Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred eno uro, boych pravi:

Sem šel sedaj preverit na AMZS stran in v vsakem članstvu obstaja posamično in družinsko članstvo ... 

KLIK

Če ne rabiš vseh teh obstranskih ugodnosti, ki jih AMZS ponuja, je Triglav asistenca za posamezno vozilo cenejša ... recimo tam do treh vozil ...

Premium je pri njih videti super, sploh ker imaš za celo družino še zavarovanja + izdelava novih dokumentov, če jih izgubiš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prijatelj in sin sta imeal nesrečo z motorjem v Avstriji. Povzročitelj nesreče voznik avtomobila, avstrijsko zavarovanje. 

Je že kdo imel primer v tujini, kako je z uveljavljanjem odškodnine pri tuji zavarovalnici? Jaz sem mu predlagal urejanje primera preko odvetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, MARE 65 pravi:

Prijatelj in sin sta imeal nesrečo z motorjem v Avstriji. Povzročitelj nesreče voznik avtomobila, avstrijsko zavarovanje. 

Je že kdo imel primer v tujini, kako je z uveljavljanjem odškodnine pri tuji zavarovalnici? Jaz sem mu predlagal urejanje primera preko odvetnika.

tu si naj za začetek pogleda, nič posebnega...

http://www.zav-zdruzenje.si/vrste-zavarovanj/premozenjska-zavarovanja/#a11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledaš, katero avstrijsko zavarovalnico ima Jodlar in pogledaš, katera naša zavarovalnica je pooblaščenec in na njih nasloviš zahtevek.

Lej spodaj seznam.

Ni neka huda umetnost, seveda pa se lahko poišče ustrezna strokovna pomoč.

akan1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, MARE 65 pravi:

Prijatelj in sin sta imeal nesrečo z motorjem v Avstriji. Povzročitelj nesreče voznik avtomobila, avstrijsko zavarovanje. 

Je že kdo imel primer v tujini, kako je z uveljavljanjem odškodnine pri tuji zavarovalnici? Jaz sem mu predlagal urejanje primera preko odvetnika.

Tko kot je Snečer povedal. Če pa ni pri nas zavarovalnice katera zastopa avstrijsko, se pa naredi sledeče:

Greš na svojo zavarovalnico da ti ocenijo škodo, narediš predračun in ga nasloviš na zavarovalnico v Avstrijo skupaj s policijskim zapisnikom.

Jaz sem imel pred leti primer v Makedoniji. In ker pri nas ni bilo zavarovalnice, ki bi zastopala makedonsko, sem postopal po zgoraj napisanem. Vse sem poslal po e-mailu na njihovo zavarovalnico in v dveh dneh je bila komplet ocenjena škoda na mojem računu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer in Marja hvala. Problem nastane, ker zna biti motor ocenjen kot totalka (onadva sta jo kar dobro odnesla) in če bo ocenjen kot totalka, par let star motor, vemo kaj dobiš po taxu, poden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, MARE 65 pravi:

Snecer in Marja hvala. Problem nastane, ker zna biti motor ocenjen kot totalka (onadva sta jo kar dobro odnesla) in če bo ocenjen kot totalka, par let star motor, vemo kaj dobiš po taxu, poden.

predlagam, da vzameta pravno pomoč .. tudi @Snecer bi znal to rešiti :)

verjetno ne bo zastonj, si pa prihranita marsikatero nevšečnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MARE 65 pravi:

Snecer in Marja hvala. Problem nastane, ker zna biti motor ocenjen kot totalka (onadva sta jo kar dobro odnesla) in če bo ocenjen kot totalka, par let star motor, vemo kaj dobiš po taxu, poden.

kr dobro, pomeni še vedno da ni dobro. Vsekakor predlagam odvetnika, predvsem da se od jodlarske zavarovalnice izterja, strah, bolečine, morebitne poškodbe, izgubo dohodka (bolovanje je slabše plačano) itd..in tako kot pravijo ostali, motor pač kolikor bo po eurotaksu, obleka, čelada, rokavice

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, MARE 65 pravi:

Snecer in Marja hvala. Problem nastane, ker zna biti motor ocenjen kot totalka (onadva sta jo kar dobro odnesla) in če bo ocenjen kot totalka, par let star motor, vemo kaj dobiš po taxu, poden.

te "ekonomske" totalke so kr ena prevara oz pogruntavščina zavarovalnic, da lepše pridejo skozi.

problem, je ker ni enotne sodne prakse

Citiraj

http://www.pf.uni-lj.si/media/mozina.povrnitev.premozenjske.skode.na.motornih.vozilih.pravni.letopis.2014.pdf

