Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Ej, forumovci, vse prosim za eno uslugo.

Pozna kdo kakšnega motorista, ki ima približno 50% popusta pri zavarovanju motocikla. In ta motorist iz kakeršnega koli razloga letos ne bo registriral motorja. Bi mi potem on ali ona zavaroval moj motor na sebe? Potem bi ga jaz takoj prepisal nazaj na sebe, tako da on nima nobenih skrbi.

Kaj imava od tega?

- Njemu boniteta še vedno velja.

- Jaz na zavarovalnici malo pošmudlam in dobim bonus.

Ce vam kaj ni jasno kar napišite.

Srecno, FP.

Edited by - FP on 17/05/2001 09:47:04

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Caki kako dobiš ti boniteto? Samo za to leto misliš?

Noise Data

PS: Ne poznam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En zavarovalniški agent bi mi zrihtu.

Boniteta bi mi veljala tudi naslednje leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej FP,ne bo šlo.

Preden ga boš hotel prepisati nase,bo moral lastnik odjaviti motor in vrniti tablice(saj niso vec prenosljive kot vcasih) , ti ga boš pa nato prepisal nase (seveda z novimi tablicami).Kar se tice bonusa pa zelo težko verjamem da ti bo uspelo(vsaj na triglavu),saj so fante,ki so to poceli polovili pred 6.meseci,tko, da se bojim, da bo kar polna registracija.Ce pa uspe pa hitro odpiši,da še drugi sledimo tvojemu svetlemu zgledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz tudi mislim da bos to tezko izvedel.

sicer pa se se da na nekaterih zavarovalnicah dobit bonus ampak je vedno drazje in tezje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sicer ni v zvezi z bonifikacijo.

Ali ima kdo kak cenik o zavarovanju motornega kolesa (+ zavarovanje voznika, sopotnika).

Mislim za vse kategorije 125, 500, 750, ... , ce gre še po kubikaži in ce je kakšna od naših zavarovalnic cenejša od drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Adriaticu konec septembra 2000 placal za 125 ccm motor za obvezno zavarovanje brez bonifikacije (15365 tolarjev) + nezgodno zavarovanje za 2 osebi (1485 tolarjev), na koncu pa še na oboje cca 1500 tolarjev davka.

Samo mislim, da so letos spomladi premije dvignili.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ali ima kdo kak cenik o zavarovanju motornega kolesa (+ zavarovanje voznika, sopotnika).

Mislim za vse kategorije 125, 500, 750, ... , ce gre še po kubikaži in ce je kakšna od naših zavarovalnic cenejša od drugih.

ROK, zdej boš pa KREGAN!

Med NASVETI, ZAKON&ZAVAROVANJE so premije itd. gor že od 19. marca, torej od vsega zacetka motosveta.

Madona, a nic ne gledate ?????

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic,

ko gres na Motosvet zakurblas forum in potem se zaklepetas (zatipkas)

in kdaj, te prosim, bi lahko gledali se drugo.

Tisto drugo, gledajo samo ta zaresni motoristi

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Morda butasto vprasanje, ampak zakaj je osnovno zavarovanje mtooristov tako visoko, v primerjavi z avtom.

Ce se en motorist zaleti v avto bo naredil manj skode kot ce se zaleti avto v avto. Torej bi imela zavarovalnica manj stroskov in iz tega tudi nizje zavarovanje. Veliko nesrec se zgodi, ko motorist zdrsne in sploh nikogar drugega ne poskoduje razen sebe in svojega motorja, pa recimo ograjo ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi prepricanja nemotoristicnih, da motoristi samo divjajo okoli. Z divjanjem se dvigne stopnja rizicnosti, pa ti opalijo premijo.

Saj so jo hoteli tudi (povišano) za mlade voznike avtomobilov (pa politicno ni šlo skozi).

