Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

AO+

simpl, pa če kapsi ti bodo napisali neprilagojena hitrost, kar bo podprlo tvojo teorijo.

Seveda, če bi hotel pa še izplačilo poškodb motorja pa obsoditi vzdrževalca, vendar to je zlo tricky zadeva, kajti oni majo predpisane obhode, in če se v tem času kaj zgodi, niso krivi.

bolje vrabec v roki, kot golob na strehi :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Cestna podjetja imajo zavarovano odgovornost. In če je prišlo do nesreče zaradi poškodovanega cestišča, potem se lahko da odškodninski zahtevek direktno na zavarovalnico, kjer ima cestno podjetje zavarovano. Na ta način smo že reševali nekaj nesreč (zaradi luknje na cestišču in posledično udarca se je tovorna prikolica, na kateri je bila kovinska ograja snela in vse skupaj je odneslo v zadaj vozeče vozilo). K sreči je bilo brez telesnih poškodb, pleh je pa kar konkretno nastradal. Ko se je dokazalo s strani podjetja, ki proizvaja prikolice, da se v "normalnih" pogojih nikakor ne bi smela sneti (omenjeno prikolico so naknadno še enkrat testirali) je zavarovalnica izplačala škodo. Voznik, ki je vozil prikolico ni plačal niti centa. Je pa res, da je potrebno vztrajati in biti nepopustljiv. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni forumaši,

koliko približno plačujete letno zavarovanje za motor? Jaz sem za Yamaho Fz1s plačal letno premijo kar 290 EUR --> obvezno zavarovanje, AO+, osnovna asistenca, zelena karta. A se vam zdi to v redu? Premijski razred imam 9, kar pomeni -25%. To sem plačal pri Adriaticu. 

Sprašujem, ker se mi je ravno zadnjič en znanec hvalil, kako je dobil vse to za 130EUR le da je pri TRIGLAVU. Ali je res taksna razlika v zavarovalnicah?

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem si vzel čas, ker imava ravno podobne motorje :OK:...

Adriatic - osnova za obračun premije (moped je FZ1N in ima ABS) je 11.995 EUR iz njihovih evidenc in se je ne da popravljat. 20.000 imam za smrt, 40.000 za invalidnost in 3,10 dnevnega nadomestila. Premijski razred imam 1, in po mojem je tukaj bistvena razlika.

Pri zavarovanju mi piše -50% popust na odpoved vračilu premije (iz osnove 268 na 134 EUR) in nato še -30% popust motorna kolesa (iz 134 na 94 EUR)

Nezgodno zavarovanje oseb (dveh) je 35 EUR.

Asistenca (osnovna) je dobrih 12 EUR

Dobil sem še 5% komercialnega popusta in 4% na enkratni znesek plačila.

Skupaj je bilo 140 ojrov, plus še 4 ojre za zeleno karto.

Srečno :OK:.

Ajd!

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je enostavna, kolega, ki je plačal zlo malo, naj ti slika ali poskenira polico, potem pa naredi primerjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm letos ze 2x hotu na teh. pregledih narest zavarovanje pri triglavu in podaljsanje..

Pa ni slo, ker ji je baje skoz program stekal oz ni hotel dati niti 5% popusta...

Pol pa se rece da naj bi gotovinsko placilo iz 5 sli na 3 posto.... popust na motorna kolesa iz 20 na 15.... itd

Uglavnem zdej ce je to res bo treba res k  adriaticu k ma 30% kot pise bobi...  will se

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem razumel mojo agentko, je vedno kar nekaj stvari povezanih. Pač imam (skoraj) vse pri njih zavarovano. Kaj vpliva na kaj pri konkretnih zneskih mojega zavarovanja za moped (katere sem napisal v prejšnjem postu) pa ne vem.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 2. 2017 ob 20:35, GoBobi pravi:

Evo, sem si vzel čas, ker imava ravno podobne motorje :OK:...

Adriatic - osnova za obračun premije (moped je FZ1N in ima ABS) je 11.995 EUR iz njihovih evidenc in se je ne da popravljat. 20.000 imam za smrt, 40.000 za invalidnost in 3,10 dnevnega nadomestila. Premijski razred imam 1, in po mojem je tukaj bistvena razlika.