V sodni praksi pojem ekonomske totalne škode ni jasno izoblikovan. Iz odločb Vrhovnega sodišča je mogoče povzeti, da mora biti popravilo »stroškovno smotrno«20 oz. »gospodarno«.21 Zdi se, da sodišča ključno vprašanje, do katere meje se priznajo stroški popravila, od kdaj naprej pa gre za totalno škodo, prepuščajo izvedencem, ne da bi se spuščala v vprašanje, na kakšen način ti pridejo do ocene, ali pa kar zavarovalnicam. Sodna praksa se je ukvarjala predvsem s problemom, kdaj je škoda nastala, in s tem povezanim vprašanjem teka zamudnih obresti oz. revalorizacije, t.j. ali je škoda nastala v trenutku, ko je bila znana denarna terjatev (ocena škode), odtlej pa so tekle zamudne obresti, ali pa sodišče oceni višino glede na cene ob izdaji sodne odločbe, kot to določa čl. 168 odst. 2 OZ.22 V teoriji nekateri stojijo strogo na stališču, da stroški popravila ne smejo preseči vrednosti vozila pred nesrečo.23 Kalebić meni, da bi bil, če bi se stroški popravila povrnili, kljub temu, da bi presegali vrednost v času pred nezgodo, oškodovanec v ugodnejšem premoženjskem položaju, kot če do škode ne bi prišlo, ker bi bilo njegovo premoženje povečano za vsoto stroškov nad vrednostjo vozila.24 S to obrazložitvijo se ni mogoče strinjati, kajti tudi stroški popravila se odrazijo v premoženjskem položaju oškodovanca, poleg tega pa slednji – če s popravilom pride v položaj, kot je obstajal pred nesrečo – ni obogaten, saj ni mogoče reči, da ima več, kot je imel prej. Cigoj se načeloma strinja s stališčem, da vrednost vozila pred nesrečo predstavlja mejo, vendar dopušča, da je lahko popravilo smotrno, tudi kadar so stroški popravila večji, če npr. takih stvari na tržišču ni mogoče dobiti,25 kadar torej kompenzacija ne bi omogočila nabave nadomestne stvari.

Jodlari pa imajo zadevo "urejeno".

Citiraj

Sodišča v nekaterih bližnjih državah priznavajo težo opisanemu interesu oškodovanca in mu omogočajo, da zahteva stroške popravila, tudi če presegajo vrednost vozila pred nesrečo.13 V Nemčiji velja, da stroški popravila ne smejo biti nesorazmerni glede na vrednost vozila, sodna praksa pa priznava »dodatek za integriteto« v višini kar 30% vrednosti vozila, torej lahko stroški popravila znašajo do 130% vrednosti vozila. Šele, če presežejo to mejo, veljajo za nesorazmerne in gre za t.i. ekonomsko totalno škodo.14 Škoda se tedaj ne obračuna na podlagi stroškov popravila, ampak prejme oškodovanec le vrednost, ki mu omogoča nakup enakovrednega avtomobila,od nje pa se odšteje vrednost razbitine, če jo oškodovanec obdrži. 15 V tem smislu obseg škode »skoči nazaj« na 100% vrednosti, potrebne za nakup enakovrednega vozila.16 V Avstriji meja smotrnosti (»Tunlichkeit«), pri kateri stroški popravila postanejo nesorazmerni, ni povsem fiksna. OGH meni, da stroški ne smejo »znatno« presegati vrednosti vozila pred nesrečo (t.i. »Zeitwert«), kar v praksi pomeni, da se dopušča preseganje v višini 10-15% te vrednosti.17 V Švici se zahteva, da so stroški »v sprejemljivem sorazmerju« oz. da niso neprimerni glede na vrednost vozila pred nesrečo, sicer gre za ekonomsko totalno škodo.18

Problem pa seveda tudi v tem, da so deli in popravilo oderuško nerealno visoko ocenjeni, ker nafu... na oceno original dele, ki so pozlačeni, tako da če pokneš v "pravi" del motorja, rabiš zadetek na lotu.

Zavarovalniški lobij je močen in pri tem še vedno hara, žal pa nadrsa odškodovanec, nič kriv, ki si z odškodnino ne more več nabaviti enakovrednega vozila pri ekonomski totalki al pa je prepuščen lastni iznajdljivosti, da pobaše odškodnino in poservisira zadevo ceneje po garaža, vendar pa to zahteva spet njegovo aktivnost, kar je nesprejemljivo...

Cenilec vzame "najjaći" cenik delov in imaš lahko kar hitro ekonomsko totalko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa mam še js pi******o... 15.8. Sm bil namenjen v Bosno sam moja pot se je končala že Idrija-Godovič kjer mi je voznik avtomobila iz stranske ceste presekal pot...nevem kako mi je uspelo motor potegnit do srede cestišča in se izognit bočnemu trku ampak me je gospod samo zbil s prednjim delom avtomobila. Bila je tudi policija, sedaj pa se borim z njegovo zavarovalnico...uglavnem rekli so mi, da moram pridobiti predračun za popravilo, na podlagi katerega bojo nardil cenitev oz se bojo odločli če bodo plačali popravilo ali totalko. Motor je VOZEN samo poškodovana je cela desna stran. Krmilo, zavorna ročica, plastika za dovod zraka, body, tank(zvit od kolena), izpušni sistem, nosilci, pokrov zaganjača.. 

