Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

59 minutes ago, I30 said:

Sedaj zahtevam omejitev za vse na 4 km/h!

Se bo povečalo število prometnih nesreč...
Me zanima kakšen odstotek motoristov bi znal suvereno peljati s takšno hitrostjo... :blush:

Popravljeno . Popravil Yoghurt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Yoghurt pravi:

Se bo povečalo število prometnih nesreč...
Me zanima kakšen odstotek motoristov bi znal suvereno peljati s takšno hitrostjo... :blush:

To se ne bojim. Bojim se, da bi jih pedalogonci zbijal...:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Zopet nabijanje in zavajanje s tvoje strani. Ker v tem primeru ne gre za nikakršno interpretacijo zakona. Ampak ti boš spet neke svoje fore privlekel na dan in nabijal dalje. 

Ne vem ali se delaš neumnega ali pa si neumen, če ne razumeš namena in pomena nečesa, kar je nudenje možnosti izraziti željo po kontroli prometa na točno določeni točki. In to točko izberejo oziroma predlagajo občani. Kje si ti našel, da mora sedaj nekdo drugi delati nekaj namesto nekoga, kateri naj bi bil za to plačan ? Vsaj malenkost se zamisli, preden tipkaš takšne neumnosti. 

 

ko si brez argumentov se tako žalostno ponavljaš s tvojim "nabijanjem" .. in podcenjevanjem..

sam si mi zanikal pisanje na uradni strani in sam zanikaš pojem "neprilagojena hitrost" , ki je tam napisana.. sedaj pa trdiš ,  da gre za razumen namen ali samoumeven pomen nečesa , ki je samo "drugače zapisano"  .. jp.....

neumnost je to , da se meri hitrost tam , kjer je najlažje kasirati .. in se je ne meri tam , kjer bi bilo smotrno - šole , vrtci , javne ustanove , zelo frekventni nesemaforizirani prehodi za pešce kjer je dodatno znižana omejitev hitrosti..

pa sem mislil , da so v policiji ljudje , ki znajo sami presoditi kje je potrebno umiriti prehiter promet .. zgleda se motim .. ampak sem se tudi zamislil.. kar zaposlenim v policiji in redarstvu zgleda da ne uspeva najbolje - pa čeprav so plačani za to ...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

ko si brez argumentov se tako žalostno ponavljaš s tvojim "nabijanjem" .. in podcenjevanjem..

sam si mi zanikal pisanje na uradni strani in sam zanikaš pojem "neprilagojena hitrost" , ki je tam napisana.. sedaj pa trdiš ,  da gre za razumen namen ali samoumeven pomen nečesa , ki je samo "drugače zapisano"  .. jp.....

neumnost je to , da se meri hitrost tam , kjer je najlažje kasirati .. in se je ne meri tam , kjer bi bilo smotrno - šole , vrtci , javne ustanove , zelo frekventni nesemaforizirani prehodi za pešce kjer je dodatno znižana omejitev hitrosti..

pa sem mislil , da so v policiji ljudje , ki znajo sami presoditi kje je potrebno umiriti prehiter promet .. zgleda se motim .. ampak sem se tudi zamislil.. kar zaposlenim v policiji in redarstvu zgleda da ne uspeva najbolje - pa čeprav so plačani za to ...

 

Spet teorija zarote iz glave polne domišljije.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Borutt said:

Spet teorija zarote iz glave polne domišljije.  

To niso več teorije temveč dejstva :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

ko si brez argumentov se tako žalostno ponavljaš s tvojim "nabijanjem" .. in podcenjevanjem..

sam si mi zanikal pisanje na uradni strani in sam zanikaš pojem "neprilagojena hitrost" , ki je tam napisana.. sedaj pa trdiš ,  da gre za razumen namen ali samoumeven pomen nečesa , ki je samo "drugače zapisano"  .. jp.....

neumnost je to , da se meri hitrost tam , kjer je najlažje kasirati .. in se je ne meri tam , kjer bi bilo smotrno - šole , vrtci , javne ustanove , zelo frekventni nesemaforizirani prehodi za pešce kjer je dodatno znižana omejitev hitrosti..

pa sem mislil , da so v policiji ljudje , ki znajo sami presoditi kje je potrebno umiriti prehiter promet .. zgleda se motim .. ampak sem se tudi zamislil.. kar zaposlenim v policiji in redarstvu zgleda da ne uspeva najbolje - pa čeprav so plačani za to ...

 

Argumentov nimaš ti, saj jih niti imel nisi. 

Sploh ne razumem, kako lahko tako izkriviš moje pisanje in potem zavajaš z nekimi svojimi resnicami. Vendar ti bom zopet napisal, da v zakonu ni izraza neprilagojena hitrost. Si boš sedaj zapomnil ? In pišeš o nekem zanikanju. Si se sam spomnil tega ? 

