Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Bom kar tule vprašal, mogoče ima kdo znanje in iskušnje.

Sosed je imel bližnje srečanje s srno (srna pokojna on k sreči živ, motor razsut) 

Nesrečo je imel na delu, kjer ni označeno nevarnosti divjadi , na regionalni cesti malce ven iz vasi. Ima policijski zapisnik in vse dokaze. Sicer se bo obrnil na odvetnika, pa vendar, ker nima kaska a obstaja sploh kaka možnost, da koga (pravno osebo, lovsko društvo itd..) terja za odškodnino?

ps moped je bil star 2 meseca :(

 

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Slash13 pravi:

Ima možnost odškodninskega zahtevka zoper državo. Naslovi ga na oddelek Državnega odvetništva na čigar "rajonu" je prišlo do nesreče.

http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2015081111432179&database[SOVS]=SOVS&database[IESP]=IESP&database[VDSS]=VDSS&database[UPRS]=UPRS&_submit=išči&page=0&id=2015081111432179

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ker nas zavarovalnice tako uspešno lupijo na vseh področjih, bom namesko v tej temi zapisal kronološko vse v zvezi z dogajanjem moje zadnje nesreče. Mogoče komu pride prav. Dokumentacijo sem predal odvetniku, ki jo je posredoval dne 05.01.2024 naprej zavarovalnici, ki zastopa tujo zavarovalnico.

Glavni problem: nesreča v tujini in vpletena tuja zavarovalnica.

 

Datum nesreče: 22.12.2023

lokacija: Hrvaška

povzročiteljeva zavarovalnica: Croatia osiguranje

zastopnik Croatie v Sloveniji je Generali

spisal sem komplet dokumentacijo s priloženimi fotografijami in sicer:

opis dogodka (datum , ura, lokacija, opis dogodka)

fotografije dogodka ( k sreči sem jih lahko sam izvedel), poškodb motorja in mene, ter stroški ki so nastali ob vračanju mene osebno domov

fotografije dokumentacije (moja zav. polica, polica povzročitelja, dokumenti: prometno motorja, moje vozniško, zapisniki s kraja nesreče: potrdilo o alkoholiziranosti, potrdilo o pregledu PP, potrdilo o škodi na motorju s strani MUP Karlobag.

 

Odvetnik jim je vse posredoval naprej, torej: 

prijava materialne škode najprej, ki zajema: škodo na motorju (pridobil sem predračun škode), škodo na opremi (za opremo, čelada, obleka sem uporabil kar obstoječe račune opreme oziroma link do opreme, kjer se prodaja in njene cene, ter zaprosilo za ogled motorja

kar se tiče nematerialne škode, bomo reševali kasneje (določene posledice se lahko pokažejo tudi čez čas), dejstvo pa je, da je ob trčenju obstajal smrtni strah, ter posledica trčenja določene bolečine določen čas...

 

Pišem dalje, ko bo kaj novega.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 2/10/2023 at 3:45 PM, LunaticFringe said:

Jaz imam proti kraji, brez kaska. Sava. Polica sklenjena oktobra 22. https://www.rcl-group.com/Dokumentni-sistem-cRCL-cDOCS/

Ne vem, če še imajo to opcijo. https://atelierrebul.si/shop/category/disave-za-dom-difuzorji-23

Razumem te, kraje so vedno neprijetne. Morda je vredno preveriti aktualne ponudbe in možnosti glede zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

update 1.

Zavarovalnica je v 5ih dneh odgovorila na dopis o zahtevi odškodnine in sicer z obvestilom, da so prejeli zahtevek, da bodo preverili krivdo in zavarovanje povzročitelja.

Danes, torej 20 dni po prejemu zahtevka bodo opravili ogled motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

update 2

Na povpraševanje/posredovanje mojega odvetnika je slovenska zavarovalnica, ki je zastopnik hrvaške/povzročiteljeve danes 15.03. 24, (nezgoda je bila 22.12.23) odgovorila, da je hrvaška zavarovalnica dala soglasje za reševanje odškodninskega zahtevka naši zavarovalnici. Čakamo ponudbo slovenskega cenilca.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!