Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred 2 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Meni ni mogel ponudit ugodnejsega zavarovanja.....

Potem je to to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ima kdo viska kupon od Petrola za Triglav, kar so talali na Petrolu ob nakupu vinjete? Sem ga zalozil nekam :(

Hvala!

20170709_105132.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, Sitko said:

Ima kdo viska kupon od Petrola za Triglav, kar so talali na Petrolu ob nakupu vinjete? Sem ga zalozil nekam :(

Hvala!

20170709_105132.jpg

Baje ti nalozijo 'bonus' na petrolovo kartico. Jaz ga se cakam :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so nalozili v sistem, "izkoristis" pa s to kartico. Sem si jo sposodil, zdaj pa svoje ne najdem, da jo vrnem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera moto asistenca bi bila najboljša oz. na kateri zavarovalnici? Včeraj sem prvič v življenju poizkušal koristit asistenco na Zm/SAVA, pa je za en drek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Big Py pravi:

Katera moto asistenca bi bila najboljša oz. na kateri zavarovalnici? Včeraj sem prvič v življenju poizkušal koristit asistenco na Zm/SAVA, pa je za en drek.

Imas vec opcij... si imel najcenejso? Drgac sava ma do 3000 € kritja ce vzames najbolso opcijo,vsaj pr avtu je tko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto na Savi je samo ena, za avto jih je več. Krije 400 EUR do prvega servisa, če servis oceni da se ne da popravit, ti krije do 2k EUR za prevoz domov. Včeraj mi je moto crknil 20 km izven Senja v smeri Knina. Krili bi do Splita na Yamaha servis in nič drugega, ker ga Yamaha servis lahko popravi, sicer v roku enega tedna (da dobi bencin pumpo). Časovne komponente kdaj je mopi popravljen ni. Potem bi imel celo kolobocijo domov prit, pa čez kak teden nazaj po motor, itd. Zahteval sem da mi ga odpeljejo v Deltateam, tam bi popravilo trajalo isto dolgo, kjer je pumpa v amsterdamu v skladišču, vendartega ne krijejo. Krili bi samo če bi Yamaha Split potrdila, da se motorja ne da popravit, telefonično so mi dejali, da tega ne bodo storili, ker ga lahko popravijo. Za prevoz v SLO mene in otroka, ter mopeda bi moral doplačati cca 750 EUR. No nato sem fotra poklical, je rental kombi za 65 EUR, pa nafta in cestnine. Skupaj okoli 200 EUR. je blo še najcenej.

14. člen

https://www.zav-sava.si/media/store/sl-SI/Dokumenti-web/Produktne-mape/Avtomobili/Posebni-pogoji-za-zavarovanje-pomoci-na-cesti-za-motorna-kolesa.pdf

To je za en drek, pa kompliciranje po telefonu več kot 2 uri. Da se mi je to en dan prej v BIH zgodilo bidal kakih 200 ali več EUR samo za telefon. Kakih 15 let sem na ZM/Savo, do sedaj njihovih uslug nisem koristil, pa mam vse pri nijih zavarovano. Poslovili se bomo, z vsemi zavarovanji, ampak iščem boljšo alternativo, ne pa slabšo.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lej brez zamere... ce si vedel ze ko si zavaroval da krijejo samo do 400  oz je samo ena opcija in se ta svoh... pol bi sel drugam, ker zdej cez zavarovalnico tolct je nesmiselno...  prevoz je hitro drazji od tega zneska... tale asistenca je zgolj za po slo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Rogerg pravi:

Ja lej brez zamere... ce si vedel ze ko si zavaroval da krijejo samo do 400  oz je samo ena opcija in se ta svoh... pol bi sel drugam, ker zdej cez zavarovalnico tolct je nesmiselno...  prevoz je hitro drazji od tega zneska... tale asistenca je zgolj za po slo...

lej, povej drugo opcijo za moped, jaz ne vem zanjo pri SAVI.

So mi pa v prometni poškodovan moped 2x prevažali, 1x do delavnice, potem pa še iz delavnice domov čez kak mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hebat ga vsaka šola nekaj košta. Agentka mi je sveto zatrjevala da 2 k za prevoz do domovine drži neglede na druge pogoje. Že lani sem jo z tem masiral ko sma šla v Brno na moto GP. Še včeraj je po telefonu zatrjevala, no nato se je na AXA pozanimala in skesano klicala, da to ne drži. Za vsako vrsto zavarovanj pa res ne bom pogojev se na pamet učil. Tak od oka imam enih 7 zavarovanj pri njih. Pač ne krije. Iščem alternativo ki krije. Pa nekako ni v financah problem, čeprav rad ne razmetujem z denarjem za brez veze. Ampak včeraj sva z 15 letnim otrokom se cvrla na + 35 več kot dve uri nekje izven naselja Potravlje. 

