Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 27 minutami, thumper pravi:

imajo kaj? pošlihtane? dej mal bolj specificiraj to šlihtanje.. poravnane in zložene pri vulkanizerju /servisu ali v kleti/garaži policijske postaje? ali si mislil kaj drugega ...

Thumper,

Glih zaradi tega ker oni niso imeli zimske opreme, niso drugih kaznivali....in to je fer poteza z njihove strani...

Po zimi oz od 15.11-15.3 al kateri  datum je pac zakonsko predpisan, pa mislim da brez zimske opreme ne hodijo ven z avti... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel sem zjutraj ob 7.30 delat

Ob 20.00 sem šel domov, to pomeni da bi tam pustil avto če nisem imel zimskih ?   Sam bi moral pogruntat kam bi ga dal in sam bi šel peš,   SUPER   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motozajebant pravi:

Thumper,

Glih zaradi tega ker oni niso imeli zimske opreme, niso drugih kaznivali....in to je fer poteza z njihove strani...

Po zimi oz od 15.11-15.3 al kateri  datum je pac zakonsko predpisan, pa mislim da brez zimske opreme ne hodijo ven z avti... 

 

strinjam se ..do besede "fer" .. v enem prejšnjem postu sem napisal svoje mnenje ...

zdaj bomo pa pogledali z druge plati - kako nekdo , ki krši predpise in je povrhu vsega uradna oseba - policist lahko napiše kazen nekomu za isto kršitev ?? ne da bi bilo skregano s pametjo temveč je dejansko v nasprotju z veljavnimi zakoni in predpisi ..torej se dejansko v vsakem primeru ne more napisat kazni za izostanek zimske opreme če na policijskem vozilu - baje kot sem linkal (če lažejo mene in sebe lažejo vas) - ni zimske opreme ker - kot je napisal Borutt - v zimskih razmerah vozila ne gredo na teren , če nimajo zimske opreme.. torej jih dejansko sploh ni bilo na terenu če niso imeli zimske opreme in potemtakem niso imeli fizičnega stika s kršitelji ...

torej dejansko ni bilo nobenega "fer" - samo ZKP kot pravi Borutt.. in nimam nič proti - kvečjemu to mogoče le kaže na to , da se zna marsikdo iz policijskih vrst preusmeriti na tisti stran ki jo zagovarja Borutt  - srčno upam pravzaprav (če ne bo tej gnili politiki in povzpetnikom v vrhu policije spet kot vseh zadnjih 25 let uspelo zatreti še tisto malo zdrave pameti in logičnega razmišljanja ter presoje posameznih normalnih zaposlenih v vrstah policije )

vseeno je moje mnenje kot sem napisal :"in so s tem , ko so sicer nesebično izpeljali na intervencije z letnimi gumami istočasno kršili zakon po katerem naj bi potem pisali kazni ( ki so jih v obdobju med 15.11 in 15.03 tudi pisali) ter - verjamem da zaradi profesionalnega znanja vožnje in obvladovanja vozila a vsemu navkljub - ogrožali med vožnjo ostale udeležence v prometu ?" 

in obenem - tudi v neprimernih delovnih pogojih kar vožnja z letnimi pnevmatikami po snegu je - verjetno tudi pomagali in zraven preprečili še kakšno nesrečo .. 

in to ja zame uspešnost , ki bi bila lahko nagrajena .. 

pred 3 minutami, stuhec pravi:

Šel sem zjutraj ob 7.30 delat

Ob 20.00 sem šel domov, to pomeni da bi tam pustil avto če nisem imel zimskih ?   Sam bi moral pogruntat kam bi ga dal in sam bi šel peš,   SUPER   :smoke:

načeloma res bolje kot razbiti avto ali pa v še slabšem primeru povzročiti prometno nesrečo kamoli s poškodbami ali smrtno žrtvijo .. 

jaz sem pa prav čakal da me kdo pokliče pa da dam ketne na zimske gume .. ti pa nč..:twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, kljub temu da so kršili predpise s svojimi vozili, bi ti lahko napisali kazen...ti pa njim ne mores... pa če se to nam zdi prav ali ne... :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, motozajebant pravi:

