Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Torej, postopek se od 1.12. lani malce zakomplicira. Torej, letanje definitivno BO !

Pripelješ motor, opraviš formalnosti ... odpelješ motor ... še kaj pozabil ..

Jaz grem prej vedno vprašat kaj potrebujem in kaj naj pripravim pa je hitro narejeno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok tkole na brzino!

60k za celo leto razdeliš na 360 dni je 166 sit na dan!

Se pravi cca 5k na mesec da ga odjaviš za 2 meseca je to 10k povračila + nekej malega od takse(če spraviš račun).

Pol pa računej kolk te košta odjava pa deponiranje tablic itd.

Če imaš občino pred nosom pa znanca za okencem ni blema.

V nasprotnem primeru pa si lahko kar rezerviraš eno dopoldne za vse tole.

Pa še reskiraš kazen če te dobi policija brez tablice kaj bi bilo da povzročil prometno nesrečo ( TI ) pa brez zavarovanja.

Pol pa računej kaj se ti bol splača.

Sej vem zdej boste pa spet rekl da motorist ne sme biti preračunljiv.

Lohk tistm k imajo dobre plače al pa bogate ta stare jest nimam ne enega in ne drugega(hvala bogu vsaj cenim kar imam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tudi prakticiram, da ga ne odjavljam. Tko kot je Blade reku če je zima lepa topla se lahko voziš brez skrbi. Pa tudi če se pozimi odločiš vozit na Grobnik naložiš motor v kombi ali na prikolico in na meji nimaš nobenih problemov pokažeš prometno pa hajd dalje. Če pa nimaš reg. morš motor prijavit oz imeti karnet, k'r je za en dan na Grobniku čist brez veze. Če bi čakal samo na to kdaj ga boš odjavu, potem bi blo za letos bolje, da sploh nebi bil prijavljen, ker je tak smotan vreme!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok tkole na brzino!

60k za celo leto razdeliš na 360 dni je 166 sit na dan!

Se pravi cca 5k na mesec da ga odjaviš za 2 meseca je to 10k povračila + nekej malega od takse(če spraviš račun).

Pol pa računej kolk te košta odjava pa deponiranje tablic itd.

Če imaš občino pred nosom pa znanca za okencem ni blema.

V nasprotnem primeru pa si lahko kar rezerviraš eno dopoldne za vse tole.

Kot sem že dejal ... odjava za 2 meseca ni smiselna, za 5 mesecev pa JE. Imam 45% bonifikacije in ne vem zakaj ne bi šel po svojih 30k SIT, če me na motor pozimi ne vleče. Zame to pomeni od srede oktobra do srede marca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem sigurno, ampak a ni pri adriatiku možno, da registriraš motor za kolko mesecev hočeš, pa naj bo to za enga, dva al pa tri in za toliko tudi plačaš in če hočeš lahko tudi podaljšaš...

Zavarovanje plačas vedno za celo leto.Ko pa motor odjaviš dobiš denar vrnjen za tiste dneve ko ni več zavarovan.Pri odjavi ne rabiš več vozit motorja da ti oni odstranijo nalepko ampak jo odstraniš sam.Tablico pa moraš dat deponirat(ampak največ za šest mesecev)Bonifikacija ti pa ostane vendar pa ne raste.Pri ponovni prijavi si pa nalepko tudi sam nalepiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem sem že pisal spomladi v enem drugem topic-u, pa vendar: moj motor je starejši od 12 let, zato mi nalepka itak velja samo pol leta, potem je pa treba spet na tehnični in po novo nalepko. Pri registraciji spomladi sem plačal cestnino le za pol leta, zavarovanje pa za celo leto. Zavarovalnica (Triglav) je sicer omogočala polletno plačilo - baje je tako po zakonu zaradi polletne veljavnosti nalepke, ker ti ne smejo pobrati denarja za nekaj, česar nisi dobil. Vendar za polletni "aranžma" namesto 50% cene zavarovanja plačaš okrog 70%, tako da se ne izplača. Razlog so menda višji stroški... Plačal sem torej 100% zavarovalnine, po 6 mesecih imam pa pravico dobiti 50% nazaj. Skratka, z "višjimi stroški" dosežejo, da jim (prostovoljno...) za pol leta brezobrestno posodiš denar v višini 50% zavarovalnine, kar je pri oderuških cena lepa vsota... :evil: Banda :!: :!: :!: :bad-words:

