Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 53 minutami, Borutt pravi:

Sem iskal in iskal in drugega, kot si napisal, nisem našel. Ampak to sem iskal pred časom.

Vprašanje je bilo o odvzemu vozniškega dovoljenja, vendar ni bila nikjer omenjena prepoved vožnje. Tukaj je potrebno razlikovati med prenehanjem veljavnosti vozniškega dovoljenja in med prepovedjo vožnje. V primeru prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja ima nekdo možnost pridobiti tuje vozniško dovoljenje, s katerim lahko vozi tudi pri nas. V primeru prepovedi vožnje, pa ta oseba ne more voziti v nobenem primeru.

Mogoče bi bilo potrebno uporabiti izraze po zakonu, da bodo nekatere stvari bolj jasne in nedvoumne.

Pa sej to si že razložil .....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, Borutt said:

V primeru prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja ima nekdo možnost pridobiti tuje vozniško dovoljenje, s katerim lahko vozi tudi pri nas. V primeru prepovedi vožnje, pa ta oseba ne more voziti v nobenem primeru.

Hvala za odgovor. Vidis, da ni bilo tako tezko. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Slow pravi:

Hvala za odgovor. Vidis, da ni bilo tako tezko. ;)

Oprosti , da se vmešavam toda to ti je že razložil oz. napisal par postov nazaj.:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Oprosti , da se vmešavam toda to ti je že razložil oz. napisal par postov nazaj.:)

Pa sej ni blo težko :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Kmet2 said:

Oprosti , da se vmešavam toda to ti je že razložil oz. napisal par postov nazaj.:)

Mi citiras?

edit/

Mogoce si mislil 60. clen Zakona o voznikih; tam je le parcialen odgovor na moje vprasanje.

MIslil sem, ce mi citiras njega oz. njegovo razlago. :D

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Slow pravi:

Mi citiras?

Nimam pojma a ti ?:) ...sam ne se jezit :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, napisal si: " Ukrep prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja je vezan na listino in ne na osebo. "

Garantiram ti da je ukrep vezan na osebo. Odvisno od razloga (zdravstveno, "kazensko... ), ampak dokler tega razloga ne odpravi v sloveniji ne sme voziti (tisto na kar se veže dotični ukrep (tuje vozniško gor ali dol)) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, franc said:

Borutt, napisal si: " Ukrep prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja je vezan na listino in ne na osebo. "

Garantiram ti da je ukrep vezan na osebo. Odvisno od razloga (zdravstveno, "kazensko... ), ampak dokler tega razloga ne odpravi v sloveniji ne sme voziti (tisto na kar se veže dotični ukrep (tuje vozniško gor ali dol)) .

lp

Po logiki bi tudi sam trdil enako. Bi bilo zazeljeno, ce bi kaksen pravnik odgovoril.

 

edit/

Po drugi strani pa je pravtako mozno, da je napisal pravilno. Nenazadnje, tudi ce je ukrep vezan na listino, je listina vezana na osebo. Skratka v vsakem primeru je relacija v povezavi 1:1, saj ima drzavljan Slovenije lahko le eno nacionalno voznisko dovoljenje. Metaforicno povedano -  v tem primeru: listina = oseba.

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Pa sej to si že razložil .....:P

Niso vsi tako dojemljivi, kot ti :lol1:

pred 1 uro, franc pravi:

Borutt, napisal si: " Ukrep prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja je vezan na listino in ne na osebo. "

Garantiram ti da je ukrep vezan na osebo. Odvisno od razloga (zdravstveno, "kazensko... ), ampak dokler tega razloga ne odpravi v sloveniji ne sme voziti (tisto na kar se veže dotični ukrep (tuje vozniško gor ali dol)) .

lp

Oseba lahko naredi tuje vozniško dovoljenje in vozi pri nas. Pomembno je, da nima prepovedi vožnje.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa potem tole? (če že gremo v podrobnosti) :

50. člen

(splošni pogoji za udeležbo voznikov motornih vozil v cestnem prometu)

(1) Motorno oziroma motorno in priklopno vozilo sme voziti oseba, ki:

1. je telesno in duševno zmožna voziti vozilo;

2. je dopolnila predpisano starost za vožnjo vozil;

3. ima veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi in ne vozi v nasprotju z omejitvijo, vpisano v njenem vozniškem dovoljenju;

