Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 13 minutami, gusar pravi:

kam se boš upisu:blush:

Teb na scooter :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

zakaj že ? zato ker puščam prostor za vozila na nujni vožnji? ker se ne bašem v križišče ?ker dajem smerokaze ? aja zato ker vozim na plin ja to bo .. 

sicer pa raje vidim , da se smejijo meni kot da jokajo zaradi takih kot so na slikah .. pa te slike niso od tistega kar sem omenjal prvič ko so rešilcu zjebal 1 minuto vožnje samo zaradi svojega mesta in to na isti relaciji .. 

in pohvalno zate - s takimi izjavami jasno pokažeš kam pašeš...razen če namenoma blefiraš zaradi tvojih sodelavcev in nadrejenih ki berejo te izjave..

Ker sem v dveh zapisih napisal, da je vsakdo ali pa nekdo odgovoren za varnost na cesti in ne, da je vsakdo ali pa nekdo zadolžen za varnost na cesti. Ti pa nabijaš z nekim negiranjem in sprenevedanjem, kar vidiš samo ti.

In, ker si prilepil neke slikice, katere ne prikazujejo ničesar. Verjetno se ti, ob gledanju nepremičnih slikic, predvaja neki film. 

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Tudi od Elektra so interventna ,pa to ne pomeni da lahko potem počneš kar želiš ....ali pač ....:hmm:

Nekaj branja.

1) Vozila s prednostjo in vozila za spremstvo so motorna vozila, na katerih se za izvršitev določenih nujnih nalog uporabljajo posebni svetlobni in zvočni znaki.

(2) Posebni svetlobni in zvočni znaki so:

1.     Na vozilu s prednostjo:

-  najmanj dve posebni opozorilni svetilki, ki oddajata svetlobo modre barve (v nadaljnjem besedilu: modra svetilka). Ne glede na to določbo se sme za zagotavljanje prednosti na vozilih policije brez policijskih oznak izjemoma uporabljati samo ena modra svetilka. Ta svetlobni znak se sme na teh vozilih uporabiti tudi za opozarjanje na nesrečo, zgostitev prometa ali druge okoliščine, ki predstavljajo nevarnost za udeležence cestnega prometa;

-  zvočni znak spreminjajoče se frekvence (sirena).

2.     Na vozilu za spremstvo:

-  posebni opozorilni svetilki, od katerih ena oddaja svetlobo modre barve in druga svetlobo rdeče barve (v nadaljnjem besedilu: rdeča in modra svetilka);

-  zvočni znak spreminjajoče se frekvence (sirena).

Modra oziroma rdeča in modra svetilka se uporabljata skupaj s sireno. Na vozilih s prednostjo ali vozilih za spremstvo se lahko uporablja tudi svetlobni znak z dolgima žarometoma, ki enakomerno izmenično utripata, vendar le podnevi.

(3) Pomen posebnih svetlobnih in zvočnih znakov:

1.     modra svetilka: udeleženci cestnega prometa morajo takoj dati prosto pot vozilu, ki daje tak znak. Vozniki se morajo z vozili umakniti k robu vozišča, če je zaradi neovirane vožnje vozila s prednostjo potrebno, morajo ustaviti ob robu ali zunaj vozišča, drugi udeleženci cestnega prometa se morajo umakniti z vozišča;

2.     modra svetilka in svetlobna tabla: voznik mora postopno zmanjšati hitrost in ravnati po odredbi, izpisani na svetlobni tabli;

3.     modra svetilka in kratek zvočni znak s sireno: voznik, za katerim vozi policijsko vozilo, ki daje tak znak, mora postopno zmanjšati hitrost in ustaviti ob robu ali zunaj vozišča. Voznik in potniki ne smejo izstopiti iz oziroma z vozila, dokler jim policist tega ne dovoli;

4.     rdeča in modra svetilka: vozniki morajo takoj ustaviti vozila, drugi udeleženci cestnega prometa se morajo takoj umakniti z vozišča, in dati vozilu, ki daje tak znak, in vozilu oziroma vozilom, ki ga spremlja, prosto pot. Vozniki morajo ustaviti vozila ob robu ali zunaj vozišča. Vožnjo smejo nadaljevati šele, ko odpelje mimo vozilo, vozili oziroma vsa vozila v koloni, vključno z zaključnim vozilom, ki daje znake z rdečo in modro svetilko.

(4) Voznikom vozil s prednostjo, vozil za spremstvo in vozil v spremstvu ni treba upoštevati prometnih pravil in prometne signalizacije, vendar morajo voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali njihovega premoženja.