Sicer pa upam, da mi pri jesenski odjavi ne bodo komplicirali z odstranjevanjem takrat že neveljavne strokovno prilepljene nagravžne nalepke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonifikacijo imam 50 %, vozim se skoraj celo leto, za tistih deset jurjev ki bi jih nazaj dobil, juh pa kr ku.. gleda, men je boljše da se malo zapeljem če je cesta suha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imaš pri odjavi še kakšne druge stroške kot skladiščenje teblice in koliko bi naj to znašalo?

Motor imam registriran prvo leto ( :cry: brez bonifikacije) pa ne vem ali naj ga odjavim ali ne.

Sicer pa mi ostaja še nekaj časa da se odločim!! Zato vsaka dodatna informacija in mnenje dobrodošlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imaš pri odjavi še kakšne druge stroške kot skladiščenje teblice in koliko bi naj to znašalo?

Motor imam registriran prvo leto ( :cry: brez bonifikacije) pa ne vem ali naj ga odjavim ali ne.

Sicer pa mi ostaja še nekaj časa da se odločim!! Zato vsaka dodatna informacija in mnenje dobrodošlo.

Sva ze dva :? :cry: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa mi ostaja še nekaj časa da se odločim!! Zato vsaka dodatna informacija in mnenje dobrodošlo.

odvisno kdaj si ga registriral... če si ga registriral maja potem se ti splača, saj boš dobil polovico cestnine in zavarovanja nazaj ... preračunaj in če ne rabiš tistih 20 ali 30k SIT potem pusti registriranega.

Skratka po šestih mesecih dobiš polovico zavarovanja in polovico cestnine nazaj ... kasneje manj ... prej pa več ... deponiranje tablice košta par sto SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos ne bom odjavil, ker je registracijo plačal prejšni lastnik (nič ne dobim nazaj). Drugo leto bomo pa videli. Verjetno odjavil. Registracija je 15. maja, če konec oktobra odjavim, dobim veliko nazaj. (1200 ccm).

Zdej me pa zanima, a v slo že kdo dela kej na tem, da bi šla registracija po konjih ne po ccm? To bi bilo bolj fer in tudi rizično gledano bolj pravilno (več KM, večja nevarnost-izpostavljenost nesrečam) - tako jaz mislim. A je tu kaj somišljenjakov?

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej me pa zanima, a v slo že kdo dela kej na tem, da bi šla registracija po konjih ne po ccm? To bi bilo bolj fer in tudi rizično gledano bolj pravilno (več KM, večja nevarnost-izpostavljenost nesrečam) - tako jaz mislim. A je tu kaj somišljenjakov?

Lp, Onim

Jest se že strinjam s teboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej me pa zanima, a v slo že kdo dela kej na tem, da bi šla registracija po konjih ne po ccm? To bi bilo bolj fer in tudi rizično gledano bolj pravilno (več KM, večja nevarnost-izpostavljenost nesrečam) - tako jaz mislim. A je tu kaj somišljenjakov?

Lp, Onim

Zavarovalnice in ostali lazje pokasirajo kubike in nas tako odirajo. Seveda bi bilo treba na konje gledat. :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imaš pri odjavi še kakšne druge stroške kot skladiščenje teblice in koliko bi naj to znašalo?

