Skoči na vsebino

Čelade - vizirji


Gregs

Priporočene objave

Sem bil v yogi-ju pa sva se zmenila da pridem čez 2 tedna po vizer za 50€ črnega.

Hvala SAND66 da si me spomnu na yogi-ja. Dobiš za kavico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil v yogi-ju pa sva se zmenila da pridem čez 2 tedna po vizer za 50€ črnega.

Hvala SAND66 da si me spomnu na yogi-ja. Dobiš za kavico.

Ni panike,sam da si zrihtu....kava pa ok!..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni panike, danes sm se že malo vozil, naredu eno stotko km. Sobota pa na morje, če bo res tako vreme kakor ga obljubljajo. Počasi bo za vsak dan vozit. Sm vs že :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

sem nov na tem forumu in tudi v svetu motociklizma zato upam, da nisem preveč falil teme z mojim pisanjem. Pišem pa zato, ker sem naletel na težavo z vizirjem. Zadeva je taka: po koncu vožnje sem vizir želel očistiti mušic in ostalega mrčesa. To sem storil z mehko krpo (bombažno planico), ki sem jo zmočil s čisto mlačno vodo (brez čistil). Vizir je postal moten oziroma zgleda, kot da je poškodovan nek zaščitni film, ki je nanešen gor. Čelada je stara kake 3 tedne.

Zanima me, kaj sem naredil narobe? A bi zadevo lahko reklamiral, ali sem s čiščenjem sam zaj**** in uničil vizir (s čim bi ga potem lahko sploh očistil??).

Hvala za pomoč in odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem nov na tem forumu in tudi v svetu motociklizma zato upam, da nisem preveč falil teme z mojim pisanjem. Pišem pa zato, ker sem naletel na težavo z vizirjem. Zadeva je taka: po koncu vožnje sem vizir želel očistiti mušic in ostalega mrčesa. To sem storil z mehko krpo (bombažno planico), ki sem jo zmočil s čisto mlačno vodo (brez čistil). Vizir je postal moten oziroma zgleda, kot da je poškodovan nek zaščitni film, ki je nanešen gor. Čelada je stara kake 3 tedne.

Zanima me, kaj sem naredil narobe? A bi zadevo lahko reklamiral, ali sem s čiščenjem sam zaj**** in uničil vizir (s čim bi ga potem lahko sploh očistil??).

Hvala za pomoč in odgovor!

Lahko da maš še kšno folijo čez, če maš jo odlep dol :hmm: Glede pranja nisi nč zajebu, jst skos pucam z toplo vodu, tud z milom če je treba pa je zmeri kul :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem nov na tem forumu in tudi v svetu motociklizma zato upam, da nisem preveč falil teme z mojim pisanjem. Pišem pa zato, ker sem naletel na težavo z vizirjem. Zadeva je taka: po koncu vožnje sem vizir želel očistiti mušic in ostalega mrčesa. To sem storil z mehko krpo (bombažno planico), ki sem jo zmočil s čisto mlačno vodo (brez čistil). Vizir je postal moten oziroma zgleda, kot da je poškodovan nek zaščitni film, ki je nanešen gor. Čelada je stara kake 3 tedne.

Zanima me, kaj sem naredil narobe? A bi zadevo lahko reklamiral, ali sem s čiščenjem sam zaj**** in uničil vizir (s čim bi ga potem lahko sploh očistil??).

Hvala za pomoč in odgovor!

spraskal si eno od zaščit od vizirja (pomojem proti rosenju) to pa zato ker si jo pral s krpo drugič vizir samo namoči v vodo in potem ga umij z roko. Drugače pa lahko fajn zdrsaš tvoj vizir s cunjo in bo ratal spet prozoren samo premaza ne bo več gor. (se je pa to tudi meni zgodilo prvič ko je foter opral moj vizir le da je on uporabil brisačo :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kateri strani vizirja je debata...z notranje strani ga nikoli ne perem, ker je notri vlozek proti rosenju...od zunaj, pa najmanj trikat med voznjo, se posebaj spomladi...perem pa z vsem, kar mi pride pod roko...ponavadi pa imam flasko vode in viledo...nobene rajse, ali kaj hujsega...ce ga nisi pucal s kakim razredcilom, ali bencinom nesi nazaj celado in reklamiraj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem je imel vizir feler (če je bila samo voda in plenička), da bi moten postal samo od tople vode... to ni normalno

