Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 11 minutami, skalar36 pravi:

Včasih se pa resno vprašam, če znate brati. :hmm:

grem brat še 1x...se javim, da  popravim morebitno napako :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehite zejbavat Borutta. 

Kdor gre za volan nazgan nej placa..al pa kr brez izpita ostane bo se bols! 

Sicer pa k ste lih zacel, da spije 1dl viskija pred policajem..kako pa policaj ve da je viski? Jaz bi rekel da je bil ledeni caj po izgledu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, skalar36 pravi:

Evo zdej pa eno čist resno vprašanje za Borutta.

Če me ustavi prometna kontrola-policist. Jaz ugasnem avto, in počakam v njem. Ko k meni pristopi policist, na hitro ampak tako, da on vidi, spijem 1dcl wiskija v stoječem neprižganem avtu. Ali mi lahko odredi alkotest, glede na to, da ne vozim več, ko sem spil tist deci, ampak samo sedim v avtu?

 

lahko. Ker te je ustavi v trenutku ko si vozil. Zadovoljen. :P

p.s. po tej logiki, ki jo ti misliš, bi lahko padli vsi alkotesti, kateri se praviloma izvajajo v parkiranem in ugasnjenem avtomobilu. Med vožnjo je težko pihat.

Moj brat  mi je pred leti na zastavljeno vprašanje:

In kako so šli ogovori na zagovoru doktorata? odgovoril naslednje:

na neumna vprašanja je najlažje odgovorit, daš samo neumne odgovore, pa je :D

 

pred 1 uro, Frenk 67 pravi:

Dej nehite drkat Borutta pa ja ne mislite, da vam bo na javnem forumu razlagal kako se lahko izmažeš, če si naredu prekršek. :twak:

sej vemo vsi kak se pri nas izmažeš, to so veze in poznanstva. Vse drugo je larifari.

Lahko naredim 1dcl požirek viskija, lahko pa lažem, da sem ga....me prav zanima komu bo sodnik verjel, meni ali policiji.

pred 1 uro, antares pravi:

Se pravi, da z razlogom "tralalala" odrejaš alkoteste vse vprek! Hvala na strokovnosti. Je res za poslati na Ministrstvo za notranje zadeve in jim čestitati na izboru kadra. 

čisto eno vprašanje, tako malce teoretično?

Pa kolko si ti na cesti? Jaz namreč sem veliko in to tvoje udrihanje po konkretno Borutu mi ni prav jasno, te je kdaj oškodoval?

Pa pustiva Boruta osebno in poglejmo realnost, a si videl kdaj akcije pa racije, ki jih izvajajo organi? Ko zaprejo AC (dars more zato delati, denar damo mi) potem pa carina, specialci in dars pregledujejo karkol se jim zljubi? Si kdaj videl.

So ti dal kdaj ob 2,3 ali 4 ponoči pihat? Kar tako brez veze, men so...to so ure, kjer je večja možnost da bo kdo pijan v avtu, ko majo akcijo pa itak vsi pihajo.

So te kdaj podnevi vprašali ali si pil? Mene so. 1x sem celo pihal.

Torej, teoretični odgovor je ja, policaj lahko daje vsem pihat. Vendar vprašaj se če bo potem, ko bo dal 1543 ljudem pihat, kaj bo potem rekel šef. A misliš da ga bo trepljal po rami z besedami: Pridn, pridn???

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj sosed je pred leti imel primer, ko je vozila njegova žena novo Toyoto Avensis. Zaletel se je nekdo drug v njegovo ženo. Ona je napihala 0,1 promila po starem zakonu. Za kasko sta se obrisala pod nosom.

Pred leti je pokojni član gorenske narko naveze, z motorjem padel v Zmincu. Šel je v gostilo Pr Kajbet pa tam spil 2 wiskija, ko je prišla policija, je imel ogromno prič, da je pil po prometni nesreči. Primer je na sodišču padel. Kazni za alko ni dobil, čeprav so vsi vedeli, da je pil tudi pred vožnjo. 

Kako mi v mojem primeru lahko dokažejo, da sem pil pred vožnjo? Ne morejo, čeprav imam alkohol v krvi, ki sem ga spil v parkiranem avtu, se pravi, tehnično nisem vozil.

