Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred eno uro, Primosio pravi:

Upam, da pri svojem delu tudi kažeš takšno vnemo, predvsem pa upam, da pri svojem delu kažeš več strokovnosti. Za razlago predpisa in uporabo predpisa moraš le imeti nekaj pravnega znanja, ki pa ti ga na trenutke zmanjka. Ščipalka je bila navedena kot primer, s katerim pravno formalno, glede na to, da način zavarovanja ni predpisan, zadostiš zahtevi zakona. Glede na to, da tega ne zmoreš razumeti, vidim, da nimaš dovolj pravnega znanja.

Glede uredbe, katere 1. člen non stop ponavljaš, kot pokvarjena plošča, ti zadnjič povem, naziv ni važen. Po tvoji razlagi, če bi bil naziv predpisa Zakon o sramnih dlakah miniaturnih glodavcev, vsebinsko pa bi pokrival izmenjavo kisika pri dvoživkah, bi ti še vedno trdil, da zakon govori o sramnih dlakah miniaturnih glodavcev. Tudi prav. Grem na eno hruško....mislim jabolko.....mislim.....ah saj ne vem več, si me čisto zmešal...

Si se že izkazal s ščipalko in ostalimi umotvori. Ne sramoti se še bolj. 

Če ne razumeš, kaj piše v 1. členu zakona, vprašaj nekoga v bližini. Ampak verjetno ne boš nikoli razumel, da se plačuje dajatev za vozilo in ne za cesto. Piše tako. 

Si že pogledal, kaj je javna prometna infrastruktura in, kaj vse obsega? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bostjan L pravi:

A tole velja za motorje???

 

 

III. DAJATEV ZA ODJAVLJENO VOZILO

14. člen (predmet dajatve za odjavljeno vozilo)

(1) Dajatev za odjavljeno vozilo se plačuje za vozila kategorij M1, N1 in L2e. Obveznost plačila prvič nastane po preteku enega leta od odjave vozila, v skladu z zakonom, ki ureja motorna vozila, in nato vsako leto na datum odjave vozila. (2) Dajatev za odjavljeno vozilo se plačuje deset let od zadnje odjave vozila. Če se vozilo v tem času znova registrira, začne ta rok znova teči ob naslednji odjavi vozila. (3) Dajatev za odjavljeno vozilo se ne plačuje za vozila s statusom starodobnega vozila. 

Kategorija L2e:
dvo- in trikolesna motorna vozila
(dvokolesna vozila) in (trikolesna vozila):
»mopedi« (kolesa z motorjem) katerih največja konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h in ki imajo naslednje značilnosti:
(i) pri dvokolesnih vozilih z motorjem, katerega:
–delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju z notranjim zgorevanjem, ali
– največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju;
(ii) pri trikolesnih vozilih z motorjem, katerega:
– delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju na prisilni vžig, ali
–največja nazivna moč ne presega 4 kW pri drugih motorjih z notranjim zgorevanjem, ali
– največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju;
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Borutt pravi:

Si se že izkazal s ščipalko in ostalimi umotvori. Ne sramoti se še bolj. 

Če ne razumeš, kaj piše v 1. členu zakona, vprašaj nekoga v bližini. Ampak verjetno ne boš nikoli razumel, da se plačuje dajatev za vozilo in ne za cesto. Piše tako. 

Si že pogledal, kaj je javna prometna infrastruktura in, kaj vse obsega? 

Poslušaj mojster, jaz se za razliko od tebe lahko tudi sramotim, če mi tako paše. Ti, po drugi strani, si pooblaščena uradna oseba in zaskrbljujoče je tvoje razumevanje, še bolj zaskrbljujoč pa je tvoj ponižujoč odnos do državljanov oz. drugače mislečih.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Primosio pravi:

. Ščipalka je bila navedena kot primer, s katerim pravno formalno, glede na to, da način zavarovanja ni predpisan, zadostiš zahtevi zakona. Glede na to, da tega ne zmoreš razumeti, vidim, da nimaš dovolj pravnega znanja.

 

Se ne bom vtikal, ker tudi nimam znanja, vendar se tu ne strinjam s "ščipalko" ali čemerkoli, ker ni napisano in to niti ni sivo polje. Važen je pogoj, kako oz. s čim zavaruješ ni važno! In pogoj je "da žival ne izpade ali pobegne"!

Izpade ti lahko iz naročja, če preveč zaviraš! isto bi bilo npr z otrokom v avtu - se je dogajalo, da je na žalost poletel skozi vetrobransko steklo, ko ga je mamica ali dedek držal v naročju. Ga ni junaka, ki bi nekaj obdržal v naročju ob sili trka.

Pobegne iz avta, če pozabiš zapret vrata! Pobegne iz avta pri karambolu, če, upam da preživi skupaj z voznikom in potniki, če pride do razbitja stekel....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, tomaz69 pravi:

Se ne bom vtikal, ker tudi nimam znanja, vendar se tu ne strinjam s "ščipalko" ali čemerkoli, ker ni napisano in to niti ni sivo polje. Važen je pogoj, kako oz. s čim zavaruješ ni važno! In pogoj je "da žival ne izpade ali pobegne"!