Glej, kljub temu da so kršili predpise s svojimi vozili, bi ti lahko napisali kazen...ti pa njim ne mores... pa če se to nam zdi prav ali ne... :)

če bi prebral kar sem napisal bi videl , da imam višek zimske opreme v avtu .. 

ker imajo orožje te lahko tudi v smrt ustrelijo pa jim nič ne moreš.. pa če se ti zdi to prav ali ne .. 

sploh  ni vprašanje komu se kaj zdi prav .. bolj je zanimivo kaj piše v zakonih kaj ni prav .. 

kaže pa to tvoje mnenje na splošno stanje duha in smernice delovanja v policiji ki pod pritiskom politike stremi tudi k kršenju veljavnih zakonov in predpisov , če je to v interesu državne blagajne v smislu "mi lahko še zmeraj več zapravimo kot lahko državljani zaslužijo"..

pa dvomim , da bi si želeli v času stavke izgubiti še tisto malo podpore  , ki jo imajo pri državljanih .. ne pozabi , da v tem času stavke komunikacija med zaposlenimi policisti in sindikalimi poverjeniki (kjer je truma pravnikov ) deluje brezhibno ter da je v bistvu odnos med stavkajočimi in delodajalcem dejansko samo navadno merjenje politične moči..

v največji meri - in povrh vsega še lepo organizirano medijsko pokritje te poteze z "nekaznovanjem" s strani prekrškarjev - so tukaj pridobili na javnem mnenju .. javno mnenje pa je sestavljeno iz čustvenih vzgibov navadnih pa tudi višje kotiranih državljanov .. 

na koncu koncev se lahko izkaže , da je bila to le izjemno dobra poteza policijskega sindikata ..kar je tudi bila ..a vseeno upam , da so se policisti , ki so bili takrat v službi in na terenu s to potezo strinjali tudi iz drugačnih vzgibov , ki izhajajo iz ZKP ..

pred 7 urami, Marjanček pravi:

@Thumper katerega leta nisi opravil sprejemnih za kadetsko? :kmet:

že leto prej ko sem dober mesec pomagal pri družinskem znancu mehaniku sem videl , da lahko tudi z drugačno izobrazbo naredim kaj za varnost ljudi ...

in potem se l.78 sploh nisem prijavil,ker so jih  itak več kot pol prijavljenih zavrnili ker je bilo preveč štajercev in korošcev z vezami in kolinami na prednostni listi..

sicer pa sem si pogledal in videl , da si se po dveh letih odsotnosti vrnil na forumske debate- lepo .. pa soforumašico  "Alka" pozdravi če jo boš kaj videl ... :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

če bi prebral kar sem napisal bi videl , da imam višek zimske opreme v avtu .. 

ker imajo orožje te lahko tudi v smrt ustrelijo pa jim nič ne moreš.. pa če se ti zdi to prav ali ne .. 

sploh  ni vprašanje komu se kaj zdi prav .. bolj je zanimivo kaj piše v zakonih kaj ni prav .. 

kaže pa to tvoje mnenje na splošno stanje duha in smernice delovanja v policiji ki pod pritiskom politike stremi tudi k kršenju veljavnih zakonov in predpisov , če je to v interesu državne blagajne v smislu "mi lahko še zmeraj več zapravimo kot lahko državljani zaslužijo"..

pa dvomim , da bi si želeli v času stavke izgubiti še tisto malo podpore  , ki jo imajo pri državljanih .. ne pozabi , da v tem času stavke komunikacija med zaposlenimi policisti in sindikalimi poverjeniki (kjer je truma pravnikov ) deluje brezhibno ter da je v bistvu odnos med stavkajočimi in delodajalcem dejansko samo navadno merjenje politične moči..

v največji meri - in povrh vsega še lepo organizirano medijsko pokritje te poteze z "nekaznovanjem" s strani prekrškarjev - so tukaj pridobili na javnem mnenju .. javno mnenje pa je sestavljeno iz čustvenih vzgibov navadnih pa tudi višje kotiranih državljanov .. 

na koncu koncev se lahko izkaže , da je bila to le izjemno dobra poteza policijskega sindikata ..kar je tudi bila ..a vseeno upam , da so se policisti , ki so bili takrat v službi in na terenu s to potezo strinjali tudi iz drugačnih vzgibov , ki izhajajo iz ZKP ..