Kako bo letos, še ne vem. Lani je bil edini strošek deponiranje tablice - 700 SIT. Za povračilo razlike plačanega zavarovanja ni nobenega problema - greš na zavarovalnico z odjavljenim prometnim dovoljenjem in zavarovalno poilico, pa dobiš cekine. Za vračilo razlike "cestne takse" je treba izpolniti zahtevek (obrazec), ki ga potrdijo ob odjavi, potem pa original tega obrazca skupaj s kopijo položnice o plačilu "letnega povračila za uporabo cest" in kopijo odjavljenega prometnega dovoljenja pošlješ na Direkcijo RS za ceste. "Letošnji" postopek, ki vključuje potrdilo o odstranjeni nalepki, je pa objavljen tule:

http://www.drsc.si/Navodila/Navodila_Cestna_Taksa.asp

Kot kaže, je po novem treba namesto kopije odjavljenega prometnega dovoljenja poslati original potrdila o odstranitvi nalepke. Piše tudi o pošiljanju originala potrdila o plačilu cestne takse. Ne vem, kako je s tem, ker original položnice obdržijo na Mačkovi, zato se je do sedaj vedno pošiljala kopija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako me takšno razmetavanje z denarjem pogreje!!

Vprašanje če se izplača za pol leta odjavit ali ne je tako butasto, da že boli.

In vsi tisti, ki govorite o 20 ali 30ksit ki bi jih dobili nazaj....kaj sploh vozite??? Skuterje??....o AO+ pa tako verjetno nima smisla izgubljati besed.

Sam motor uporabljam nekje od 15.4. do 15.10. Registrirat prej se mi zdi nonses, ker tistih par "hladnih" dni, ki so v marcu, ni moja stvar.

Za registracijo z AO+ za 600ccm plačam, če se ne motim, okoli 140, 150ksit. Ko nato čezt pol leta motor odjavim, dobim povrnjenih 70ksit!!! Vsi stroški, ki jih imam z prijavo in prijavo pa se stekajo, vključno z novo tablico in prometno, na manj kot 10ksit. Torej sem z odjavo dobil nazaj 60ksit.

Pa mi povejte kakšen bedak moraš bit, da ne greš 60 prijatlov???

Tisto, da pa boš z neodjavo nabiral bonifikacijo in čez 10 let imel 50% popusta je pa tudi bolj nepremišljeno. Malo poračunajte, koliko denarja boste v teh 10 letih pustili pri zavarovalnici......da se o scenariju, da povzročiš v teh letih kako nesrečo in izgubiš bonifikacijo sploh ne pogovarjamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi dodal še samo to, da dobiš ob odjavi nazaj samo zavarovalnino, ne pa CESTNINE. No pol pa sami zračunajte ali se splača ali ne.

Samo za primer.

Jaz mam osnovno zavarovanje za fazer600 in sem vse skupaj plačal marca 95.000 SIT. Voziti se mislim do konca novembra, ob kakšnem lepem dnevu (na krajšo razdaljo, pa vendar). Drugo leto pa že marca, tako kot letos, je bilo čisto dovolj toplo. No, ali se mi splača za 3 mesece odjavit registracijo? Ne vem, če bi dobil nazaj po vseh taksah več kot 10-15 jurjev. Pa še drugo leto je mekaj bonifikacije.

Torej Vsak po svoje.

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi dodal še samo to, da dobiš ob odjavi nazaj samo zavarovalnino, ne pa CESTNINE. No pol pa sami zračunajte ali se splača ali ne.

Eeeee.... Wrong! Dobiš tudi razliko cestnine, le zahtevati jo moraš (glej moj post zgoraj). Imam 50% bonifikacije (maksimalno možno, torej odjava ne škodi...), pa sem lani dobil nazaj skupaj okrog 18 tisoč tolarjev za neizkoriščenih 6 mesecev. Motor je star več kot 12 let, tako da bi moral po 6 mesecih v vsakem primeru plačati še en tehnični in novo nalepko, kar tudi ni najceneje. Potem pa to raje plačam spomladi. Nove tablice ne rabim, ker za ceno dveh malih piv deponiram staro. Delo z odjavo mi vzame kako uro. Čez zimo motor popolnoma konzerviram, tako da ga do pomladi nikoli ne kurblam.