Pri zavarovanju mi piše -50% popust na odpoved vračilu premije (iz osnove 268 na 134 EUR) in nato še -30% popust motorna kolesa (iz 134 na 94 EUR)

Nezgodno zavarovanje oseb (dveh) je 35 EUR.

Asistenca (osnovna) je dobrih 12 EUR

Dobil sem še 5% komercialnega popusta in 4% na enkratni znesek plačila.

Skupaj je bilo 140 ojrov, plus še 4 ojre za zeleno karto.

Srečno :OK:.

Ajd!

 

oj

jaz sem danes plačal za mojo  TDM900 /  155,95 eur, zavaraoval pa sem naslednje

obvezno zavarovanje......................... ......63,73

AO+..........................................................89,77

zavarovanje dodatne opreme....................3,03

asistenca...................................................20,57

dodatno nezgodno zavarovanje...............26,73

zavarovanje rehibilitacije ..........................5,44

zelena karta..............................................4,17

skupaj......................................................213,44 - popusti in =

za plačilo  155,95 eur

 

lp, notranc

 

 

Popravljeno . Popravil notranc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21/02/2017 ob 10:51, Rogerg pravi:

Js sm letos ze 2x hotu na teh. pregledih narest zavarovanje pri triglavu in podaljsanje..

Pa ni slo, ker ji je baje skoz program stekal oz ni hotel dati niti 5% popusta...

Pol pa se rece da naj bi gotovinsko placilo iz 5 sli na 3 posto.... popust na motorna kolesa iz 20 na 15.... itd

Uglavnem zdej ce je to res bo treba res k  adriaticu k ma 30% kot pise bobi...  will se

Dobro je met svojga agenta. Tistga k vam bajto/stanovanje zavaruje poklici. 

So pa vcasih hecni. Vse sem imel pri triglavu. Bajto dodatno zdravstveno in motor mam se vedno. Za drugi/puncin avto pa nikakor nism mogu dobit dost dobre police. Tako da sem avta odnesel k adriaticu, kjer mi dajo nek druzinski bonus.. pa bi raj mel tud liksni pri triglavu, ker majo bolso asistenco. Ampak ce se mu ne da uredit skonta, pac ne bo slo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, notranc pravi:

oj

jaz sem danes plačal za mojo  TDM900 /  155,95 eur, zavaraoval pa sem naslednje

obvezno zavarovanje......................... ......63,73

AO+..........................................................89,77

zavarovanje dodatne opreme....................3,03

asistenca...................................................20,57

dodatno nezgodno zavarovanje...............26,73

zavarovanje rehibilitacije ..........................5,44

zelena karta..............................................4,17

skupaj......................................................213,44 - popusti in =

za plačilo  155,95 eur

 

lp, notranc

 

 

V čem je fora,da imaš AO+ , dodatno nezgodno zavarovanje in zavarovanje rehabilitacije? A ne krije AO+ vsega tega? Sej v bistvu je AO+ dodatno nezgodno zavarovanje voznika? Al se motim?
Katera zavarovalnica pa je to?

 

Še to,a pod zavarovanje dodatne opreme pašejo tud drugi (homologirani) izpušni sistemi?

Popravljeno . Popravil ProdriveR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, ProdriveR pravi:

V čem je fora,da imaš AO+ , dodatno nezgodno zavarovanje in zavarovanje rehabilitacije? A ne krije AO+ vsega tega? Sej v bistvu je AO+ dodatno nezgodno zavarovanje voznika? Al se motim?
Katera zavarovalnica pa je to?

 

Še to,a pod zavarovanje dodatne opreme pašejo tud drugi (homologirani) izpušni sistemi?

Ao plus zavarovanje krije poškodbe voznika, ki si jih je povzročil sam med drugim lahko ovrednotiš tudi psiho probleme je nekakšen kasko za voznika v primeru njegove krivde.