že leto prej ko sem dober mesec pomagal pri družinskem znancu mehaniku sem videl , da lahko tudi z drugačno izobrazbo naredim kaj za varnost ljudi ...

in potem se l.78 sploh nisem prijavil,ker so jih  itak več kot pol prijavljenih zavrnili ker je bilo preveč štajercev in korošcev z vezami in kolinami na prednostni listi..

sicer pa sem si pogledal in videl , da si se po dveh letih odsotnosti vrnil na forumske debate- lepo .. pa soforumašico  "Alka" pozdravi če jo boš kaj videl ... :OK:

 

ok, napisali bi jo lahko meni (ker nimam viška zimske opreme v avtu), pa bi se lahko na trepalnice postavil, ker oni nimajo zimskih gum gor in nebi pomagalo čisto nič... a zdaj kapiš, al ti je treba risat zadeve?

Vso pravico so imeli včeraj pisati kazni na dolgo in široko... ti pa lahko še naprej pišeš romane in stresaš nebuloze...

in primerjava z orožjem je nebuloza... za orožje ima on dovoljenje, jaz pač ne...  v primeru da pa ne jaz ne oni nimamo zimske opreme (recimo včeraj), pa sva oba v istem žmohtu... sam da on mene lahk kaznuje, jaz pa njemu lahko... NIČ!

ne ti govorit na kaj kaže moje mnenje, ker si čisto zgrešil...

:drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper jz navijam zate .....:)  

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Kmet2 said:

Thumper jz navijam zate .....:)

Jaz navijam za vse. Konec koncev smo tu, da debatiramo in tudi ce se ne strinjamo, se lahko strinjamo vsaj v tem, da se ne strinjamo. :D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, thumper pravi:

razumem gospod... 

zdaj še sindikat ni več vaš ? 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/policisti-niso-izrekali-glob-voznikom-brez-zimskih-gum-saj-jih-tudi-sami-niso-imeli.html

isto je napisano na fb strani policijskega sindikata - ki je tudi verjetno lažna kajne tako kot vse ostalo ? :

https://www.facebook.com/Sindikat-policistov-Slovenije-117230518299642/

aja sta dva ane ?kaj pa zdaj če ni taprav?

vsaj zmente se med sabo kdo bo lagal ... 

čisto kratko vprašanje - a nisi ti na pp  postojna?

Jaz sem ti napisal, kako je pri nas, ti pa nabijaj dalje o teorijah zarote z lažnimi objavami in lažnimi sindikati. 

Čisto kratek odgovor; ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Jaz sem ti napisal, kako je pri nas, ti pa nabijaj dalje o teorijah zarote z lažnimi objavami in lažnimi sindikati. 

Čisto kratek odgovor; ne. 

A bi lahko to podkrepil z členi in zakoni , drugače samo nabijaš ....:lol1::P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kmet2 pravi:

A bi lahko to podkrepil z členi in zakoni , drugače samo nabijaš ....:lol1::P

29. člen

(zima in zimske razmere)

(1) Od 15. novembra do 15. marca naslednjega leta morajo imeti motorna in priklopna vozila v cestnem prometu predpisano zimsko opremo. Predpisano zimsko opremo morajo imeti tudi v zimskih razmerah. Ne glede na nujnost izvedbe interventne naloge, v zimskih razmerah ni dovoljena uporaba interventnega vozila brez zimske opreme. 

(2) Na motornih in priklopnih vozilih v cestnem prometu ne sme biti snega, ledu, vode ali drugih snovi, ki bi lahko vplivale na vozne lastnosti vozila ali ki bi se lahko raztresale ali razlivale z njega. Stekla vozila in vzvratna ogledala morajo biti čista, da je vozniku omogočena normalna vidljivost.

(3) Če se vozilo, ki nima predpisane zimske opreme, pa bi jo moralo imeti, ali je v prometu, ko ne bi smelo biti, ustavi na cesti in ovira promet, ga mora voznik nemudoma odstraniti.