Tko če je zakon naj bo enak za balkanske bojevnike, košarkaše, ali zame... se pravi kot švicarski sir. Ampak za vse enak!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Ok. To se pravi , da si na tem forumu prijavljen zato, da jebeš motoriste, oziroma celo obveščaš svojega gospodarja, kdo vozi prehitro, pije, dela prekrške... Na preprosto vprašanje, ne moreš odgovorit, celo priznaš, da bi namenoma v sodnem postopku pozabil ključno stvar...OK...pol te ne morem označit drugače kot: špecko, ker motorist, oziroma eden iz med nas nisi... Si tipični Policaj...zajebat človeka, sam zato, da ga bo njegov gospodar potrepljal po rami?

Nč, konc malce, grem karjolo vozt....

ja mene je že večkrat zašpecal da sm objestn....dej nehi s takimi no. Če ne moreš strokovno (zajebat) Boruta, ne žalit prosim. saj jaz se tut velikokrat ne strinjam z njim, sam če se le da nočem biti žaljiv do drugih.

Ostalo sm pa napisal, je pa sam moje mnenje ZKP bi rekel in ne predstavlja mnenja organov. 

ps. lahko obstaja možnost da, daš še polcaju en požirek in oba trdita, da se je alkotest pokvaru :P

 

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Moj sosed je pred leti imel primer, ko je vozila njegova žena novo Toyoto Avensis. Zaletel se je nekdo drug v njegovo ženo. Ona je napihala 0,1 promila po starem zakonu. Za kasko sta se obrisala pod nosom.

Pred leti je pokojni član gorenske narko naveze, z motorjem padel v Zmincu. Šel je v gostilo Pr Kajbet pa tam spil 2 wiskija, ko je prišla policija, je imel ogromno prič, da je pil po prometni nesreči. Primer je na sodišču padel. Kazni za alko ni dobil, čeprav so vsi vedeli, da je pil tudi pred vožnjo. 

Kako mi v mojem primeru lahko dokažejo, da sem pil pred vožnjo? Ne morejo, čeprav imam alkohol v krvi, ki sem ga spil v parkiranem avtu, se pravi, tehnično nisem vozil.

Tko če je zakon naj bo enak za balkanske bojevnike, košarkaše, ali zame... se pravi kot švicarski sir. Ampak za vse enak!

Ampak kje je tu policija te vprašam, kje je njena krivda???

1. zavarovalnica...normalno, zavarovanja veljajo samo v primeru brez prisotnosti alkohola, tudi jaz sem moral dati zdravniško spričevalo (izvid) v primeru ko sem imel nesrečo (policija tu nima veze)

2. sodstvo, skorupiranost...in nesposobnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, DAMI34 said:

Pa kolko si ti na cesti? 

Pa pustiva Boruta osebno in poglejmo realnost, a si videl kdaj akcije pa racije, ki jih izvajajo organi? Ko zaprejo AC (dars more zato delati, denar damo mi) potem pa carina, specialci in dars pregledujejo karkol se jim zljubi? Si kdaj videl.

So ti dal kdaj ob 2,3 ali 4 ponoči pihat? Kar tako brez veze, men so...to so ure, kjer je večja možnost da bo kdo pijan v avtu, ko majo akcijo pa itak vsi pihajo.

So te kdaj podnevi vprašali ali si pil? Mene so. 1x sem celo pihal.

Po zahodnoevropskih cestah imam do danes čez milijon km; po Slovenskih verjetno naredim na leto kakšnih 3.000km; tako da na sreči nisem kaj dosti na slovenskih cestah; ampak že to malo je dovolj za roman negativnih izkušenj. 

Zapor AC in ostalega nisem še videl in in ob takih urah ponoči sem v postelji :D Moje eno pihanje podnevi pa sem že opisal. :) 

Popravljeno . Popravil antares
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, antares pravi:

Po zahodnoevropskih cestah imam do danes čez milijon km; po Slovenskih verjetno naredim na leto kakšnih 3.000km; tako da na sreči nisem kaj dosti na slovenskih cestah; ampak že to malo je dovolj za roman negativnih izkušenj. 