Sam se globoko strinjam z YZFGeorgeom. Tudi motor imam prijavljen nekako tako kot on - od sredine aprila do sredine oktobra. Sicer pa - kot praviš - vsak po svoje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ All ... če bi živel na primorskem, ne bi nikoli odjavljal motorja :D

@ YZF ... letos je bil marec tak, da ga je bilo škoda spustit ...

in 30k dobim nazaj, ker imam 45% bonifikacijo :wink: ... sicer bi bilo 60k SIT

@ Matic ... vztrajno ponavljam, da se odjava za 3 mesece ne splača ... pa kolikokrat bo treba to še ponovit ...

@onim ... novo moto društvo bo gotovo kaj delalo na tem , čeprav se bo potem našel kdo, ki bo hotel zavarovanje na podlagi razmnerja med močjo in težo delat ... potem smo pa vsi v kurcu, pa še tisti z RS250 se bojo zbunili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 900 kubikov sem aprila (50 % pop ) plačal vse komplet cca 68 ksit. Moja glavna sezona traja v povprečju od konca februarja do konca novembra. Vmes pa krajše fure v suhem vremenu. Ma ni varjante da ga odjavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@onim ... novo moto društvo bo gotovo kaj delalo na tem , čeprav se bo potem našel kdo, ki bo hotel zavarovanje na podlagi razmnerja med močjo in težo delat ... potem smo pa vsi v kurcu, pa še tisti z RS250 se bojo zbunili

.... ja pa dej se bomo pa ja zmenil, ne more posameznik diktirat večine.

Glede tega: jaz nebi kaj dosti profitiral (bolj zgornji del lestvice), ampak se mi zdi, da registracija ni fer do enduro voznikov in čoperistov, ki pa jih je precej. primer: honda vt750 shadow (45KM) napram gsxr 750 (140KM)??? :roll: ali pa virago 250 in aprilia RS 250? Pa še ta neumnost virago 535 spada v razred do 750 ccm - zaradi tistih 30 ccm, ki so tako ali tako neizkoriščeni??? Kje je tu logika??! Saj ni važno kak motor voziš, gre se za posnemanje realnega stanja in ne za osebne interese. Zdi se mi, da bi bilo tu potrebno kaj storiti.

lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker sem motor prodal,novi lastnik pa ga tudi ne bo letos registriral,ga bom čisto odjavil iz prometa. Če se ne motim je postopek tak:

-greš na tehničnega da ti odstranijo nalepko(dobiš potrdilo)

-greš na občino in ga odjaviš iz prometa(odjavljena prometna)

-greš na zavarovalnico in jim daš vse papirje pa ti povejo kulk keša dobiš nazaj

-vse papirje še pošlješ na direkcijo za ceste+dokazilo o plačilu letnega povračila za uporabo cest(povračilo cestnine)

Če se motim mi naj kdo pove kje in me naj popravi! :!: :?:

lp, Šusi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te odjave in prijave so stvar vsakega posameznika. YZFgeorge ne pizdi tukaj in se brigaj zase verjetno ze ves kaj je prav zate. Mislim pa da vsaj vecina odjavla svoje motorčke saj tistih par 10 tisocakov pride prav pri zimskem vzdrzevanju motorja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te odjave in prijave so stvar vsakega posameznika. YZFgeorge ne pizdi tukaj in se brigaj zase verjetno ze ves kaj je prav zate. Mislim pa da vsaj vecina odjavla svoje motorčke saj tistih par 10 tisocakov pride prav pri zimskem vzdrzevanju motorja  :D

Diablo, sorry da se ti zdi da se pizdim. Podal sem namreč samo svoje mnenje. In ne rabiš mi sugerirati kaj naj počnem oz. kaj opustim, ker si že sam ugotovil, da bom verjetno jaz najbolje vedel kaj je dobro zame. Sicer pa, saj je bila tema začeta z željo, da vsak napiše če motor odjavlja, ter zakaj tako ravna. Ali temu ni tako??

Se mi pa fino zdi, da se pri tem, da se motor splača odjaviti, strinjava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa malce poglej kaksno je bilo tvoje mnenje! Tudi če se je kdo odlocil, da bo pustil motor registriran celo leto se ne pomeni, da je bedak verjetno ima svoj razlog zakaj je tako storil. Aja pa malce poglej kaj pises vecinoma same kritike in se delas kao, da imas vedno vse prav. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!