(4) Če v primeru iz prejšnjega odstavka voznik ne odstrani vozila, odredi odstranitev pooblaščena uradna oseba. Odstranitev vozila opravi na stroške lastnika vozila izvajalec rednega vzdrževanja ceste.

(5) Voznik mora upoštevati prometno signalizacijo, ki označuje zimske razmere, zaradi katerih je prepovedan ali omejen promet na določenem delu ceste.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki pozimi ali v zimskih razmerah motornega ali priklopnega vozila v cestnem prometu nima opremljenega s predpisano zimsko opremo, ali ravna v nasprotju s pomenom prometnega znaka za obvezno uporabo snežnih verig. Zaradi podhranjenosti interventnih služb in pomanjkanja denarja se voznika interventnega vozila opozori. 

(7) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne očisti motornega ali priklopnega vozila v skladu z določbo drugega odstavka tega člena.

(8) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki pozimi ali v zimskih razmerah ne upošteva prometne signalizacije, ki označuje zimske razmere, zaradi katerih je prepovedan ali omejen promet na določenem delu ceste.

(9) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki pozimi ali v zimskih razmerah ravna v nasprotju s tretjim ali petim odstavkom tega člena in je zaradi tega oviran ali onemogočen promet drugih vozil. Vozniku se izreče tudi 5 kazenskih točk. Voznika interventnega vozila se opozori in mora pomagati pri odstranjevanju ostalih vozil. 

(10) Z globo 1.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, katerega voznik pozimi ali v zimskih razmerah ravna v nasprotju z določbami prvega, tretjega ali petega odstavka tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 120 eurov. Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek tudi odgovorna oseba državnega organa ali samoupravne lokalne skupnosti, katerega voznik pozimi ali v zimskih razmerah ravna v nasprotju z določbami prvega, tretjega ali petega odstavka tega člena.

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, motozajebant pravi:

ok, napisali bi jo lahko meni (ker nimam viška zimske opreme v avtu), pa bi se lahko na trepalnice postavil, ker oni nimajo zimskih gum gor in nebi pomagalo čisto nič... a zdaj kapiš, al ti je treba risat zadeve?

Vso pravico so imeli včeraj pisati kazni na dolgo in široko... ti pa lahko še naprej pišeš romane in stresaš nebuloze...

in primerjava z orožjem je nebuloza... za orožje ima on dovoljenje, jaz pač ne...  v primeru da pa ne jaz ne oni nimamo zimske opreme (recimo včeraj), pa sva oba v istem žmohtu... sam da on mene lahk kaznuje, jaz pa njemu lahko... NIČ!

ne ti govorit na kaj kaže moje mnenje, ker si čisto zgrešil...

:drunk:

v bistvu se mi zdi , da je tudi tu ena "caka" .. ne vem kje bi poiskal zato me ne drži za besedo - ampak kolikor vem so v tekstu tudi neke besede kot "kdor zaradi tega ovira promet" ... ali pa je to mogoče samo pri meni v neki blesavi logiki nekje v podzavesti .. poznam ljudi , ki se lahko ob primerni prilagoditvi hitrosti čisto normalno - in so tudi se - peljali po tem snegu z - dobrimi - letnimi gumami (kar marsikomu ne uspe z najboljšimi zimskimi gumami )..

trepalnice ne pomagajo .. v tem dotičnem primeru veljajo samo čitabe v zakonih in predpisih , ki določajo uporabo zimske opreme ali njeno odsotnost... vse ostalo je presoja sodnega varstva , pravnikov , odvetnikov in sodišč ..

kar se tiče pa same "pravice pisati kazen " pa prosim , če lahko poveš kje v zakonu o cestnem prometu ali drugje piše , da uradna oseba/policist mora napisati kazen vozniku za prekršek ko je le-ta ista uradna oseba/policist v istem prekršku.. 

nebuloze?  tudi civili imajo dovoljenje za nošenje in uporabo orožja .. torej se tudi v praksi lahko srečata dva oborožena ..pustmo zdej to orožje ..

policist ima dovoljenje in pooblastila za izvajanje in ščitenje zakonov in lahko izvaja vse kar je zapisano v okviru zakonov...za kršenje ga pa nima .. kajti delovanje izven predpisov oz.zakonov je prekršek ali kaznivo dejanje... 