Zapor AC in ostalega nisem še videl in in ob takih urah ponoči sem v postelji :D Moje eno pihanje podnevi pa sem že opisal. :) 

Torej ,je tvoje mnenje odraz nepoznavanja razmer in zakonodaje, katero ti je pa Borut prilepil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

Torej ,je tvoje mnenje odraz nepoznavanja razmer in zakonodaje, katero ti je pa Borut prilepil.

Moje mnenje je odraz vsega kar sem doživel na slovenskih cestah in tega,kar sem videl. izvajanje zakonodaje je bistveno bolj kompleksno kot prilepiti nek odstavek; če ne bi bilo tako, ne bi potrebovali pravne fakultete, magisterijev in doktoratov prava, ustavnih in vrhovnih sodišč in tako naprej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, antares pravi:

Moje mnenje je odraz vsega kar sem doživel na slovenskih cestah in tega,kar sem videl. izvajanje zakonodaje je bistveno bolj kompleksno kot prilepiti nek odstavek; če ne bi bilo tako, ne bi potrebovali pravne fakultete, magisterijev in doktoratov prava, ustavnih in vrhovnih sodišč in tako naprej. 

ne mi megle prodajat, vprašanje je bilo enostavno, ali lahko da policaj pihat komurkoli, po domače da. Konec debate.

Sicer pa "malce" tudi jaz poznam tujino, so te kdaj ustavili v italiji, si kaj sikal nazaj? Ma dvomim, lepo si vse povedal kar so vprašali, dal vse dokumente in bil čisto pridn. Tako da, našim vsaj kaj siknem nazaj, pa na balkanu tudi...ma kjer imajo brzostrelke pa mal manj. :P

Hočem povedati, da ne opažam nekih razlik med pregledi v tujini in pri nas.In če hočem imeti mir, bom pač naredil vse kar mi ukažejo, dokler ne začnejo žaliti mojega dostojanstva. Zaenkrat, k sreči se to še ni zgodilo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sory, po tem kar si zapisal, bi bilo dovolj tole:

po Zdravi Kmečki Pameti bi moralo biti polovica prebivalcev Slovenije v zaporu...

Skoraj ne poznam osebe, ki ne bi počela nečesa, kar ni v nasprotju z zakonom, pa čeprav za golo preživetje...

Jaz osebno bi najprej ukinil odvetnike...

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, C eagle pravi:

Sory, po tem kar si zapisal, bi bilo dovolj tole:

po Zdravi Kmečki Pameti bi moralo biti polovica prebivalcev Slovenije v zaporu...

Skoraj ne poznam osebe, ki ne bi počela nečesa, kar ni v nasprotju z zakonom, pa čeprav za golo preživetje...

Jaz osebno bi najprej ukinil odvetnike...

niti ne, kriv si če se počutiš krivega (vsak točno pri sebi ve kdaj krši zakone) in jaz se ne, tudi pihal bom kadarkoli, ker ko sem pil ne vozim.

Sicer mi pa ni čist najbolj jasno kaj si mi hotel povedati, malce razčleni.

Da pa smo bolj birokratski od samega Bruslja mi je pa itak znano in nemalokrat so krivi ravno tisti zgoraj opisani doktorji, strokvnjaki za promet itd, da imamo celo zmešnjavo in zakone ki so skregani z zakoni, da se potem da pri vsaki lumpariji izmuznit in najti luknje.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, DAMI34 said:

ja mene je že večkrat zašpecal da sm objestn....dej nehi s takimi no. Če ne moreš strokovno (zajebat) Boruta, ne žalit prosim.

 

Ampak kje je tu policija te vprašam, kje je njena krivda???

1. zavarovalnica...normalno, zavarovanja veljajo samo v primeru brez prisotnosti alkohola, tudi jaz sem moral dati zdravniško spričevalo (izvid) v primeru ko sem imel nesrečo (policija tu nima veze)

2. sodstvo, skorupiranost...in nesposobnost

Kar se žaljenja tiče, tudi sam ni ravno "angelček". On meni-jaz tebi. Se bova pa že sama zmenila v živo kako pa kaj če se kje srečava. Pomoje na rabi arbitra!?