Dodatno nezgodno zavarovanje je za dnevno nadomestilo 15 evrov.( to je po lastni izbiri)

Dodatna oprema v mojem primeru kufri.

Zavarovalnica 2864

Lp,n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Rogerg pravi:

Neki jih jebe program... samo za motorje... nemore narest s popustom nikjer... so javil naprej in urejajo....

Letos so ukinili določen komercialni popust na zavarovanje motorjev, zato ga računalnik ne more obračunati, lahko ga le dober zavarovalni agent.

Lp.n

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, notranc pravi:

Ao plus zavarovanje krije poškodbe voznika, ki si jih je povzročil sam med drugim lahko ovrednotiš tudi psiho probleme je nekakšen kasko za voznika v primeru njegove krivde.

Dodatno nezgodno zavarovanje je za dnevno nadomestilo 15 evrov.( to je po lastni izbiri)

Dodatna oprema v mojem primeru kufri.

Zavarovalnica 2864

Lp,n

+ dodatno nezgodno je, (par strani nazaj sem pisal) si krit za 100% invalidnost za znesek, ki je na polici, al si kriv ali ne (izključen alkohol in mamila) računice pa potem gredo po nekih reglcih in ocenitvah stopnje invalidnosti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem včeraj za mojo jamaho Tracer plačal 150 eur. Vse. Za 1 leto zavarovanje ,cestnino , nov prometni. Pa še prvo pomoč za motor sem kupil. Zavarovanje pa vse osnovno. Minimalno. Zvarovalniški razred 7. Vse skupaj 150 eur. Na Avto Krka Šk. loka. Mi Naredijo boljši izračun, kot osebni agent, ki rad "kaj pozabi", ko je treba € pokazat.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, notranc pravi:

Letos so ukinili določen komercialni popust na zavarovanje motorjev, zato ga računalnik ne more obračunati, lahko ga le dober zavarovalni agent.

Lp.n

Men je drgac rekla... je od sefa hotla kodo za popust 20 % ker sem ze lani mel... in je rekla da drgac je od letos naprej 15%....

 

Ampak ker jebe program k neki stimajo ni mogla niti 1% dat ...ni slo naprej... ugl pocakat kaksn dan da ustimajo in bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice znajo biti zanimive. Fotr je hotu kredit dobit, en majhen 6 jurčkov. Pač prišla neka nujna zadeva, Banka mu zavrne. Ja kako, plača je dobra, vse plačevali sproti prejšnje kredite. Pravijo na banki ne gre. Fotr tak dolg vrtu, da je zvedel, da komplicira zavarovalnica. Vpraša katera in mu rečejo. Seveda mu je počil film, ker smo pr tej zavarovalnici imeli zavarovan 3 vozila, stanovanje, oba starša življensko zavarovanje, v glavnem ni da ni. Šel do njih, rekel vse hočem prekiniti. Agent samo gledal. Ja, vse bom prekinil. Zakaj? Ni važno, pripravite papirje, prekinitev za vsa zavarovanja, ki jih imam pri vas. So ga komi umiril pa prepričali, da je povedal zakaj. Obljubili so mu, da bo urejen. Še isto uro je že dobil klic iz banke, da je kredit urejen.

 

In ja, imeti svojega agenta je super. Uredi vse sam, pokliče te 2-3 tedne preden ti poteče, pride na dom. Da ne govorim o popustih. Pri nas doma je bil vedno Adriatic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎20‎.‎2‎.‎2017 ob 20:35, GoBobi pravi:

Evo, sem si vzel čas, ker imava ravno podobne motorje :OK:...

Adriatic - osnova za obračun premije (moped je FZ1N in ima ABS) je 11.995 EUR iz njihovih evidenc in se je ne da popravljat. 20.000 imam za smrt, 40.000 za invalidnost in 3,10 dnevnega nadomestila. Premijski razred imam 1, in po mojem je tukaj bistvena razlika.

Pri zavarovanju mi piše -50% popust na odpoved vračilu premije (iz osnove 268 na 134 EUR) in nato še -30% popust motorna kolesa (iz 134 na 94 EUR)

Nezgodno zavarovanje oseb (dveh) je 35 EUR.