(5) Prepovedano se je priključiti vozilu s prednostjo, vozilu za spremstvo ali vozilu v spremstvu ali jih prehiteti.

(6) Vozilo s prednostjo ali vozilo za spremstvo sme med vožnjo izjemoma uporabljati tudi samo posebne svetlobne znake brez sirene, kadar je ob zadostni vidnosti tega vozila zagotovljena varnost udeležencev cestnega prometa, vozilo s prednostjo pa tudi, kadar s temi znaki opozarja na nesrečo, zgostitev prometa ali druge okoliščine, ki predstavljajo nevarnost za udeležence cestnega prometa.

(7) Naprave za dajanje posebnih svetlobnih in zvočnih znakov iz tega člena smejo biti nameščene samo na vozilih, na katerih jih je dovoljeno uporabljati.

 

 

(1) Na vozilih, ki se uporabljajo pri nadzoru in vzdrževanju cest, nameščanju in vzdrževanju prometne signalizacije in opreme, električnih, telekomunikacijskih in drugih naprav in napeljav na cesti ali ob njej, na vozilih inšpektorjev, pristojnih za nadzor cest, na vozilih za pomoč in odvoz poškodovanih in pokvarjenih vozil, odvoz napačno parkiranih vozil, odvoz odpadkov, ter na vozilih občinskega redarstva in na vozilih izvajalcev zasebnega varovanja, ki so na intervencijski vožnji ali vožnji, namenjeni prevozom denarja in drugih vrednostnih pošiljk, se pri opravljanju ali v zvezi z namenom opravljanja dela na cesti uporablja posebna opozorilna svetilka, ki oddaja svetlobo rumene barve. Ta vozila smejo ustaviti na cesti za toliko časa, kot je nujno potrebno za opravljanje del in smejo zapeljati tudi v območje za pešce in v območje umirjenega prometa, če je to potrebno zaradi opravljanja del.

(2) Udeleženci cestnega prometa so dolžni omogočiti nemoteno delo osebam, ki ga opravljajo z vozili iz prejšnjega odstavka, in odstraniti svoja vozila, če je to treba, zlasti v primeru, če je dan javni poziv za odstranitev vozil z določenega območja zaradi izvajanja del večjega obsega ali javne prireditve oziroma javnega shoda.

(3) Posebna opozorilna svetilka, ki oddaja svetlobo rumene barve se uporablja tudi na vozilih v cestnem prometu, s katerimi se opravlja izredni prevoz, in na vozilih, ki spremljajo takšna vozila, na posebno počasnih vozilih, delovnih strojih in vozilih, ki jim je dodano priklopno vozilo za vleko pokvarjenih vozil, ter na traktorjih s traktorskimi priključki, ki presegajo širino traktorja. Posebna opozorilna svetilka se uporablja tudi na traktorjih z nošenimi traktorskimi priključki, ki z zadnjim robom segajo nazaj nad 1,5 m od zadnjega roba traktorja. V tem primeru se uporablja tudi dodatna opozorilna svetilka, nameščena na zadnjem delu priključka.

(4) Posebna opozorilna svetilka, ki oddaja svetlobo rumene barve se lahko uporablja tudi kot opozorilo na prometno nesrečo, prireditev na cesti ali drugo oviro na cesti ter za označitev vozil, ki prevažajo nevarno blago in za označitev kolone vozil, ki niso vozila v spremstvu.

(5) Posebna opozorilna svetilka, ki oddaja svetlobo rumene barve se sme uporabljati samo v primerih iz prvega, tretjega in četrtega odstavka tega člena. Nameščena sme biti samo na vozilih, na katerih jo je dovoljeno uporabljati, in sicer na enak način kot modra svetilka na vozilih s prednostjo.

(6) Voznik, ki sreča, dohiti ali pripelje do vozila s posebno opozorilno svetilko, ki oddaja svetlobo rumene barve, mora voziti posebno previdno in po potrebi ustaviti vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kmet2 pravi:

Teb na scooter :cool:

teb dovolim,če maš bel flumaster:scut:pa še okol se bom bahov da imam tvoj avtogram:jezik:

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Ker sem v dveh zapisih napisal, da je vsakdo ali pa nekdo odgovoren za varnost na cesti in ne, da je vsakdo ali pa nekdo zadolžen za varnost na cesti. Ti pa nabijaš z nekim negiranjem in sprenevedanjem, kar vidiš samo ti.