Če bi policisti napisali, da je ženska po nesreči, ker se je toliko ustrašila,(ali pa kak drug butast razlog navedla) spila šilce žganja, bi dobila povrnjeno škodo... če bi postopek vodili v tej smeri... Pač prašal sem hipotetično. Odgovori pa pač od državnega uslužbenca. Sem mislil , da sprašujem "našega" človeka. Ga ne bom več nič, mi več zna povedat moja karjola...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

Kar se žaljenja tiče, tudi sam ni ravno "angelček". On meni-jaz tebi. Se bova pa že sama zmenila v živo kako pa kaj če se kje srečava. Pomoje na rabi arbitra!?

Če bi policisti napisali, da je ženska po nesreči, ker se je toliko ustrašila,(ali pa kak drug butast razlog navedla) spila šilce žganja, bi dobila povrnjeno škodo... če bi postopek vodili v tej smeri... Pač prašal sem hipotetično. Odgovori pa pač od državnega uslužbenca. Sem mislil , da sprašujem "našega" človeka. Ga ne bom več nič, mi več zna povedat moja karjola...

ne, ne, ne rabi arbitra, mene na splošno moti tak način v stili a si butl, a si z glavo v zid udaru...itd...

lej že sam si napisal ČE....

ČE bi ženska bila ministrica je niti ustavit ne bi smeli. Če se policaji ne bi po FBju pogovarji jo bi lahko ustavili...Če bi jaz zadel na lotu, bi sedaj spil šilce žganega :D

Še 1x te sprašujem: rabiš Boruta da ti poda uradno stališče podkrepljeno s kakim limanjem zakonov, ali rabiš našega človeka (jaz sem tvoj človek) katero mnenje itak nima nobene pravno formalne veljave??

V lepi naši se na sodiščih dogajajo in so se dogajale še mnoge druge svinjarje, kar pa ne pomeni da bodo šle vsakokrat skozi. To je moje mnenje, lahko pri enem sodniku gre skozi šilce žganega, pri drugem pa ne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, DAMI34 said:

ne mi megle prodajat, vprašanje je bilo enostavno, ali lahko da policaj pihat komurkoli, po domače da. Konec debate.

Sicer pa "malce" tudi jaz poznam tujino, so te kdaj ustavili v italiji, si kaj sikal nazaj? Ma dvomim, lepo si vse povedal kar so vprašali, dal vse dokumente in bil čisto pridn. Tako da, našim vsaj kaj siknem nazaj, pa na balkanu tudi...ma kjer imajo brzostrelke pa mal manj. :P

Hočem povedati, da ne opažam nekih razlik med pregledi v tujini in pri nas.In če hočem imeti mir, bom pač naredil vse kar mi ukažejo, dokler ne začnejo žaliti mojega dostojanstva. Zaenkrat, k sreči se to še ni zgodilo.  

Policist ne more dati pihati komurkoli; mora obstajati utemeljen razlog.  Pravno. Če pa nek državni uslužbenec trdi, da je šerif na deželi, naj to pisne napiše in se podpiše, pa bomo reševali uradno.

____

Mislim, da sem dovolj povedal s tem, da imam več kot milijon km po zahodni evropi brez dogodkov.

S 3.000km/letno na slovenskih cestah je že za napisati roman tipa "Balkanski bojevnik" . Ampak, to je tako kot s Koroškim plebiscitom, kjer so se Slovenci (po krvi, ne državljanstvu) odločili, da se ne želijo pridružiti Balkanskoj brači Kraljevine SHS; prevoziš mejo in je drugi svet vprimerjavi s tem, kaj je tukaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, antares pravi:

Policist ne more dati pihati komurkoli; mora obstajati utemeljen razlog.  Pravno. Če pa nek državni uslužbenec trdi, da je šerif na deželi, naj to pisne napiše in se podpiše, pa bomo reševali uradno.

____

Mislim, da sem dovolj povedal s tem, da imam več kot milijon km po zahodni evropi brez dogodkov.

S 3.000km/letno na slovenskih cestah je že za napisati roman tipa "Balkanski bojevnik" . Ampak, to je tako kot s Koroškim plebiscitom, kjer so se Slovenci (po krvi, ne državljanstvu) odločili, da se ne želijo pridružiti Balkanskoj brači Kraljevine SHS; prevoziš mejo in je drugi svet vprimerjavi s tem, kaj je tukaj.