na podlagi tega še zmeraj trdim , da s takim mnenjem podpiraš delovanje - kogarkoli - izven zakonov .. in dokler bo tudi splošno mnenje o neupoštevanju ali kršenju zakonov v naši družbi kot tako sprejemljivo in se bo dogajalo v realnosti  potem do takrat ne moremo pričakovat izboljšanja splošnega stanja ..skratka mnenje ovac ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

29. člen

(zima in zimske razmere)

(1) Od 15. novembra do 15. marca naslednjega leta morajo imeti motorna in priklopna vozila v cestnem prometu predpisano zimsko opremo. Predpisano zimsko opremo morajo imeti tudi v zimskih razmerah. Ne glede na nujnost izvedbe interventne naloge, v zimskih razmerah ni dovoljena uporaba interventnega vozila brez zimske opreme. 

(2) Na motornih in priklopnih vozilih v cestnem prometu ne sme biti snega, ledu, vode ali drugih snovi, ki bi lahko vplivale na vozne lastnosti vozila ali ki bi se lahko raztresale ali razlivale z njega. Stekla vozila in vzvratna ogledala morajo biti čista, da je vozniku omogočena normalna vidljivost.

(3) Če se vozilo, ki nima predpisane zimske opreme, pa bi jo moralo imeti, ali je v prometu, ko ne bi smelo biti, ustavi na cesti in ovira promet, ga mora voznik nemudoma odstraniti.

(4) Če v primeru iz prejšnjega odstavka voznik ne odstrani vozila, odredi odstranitev pooblaščena uradna oseba. Odstranitev vozila opravi na stroške lastnika vozila izvajalec rednega vzdrževanja ceste.

(5) Voznik mora upoštevati prometno signalizacijo, ki označuje zimske razmere, zaradi katerih je prepovedan ali omejen promet na določenem delu ceste.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki pozimi ali v zimskih razmerah motornega ali priklopnega vozila v cestnem prometu nima opremljenega s predpisano zimsko opremo, ali ravna v nasprotju s pomenom prometnega znaka za obvezno uporabo snežnih verig. Zaradi podhranjenosti interventnih služb in pomanjkanja denarja se voznika interventnega vozila opozori. 

(7) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne očisti motornega ali priklopnega vozila v skladu z določbo drugega odstavka tega člena.

(8) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki pozimi ali v zimskih razmerah ne upošteva prometne signalizacije, ki označuje zimske razmere, zaradi katerih je prepovedan ali omejen promet na določenem delu ceste.

(9) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki pozimi ali v zimskih razmerah ravna v nasprotju s tretjim ali petim odstavkom tega člena in je zaradi tega oviran ali onemogočen promet drugih vozil. Vozniku se izreče tudi 5 kazenskih točk. Voznika interventnega vozila se opozori in mora pomagati drugim pri porivanju vozil. 

(10) Z globo 1.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, katerega voznik pozimi ali v zimskih razmerah ravna v nasprotju z določbami prvega, tretjega ali petega odstavka tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 120 eurov. Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek tudi odgovorna oseba državnega organa ali samoupravne lokalne skupnosti, katerega voznik pozimi ali v zimskih razmerah ravna v nasprotju z določbami prvega, tretjega ali petega odstavka tega člena.

Kaj potem tukaj po ljubljani , sploh pa včeraj ko je bilo neko sranje na barju in kup policajev ......a si ti prepričan da so vsi imeli zimsko opremo ?   .......pa rajši vpraš kolege,da se ne ugrizneš za jezikv in izpadeš kot nabijač .....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, thumper pravi:

v bistvu se mi zdi , da je tudi tu ena "caka" .. ne vem kje bi poiskal zato me ne drži za besedo - ampak kolikor vem so v tekstu tudi neke besede kot "kdor zaradi tega ovira promet" ... ali pa je to mogoče samo pri meni v neki blesavi logiki nekje v podzavesti .. poznam ljudi , ki se lahko ob primerni prilagoditvi hitrosti čisto normalno - in so tudi se - peljali po tem snegu z - dobrimi - letnimi gumami (kar marsikomu ne uspe z najboljšimi zimskimi gumami )..