Verjetno samo ti ne razumeš, da imajo občani možnost predlagati kontrolo prometa oziroma meritve hitrosti v njihovem kraju oziroma v kraju, kjer opažajo takšne ali pa drugačne kršitve.  

Saj se mi je zdelo, da o delu policije veš več, kot vsi policisti skupaj. To vzemi, kot kompliment.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni treba omejitev dvignt, treba je sam nehat pisat kazni, za prehitre :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, I30 pravi:

Švabe bi najprej povprašal. :dry:

Ne dvomim, da imamo ultra strokovnjake, ki zagovarjajo nižje na podlagi teže in gabaritov. Ti ultra stručkoti bodo našli tudi argumente za višje po isti logiki. Ali pa hočeš reči, da je 130km/h največ, kar ljudsko telo in um zmoreta?
Maus se že ne strinja, da ti kar naprej povem.

V Nemčiji je druga kultura vožnje. In to celo s strani naših sodržavljanov. Tam znajo peljati kulturno, ko pa pridejo v Slovenijo, se jim strgajo uzde. Videl na lastnih očeh, že večkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, gretzky pravi:

V Nemčiji je druga kultura vožnje. In to celo s strani naših sodržavljanov. Tam znajo peljati kulturno, ko pa pridejo v Slovenijo, se jim strgajo uzde. Videl na lastnih očeh, že večkrat.

Verjetno  se bo kdo spomnil, da sem o tem fenomenu že pisal in se spraševal čemu je tako. Pa sedaj vidim, da je vsak pes najglasnejši v svoji kučici, na ulici ali pa še kje dlje pa stisne rep med noge.

Pravzaprav se to vidi tudi v nekaterih temah, kjer nekatere skrbi, kako bo neka stvar legalna v tujini in, kako se v tujini narediti čim manjšega, da te ne zagrabi roka represivnega organa. Ker v Sloveniji se lahko dela kar se hoče in nihče ti ne sme tega preprečiti. Najpogumnejši doma serjejo, v tujini se pa userjejo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Raje so prvi in glavni v vasi, v mestu pa rep med noge in glavo dol. Ampak ko se vrnejo v vas, so spet zakon. :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, ravno včeraj sem se vozil po Avstriji in so omejitve skozi vasi mnogokrat 70 (ker imajo ob glavni cesti še vzporedno za dovoz k hišam), mnogokrat je na zoženem delu omejitev 80 (splošna je 100), ponekod pa je v naselju omejitev 50 in celo 30 (razen na glavnih cestah). V glavnem so omejitve bistveno bolj razumne in nevarne odseke raje popravijo, da omogočijo hitrejši promet. Zato je tudi lažje stisnit rep med noge in se držati omejitev.

Pri nas pa so ves Maribor spremenili v cono 30, kjer ni bilo nobenih smrtnih žrtev, obenem pa na levem bregu ni alternative za prehod med vzhodom in zahodom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Verjetno  se bo kdo spomnil, da sem o tem fenomenu že pisal in se spraševal čemu je tako. Pa sedaj vidim, da je vsak pes najglasnejši v svoji kučici, na ulici ali pa še kje dlje pa stisne rep med noge.

Pravzaprav se to vidi tudi v nekaterih temah, kjer nekatere skrbi, kako bo neka stvar legalna v tujini in, kako se v tujini narediti čim manjšega, da te ne zagrabi roka represivnega organa. Ker v Sloveniji se lahko dela kar se hoče in nihče ti ne sme tega preprečiti. Najpogumnejši doma serjejo, v tujini se pa userjejo. 

Tale Borutt je pa zmerom bolj "živobarven".:P

pred 9 urami, Darko3g pravi:

No ja, ravno včeraj sem se vozil po Avstriji in so ...

Tudi meni je po Avstriji luštno voziti.

Tistih 100km/h je ravno prav, da je že luštna furca in motor lepo ležerno teče, ostalo pa kot si napisal. In table za omejitev v naseljih so pri prvih hišah, ne pa nekaj sto metrov prej.
Ko prečkam mejo v Italijo ali k nam takoj dobim malo jezice vase.

Bo kdo raziskal ta "fenomen"? Neee, za tiste ki najglasneje v utici serjejo te razglasijo!:dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, I30 pravi:

Tale Borutt je pa zmerom bolj "živobarven".:P

Tudi meni je po Avstriji luštno voziti.

Tistih 100km/h je ravno prav, da je že luštna furca in motor lepo ležerno teče, ostalo pa kot si napisal. In table za omejitev v naseljih so pri prvih hišah, ne pa nekaj sto metrov prej.
Ko prečkam mejo v Italijo ali k nam takoj dobim malo jezice vase.

