje. Na odprti cesti bi se verjetno skoraj normalno vozilo.

Priporočam vsem, ki se takih razmer ne ustrašijo in so tudi takrat v sedlu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avon Storm sem imel včeraj priliko preizkusiti v okolju po katerem je poimenovana.

Neurje kot se šika, da je voda špricala visoko od tal in so avtomobili bluzili po cesti kot brezglave kure. :angry:

Temu se je pridružila konkretna toča, je bilo kar boleče po stegnih. :wacko:

Edini malenkostni zdrs je bil na plasti naplavljenega blata pomešanega z zrni toče. Aquaplaninga te gume ne poznajo! Oprijem presenetljivo dober za opisane razmere. Hitrost na cesti od Horjula v smeri Ljubljana cca 80km/h. Preklinjal avtomobile, ki se niso nikamor premaknili in iskali zavetje. Na odprti cesti bi se verjetno skoraj normalno vozilo.

Priporočam vsem, ki se takih razmer ne ustrašijo in so tudi takrat v sedlu!

Hallo!

Avon- ke , brez zamere vemo kaj so. :headbang:

Imel in poslušal! :wacko:

Verjetno niso ravno za v smeti vendar pa v primerjavi z ostalimi ali pa z naj-tremi (Metz,Mich,Pirel) ne zaslužijo zo ceno s katero jih tržijo.

V glavnem trda guma za ravno in suho cesto.

Lp in previdno z Avonkama! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo!

Avon- ke , brez zamere vemo kaj so. :headbang:

Imel in poslušal! :wacko:

Verjetno niso ravno za v smeti vendar pa v primerjavi z ostalimi ali pa z naj-tremi (Metz,Mich,Pirel) ne zaslužijo zo ceno s katero jih tržijo.

V glavnem trda guma za ravno in suho cesto.

Lp in previdno z Avonkama! :hmm:

Zanimivo bi bilo primerjati konkretno izkušnjo, npr. kaj takega kot sem opisal, ne pa samo pljunček!

Sicer me BK, le podajam svoje občutke v primerjavi z ostalimi gumami, ki sem jih vozil na tem in prejšnjem motorju. Npr Bridgestone BT020 in Dunlop 205.

Definitivno so sedanje Storm najboljše v vseh okoliščinah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Lansko sezono vozil na Mezelerjevih Tourancah, po prevoženih 9500 kilometrih jih ni bilo več in so jih zamenjale Avonke Distanza. Med znamkama ne opažam neke razlike. Obe zanesljivo držita tako na suhi kot na mokri cesti. Edina opazna razlika je v obrabi. Medtem ko je bila Touarenca pri 8000 prevoženih kilometrih že kar pošteno načeta, ima Avonka še kar precej profila. Naslednje bodo zopet Avonke. Jim poplnoma zaupam pa tudi cena in vzdržljivost nekaj odštejeta.

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eni hvalite, drugi grajate-to je normalno...

Sicer običajno furam Michelin PR2 ampak ker jih ni več sem zadaj nataknil Avon Storm ST. Sicer sem mel že prej željo jih preizkusit in zdej se je ponudila prilika(odlična cena in drugih ni) pa sem jo dal gor.

Nadaljevanje sledi :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni hvalite, drugi grajate-to je normalno...

Sicer običajno furam Michelin PR2 ampak ker jih ni več sem zadaj nataknil Avon Storm ST. Sicer sem mel že prej željo jih preizkusit in zdej se je ponudila prilika(odlična cena in drugih ni) pa sem jo dal gor.

Nadaljevanje sledi :winkiss:

Na katerem motorju imas to? Ali nisi imel ti CBF-ke? Jaz dajem ze nekaj let zadaj samo Avon Azaro ST. Gre do tacke, zdrzi pa se enkrat toliko kot npr.Qualifierce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je ampak CBFka je zj čist fotrova O:-) jst sm si pa omislu Deauvilla (bolj ''družinski'' motor :P ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se komentarji vrtijo povprečno samo na ST gumah, ima kdo že kaj kilometrine

za seboj na gumah AVON VIPER SPORT (SS-gumah)? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zelo težko je kar navprek oceniti isto gumo na različnih motorjih ...

... pa še stili vožnje in znanje motoristov se zelo razlikujejo ...

... kar je za nekogar "turistična" vožnja je za nekoga "SS" in podobno ...

... za vsako korektno primerjavo je potreba navesti vse te parametre, predvsem stil vožnje posameznika ipd ...

... dobro je, če se primerja s kakšno drugo pnevmatiko ...

... drugače podatki zelo malo ali skoraj nič ne povedo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se zavedam, vseen hvala na opozorilih, samo vseeno bi bilo fajn prebrati,

kakšen komentar na temo omenjene pneumatike

iz prve roke uporabnika!

Ni panike pač je potrebno dati gor probati pa veš,

na teste se toliko ne zanašam, ker so

skoraj vsi opravljeni na popolnih

cestiščih oz dirkališčih, kar

pa je za vsak danjo uporabo,

navadnega smrtnika pod

določenimi pogoji ne spremenljivo :alien1: !

Če se oddločim pa sporočim!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se komentarji vrtijo povprečno samo na ST gumah, ima kdo že kaj kilometrine

za seboj na gumah AVON VIPER SPORT (SS-gumah)? :?

Imel na Hornetki 900 lani... lahko bi rekel dober nakup, vendar so se mi zdele precej pasje na gladkem asfaltu (nasploh nimam dobrega občutka na takem asfaltu, se tudi spuščal nisem v neka blazna polaganja), drugače držale do roba zadaj in spredaj. Ne izrabijo se tako hitro ko kake dunlopke 208 (se tudi ne začnejo tako hitro svaljkat in trgat ob malo hitrejši vožnji po cestah, piste nisem sprobal). Zdržale 6000km, zadnjega jurja popolnoma nelegalno...

Sem pa ubrisal z njimi, vendar gum ne krivim, le prenizek motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel na Hornetki 900 lani... lahko bi rekel dober nakup, vendar so se mi zdele precej pasje na gladkem asfaltu

A Gladek asfalt jim je hiba :? , a to si opazil že na začetku ali pozneje, ko so bile proti koncu :?

THX na komentarju ! :OK:

Sem jih namontiral, pa me je že v prvih km-trih ujel dež, tako, da nisem še zrediral

prvotnega sloja dol! Upam, da bo kmalu bolj suho vreme!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno sem prevozu cca 4.500 km z modelom Viper Sport na GSXR1000 po raznih terenih in

v različnih vremenskih pogojih. Sem zelo zadovoljen. Lepo se obnaša in počutim se varno.

Do sedaj me ni nikoli pustila na cedilu. So "value for money". Naslednje bom vzel Super Sport. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!