In, ker si prilepil neke slikice, katere ne prikazujejo ničesar. Verjetno se ti, ob gledanju nepremičnih slikic, predvaja neki film.                               

policija je pa oboje - zadolžena in odgovorna za varnost .. škoda ker statistika kaže na poslabšanje varnosti na cesti kajne ..

zanimiv tisti stavek zgoraj .. jaz vsaj vidim .. ti pa ne vidiš nič ..verjetno edini na forumu ki na slikah ne vidi nič in ki mu ne prikazujejo ničesar .. 

seveda se mi predvaja ..o skorumpiranih , lažnivih, goljufivih in skriminaliziranih policajih .. sem pa bližje resnici kot vi izpolnitvi inkasantske norme ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

policija je pa oboje - zadolžena in odgovorna za varnost .. škoda ker statistika kaže na poslabšanje varnosti na cesti kajne ..

zanimiv tisti stavek zgoraj .. jaz vsaj vidim .. ti pa ne vidiš nič ..verjetno edini na forumu ki na slikah ne vidi nič in ki mu ne prikazujejo ničesar .. 

seveda se mi predvaja ..o skorumpiranih , lažnivih, goljufivih in skriminaliziranih policajih .. sem pa bližje resnici kot vi izpolnitvi inkasantske norme ..

Oni so odgovorni, ker se ti, jaz in sosedova Micka vozimo brez pasu, na telefonu, z 200 na uro skozi rdečo? Odgovorni so tisti, ki so nas vzgojili v take. Pa saj vidiš, da polovica vprašanj glede kazni na vseh forumih je ta - kako se znebiti plačilu kazni. Daj nehaj ga mučiti, če so ti drugi skakal po glavi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena off

kaj bi rekli policaji, ce bi spil 1 šluk šnopsa in bi te čez 5 min ustavili z avtom, ko bi bi se v luftu bil miris po šnopsu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Arzen pravi:

Oni so odgovorni, ker se ti, jaz in sosedova Micka vozimo brez pasu, na telefonu, z 200 na uro skozi rdečo? Odgovorni so tisti, ki so nas vzgojili v take. Pa saj vidiš, da polovica vprašanj glede kazni na vseh forumih je ta - kako se znebiti plačilu kazni. Daj nehaj ga mučiti, če so ti drugi skakal po glavi. 

sklop - povezava več besed v nek določen pomen .. 

zadolžena in odgovorna za varnost " - in ja je .. dolžni so vzpostaviti varnost na cesti .. razen če misliš da niso .. če je ne so odgovorni za to ker je niso vzpostavili ..

si res želiš korespondenco postov med mano in njim ki se vleče vezano za sedanje aktualne slike že od prejšnjega takega dogodk- a ko je rekel da to kar sem napisal ni res?

že parkrat napisal dogodek , ko je policijskega avta ustaviti na trzinski obvoznici ker mu je zablokiral prehod po sredini ..će ne slediš temi si pa poišči poste .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, thumper pravi:

 

si res želiš korespondenco postov med mano in njim ki se vleče vezano za sedanje aktualne slike že od prejšnjega takega dogodk- a ko je rekel da to kar sem napisal ni res?

že parkrat napisal dogodek , ko je rešilec s sireno - torej na nujni vožnji - moral zaradi policijskega avta ustaviti na trzinski obvoznici ker mu je zablokiral prehod po sredini ..će ne slediš temi si pa poišči poste .. 

pozna ura je bila .. sem pa mnenja , da bi v takem primeru moral policist , ki je takrat vozi odgovarjati za prekršek in za morebitne posledice zamude rešilca .. če se to po črki zakona pretvori v kazni je lahko hudo .. a še zmeraj manj kot če zaradi 1 minute zamude umre poškodovanec...

odgovarjati - odgovoren - odgovornost ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, thumper pravi:

policija je pa oboje - zadolžena in odgovorna za varnost .. škoda ker statistika kaže na poslabšanje varnosti na cesti kajne ..

zanimiv tisti stavek zgoraj .. jaz vsaj vidim .. ti pa ne vidiš nič ..verjetno edini na forumu ki na slikah ne vidi nič in ki mu ne prikazujejo ničesar .. 

seveda se mi predvaja ..o skorumpiranih , lažnivih, goljufivih in skriminaliziranih policajih .. sem pa bližje resnici kot vi izpolnitvi inkasantske norme ..

So že ugotovili, da samo nabijaš in mešaš meglo. Še posebej takrat, ko te nekdo postavi na realna tla.

Slike ne prikazujejo nič. Samo tebi nekaj pomenijo, ostalim pač ne, ker se ne premikajo. Ti je sedaj jasno ?

Ker toliko veš o policiji, bi lahko imel svoj bilten v kakšnem časopisu. Bralcev ne bi manjkalo.

pred 9 urami, stuhec pravi:

ena off

kaj bi rekli policaji, ce bi spil 1 šluk šnopsa in bi te čez 5 min ustavili z avtom, ko bi bi se v luftu bil miris po šnopsu ?