Bo kdo raziskal ta "fenomen"? Neee, za tiste ki najglasneje v utici serjejo te razglasijo!:dry:

Si potrdil pravilo o hrupnem psu na svojem dvorišču.  O psu brez zob, seveda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Si potrdil pravilo o hrupnem psu na svojem dvorišču.  O psu brez zob, seveda. 

Evo, napredek! Iz utice sem prestavljen lajat že na dvorišče.
Še mal pa bom na ulici, cesti, avtocesti, pred parlamentom ...:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, I30 pravi:

Evo, napredek! Iz utice sem prestavljen lajat že na dvorišče.
Še mal pa bom na ulici, cesti, avtocesti, pred parlamentom ...:yea2:

ampak lepo po omejitvi!  :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje za Borutta, morda pa ve tudi kdo drug:

Človek ima poleg slovenskega še tuje (čezoceansko državljanstvo) in vozniško dovoljenje tukaj in tam pa še mednarodno. In seveda tuje dokumente poleg slovenskih. Če mu vzamejo slovensko vozniško dovoljenje, ali se lahko vozi z mednarodnim in kje (po katerih državah in pri nas)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Darko3g pravi:

Imam vprašanje za Borutta, morda pa ve tudi kdo drug:

Človek ima poleg slovenskega še tuje (čezoceansko državljanstvo) in vozniško dovoljenje tukaj in tam pa še mednarodno. In seveda tuje dokumente poleg slovenskih. Če mu vzamejo slovensko vozniško dovoljenje, ali se lahko vozi z mednarodnim in kje (po katerih državah in pri nas)?

Kdo bi mu vzel slovensko vozniško dovoljenje in zakaj ? Kje ta oseba prebiva oziroma, kje ima stalno in začasno prebivališče ? Do kdaj mu velja mednarodno vozniško dovoljenje ? Ima veljavno tuje vozniško dovoljenje ?

Preveč vprašanj ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Darko3g said:

Imam vprašanje za Borutta, morda pa ve tudi kdo drug:

Človek ima poleg slovenskega še tuje (čezoceansko državljanstvo) in vozniško dovoljenje tukaj in tam pa še mednarodno. In seveda tuje dokumente poleg slovenskih. Če mu vzamejo slovensko vozniško dovoljenje, ali se lahko vozi z mednarodnim in kje (po katerih državah in pri nas)?

Ko sem se jest vozakal po ZDA je bilo rečeno, da je mednarodno vozniško prevod našega in samo po sebi ne šteje. Rabiš vedno oba :) 

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Borutt pravi:

Kdo bi mu vzel slovensko vozniško dovoljenje in zakaj ? Kje ta oseba prebiva oziroma, kje ima stalno in začasno prebivališče ? Do kdaj mu velja mednarodno vozniško dovoljenje ? Ima veljavno tuje vozniško dovoljenje ?

Preveč vprašanj ?

 

Ima tuje in naše državljanstvo, tuj in naš potni list, tuje in naše vozniško in mednarodno, ki je verjetno vezano na tuje (tega ne vem). Našega so mu vzeli v Sloveniji, po moje pa lahko pri kontroli pokaže tuje vozniško, tuje mednarodno in tuj potni list. Vozi pa se z našim avtom.

Kako policija ugotovi, da so mu pri nas vzeli vozniško? Imajo povezavo na bazo imen v Sloveniji?

Prav tako ima pravno gledano še vedno veljavno vozniško, saj mu tujega niso vzeli. Verjetno se lahko vozi v tujini, ne vem pa kako je pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Darko3g pravi:

Ima tuje in naše državljanstvo, tuj in naš potni list, tuje in naše vozniško in mednarodno, ki je verjetno vezano na tuje (tega ne vem). Našega so mu vzeli v Sloveniji, po moje pa lahko pri kontroli pokaže tuje vozniško, tuje mednarodno in tuj potni list. Vozi pa se z našim avtom.

Kako policija ugotovi, da so mu pri nas vzeli vozniško? Imajo povezavo na bazo imen v Sloveniji?

Prav tako ima pravno gledano še vedno veljavno vozniško, saj mu tujega niso vzeli. Verjetno se lahko vozi v tujini, ne vem pa kako je pri nas.

Ukrep prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja je vezan na listino in ne na osebo. Kar pomeni, da lahko ta oseba pridobi tuje vozniško dovoljenje in se pri nas vozi brez problema. Je pa pri tem potrebno upoštevati en člen, kateri pravi, koliko časa lahko naš državljan vozi s tujim vozniškim dovoljenjem pri nas v primeru stalnega ali začasnega prihoda v Slovenijo. 

Si mogoče mislil na tujo policijo ? Policija preverja vozniško dovoljenje, katero da oseba na vpogled. Lahko se zgodi, da ima ta oseba tudi ukrep prepoved vožnje v določeni državi, kar potem pomeni prekršek, saj kljub veljavnemu tujemu vozniškemu dovoljenju ne sme voziti v tej državi. Pri nas ni nobenega problema preveriti naše vozniško dovoljenje. Nekoliko se zaplete za preverjanje tujega vozniškega dovoljenja, ker nastane postopek predolg in včasih nemogoč, saj nekatere države ne posredujejo podatkov o njihovih državljanih. 