Ali je njegova zavarovalnica primorana oz dolžna povrniti škodo oz motor v prvotno stanje? ali je opcija, da ga popravijo samo neki da "je", ker cenilec se mi je zdel nekam zelo posplošen oz površen v smislu da... "tole se bo sam mal poglihal pa bo" :huh::nono:

20170817_163435.jpg

20170815_121047.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Haki said:

No, pa mam še js pi******o... 15.8. Sm bil namenjen v Bosno sam moja pot se je končala že Idrija-Godovič kjer mi je voznik avtomobila iz stranske ceste presekal pot...nevem kako mi je uspelo motor potegnit do srede cestišča in se izognit bočnemu trku ampak me je gospod samo zbil s prednjim delom avtomobila. Bila je tudi policija, sedaj pa se borim z njegovo zavarovalnico...uglavnem rekli so mi, da moram pridobiti predračun za popravilo, na podlagi katerega bojo nardil cenitev oz se bojo odločli če bodo plačali popravilo ali totalko. Motor je VOZEN samo poškodovana je cela desna stran. Krmilo, zavorna ročica, plastika za dovod zraka, body, tank(zvit od kolena), izpušni sistem, nosilci, pokrov zaganjača.. 

Ali je njegova zavarovalnica primorana oz dolžna povrniti škodo oz motor v prvotno stanje? ali je opcija, da ga popravijo samo neki da "je", ker cenilec se mi je zdel nekam zelo posplošen oz površen v smislu da... "tole se bo sam mal poglihal pa bo" :huh::nono:

20170817_163435.jpg

20170815_121047.jpg

Glede na moje izkusnje(jih ni veliko pa vseeno), ti bodo dele ki niso počeni barvali, ostalo bodo pa 'kupili' na novo. Izplacila ne priporocam, ker placajo en drek..dobesedno. Meni so za prvo luc izplacali 230e(sem zelel zamenjavo pa je ne delajo vec).

Kot so ze gor napisal, problem nasih je da ti zelo hitro ocenijo da je motor 'ekonomska totalka'(cca 55-60% vrednosti po eurotaxu) in takrat ti to vrednost izplacajo ti se pa sam j*** s popravilom..zato pa je toliko motorjev popravljenih samo da so. 

Do te ekonomske totalke pridejo pa zelo hitro, saj za cenitev uzamejo najdrazje cenike novih delov ter nerealnih urnih postavk licarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor daj popravit na servis. Mislim da ima suzo tudi Elisa. Oni ti bodo dali predračun in to je zavarovalnica dolžna izplačati. (če pa poznaš koga na servisu se pa celo lahko dogovoriš, da ti malce našponajo cene delov in popravila, pa vmes vtakneš še servis, sam tega nisem javno rekel :D )

 

Drugače najameš Snecija pa bodo plačali tako predračun kot odvetnikove stroške.

Če ti pa ocenijo totalko in se ne strinjaš z vrednostjo, ki ti jo ponujajo, seveda govorim o realnih cifrah ( ne moreš dobiti 5 jurjev če je moped vreden 3), spet odvetnika, nekje pridobiš cenitev vrednosti tvojega (servis recimo) in jim pošlješ. Tudi v tem primeru so dolžni oni plačat odvetnika. Tako sem jaz naredil za mojega SXa, kjer so mi ponujali 1500€ manj od realne vrednosti motorja. In tako so plačali razliko in še stroške odvetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, to je problem, 2004 sem imel karambol z fazerco, kriv je bil en totalka pijan stric. No v glavnem zaradi nesrečnega trka direkt v okvir, je ta počil (hladno prešan aluminij). Cenilec je izjavil da se to da "pošvasat", rekel sem mu naj ga on odkupi "švasa" kakor hoče in naj se potem vozi 200 na uro. No potem je bila ocenjena totalka, pušnil kot sem že prej omenjal. Sicer sem potem izterjal še nekaj na opremo, čelada popraskana, jakna natrgana...No z odškodnino za poškodbe /rihtal i je odvetnik) pa sem nabral za novi motor, pa še nekaj je ostalo, Je pa jebarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
pred 12 urami, motom pravi:

Razmisljam da bi nabavil se en motor. Ali lahko racunam na bonus 50%? Imam ga na avtu in motorju.

Da, v bistvu, ne sam da računaš, kar zahtevaj od njih!!