trepalnice ne pomagajo .. v tem dotičnem primeru veljajo samo čitabe v zakonih in predpisih , ki določajo uporabo zimske opreme ali njeno odsotnost... vse ostalo je presoja sodnega varstva , pravnikov , odvetnikov in sodišč ..

kar se tiče pa same "pravice pisati kazen " pa prosim , če lahko poveš kje v zakonu o cestnem prometu ali drugje piše , da uradna oseba/policist mora napisati kazen vozniku za prekršek ko je le-ta ista uradna oseba/policist v istem prekršku.. 

nebuloze?  tudi civili imajo dovoljenje za nošenje in uporabo orožja .. torej se tudi v praksi lahko srečata dva oborožena ..pustmo zdej to orožje ..

policist ima dovoljenje in pooblastila za izvajanje in ščitenje zakonov in lahko izvaja vse kar je zapisano v okviru zakonov...za kršenje ga pa nima .. kajti delovanje izven predpisov oz.zakonov je prekršek ali kaznivo dejanje... 

na podlagi tega še zmeraj trdim , da s takim mnenjem podpiraš delovanje - kogarkoli - izven zakonov .. in dokler bo tudi splošno mnenje o neupoštevanju ali kršenju zakonov v naši družbi kot tako sprejemljivo in se bo dogajalo v realnosti  potem do takrat ne moremo pričakovat izboljšanja splošnega stanja ..skratka mnenje ovac ..

 

a sem kje napisal da MORA? al sem napisal, da lahko napiše kazen? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Kmet2 pravi:

Kaj potem tukaj po ljubljani , sploh pa včeraj ko je bilo neko sranje na barju in kup policajev ......a si ti prepričan da so vsi imeli zimsko opremo ?   .......pa rajši vpraš kolege,da se ne ugrizneš za jezikv in izpadeš kot nabijač .....:)

Sploh ti veš, kaj so zimske razmere in ali so bile včeraj zimske razmere ? Sedaj si ti na vrsti za nabijanje :jezik:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zimske razmere so, k se tovornjak, ki ni bil izlocen postavi pocez in zapre cesto... :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DinDiin pravi:

Zimske razmere so, k se tovornjak, ki ni bil izlocen postavi pocez in zapre cesto... :P 

Na avtocesti DARS odredi izločanje tovornih vozil v zimskih razmerah :ras:.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DinDiin pravi:

Zimske razmere so, k se tovornjak, ki ni bil izlocen postavi pocez in zapre cesto... :P 

to pomeni, da se ni prilagodil zimskim razmeram, mi pa niso bili nikoli jasni te šoferji, da rinejo v zasneženi hrib vedoč, da ne bo šlo, sm bil včasih voznik tovornjaka, zato vem, kaj govorim:hmm:

izločajo tovornjake zato, ker je ovce treba na kup zbrat, da ne zaserjejo, to je preventiva, ker drugače se zgodi, kar se je

je pa treba tolk dolgo probavat v hrib, da te postavi po čez in zapreš komplet cesto:?

zajebu si pa tudi takrat, ko pade sneg in ti ostaneš na cestišču in s svojim dejanjem oviraš promet, tudi če imaš zimske gume, nimaš pa keten:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Borutt said:

Na avtocesti DARS odredi izločanje tovornih vozil v zimskih razmerah :ras:.

Pisda so nesposobni! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa se ne zdi fer to, da policaji niso izrekali kazni za zimsko opremo. Napovedi vremena in pricakovane razmere na cesti so bile kmalu znane, za zgled in da bi bili brez slabe vesti bi si lahko nabavili ketne pa gas. Ce blokiras promet ga blokiras, placaj, ljudje za tabo cakajo, poti so bile neomogocene tako za interventna vozila na nujnih voznjah, kot za kaksne nosecnice, ki so sigurno bile v kolonah in podobni primeri. Ce te je sneg presenetil se vprasaj kje zivis, ce pa zavedno rines v sneg neopremljen bi te bilo treba pa zapret za en teden pa bos izucen za naslednjo zimo. Jaz sem tud mislu it na pir pa sem si reku da se raje ne zajebavam, sem raje psa peljal na sprehod do konca vasi pa videl da nikamor ne gre tako na regionalni cesti kot na avtocesti, ki je bila proti NM prazna ker se je verjetno ze prej ustavlo - zaradi nespostovanja predpisov in nekulture voznikov, ki v take razmere rinejo. Je blo bl modro pogledat enga Jamesa Bonda :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasplosno ni fer, da dinamik prej dobi kazen zaradi morda prehitre voznje, kot nesposobnezi. Hecno, ker je nesposobnezev veliko vec, pa bi vec denarja pobrali..... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