Izpade ti lahko iz naročja, če preveč zaviraš! isto bi bilo npr z otrokom v avtu - se je dogajalo, da je na žalost poletel skozi vetrobransko steklo, ko ga je mamica ali dedek držal v naročju. Ga ni junaka, ki bi nekaj obdržal v naročju ob sili trka.

Pobegne iz avta, če pozabiš zapret vrata! Pobegne iz avta pri karambolu, če, upam da preživi skupaj z voznikom in potniki, če pride do razbitja stekel....

To je bil samo primer, s katerim sem dokazal, da je bil zakonodajalec pri pripravi predpisa površen in nedosleden.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem skromnem mnenju pa ne. Možnosti zavarovanja se menjajo, izboljšujejo, vedno je več novosti in zakaj bi nekaj z "predpisanim" načinom zavarovanja omejeval. Važno je, kako mora varovati oz. kaj mora varovanje zagotavljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, tomaz69 pravi:

Po mojem skromnem mnenju pa ne. Možnosti zavarovanja se menjajo, izboljšujejo, vedno je več novosti in zakaj bi nekaj z "predpisanim" načinom zavarovanja omejeval. Važno je, kako mora varovati oz. kaj mora varovanje zagotavljati.

Nihče te ne omejuje, ampak če te hoče država kaznovati, mora predpisati kakšen način je dopusten. To je poanta mojega razmišljanja. In še enkrat, tudi sam sem mnenja, da ščipalka ni dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Primosio pravi:

Poslušaj mojster, jaz se za razliko od tebe lahko tudi sramotim, če mi tako paše. Ti, po drugi strani, si pooblaščena uradna oseba in zaskrbljujoče je tvoje razumevanje, še bolj zaskrbljujoč pa je tvoj ponižujoč odnos do državljanov oz. drugače mislečih.

Spet si se izkazal. Prej z branjem zakonodaje in sedaj z nečim, kar nima veze s temo. Pravzaprav ti gre to, kar nima veze s temo, dobro od rok. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje zakoni in logika niso šli nikoli skupaj,če se ravnaš po logiki PLAČAŠ,še se po zakonih pa prišparaš. Simpl ko pasul.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet karambol med Vrhniko in Logatcem .... sam sneg napovejo do nižin in evo ... spet karamboli ... še dobr, da je sonce, če ne res ne vem kdo bi biu kriu ... zdj je lahko sonce kriu, ker DARS ni postavil senčnike, ko sije sonce :mad:

mal se hecam, ampak res ne razumem, da se to dogaja skoraj vsakodnevno po cestah, ki naj bi bile najbolj varne :huh: 

resnično potrebujemo avtocestno policijo, pa ne une policaje, ki se vozjo po AC gor in dol in so slučajno na AC ... tako policijo kot majo v Italiji ali Nemčiji .... seveda se ne smejo spuščat v motoriste, ki vsake toliko sprobajo, kaj so sploh kupl in če gre do homologirane hitrosti  (to potrebujemo, če mogoče ne gre tok, da se pritožimo, da so nam prodali motor z zavajajočimi podatki) :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 1. 2018 ob 14:00, Borutt pravi:

Si se že izkazal s ščipalko in ostalimi umotvori. Ne sramoti se še bolj. 

Če ne razumeš, kaj piše v 1. členu zakona, vprašaj nekoga v bližini. Ampak verjetno ne boš nikoli razumel, da se plačuje dajatev za vozilo in ne za cesto. Piše tako. 

Si že pogledal, kaj je javna prometna infrastruktura in, kaj vse obsega? 

Točno tako dajatev za vozilo ,da lahko peljem po cesti razen ,če se da vozit še po zraku s tem vozilom ali po morju.