 Meni so pri Savi za drugi motor dali enak popust. Tako ali tako imam 2 avta, hišo in dva motorja, dve nezgodni polici in če mi ne bi dali popusta, bi gladko menjal zavarovalnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno vprašanje imam, prejšnji teden registriral avto št.2, ne samo da se kao začne spet v skupini 14 z nič popusta, kot prvo sem hilnprepričan da je bilo včasih na drugi avto 50% popusta, ampak pol mi niso jotli niti zavarovat avto z enako bonusno skupino kot imam trenutni avto? Wtf? Ali ni bonus kategorika določena glede na voznika?? 

Torej se mi samo zdi ali so me nategnili? 

Torej en avto bonus razred 4 druti avto bonus razred 0 in nič tistega 50% popusta ki sem mislil da pripada?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, smasher pravi:

Podobno vprašanje imam, prejšnji teden registriral avto št.2, ne samo da se kao začne spet v skupini 14 z nič popusta, kot prvo sem hilnprepričan da je bilo včasih na drugi avto 50% popusta, ampak pol mi niso jotli niti zavarovat avto z enako bonusno skupino kot imam trenutni avto? Wtf? Ali ni bonus kategorika določena glede na voznika?? 

Torej se mi samo zdi ali so me nategnili? 

Torej en avto bonus razred 4 druti avto bonus razred 0 in nič tistega 50% popusta ki sem mislil da pripada?

Majo ene finte, ker ti ne more dati 50% oz 55% in najboljšega razreda, ti pa stisne komercialni popust. Ko napreduješ v razredih, ti popust niža. Jaz gledam vedno končno cifro. Enako ali manj kot lani je pravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pro tip:

Če nimaš svojega agenta pri svoji zavarovalnici ki ti vse rihta in greš pač v random poslovalnico, pa ti reče na "šaltarju" da on/a ne more dat popusta, reči da ti da kontakt nekoga ki o tem lahko odloča, ponavadi vodja poslovalnice. Medtem ko imajo te agenti ki hodijo po terenu možnost da sami odločajo kaj lahko dajo in kaj ne. Vsaj moja pri Triglavu mi je to rekla ko sm mogu na hitro narest zavarovanje pa je bla ona na dopustu.

Definitivno pa ne urejat zavarovanja tam na tehničnih pregledih, ker tam lahko samo delajo enako zavarovanje kot si ga imel prej-pogleda polico in spremeni datume, to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej crna ni hila nekaj strašnega, za slabih 100 oslov moči. Ampak razjezilo me je, ker se mi zdi (ne bom trdil z gotovostjo ) da je bilo cca 10 let nazaj na drugo vozilo 50% popusta. In če sem še vedno isti voznik, zakaj se mi ne upošteva bonus ki sem ga nabral do sedaj? 

Ps: pozabil, ka bilo ke sicer ne preko mojega agenta ampak enga drugega ki sem ga tudi malcr stiskal, tiste cene na okencih so brutalne samo 50cc skuter sem na okencih registriral ker mi je bilo vseeno ali je zavarovanje 24 ali 20€.

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Pozdravljeni, 

kako se znajdete oziroma ste se znašli na cesti v primeru okvare ter koga ste poklicali ?

Pri nas žal nimamo omenjene službe za pomoč razen avtovleke oziroma AMZS.

V sosednji Italiji imajo to lepo rešeno 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Yucco pravi:

Pozdravljeni, 

kako se znajdete oziroma ste se znašli na cesti v primeru okvare ter koga ste poklicali ?

Pri nas žal nimamo omenjene službe za pomoč razen avtovleke oziroma AMZS.

V sosednji Italiji imajo to lepo rešeno 

kot sem slišal nekje, da obstaja tudi asistenca pri zavarovalnicah :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pri katerih pa?

A to pride pickup-om?

Znanec je enkrat za pomoč poprosil taxi Intertours in so mu ga s kombijem peljali do servisa po prvi tarifi, kjer je uveljavljal in urejal zadeve dalje.

Problem je ker pri nas ni urejene pomoči za dvokolesnike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Yucco pravi:

Aja, pri katerih pa?

A to pride pickup-om?

Znanec je enkrat za pomoč poprosil taxi Intertours in so mu ga s kombijem peljali do servisa po prvi tarifi, kjer je uveljavljal in urejal zadeve dalje.

Problem je ker pri nas ni urejene pomoči za dvokolesnike

to je ena https://www.adriatic-slovenica.si/zavarovanje/avto/avto-asistenca#page-top

še nisem slišal, da bi prišli po pokvarjen motor in bi ga položili na avtovleko in odpeljali :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Yucco said:

A to pride pickup-om?

 

Problem je ker pri nas ni urejene pomoči za dvokolesnike

Kako da ne. Pride z vlečnim vozilom - tovornjakom, istim kot za avte. Naloži zapne in je. Enako imajo asistence zavarovalnice in tudi AMZS.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!