Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Hehe ... zanimivo, zanimivo ... se sami med seboj nimamo razcisceno kaj se da in kaj ne. Se pravi bonus z avta se da prenesti, najmanj pri Adriaticu (lahko pa da se kje drugje) dobis bonus kljub odjavi ... it's getting better and better :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni bonus ostaja od avta 50% in ne vem če se pol , če je recimo nižji od 50% potem vsako leto zvišuje. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da bom zdaj izpado ful zacetnik (ce pa sem! :oops: ), a me zanima naslednje... mam ER5 twister (500ccm, 50KM) in sem letos (prvic) placal za registracijo 60.000 sit :evil: :shock: :shock:

A ni to ful? Sem cist sokiran vprasal zensko na zavarovalnici, ce ne grejo kategorije po kubikaturi, pa je rekla da ne, da po moci! Kak je s tem? V forumu sem nekje prebral, da je dal en za KLE (ista masina, ista moc) lani ali predlani 33.000?!?

Hvala :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni to ful? Sem cist sokiran vprasal zensko na zavarovalnici, ce ne grejo kategorije po kubikaturi, pa je rekla da ne, da po moci! Kak je s tem?

Imas na http://www.amzs.info/registracija.asp ... po prostornini motorja gre ... pades s svojimi 500cc sicer se v nizji razred, naslednji je 500-750ccm. Skupaj z AO+ in zeleno karto in brez bonusa bi te moralo okoli 120k prit zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da bom zdaj izpado ful zacetnik (ce pa sem! :oops: ), a me zanima naslednje... mam ER5 twister (500ccm, 50KM) in sem letos (prvic) placal za registracijo 60.000 sit :evil:  :shock:  :shock:  

Bo kar prav! :D

Par kubikov več bi blo skor 95 kSIT! :(

AO+ pa še dodatnih 60 kSIT! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO-plus?

Meni so na Adriaticu rekli, da se v povezavi z motorjem AO-plus ne da sklenit :evil: :evil:

A pri drugih zavarovalnicah se to da naredit? Ali to mogoče prakticirajo samo na poslovalnici Adriatica v Cerknici! :shock:

Edin fora je v tem, da bom imel zdaj že 15%popusta in bi bilo vse skupaj pri drugi zavarovalnici občutno dražje :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj :?: :?: :shocked!: :shocked!:

Kako ne AO+ ... a ono "podaljsanje registracije" na www.amzs.si je potem lari fari? :shock: :shock:

Ja kje pa se sploh se da AO+ vzet :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edin fora je v tem, da bom imel zdaj že 15%popusta in bi bilo vse skupaj pri drugi zavarovalnici občutno dražje

no ni tako!So mi na triglavu rekli, da dobim pri njih isto 15% popusta, če prinesem potrdilo, da nisem povzročil nezgode in zaradi tega menjam zavarovalnico!

a temu se reče konkurenca :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ao+ tudi na triglavu ni, je pa možno zavarovanje sopotnika, po pa lahko vzameš na obroke :D

za motorje lani se je AO+ brez problema dobil in tudi za letos ne vem zakaj ga ne bi bilo... sopotnik in tretje osebe pa so itak zavarovane z osnovno polico...lahko doplačaš le za povečanje zav.vsote...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ao+ tudi na triglavu ni, je pa možno zavarovanje sopotnika, po pa lahko vzameš na obroke :D

Ja zdej pa res ne vem :?

Meni so na triglavu rekli, da zavarujejo tudi AO - plus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leva roka ne ve, kaj pocne desna :?:

Hm. Pa saj sezona se je ze zacela, vecina vas ima verjetno ze registrirane motorje in skepam, da marsikdo vzame AO+ ... dajte no napisat kje ste zavarovali, a je z AO+ ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sploh ne vem več, če bom zavaroval še AO - plus :oops:

Sem se (oziroma me je) stari spomnil, da imamo sklenjeno družinsko nezgodno zavarovanje! Premija na člana je pa približno tolikšna kot, če bi za vsakega sklenil AO - plus :roll:

Samo zdaj ne vem točno v čem je razlika med nezgodnim zavarovanjem in AO - plus?

AO - plus: zavarovanje voznika za škodo zaradi telesnih poškodb - A to pomeni, da dobiš npr. ob zlomu roke izplačan določen znesek tudi v primeru, da ti zlom ni pustil trajnih posledic + dnevne odškodnine za čas zdrvaljenja in nezmožnosti opravljanja službenih (ali študijskih) in drugih zadev :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sploh ne vem več, če bom zavaroval še AO - plus :oops:

Sem se (oziroma me je) stari spomnil, da imamo sklenjeno družinsko nezgodno zavarovanje! Premija na člana je pa približno tolikšna kot, če bi za vsakega sklenil AO - plus :roll:

Samo zdaj ne vem točno v čem je razlika med nezgodnim zavarovanjem in AO - plus?