LETNA DAJATEV ZA UPORABO VOZIL V CESTNEM PROMETU

(1) Letna dajatev se ne plačuje za:
– motorna vozila, ki imajo vgrajen samo električni pogonski motor;
– traktorje in traktorske priklopnike;
– kolesa z motorjem oziroma lahka dvokolesna vozila na motorni pogon, trikolesa s prostornino motorja do vključno 50 ccm oziroma trikolesne mopede in lahka štirikolesa oziroma lahke štirikolesnike;
– lahke priklopnike, katerih največja dovoljena masa ne presega 750 kg;
– vozila, ki se uporabljajo za obrambo, Slovensko vojsko, Civilno zaščito ter intervencijska vozila gorske reševalne službe, jamarske reševalne službe, podvodne reševalne službe, službe za zaščito in reševanje ob ekoloških in drugih nesrečah na morju in ekološkega laboratorija z mobilno enoto;
– policijska vozila;
– gasilska vozila;
– vozila nujne medicinske pomoči;
– starodobna vozila, ki so nacionalno bogastvo;
– vozila diplomatskih predstavništev in konzulatov, razen konzulatov, ki jih vodijo častni konzularni funkcionarji, ter članov njihovega osebja, ki niso državljani ali osebe s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji;
– vozila misij tujih držav, mednarodnih organizacij in predstavništev mednarodnih organizacij s sedežem v Republiki Sloveniji ter oseb, zaposlenih v njih, ki niso državljani ali osebe s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji.
(2) Nižja letna dajatev v višini 20 % letne dajatve za posamezne kategorije oziroma podkategorije vozil iz 7. člena tega zakona se plačuje za vozila s statusom starodobnega vozila.
(3) Nižja letna dajatev v višini 50 % letne dajatve za osebna vozila iz 7. člena tega zakona se plačuje za največ eno vozilo v lasti ali uporabi enega izmed članov družine, ki ima na dan vložitve vloge za znižanje letne dajatve na istem naslovu stalnega prebivališča prijavljene štiri ali več otrok, starih do 18 let. Znižanje se uveljavlja na podlagi dokazila o skupnem stalnem prebivališču vsaj enega od staršev in otrok.
(4) Prejšnji odstavek se smiselno uporablja tudi za rejniške družine.
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt pitanje; ali odgovori 

                          ali ne 

Imam psa in kako naj ga zavarujem v avtu da me policjoti ne olajšajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut..se pravi psu daš vratnico,psa za sedež na tla in kuplo na kratko pritrdiš..

To zadošča zakonu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, exclan pravi:

Borutt pitanje; ali odgovori 

                          ali ne 

Imam psa in kako naj ga zavarujem v avtu da me policjoti ne olajšajo?

Ce ga nimas v zaboju ga das na varnostni pas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, solorider pravi:

Ce ga nimas v zaboju ga das na varnostni pas.

Kje to piše? Kakšen mora biti boks? Je določen kakšen standard? Če da, kje je ta srandard predpisan. Kako je potrebno pritrditi boks v vozilu? Itd itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Primosio pravi:

Kje to piše? Kakšen mora biti boks? Je določen kakšen standard? Če da, kje je ta srandard predpisan. Kako je potrebno pritrditi boks v vozilu? Itd itd...

to bo pa strokovno povedal Borutt :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, exclan pravi:

Borutt pitanje; ali odgovori 

                          ali ne 

Imam psa in kako naj ga zavarujem v avtu da me policjoti ne olajšajo?

Obstajajo boksi, mreže in razni pasovi. Stric gugl najde vse. 

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Obstajajo boksi, mreže in razni pasovi. Stric gugl najde vse. 

Gugl najde vse in še več, samo vprašanje, kaj je dovoljeno uporabljati. In kje je predpisano, to kar je dovoljeno uporabljati? Nikjer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ste čudni. Če imaš psa potem ti verjetno zanj ni vseeno? Vsaj meni za našega ni. In ker se kuža rad vozi v avtu, pa cepljenja itd. sem lepo kupil boks. Sicer pa, kdo pa ima rad, da ti kuža posvinja cel avto z dlako? Pa da te tu in tam med vožnjo poliže? Naš je lepo v prtljažniku karavana v boksu, ki je pritrjen, da bo pes preživel, če se zaletim. Pa niti nisem vedel, kaj zahteva zakon, ker so me izkušnje pripeljale do tega zaključka. Pes ne sodi na sedeže, vsaj v mojem avtu ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, IZTOK pravi:

Ma ste čudni. Če imaš psa potem ti verjetno zanj ni vseeno? Vsaj meni za našega ni. In ker se kuža rad vozi v avtu, pa cepljenja itd. sem lepo kupil boks. Sicer pa, kdo pa ima rad, da ti kuža posvinja cel avto z dlako? Pa da te tu in tam med vožnjo poliže? Naš je lepo v prtljažniku karavana v boksu, ki je pritrjen, da bo pes preživel, če se zaletim. Pa niti nisem vedel, kaj zahteva zakon, ker so me izkušnje pripeljale do tega zaključka. Pes ne sodi na sedeže, vsaj v mojem avtu ne.

Z vsem napisanim se strinjam in ravnam enako, ampak srž nesoglasij je popolnoma drugje. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

Borut..se pravi psu daš vratnico,psa za sedež na tla in kuplo na kratko pritrdiš..

To zadošča zakonu?

 

pred 19 minutami, IZTOK pravi:

Ma saj razumem v čem je nesoglasje :lol1:Samo ne boš prišel do konca ...

????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, IZTOK pravi:

Ma saj razumem v čem je nesoglasje :lol1:Samo ne boš prišel do konca ...

Sem že prišel do konca, svoje sem povedal  v zvezi s to tematiko. Pametnim dovolj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Primosio said:

Kje to piše? Kakšen mora biti boks? Je določen kakšen standard? Če da, kje je ta srandard predpisan. Kako je potrebno pritrditi boks v vozilu? Itd itd...

Veš kaj, najbolje da si kupiš ptiča.... Vse v zvezi s kletko ti bodo svetovali kar v trgovini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!