https://www.google.si/maps/place/21230,+Sinj,+Hrvaška/@43.7983663,16.5548903,17.43z/data=!4m5!3m4!1s0x134aac02b9ce4cd9:0x989748b9af98af73!8m2!3d43.702943!4d16.6375286

Preoblekla sva se v kratke hlače, pa z 30 kg kufrom, rukzakom, 2x jakna, 2x hlače, 2x moto škornji, 1x želva, otovorjena kot mule pot pod noge do prvih hiš. Hvala bogu sva po kakih 500 metrih prideva do trgovine in gostilne. Tam sva bluzila do 21.00, ko smo se odpravili z kombijem domov. Ta kolobocija je trajala od 11.30 pa do 21.00 ko smo šli domov. V Brežice prispeli ob 01.30. Vmes dež za popizdit, da nisi videl kot se voziš, itd. Pa še dopust sva mela sfukan. 3 dni sva bluzila po Bosni Banja luka, jajce, jablanica, mostar, blagaj medžigurje, kravice. Hotela sva si ogledat še izvor CETINE, ter nato preko Skradina na AC do Biograda, pa trajekt na Pašman, pa most na Ugljan, kjer sva imela še rezerviran apartma za 5 dni. No sedaj bova z avtom mogla kam v Istro ali nekam it. Bolj kot finance mi je pomembna sigurnost, da veš kaj maš in na kaj se lahko zaneseš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7/10/2017 ob 12:42, Sitko pravi:

Ima kdo viska kupon od Petrola za Triglav, kar so talali na Petrolu ob nakupu vinjete? Sem ga zalozil nekam :(

Hvala!

Mi jo je zrihtal kolega (tko da se ne rabite vec trudit z iskanjem) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 7. 2017 ob 10:52, Big Py pravi:

Katera moto asistenca bi bila najboljša oz. na kateri zavarovalnici? Včeraj sem prvič v življenju poizkušal koristit asistenco na Zm/SAVA, pa je za en drek.

A je še zmeraj za en drek. Moja zgodba je stara že preko 8 let. Katastrofa. Po tistem sem dvakrat koristil pomoč na cesti zavarovalnice Triglav. Tu pa zadeve špilajo kot se šika.

Ne rad kritiziram ampak, če se po tolikih letih niso popravili, si zaslužijo veliko kritiko za zvajanjem svojih storitev.

Torej dvakrat sem koristil TRiglavsko asistenco - priporočam, ker deluje.

Scarabeo

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem času potrebovala dvakrat asistenco za avto in enkrat za motor, vse na Triglavu. Nikoli nobenega problema, je blo pa res vse v Sloveniji in manjše stvari (avtu najprej crknu akumulator, nato še alternator, na motorju pa šrauf v zadnjo gumo). Priznam pa, da nimam pojma, kako to izgleda pri drugih zavarovalnicah.

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred casom: Kolega iz LJ Barja potrebuje asistenco, zavarovano pri ZM. Pravijo, da asistenca krije do 300€ za prevoz do prvega uradnega servisa.  Sobota popoldne, AS Domzale zaprt, kaj ces tja vozit?? Poleg tega je motor 2009 letnik in servisira pri lokalcu. Hocemo, da motor peljejo v Trebnje, oni bi zaracunali 60€!!! WTF, kaksna je to asistenca???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav asistenca je odlična. Na avtu mi je v Lj spustila vodna črpalka (neoriginalen del seveda, 10kkm pred velikim servisom :( ). 15 minut po klicu na zavarovalnico je bil avto naložen na avtovleko in smo se že peljali proti izbranemu mehaniku (60km stran). Strošek 0€.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni prvi uradni servis AS?

 

pred 8 minutami, a79 pravi:

Pred casom: Kolega iz LJ Barja potrebuje asistenco, zavarovano pri ZM. Pravijo, da asistenca krije do 300€ za prevoz do prvega uradnega servisa.  Sobota popoldne, AS Domzale zaprt, kaj ces tja vozit?? Poleg tega je motor 2009 letnik in servisira pri lokalcu. Hocemo, da motor peljejo v Trebnje, oni bi zaracunali 60€!!! WTF, kaksna je to asistenca???

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, hajoktejn pravi:

A ni prvi uradni servis AS?

 

 

Ja je, kaj bos v soboto popoldne (zaprto) vozil v AS?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, a79 pravi:

Ja je, kaj bos v soboto popoldne (zaprto) vozil v AS?