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj se ti splaca kupit en 50ccm motor (BT50 ali kaj podobnega), ki je za registrirat. Daš ga v uporabo kaksnemu nadobudnemu mlademu motoristu tebi pa lepo vsako leto kapne bonifikacija. Tacas pa sv ojega tavelikega konja jeseni redno odjavljaš iz prometa in dobivaš nazaj razklko v registaciji. Jaz imam na DUCE-ju ze od zacetka 50% popusta, ker sme imel dolgo registriran en moped.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba, da je registriran.

Jaz imam obvezno zavarovanje na skuterju, ki ni registriran (pri Adriaticu, ne kot reklama), potem ga bom pa prenesel na mrcino, ko bom goden za to.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

LP. Sem nov.

Zanima me, če res ko vrneš tablice za 6 mesecev izgubiš vso bonifikacijo (popust) na obveznem zavarovanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

LP. Sem nov.

Zanima me, če res ko vrneš tablice za 6 mesecev izgubiš vso bonifikacijo (popust) na obveznem zavarovanju?

Mislim da jo ne zgubiš, samo se ti ne povečuje po 5% na leto tako da plačuješ vedno isto.Na kratko :ne moreš priti do bonusa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonifikacije, ki je že pridobljena sigurno ne izgubiš, pač pa se ti ne poveča za dodatnih 5%. Pa paziti moraš, da ponovno registriraš prej, kot po 6 mesecih, saj ti tablico brezplačno hranijo točno 6 mesecev, potem gre v uničenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš dobiti bonifikacijo za naslednje leto, moraš imeti registriran motor (ali avto) vsaj 11 mesecev (tako je bilo lani). Če pa je letos kaj drugače, pa ne vem. Samo jaz mislim, da se ti še vedno bolj izplača odregistrirati motor, kot pa imeti vse leto registriranega (seveda, če se ne voziš).

Nisem sicer delal izračuna, vendar bi najbrž tudi finance pokazale, da se bolj izplača motor odregistrirati, vezati denar, pobrati obresti, potem pa spet registrirati, kot pa 10 let prihajati do 50% bonifikacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je odvisno v katerem cenovnem razredu si.Višji kot je,več denarja dobiš nazaj.....potem se pa splača preračunavati.

Jaz sem lani na ta način dobil vrnjeno 44.000,00 slovenskih tolarjev in sicer od začetka maja do skoraj začetka novembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonifikacije ne izgubiš.

Najbolje pa je, da se pri registraciji dogovoriš, da ti dajo takoj 50% in obljubiš, da ne boš jeseni odregistriral (tako ti plačaš isto, oni dobijo isto, le problemov ni). Prihraniš takoj 50%, opravki okoli tablic odpadejo, pa še voziš se lahko takoj, ko je lepo vreme.

Samo en problem je - tvoj zavarovalni agent mora biti možakar kot se šika.

ap

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Bonifikacije ne izgubiš.

Najbolje pa je, da se pri registraciji dogovoriš, da ti dajo takoj 50% in obljubiš, da ne boš jeseni odregistriral (tako ti plačaš isto, oni dobijo isto, le problemov ni). Prihraniš takoj 50%, opravki okoli tablic odpadejo, pa še voziš se lahko takoj, ko je lepo vreme.

Samo en problem je - tvoj zavarovalni agent mora biti možakar kot se šika.

ap

A bi ti Motosvetu predstavu tega agenta. Vse, ki jih jest poznam, so namreč preveč posrani, in nobeden ne upa razmišljat o 1%, kaj šele 50? Čeprou se menda teoretično še vedno da !?

Lojzi ma vas rad

Uredil - lojzi on 12/10/2001 09:18:04

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slučajno prav razumel. 50% bonifikacija kar takoj brez kupončkov? Pa še legalno ? Ma ne me basat, če je to res bi se vsi pri temu zavarovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je samo še vprašanje časa kdaj bomo o tem (in morda še kakšnem) agentu gledati poročila v oddaji 24ur. Sem mislil, da so pred kakšnim letom že vse polovili.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!