jaz ga pokrijem z zmočenim papirjem (na poti uporabim tekočino, ki jo nastavijo za čiščenje stekel na bencinskih servisih in sam bog ve kaj je tam notri) in potem nežno obrišem z mehko krpo ali manj mehkih papirjem (tistim, ki na črpalkah visi) pa ga še v življenju nisem uspel poškodovati ali narediti motnega

v glavnem iz opisanega ne razberem tvoje napake, torej je napaka na vizirju

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil včeraj v Lojzu in jim pokazal zadevo. Očitno je res šlo za napako na vizirju, ker so brez besed upoštevali reklamacijo. Novega vizirja sicer niso imeli na zalogi, zato so ga naročili. Ko bo prispel, me bodo poklicali in ga bom šel iskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil včeraj v Lojzu in jim pokazal zadevo. Očitno je res šlo za napako na vizirju, ker so brez besed upoštevali reklamacijo. Novega vizirja sicer niso imeli na zalogi, zato so ga naročili. Ko bo prispel, me bodo poklicali in ga bom šel iskat.

Isto se je meni zgodilo na Shark čeladi, to je feler v vizirju in sicer , sem šel nazaj v TC-ja še preden semjim razložil so mi dali novega brez problema ta je sedaj ok!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Kako rešujete problem z muhami in raznimi zračnimi letalci, ki se limajo in dristajo po vizirju, med vožnjo?

Sam imam vedno v kovčku fino krpo za čišenje vendar se mi ne ljubi ustavljat vsakih par km in čistit čelado, odstranjevanje med vožno z rokavicami je pa še slabše. S tem imam zelo velike težave med vožnjo, včasih ima kakšna žival toliko krvi, da kar teče po vizirju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako rešujete problem z muhami in raznimi zračnimi letalci, ki se limajo in dristajo po vizirju, med vožnjo?

Sam imam vedno v kovčku fino krpo za čišenje vendar se mi ne ljubi ustavljat vsakih par km in čistit čelado, odstranjevanje med vožno z rokavicami je pa še slabše. S tem imam zelo velike težave med vožnjo, včasih ima kakšna žival toliko krvi, da kar teče po vizirju...

pustimo jih..ko se jih pač preveč nabere pol počistimo vizir.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako rešujete problem z muhami in raznimi zračnimi letalci, ki se limajo in dristajo po vizirju, med vožnjo?

Sam imam vedno v kovčku fino krpo za čišenje vendar se mi ne ljubi ustavljat vsakih par km in čistit čelado, odstranjevanje med vožno z rokavicami je pa še slabše. S tem imam zelo velike težave med vožnjo, včasih ima kakšna žival toliko krvi, da kar teče po vizirju...

Kupis tear-off in ko se ti kej zalepi gor odlepis listič in mas cist vizir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapeljes se na bencinsko, vzames tisti brisalec ki je sicer za avtomobilska stekla brisat in si ocistis vizir. 15 sekund vzame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...

pomoje da ne, RPHA 10 ima M in L kalup enak pa različne blazince. To vem za zih, ker sem tako tudi nabavil čelado, ki mi je blia všeč. Najlažje ti bo, če pokličeš v BS center ali pa se zapelješ do tja in se pozanimaš (če si iz Lj ali okolice)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vizirji so za vse velikosti školjk enaki, ponavadi celo enak vizir za več različnih modelov čelad iste znamke.....celo shark in mislim da AGV imata enak vizir (modelov ne vem na pamet), samo vpetje premenjaš na vizirju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Zdravo zanima me vase mnenje za vizirje. Namrec ne vem katerega vzeti. Najraje mam če en osebno pove kakšen je kateri vizir, ker na internetu primerjat rezultate je bol tko tkoda.

Vz-100 Black

Vz-100 Iridium Blue

Vz-100 Silver - Chrome

Vz-100 Gold

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdravo zanima me ali je že kdo od vas naročil vizir za motor v Franciji pri podjetju Ermax (www.ermax.com).

Kako je bilo z dobavo, ali so bili kakšni problemi?

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, radko5 pravi:

Zdravo zanima me ali je že kdo od vas naročil vizir za motor v Franciji pri podjetju Ermax (www.ermax.com).

Kako je bilo z dobavo, ali so bili kakšni problemi?

Hvala za pomoč.

Nobenih problemov, dostava ok, skratka bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!