Odrejen vam je preizkus alkoholiziranosti. ... 

pred 19 minutami, thumper pravi:

pozna ura je bila .. sem pa mnenja , da bi v takem primeru moral policist , ki je takrat vozi odgovarjati za prekršek in za morebitne posledice zamude rešilca .. če se to po črki zakona pretvori v kazni je lahko hudo .. a še zmeraj manj kot če zaradi 1 minute zamude umre poškodovanec...

odgovarjati - odgovoren - odgovornost ....

Si samo ti videl, da je policist zaprl pot rešilcu s prižganimi lučmi in sireno ? Je omenjena situacija prišla v časopise ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zdej pa eno čist resno vprašanje za Borutta.

Če me ustavi prometna kontrola-policist. Jaz ugasnem avto, in počakam v njem. Ko k meni pristopi policist, na hitro ampak tako, da on vidi, spijem 1dcl wiskija v stoječem neprižganem avtu. Ali mi lahko odredi alkotest, glede na to, da ne vozim več, ko sem spil tist deci, ampak samo sedim v avtu?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

Evo zdej pa eno čist resno vprašanje za Borutta.

Če me ustavi prometna kontrola-policist. Jaz ugasnem avto, in počakam v njem. Ko k meni pristopi policist, na hitro ampak tako, da on vidi, spijem 1dcl wiskija v stoječem neprižganem avtu. Ali mi lahko odredi alkotest, glede na to, da ne vozim več, ko sem spil tist deci, ampak samo sedim v avtu?

 

 

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Lahko ti odredi alkotest, ker te je ustavil.

Le rezultat ne bo verodostojen.

Preveč filmov gledaš, ameriških.

15 minut čakanja in pihanje. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snecer pravi:

Nema veze, če je pil, ko ni vozil, ne moreš izmeriti vsebnosti alkohola v času, ko je vozil.

 

Kaj pa jaz vem, kaj je pred tem pil. Štekaš  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Borutt said:

Kaj pa jaz vem, kaj je pred tem pil. Štekaš  ?

štekam, da sem enkrat dobil dva tebi podobna specialca iz Prometne Policije, ki sta mi dala pihati; rezultat: 0.00.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, antares pravi:

štekam, da sem enkrat dobil dva tebi podobna specialca iz Prometne Policije, ki sta mi dala pihati; rezultat: 0.00.

In v čem je problem ? Ti mogoče ne bi smela dati pihati ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Borutt said:

In v čem je problem ? Ti mogoče ne bi smela dati pihati ? 

pihati se da, če obstajajo znaki vinjenosti, za kar NAJ BI bili Policaji usposobljeni; ampak ti tega, kot onadva, očitno ne veš (ali pa uporabljaš pihanje za druge namene (sebi polepšati dan)). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Borutt pravi:

Kaj pa jaz vem, kaj je pred tem pil. Štekaš  ?

Po 15. minutah pa boš iz alkotesta razbral, kaj je popil pred whiskeyem :)

Ja bravo, to mate kakšne nove pametne naprave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ok, zdej ni kakšnega konkretnega odgovora.

Borutt, razumem, da mi da za pihati, in alkotest bo pokazal vsebnost alkohola, AMPAK! pil sem takrat ko nisem več vozil.

Zdej pa izklopi Policista v sebi pa povej tako "med nami"... bi šlo to skozi?

 

PS: Aja snecer, ne gledam filmov, sploh TV zeloo malo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, antares pravi:

pihati se da, če obstajajo znaki vinjenosti, za kar NAJ BI bili Policaji usposobljeni; ampak ti tega, kot onadva, očitno ne veš (ali pa uporabljaš pihanje za druge namene (sebi polepšati dan)). 

Nekaj branja za takšne pametnjakoviče, kot si ti. Predvsem prvi stavek si večkrat preberi. 

(1) Policist sme zaradi ugotovitve, ali ima udeleženec cestnega prometa v organizmu alkohol ali več alkohola, kot je dovoljeno, izvesti preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola. Neposrednemu udeležencu prometne nesreče policist odredi preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola. Če se s preizkusom ugotovi, da ima voznik v organizmu več alkohola, kot je dovoljeno, mu policist prepove nadaljnjo vožnjo, vozniku motornega vozila začasno odvzame vozniško dovoljenje, zoper druge udeležence cestnega prometa, ki so očitno pod vplivom alkohola in ovirajo ali ogrožajo cestni promet, pa sme odrediti ukrepe, s katerimi jim onemogoči oviranje ali ogrožanje cestnega prometa.

pred 21 minutami, Snecer pravi:

Po 15. minutah pa boš iz alkotesta razbral, kaj je popil pred whiskeyem :)

Ja bravo, to mate kakšne nove pametne naprave?

