Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

quote:

Ja, tale agent bo kmalu postal bolj iskana osebnost kot Bine Hladni...

lp, Pjotr

Ja,Pjotr,verjetno se tud skupi skrivata...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš moped, ga obvezno zavaruj vsako leto za celo leto in ti bo popust pri zavarovanju priznan tudi na večjem motorju, čeprav bo registriran samo 6 mesece na leto.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

quote:

Zavarovanje AO Plus ?

Ma kdo kake konkretne izkušnje? A zavarovanje velja samo za voznika ali tudi za sopotnika? Upoštevajo bonus? Vrnejo ko jeseni odjaviš? A kaj komplicirajo pri izplačilu odškodnin? Kakšne sploh so odškodnine (npr. če me po padcu kak mesec boli vrat )? Razlike med zavarovalnicami? ...

LP premza

1. ne vem

2.upoštevajo

3.Nič

4.Če imaš dobrega odvetnika si lahko iz AOplusa kupiš nov motor.

Seveda je odvisno od poškodbe.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Zavarovanje AO Plus ?

Če gledam zavarovalno polico pri AO-PLUS piše "zavarovanje voznika za škodo zaradi telesnih poškodb" - smatram, da sovoznik ni udeležen.

Sam imam (po priporočilu zavarovalnega agenta) sklenjeno NEZGODNO ZAVAROVANJE za voznika in sovoznika (smrt 2,5 - invalidnost 5 mio), ki stane pri motorju do 750 ccm, brez popusta 2.500,00 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:Zavarovanje AO Plus ?

Če gledam zavarovalno polico pri AO-PLUS piše "zavarovanje voznika za škodo zaradi telesnih poškodb" - smatram, da sovoznik ni udeležen.

Sam imam (po priporočilu zavarovalnega agenta) sklenjeno NEZGODNO ZAVAROVANJE za voznika in sovoznika (smrt 2,5 - invalidnost 5 mio), ki stane pri motorju do 750 ccm, brez popusta 2.500,00 sit.

v osnovnem zavarovanju je zavarovan samo sopotnik (ali potniki v avtomobilu). Ce pa hoces zavarovati tudi soferja pa moras imeti tudi AO+!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje AO+ velja samo za voznika (sopotnik odpade) zavarovan si do vrednosti 8 mio. SIT vendar ne izpračajo škode za strah ali poškodbe osebne opreme, v poštev pa pridejo bolečine, razlika zmanjšanja dohodka zaradi bolniške,morebitna invalidnina, stroški pogreba po normativih,... Za izterjavo potrebuješ odvetnika, za katerega dodatno plačajo (mislim da okrog 60000SIT) nekateri zahtevajo sše dodatne procente.

Plačilo premije je odvisno od bonifikacije in it razliko vrnejo, če motor ni registriran celo leto.

Vprimeru prodaje motorja se zavarovanje AO+ NE prenese na novega lastnika.

Zavarovanja oseb na motorj pa so nezgodna zavarovanja, za katera se z agentom dogovoriš o višini zavarovalne vsote za 100% invalidnost in ti v primeru invalidnosti glede na to tudi izplačajo. Dogovoriš pa se lahko tudi za dnevno odškodnino.

Mislim da tega zavarovanja ne vrnejo, če motor odjaviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Koliko vem ne dobivaš bonifikacije, cestnino in tehnični pregled pa moraš plačati vsako leto!!

Predvsem me zanima ali se to sploh splača :?: :?: in ali ima sploh kdo registriran motor za 1/2 leta.

Če ste o tem že govorili; sorry

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko registriraš plačaš za celo leto vse. Ko odjaviš dobiš vrnjen sorazmerni delež cestnine in zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjava se sigurno splača,saj dobiš nekaj nazaj.Bolje,da vsako leto odjaviš,kajti 5% ki jih dobiš(bonifikacija)ni primerljiva z zneskom,pa še zavarovanje gre vsako leto 20-30% gor :evil: .Kaj hočemo....sami voluharji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga zdaj za 2 mesca registriram, pa dam to na 6 čekov (cestnino mi prodajalec pusti)...se pol 4 čeki stornirajo al se motim? Odjavo bi nekje sredi oktobra oz. v novembru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga zdaj za 2 mesca registriram, pa dam to na 6 čekov (cestnino mi prodajalec pusti)...se pol 4 čeki stornirajo al se motim? Odjavo bi nekje sredi oktobra oz. v novembru

V bistvu dobiš denar nazaj od DARSA in Zavarovalnice in ne od tistega, kjer si regiostriral motor (LPP, Avtohiša ...).