4. se ji ne izvršuje sankcija prepovedi vožnje motornega vozila določene vrste ali kategorije, ji ni izrečen varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja, ji ni izrečena sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja niti ji ni začasno odvzeto vozniško dovoljenje;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, franc pravi:

Kaj pa potem tole? (če že gremo v podrobnosti) :

50. člen

(splošni pogoji za udeležbo voznikov motornih vozil v cestnem prometu)

(1) Motorno oziroma motorno in priklopno vozilo sme voziti oseba, ki:

1. je telesno in duševno zmožna voziti vozilo;

2. je dopolnila predpisano starost za vožnjo vozil;

3. ima veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi in ne vozi v nasprotju z omejitvijo, vpisano v njenem vozniškem dovoljenju;

4. se ji ne izvršuje sankcija prepovedi vožnje motornega vozila določene vrste ali kategorije, ji ni izrečen varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja, ji ni izrečena sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja niti ji ni začasno odvzeto vozniško dovoljenje;

Oseba lahko v tujini pod njihovimi pogoji opravi vozniško dovoljenje in lahko vozi pri nas. Ker kljub izrečenemu ukrepu lahko oseba po določenem času opravi vozniško dovoljenje tudi pri nas. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Oseba lahko v tujini pod njihovimi pogoji opravi vozniško dovoljenje in lahko vozi pri nas. Ker kljub izrečenemu ukrepu lahko oseba po določenem času opravi vozniško dovoljenje tudi pri nas. 

Drži (prej pa ne gre) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, franc pravi:

Drži (prej pa ne gre) .

Saj v tujini nima nobene omejitve. In, če si nekdo zaželi imeti tuje vozniško dovoljenje, ga lahko opravi pod njihovimi pogoji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 27 May 2016 at 9:23 AM, Borutt said:

Sem iskal in iskal in drugega, kot si napisal, nisem našel. Ampak to sem iskal pred časom.

Zanimivo da Konvencijo o cestnem prometu (Dunajsko konvencijo) se ne da poiskati po spletu! :hmm:

Kot se spomnim se podpisnice (evropske države) obvežejo da spoštujejo zakone držav podpisnic.

Na primer; če pri nas za motoriste ni predpisan rumeni odsevni telovnik ga nerabiš nositi v Franciji kjer je predpisan. Ne plačaš kazni in si legalen......

Screen Shot 2016-05-28 at 10.05.02.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Bostjan Lapajne said:

Zanimivo da Konvencijo o cestnem prometu (Dunajsko konvencijo) se ne da poiskati po spletu! :hmm:

30 sekund srfanja...

http://www.international-driving-permit.com/

http://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/conventn/crt1968e.pdf

itd...

 

http://176.9.76.16/Radlobby/wiki/VOCA/doku.php/vienna_convention_on_road_traffic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Sirota pač ..... Saj jih je kar nekaj takih tajkunov pri nas, ki so "kao" sirote, mamicujimšugavujebemdajimjebemšugavumamicu !!!!!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Sirota pač ..... Saj jih je kar nekaj takih tajkunov pri nas, ki so "kao" sirote, mamicujimšugavujebemdajimjebemšugavumamicu !!!!!!!!

Ja sej , otroci mu tudi dobivajo zastonj malico in žena socialno pomoč, ne vem kje so zdej vladne službe , ki se tako rade spravijo na delavce in jim rubijo hiše ter stanovanja ker niso mogli plačat elektrike ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vam pa ni jasno, vse prihranke je zagonu za ferarija, pa mu je za izpit zmanjkalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taki znajo s pomočjo odvetnikov stvar "urediti", da se nič ne plača oz. rubi. Primer je Turkova sušilnica sadja.

Žal so pri nas najbolj sposobni pravniki odvetniki. Nesposobni pravniki pa lahko celo postanejo predsedniki vlade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Kaldu pravi:

Taki znajo s pomočjo odvetnikov stvar "urediti", da se nič ne plača oz. rubi. Primer je Turkova sušilnica sadja.

Žal so pri nas najbolj sposobni pravniki odvetniki. Nesposobni pravniki pa lahko celo postanejo predsedniki vlade.

To so se med  seboj dogovorili. 

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Se spomniš, ko sem napisal, da bi morala biti višina kazni odvisna od vrednosti vozila, s katerim narediš prekršek ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!