Sem resnično mislil, da boš ti vedel, kaj se naredi v takšnem primeru. Res ne veš, da lahko voznik izrazi nestrinjanje z rezultatom alkotesta ? Ti je pa verjetno znano nadaljevanje postopka. 

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

No ok, zdej ni kakšnega konkretnega odgovora.

Borutt, razumem, da mi da za pihati, in alkotest bo pokazal vsebnost alkohola, AMPAK! pil sem takrat ko nisem več vozil.

Zdej pa izklopi Policista v sebi pa povej tako "med nami"... bi šlo to skozi?

 

PS: Aja snecer, ne gledam filmov, sploh TV zeloo malo...

Kako naj policist ve, da nisi pred tem pil alkoholne pijače ? Zato obstaja alkotest in zato obstaja možnost, da se ne strinjaš z rezultatom. Pa sledi strokovni pregled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zmer nočeš povedat kar te sprašujem:ninja:. Sej jaz bi se strinjal z rezultatom, vendar sem pil po tem ko nisem več vozil. To se pravi da je alkotest brezpredmeten. Na strokovnem pregledu, pa ne morejo določit kako, kdaj in kaj sem pil pred alkotestom. 

Sprašujem zato, ker je bil tak primer pred leti, ko so bile kazni še normalne, in se je tip zmazu. Ali se danes še da?

 

PS: tud jest rad igram košarko...:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, skalar36 pravi:

 

Borutt, razumem, da mi da za pihati, in alkotest bo pokazal vsebnost alkohola, AMPAK! pil sem takrat ko nisem več vozil.

 

Posle udesa dva automobila u potpunosti slupana.
Iz jednog auta izlazi zdrav i živ, markantan, zgodan muškarac. Iz drugog auta izvuče se ne povrijeđna lijepa, zgodna žena.
Muškarac joj priđe sa flašom viskija koja je po sreći takođe nerazbijena i kaže:
- "Ovo je Božija volja i naša sreća. Mi se moramo upoznati i nazdraviti za naše buduće prijateljstvo."
Žena ga pogleda i pomisli:"kako je samo lijep".
Uzme flašu i nazdravi. Zatim pruži viski muškarcu da i on nazdravi. On uzme flasu i zatvori je. Žena ga pita:
- "Zar ti nećeš nazdraviti?"
Muškarac odgovara:
- "Ne, ja cu sačekati policiju."

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

Nekaj branja za takšne pametnjakoviče, kot si ti. Predvsem prvi stavek si večkrat preberi. 

(1) Policist sme zaradi ugotovitve, ali ima udeleženec cestnega prometa v organizmu alkohol ali več alkohola, kot je dovoljeno, izvesti preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola. Neposrednemu udeležencu prometne nesreče policist odredi preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola. Če se s preizkusom ugotovi, da ima voznik v organizmu več alkohola, kot je dovoljeno, mu policist prepove nadaljnjo vožnjo, vozniku motornega vozila začasno odvzame vozniško dovoljenje, zoper druge udeležence cestnega prometa, ki so očitno pod vplivom alkohola in ovirajo ali ogrožajo cestni promet, pa sme odrediti ukrepe, s katerimi jim onemogoči oviranje ali ogrožanje cestnega prometa.

Sem resnično mislil, da boš ti vedel, kaj se naredi v takšnem primeru. Res ne veš, da lahko voznik izrazi nestrinjanje z rezultatom alkotesta ? Ti je pa verjetno znano nadaljevanje postopka. 

Kako naj policist ve, da nisi pred tem pil alkoholne pijače ? Zato obstaja alkotest in zato obstaja možnost, da se ne strinjaš z rezultatom. Pa sledi strokovni pregled.

ne mi citirat predpisov, tu gre za dejansko vprašanje

če ga vidiš, da je vlil v usta alkohol, ko ni udeleženec v prometu in mu daš pihat, kako boš ugotovil, ali je že pred tem morebiti užival alkohol

aja, saj si napisal. 15 minut boš počakal :)

sedi, ena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

In v čem je problem ? Ti mogoče ne bi smela dati pihati ? 

Yp, je blondinko ustavila Policija...

Vozniško, prometno .... Pa še pihali boste.

Ja seveda .... saj sem že pri prejšnji kontroli morala... in mu začne odpenjati zadrgo :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!