V bistvu dobiš svoj denar prej nazaj preden boš vsega plačal. :)

Če z čeki ni dodatnih obresti, je tako super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mafija, pol jaz to jutri zrihtam pa ni problema :wink: In kaj mislis kolk % bi to lahko blo glede na to da bo registriran...rečima 3 mesce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se da peljati še v novembru in tudi že februarja (pustimo elefante, ki uživajo v snegu in mrazu), če upoštevamo, da odjava in ponovna prijava (skupaj s porabljenim časom) niti slučajno ni poceni, da se z leti nabere kar nekaj popusta pri zavarovanju - mi ne pride na misel, da bi motor odjavljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih tole temo sem hotu odpret, pa vidm da je ze.

Ja tud jest sem razmislov da bi odjavu ampak pol res nikoli ne prilezes do vsaj 30-40% ker pozna se pa full al placas 80.000 zavarovanja al pa 50.000. Tko da zaenkrat mam 10% pa tud to je nekej, pa tud ne bom odjavlov, mogoce se splaca za >750 moja 600 se pomoje ne.

Je pa druga stvar ki je bla vsaih zakon, da si imel enga avtomatika al pa kej podobnega zavarovanega za 8000SIT - tolk je znasalo zavarovanje pa ti je tekla bonifikacija. Tko sem jest dobu 5%, zdej ko je pa se registracija se pa ne splaca vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mafija' date='pol jaz to jutri zrihtam pa ni problema :wink: In kaj mislis kolk % bi to lahko blo glede na to da bo registriran...rečima 3 mesce?[/quote']

Zavarovnje, katero boš plačal, deli na 365, in zmnoži s številom neizkoriščenih dni, toliko dobiš nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa itak čez en mesec poteče registracija. Sam bom najbrž ponovno registrirala, ker dolgoročno pa se le splača tistih 5% vsako leto. Navsezadnje ne mislim bit motoristka samo naslednjih 5 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem sigurno, ampak a ni pri adriatiku možno, da registriraš motor za kolko mesecev hočeš, pa naj bo to za enga, dva al pa tri in za toliko tudi plačaš in če hočeš lahko tudi podaljšaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v oktobru odjavljam se mi izplača, ker imam 50% bonifikacije

zdej mi pa ni čist jasno, a obdržiš bonifikacijo, tud če odjaviš :?: :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se da peljati še v novembru in tudi že februarja (pustimo elefante, ki uživajo v snegu in mrazu), če upoštevamo, da odjava in ponovna prijava (skupaj s porabljenim časom) niti slučajno ni poceni, da se z leti nabere kar nekaj popusta pri zavarovanju - mi ne pride na misel, da bi motor odjavljal.

NO TALE JE PA VSE POVEDU

Se čist strinjam za 2-3mesce se pa res ne izplača odjavljat

čas+stroško+letanje+živci(na občin)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se čist strinjam za 2-3mesce se pa res ne izplača odjavljat  

čas+stroško+letanje+živci(na občin)....

Za 5 mesecev se pa splača, pa nobenga letanja ni ... jaz imam registracijo in odjavo urejeno vedno v pol ure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se čist strinjam za 2-3mesce se pa res ne izplača odjavljat  

čas+stroško+letanje+živci(na občin)....

Za 5 mesecev se pa splača, pa nobenga letanja ni ... jaz imam registracijo in odjavo urejeno vedno v pol ure.

Dragi kolegi, pozabljate na nov faktor - nalepko. Ko odjavljaš motor, ga moraš pripeljati na mesto zločina, kjer ti jo odstrnijo, potem pa motor brez registrske tablive in nalepke spravit nazaj v garažo. Torej, postopek se od 1.12. lani malce zakomplicira. Torej, letanje definitivno BO !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!