60. člen

(vožnja z vozniškim dovoljenjem, izdanim v tujini)

(1) Tujec, ki ima na podlagi dovoljenja za prebivanje v Republiki Sloveniji prijavljeno prebivališče, sme z veljavnim vozniškim dovoljenjem, ki mu ga je izdal pristojni organ tuje države, in ob vzajemnosti voziti v Republiki Sloveniji tista motorna vozila, ki jih sme voziti po veljavnem vozniškem dovoljenju, izdanem v tujini, in sicer eno leto od dneva prijave prebivališča v Republiki Sloveniji.

(2) Državljan Republike Slovenije, ki začasno ali stalno prebiva ali je prebival v tujini in pride začasno ali stalno v Republiko Slovenijo, sme z veljavnim vozniškim dovoljenjem, ki mu ga je izdal pristojni organ tuje države, voziti tista motorna vozila, ki jih sme voziti po veljavnem vozniškem dovoljenju, izdanem v tujini, in sicer dve leti od dneva prijave prebivališča v Republiki Sloveniji.

(3) Ne glede na določbi prvega in drugega odstavka tega člena mora oseba, ki ima veljavno vozniško dovoljenje, izdano v tujini, ki ni v skladu s Konvencijo o cestnem prometu (Uradni list RS – MP, št. 9-55/92), imeti med vožnjo motornega vozila po cesti pri sebi poleg veljavnega vozniškega dovoljenja, izdanega v tujini, tudi veljavno mednarodno vozniško dovoljenje, ki ga je izdal pristojni organ ali organizacija tuje države.

(4) Oseba iz prvega in drugega odstavka tega člena v Republiki Sloveniji ne sme voziti motornega vozila po cesti, če ji je bila v tuji državi, v kateri ji je bilo izdano vozniško dovoljenje, prepovedana vožnja vozil kategorije oziroma vrste, v katero spada vozilo, ki ga vozi. Prav tako ne sme voziti motornega vozila oseba, ki ne izpolnjuje starosti za vožnjo motornih vozil, določene v 55. členu tega zakona.

(5) Ne glede na določbe prvega, drugega in tretjega odstavka tega člena sme oseba z veljavnim vozniškim dovoljenjem, ki ji ga je izdal pristojni organ druge države članice Evropske unije, Liechtensteina, Norveške ali Islandije, voziti v Republiki Sloveniji tista motorna vozila, ki jih sme voziti po veljavnem vozniškem dovoljenju.

(6) Z globo najmanj 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena.

(7) Z globo najmanj 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim ali četrtim odstavkom tega člena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je takšen idiot, da pride do odvzema vozniškega dovoljenja, potem tudi mednarodnega ne bi smel uporabljati ane. Naj uporabi možgane in se v prometu obnaša normalno, ne pa da je retard in potem proba še nategniti oz. iti okoli sistema.... S kolesom naj se vozi.:fyou:



A sem preveč nesramna? Itak bodo ta komentar admini brisali...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Yoghurt pravi:

.... S kolesom naj se vozi.:fyou:

A maš slučajno kaj proti kolesarjem ?

Pedalogonci so čist v redu :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, HD-Dyna pravi:

A maš slučajno kaj proti kolesarjem ?

Pedalogonci so čist v redu :blush:

sileđija :eek:

mam potrdilo o opravljenem tečaju varne vožnje .. varn sm ... maline nj se same malinajo :jezik: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Yoghurt pravi:

Če je takšen idiot, da pride do odvzema vozniškega dovoljenja, potem tudi mednarodnega ne bi smel uporabljati ane. Naj uporabi možgane in se v prometu obnaša normalno, ne pa da je retard in potem proba še nategniti oz. iti okoli sistema.... S kolesom naj se vozi.:fyou:



A sem preveč nesramna? Itak bodo ta komentar admini brisali...

Hvala za odgovor na vprašanje, ki ga nisem zastavil.

Ta človek nisem jaz in sem bolj želel, da bi ugotovil, da se ne sme voziti, pa  se bo očitno lahko, dokler mu ne bodo vzeli še tega.

Sicer pa se tudi s kolesom ne smeš voziti pijan.

 

@Borutt: Hvala, mislim, da je to to.

Popravljeno . Popravil Darko3g
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, HD-Dyna said:

A maš slučajno kaj proti kolesarjem ?

Če se normalno vozi in ne ogroža drugih udeležencev v prometu, potem ne.
So mi pa ful všeč takšni, ki se vozijo 3 vštric na ozki in ovinkasti cesti...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!