29. člen

(zima in zimske razmere)

(1) Od 15. novembra do 15. marca naslednjega leta morajo imeti motorna in priklopna vozila v cestnem prometu predpisano zimsko opremo. Predpisano zimsko opremo morajo imeti tudi v zimskih razmerah. Ne glede na nujnost izvedbe interventne naloge, v zimskih razmerah ni dovoljena uporaba interventnega vozila brez zimske opreme. 

(2) Na motornih in priklopnih vozilih v cestnem prometu ne sme biti snega, ledu, vode ali drugih snovi, ki bi lahko vplivale na vozne lastnosti vozila ali ki bi se lahko raztresale ali razlivale z njega. Stekla vozila in vzvratna ogledala morajo biti čista, da je vozniku omogočena normalna vidljivost.

(3) Če se vozilo, ki nima predpisane zimske opreme, pa bi jo moralo imeti, ali je v prometu, ko ne bi smelo biti, ustavi na cesti in ovira promet, ga mora voznik nemudoma odstraniti.

(4) Če v primeru iz prejšnjega odstavka voznik ne odstrani vozila, odredi odstranitev pooblaščena uradna oseba. Odstranitev vozila opravi na stroške lastnika vozila izvajalec rednega vzdrževanja ceste.

(5) Voznik mora upoštevati prometno signalizacijo, ki označuje zimske razmere, zaradi katerih je prepovedan ali omejen promet na določenem delu ceste.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki pozimi ali v zimskih razmerah motornega ali priklopnega vozila v cestnem prometu nima opremljenega s predpisano zimsko opremo, ali ravna v nasprotju s pomenom prometnega znaka za obvezno uporabo snežnih verig. Zaradi podhranjenosti interventnih služb in pomanjkanja denarja se voznika interventnega vozila opozori. 

(7) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne očisti motornega ali priklopnega vozila v skladu z določbo drugega odstavka tega člena.

(8) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki pozimi ali v zimskih razmerah ne upošteva prometne signalizacije, ki označuje zimske razmere, zaradi katerih je prepovedan ali omejen promet na določenem delu ceste.

(9) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki pozimi ali v zimskih razmerah ravna v nasprotju s tretjim ali petim odstavkom tega člena in je zaradi tega oviran ali onemogočen promet drugih vozil. Vozniku se izreče tudi 5 kazenskih točk. Voznika interventnega vozila se opozori in mora pomagati pri odstranjevanju ostalih vozil. 

(10) Z globo 1.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, katerega voznik pozimi ali v zimskih razmerah ravna v nasprotju z določbami prvega, tretjega ali petega odstavka tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 120 eurov. Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek tudi odgovorna oseba državnega organa ali samoupravne lokalne skupnosti, katerega voznik pozimi ali v zimskih razmerah ravna v nasprotju z določbami prvega, tretjega ali petega odstavka tega člena.

Borutt,

se mi zdi, da številnih členov, ki jih lepiš, nihče prav preveč podrobno ne bere :book:. Zato so tudi možni "zabavni dodatki", ki neopaženo blestijo :cool: 

Glede nekaznovanja pa se lahko sklepa: tudi zadnji, 10 odstavek 29. člena ZPrCP-UPB2, na predvčerajšnjo sredo ni bil niti enkrat uporabljen :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Thumper jz navijam zate .....:)  

Jaz tudi

V mojem primeru Mal razumevanja

Moral bi se peljati 300 m in mogoče še več in iskati park plač,  tak da ....

Pa pol bi taksist pršu z letnimi gumami   :cool:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!