A v pogojih piše da mora bit odprt servis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič so mi peljali moped (neki okrog ABS-a) iz idrijskih koncev do Logatca (do mojega zlatega mehanika (rumene barve), ki ni zlatar :P). Imam asistenco pri Adriaticu in sem se ob sklenitvi zavarovanja odločil za osnovno asistenco, s katero imam dva prevoza do 100 km (od tam, kjer mi naložijo moped, do tam, kjer mi ga razložijo). Ker je bilo blizu oz. v Sloveniji, vem, da ni enako zgornjemu primeru, a bi samo rad izkoristil priliko in pohvalil gospoda Polanc Bojana iz Idrije (avtovleka), ki je prišel po mene in moped, ker je presušenemu/rahlo dehidriranemu motoristu (30++ stopinj C v senci) sam ponudil ohlajeno vodo iz predala v svojem avtomobilu. Motorist je ponujeno hladno vodo z okusom hvaležno sprejel :wub:.

Ajd!

P.S.: ker se o prevozih z avtovlekami iz asistenc nisem poprej še z nikomer pogovarjal, sem bil ves v strahu, s kakšnim tovornjakom bo avtovleka prišla, koliko izkušenj z nakladanjem motorjev ima voznik, kako in kam ga bo vpel,... No, kar nasmehnil sem se, ko sem zagledal mojstra s terencem in prikolico za prevoz motorjev z dvižno rampo in vsem ostalim luksuzom :).

P.S.2: z asistencami okrog avtomobilov pa nimam izkušenj, ker imam srečo okrog karambolov in verjetno tudi zato, ker imamo pri hiši večinoma Škodine avtomobile :OK:.

Ajd2!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnjo nedeljo sem urejal Triglav asistenco kolegu, ki se je stresel v Avstriji. Sogovornik zavarovalnice je bil nekoliko lesen pri sprejemanju podatkov in vnosu v sistem. Čeprav sem mu posredoval GPS podatke o lokaciji, ni našel prave lokacije na njihovem zemljevidu in je potem ročno vnesel koordinate. Trajalo je nekih 10 minut po končanem pogovoru, ko je že klical voznik asistence, da je na poti in da bo poklical še enkrat, če bo šlo kaj narobe z mikrolokacijo. Prispel iz Slo v zelo kratkem času, naložil motor in ga odpeljal na domač naslov, raztovoril na dvorišču, podpis in hvala za sodelovanje.

Tudi ko sem osebno rabil asistenco Triglav v Italiji zaradi predrte gume je šlo BP do prvega vulkanizerja. Ker je bila delavnica zaprta (sjesta) je voznik sam poklical šefa in ga obvestil, da ima stranko. Prišel je pol ure pred odpiralnim časom napisanim na vratih delavnice. Od zavarovalnice sem samo prejel račun prevoza v vpogled in podpis.

Zaenkrat pozitivne izkušnje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, hajoktejn pravi:

A v pogojih piše da mora bit odprt servis?

Ne vem.... v glavnem je taka asistenca v qrcu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, a79 pravi:

Ne vem.... v glavnem je taka asistenca v qrcu...

Se strinjam. Ni vredna pol qrca. Jeba je edin, ker ne preberemo drobnih črk. Vsaj jst jih ne, ponavadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem imel podobnega primera kot je zgoraj opisan, sem pa imel pri SAVI (in ex Mariborski) vsaj 10x avto, ko so me vedno vprašali kam naj peljejo in jaz sem povedal. (res pa kratke relacije, tja do 100km)

Prav tako totalka moped pri prometni, so najprej odpeljali v neko skladišče (v dogovoru z mano) nato sem se čez 1 mesec spomnil, da bi rad, da mi ga pripeljejo domov in so mi ga.

Hočem povedat, da sem vedno jaz komandiral mesto dostave.

Predvidevam pa, ko se gre za višje zneske bo to prvi uradni servis. Kar pomeni, da če crkne KAWA v Dubrovniku, ne bo dostava v Slovenijo ampak na najbližji kava servis, če ga pa ni, do zneska mislim da je sedaj (400€) več pa plačam sam.

Sicer pa vsi imamo neke "agente" ki nam molzejo denarca za 101 zavarovanje. Pokličeš agenta, poveš problem, ne zrihta, menjaš zavarovalnico. Sicer je pa triglav še vedno znan kot najbolj dobrosrćna zavarovalnica, tudi pri odškodninah, druge zavarovalnice mnogo bolj stiskajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, DAMI34 pravi:

Sicer je pa triglav še vedno znan kot najbolj dobrosrćna zavarovalnica, tudi pri odškodninah, druge zavarovalnice mnogo bolj stiskajo.

 

V stilu enga znanca:

So en klinc dobrosrčni; z denarjem, ki so nam ga vzeli z vsemi dokapitalizacijami in ostalim sranjem, nam še vedno dolgujejejo precej denarja.

Je pa res da so *ponavadi* najmanj komplikatorski pri izplačilih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!