AO - plus: zavarovanje voznika za škodo zaradi telesnih poškodb - A to pomeni, da dobiš npr. ob zlomu roke izplačan določen znesek tudi v primeru, da ti zlom ni pustil trajnih posledic + dnevne odškodnine za čas zdrvaljenja in nezmožnosti opravljanja službenih (ali študijskih) in drugih zadev :?:

AO+ krije tvoje trpljenje za posledicami poškodb, nezgodno pa ponavadi samo dnevno odškodnino ob bolniški odsotnosti ...

Citat mojega odvetnika:"Fantje na motorju obvezno AO+ se ti 200% izplača"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ao+ tudi na triglavu ni, je pa možno zavarovanje sopotnika, po pa lahko vzameš na obroke :D

Moped imam zavarovan pri Triglavu. Ena od postavk, ki je stala cca. 56.000 SIT, je omenjeni AO+.

:shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa res ne vem več, moj agent mi je rekel, da za zavarovanje motorja ni mogoče ao+, pol mi je pa zavroval pod točko 3. nezgodno zavarovanje PG-NE/00 dopolnilni pogoji NMV-88, smrt 2.000.000 sit, invalidnost 4.000.000 in 500 sit dnevne odškodnine. to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa res ne vem več, moj agent mi je rekel, da za zavarovanje motorja ni mogoče ao+, pol mi je pa zavroval pod točko 3. nezgodno zavarovanje PG-NE/00 dopolnilni pogoji NMV-88, smrt 2.000.000 sit, invalidnost 4.000.000 in 500 sit dnevne odškodnine. to je to.

potem je pa tale zavarovalni agent en runkl ... jaz sem teti na šalterju rekel osnovna premija+AO+zelena karta in je nardila ... zavarovalnica Triglav tehnični pregledi LPP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še prijatelj mi je :D

Mogoče te je hotel obvarovati pred šokom (cena sky high)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za AO+ kolikor vem je tako:

Odvisno je od zavarovalnice če ima prakso sklepat to zavarovanje ali ne. Jaz vem da se načeloma to na Adriaticu ne da, vendar ker tam dela moja mama se je dalo zrihtat. :lol:

Mogoče pri kakšni drugi zavarovalnici to sploh ni problem.

Glede premijskih razredov pa je tako (debata na začetku te teme) da so razdeljeni po procentih osnovnega zavarovanja:

50,55,60,65,70,75,80,85,90,95,100,110,120,135,150,170,200.

V začetku si na 100% (razred 14)

Če narediš nesrečo se preseliš gor za 3 razrede, če si pa priden pa padeš za enega.

Se ti pa splača fora, da registriraš doma kakšnega starega frčomatika, na njem nabijaš bonus, dokler ne prideš do 50%, potem pa preseliš bonus na motor. Ko imaš pa enkrat 50% bonus na motorju, pa ga lahko mirne volje v jeseni odjaviš in tako dobiš še polovico od vplačane 50% premije nazaj.

Pri motorju katerega celoletno zavarovanje pride 80.000 potem znese "novo" zavarovanje samo 20.000 SIT. Se pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede premijskih razredov pa je tako (debata na začetku te teme) da so razdeljeni po procentih osnovnega zavarovanja:

50,55,60,65,70,75,80,85,90,95,100,110,120,135,150,170,200.

V začetku si na 100% (razred 14)

Če narediš nesrečo se preseliš gor za 3 razrede, če si pa priden pa padeš za enega.

Se ti pa splača fora, da registriraš doma kakšnega starega frčomatika, na njem nabijaš bonus, dokler ne prideš do 50%, potem pa preseliš bonus na motor. Ko imaš pa enkrat 50% bonus na motorju, pa ga lahko mirne volje v jeseni odjaviš in tako dobiš še polovico od vplačane 50% premije nazaj.  

Pri motorju katerega celoletno zavarovanje pride 80.000 potem znese "novo" zavarovanje samo 20.000 SIT. Se pozna.

tko kratko in jedrnato napisano, da ni kaj dodat ... samo sprintat pa na zid nalimat :) ... preberte si vsi ... :P 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm. Khm.

Se bom moral malo popravit.

Ona frčomatik fora niti ni tako ugodna, če malo bolj premislim. Z vsemi tehničnimi in nalepkami, ter obveznimi pregledi na pol leta (ker je moj starejši od 12 let) se ti stvar poplača šele čez 20 let. :roll: oz. po 16 letih če se z njim ne vozite po cesti in ga zato tudi ne vozite na tehničnega. (prihranek od nalepk...)

Je pa še vedno rahlo boljše kot pa da pustite motor zavarovan celo leto samo zato da pridobite bonus. V tej drugi verziji se vam stvar začne obrestovati šele po 22 letih. :roll:

To vse je računano za 748 ccm motor. Za lažje motorje se ti stvar povrne še pozneje. Za težje malo prej. Ampak vseeno je rok čakanja malo prevelik.

Škoda da se ne da nabijati bonusov na biciklih. :D

Aja. Pa tista glede bonusa pri pol-letnem zavarovanju (ali odjavi na pol leta) se mi zdi za lase privlečena. Motor mora biti zavarovan vsaj 11 mesecev za pridobitev bonusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!