Asistenca (osnovna) je dobrih 12 EUR

Dobil sem še 5% komercialnega popusta in 4% na enkratni znesek plačila.

Skupaj je bilo 140 ojrov, plus še 4 ojre za zeleno karto.

Srečno :OK:.

Ajd!

 

No vidiš, pri meni bi to plačal 72 EUR!! Tak da si dobro naredil.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bambi, priložnost, da se izkažeš! Suzuki V-STROM 650, 50,5kW , nabavna vrednost 7.400,00 eur, premijski razred 1.

Isto, kot ima GoBobi, pa da vidim, če boma kaj kšeftala :cool:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Mitja-P pravi:

No bambi, priložnost, da se izkažeš! Suzuki V-STROM 650, 50,5kW , nabavna vrednost 7.400,00 eur, premijski razred 1.

Isto, kot ima GoBobi, pa da vidim, če boma kaj kšeftala :cool:

Obvezno (AO), voznik(AO plus) ki ga GoBobi po njegovem opisu nima, dodatno nezgodno 4.000,8.000, 3 EUR (smrt,invalidnost,dnevna odšk.), in asistenca je skupaj 71 EUR! brez ao plusa je 49 EUR! Če bi imel enako visoke vsote kot GoBobi za nezgodno bi bilo skupaj 89 EUR!!( z ao plus seveda)!

Srečen?!

p.s.: ne vem zakaj pišete vrednost vozila ki ni pomembna saj ne gre za kasko zavarovanje!?

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam čimvišjo dnevno odškodnino. Se še kako pozna, ko doma ležiš. (do 200 dni ti pripada)

Bambi ali dnevna odškodnina velja tudi, če si nogo zviješ?

ps. pa ne zavarujte brez AO+. Le to krije v kolikor si ti krivec za nezgodo. In krije dobro. Veliko več kot pa nezgodno.

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pajkica jaz sem brisal, da ne boš iskala krivca.

Napiš raj kaj pametnega v pomoč drugim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, bambi61 pravi:
pred 7 urami, Mitja-P pravi:

No bambi, priložnost, da se izkažeš! Suzuki V-STROM 650, 50,5kW , nabavna vrednost 7.400,00 eur, premijski razred 1.

Isto, kot ima GoBobi, pa da vidim, če boma kaj kšeftala :cool:

Obvezno (AO), voznik(AO plus) ki ga GoBobi po njegovem opisu nima, dodatno nezgodno 4.000,8.000, 3 EUR (smrt,invalidnost,dnevna odšk.), in asistenca je skupaj 71 EUR! brez ao plusa je 49 EUR! Če bi imel enako visoke vsote kot GoBobi za nezgodno bi bilo skupaj 89 EUR!!( z ao plus seveda)!

Srečen?!

p.s.: ne vem zakaj pišete vrednost vozila ki ni pomembna saj ne gre za kasko zavarovanje!?

Popravljeno pred 5 urami. Popravil bambi61

Evo, če ti kaj pomaga, da mi raztolmačiš strašna imena in kode in paketke in koliko sem "preveč plačal", sem prilepil kar slikco moje police.

P.S.: tisto o vrednosti vozila pa vem, da ni pomembno, ampak sem pač natipkal, ker sem mu hotel čimbolj natančno napisat, katere zneske imam na polici in ta je bil pač prvi, ki sem ga opazil :P...

58af1a7c40452_policazaNagico2016(Large).thumb.jpg.b68775739aae66244fdc4e97d2a1b940.jpg

Ajd!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

predlagam čimvišjo dnevno odškodnino. Se še kako pozna, ko doma ležiš. (do 200 dni ti pripada)

Bambi ali dnevna odškodnina velja tudi, če si nogo zviješ?

ps. pa ne zavarujte brez AO+. Le to krije v kolikor si ti krivec za nezgodo. In krije dobro. Veliko več kot pa nezgodno.

 

 

In koliko se pozna recimo na samem zavarovanju, da doplačaš čimvišjo dnevno odškodnino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!