:lol1:Če ti branje ne dela težav, si preberi odebeljeno besedilo. Tvoj del besedila je iz tvojega zelnika, moj pa iz zakonodaje :lol1:. Ker ti to že drugič pišem, naj ti nekdo počasi prebere :lol1:. Še tipkal sem počasi :lol1:.

Policist sme zaradi ugotovitve, ali ima udeleženec cestnega prometa v organizmu alkohol ali več alkohola, kot je dovoljeno, izvesti preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola.

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Moj sosed je pred leti imel primer, ko je vozila njegova žena novo Toyoto Avensis. Zaletel se je nekdo drug v njegovo ženo. Ona je napihala 0,1 promila po starem zakonu. Za kasko sta se obrisala pod nosom.

Pred leti je pokojni član gorenske narko naveze, z motorjem padel v Zmincu. Šel je v gostilo Pr Kajbet pa tam spil 2 wiskija, ko je prišla policija, je imel ogromno prič, da je pil po prometni nesreči. Primer je na sodišču padel. Kazni za alko ni dobil, čeprav so vsi vedeli, da je pil tudi pred vožnjo. 

Kako mi v mojem primeru lahko dokažejo, da sem pil pred vožnjo? Ne morejo, čeprav imam alkohol v krvi, ki sem ga spil v parkiranem avtu, se pravi, tehnično nisem vozil.

Tko če je zakon naj bo enak za balkanske bojevnike, košarkaše, ali zame... se pravi kot švicarski sir. Ampak za vse enak!

Po opisanem sodeč njegova žena ni bila povzročitelj prometne nesreče. In zato ne razumem, zakaj bi koristili kasko, če gre popravilo vozila iz zavarovalne police povzročitelja. Razloži. Napihala je 0,10 promila (si napisal, da po starem, kar je po novem približno 0,05 mg/l). Ker je bila toleranca po starem 0,10, je bila njegova žena trezna oziroma je bil rezultat 0,00 promila. Razloži.

Glede pitja po prometni nesreči si preberi zakonodajo tistega časa. To je tisto besedilo pod temi vrsticami. Razloži, zakaj je padel primer glede alkohola.

(4) Neposredni udeleženci prometne nesreče od trenutka nesreče do zaključka ogleda ne smejo uživati alkoholnih pijač, mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, ki zmanjšujejo njihovo sposobnost za varno udeležbo v prometu.

(7) Neposrednemu udeležencu prometne nesreče sme policist odrediti strokovni pregled, ne da bi pred tem izvedel preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola, neposrednemu udeležencu prometne nesreče, ki ravna v nasprotju s četrtim odstavkom 135. člena tega zakona, pa ga mora odrediti.

(7) V prometni nesreči udeleženi voznik iz drugega odstavka 130. člena tega zakona, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena, se kaznuje za prekršek z globo najmanj 500 eurov:

– če ima v organizmu več kot 0,20 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,10 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka ali

– če ima v organizmu mamilo, psihoaktivno zdravilo ali drugo psihoaktivno snov, ki zmanjšuje njegovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

 

Sicer mi pa ni čist najbolj jasno kaj si mi hotel povedati, malce razčleni.

 

Sry, nisem odgovarjal na tvoj post ampak na Antartesov post, ki je pred tvojim...

Očitno si ti postal med mojim tapkanjem po telefonu... tam gre vse počasi :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

 

Po opisanem sodeč njegova žena ni bila povzročitelj prometne nesreče. In zato ne razumem, zakaj bi koristili kasko, če gre popravilo vozila iz zavarovalne police povzročitelja. Razloži. Napihala je 0,10 promila (si napisal, da po starem, kar je po novem približno 0,05 mg/l). Ker je bila toleranca po starem 0,10, je bila njegova žena trezna oziroma je bil rezultat 0,00 promila. Razloži.

Glede pitja po prometni nesreči si preberi zakonodajo tistega časa. To je tisto besedilo pod temi vrsticami. Razloži, zakaj je padel primer glede alkohola.

 

 

Ker njegova(od povzročitelja) zavarovalnica ni hotela kriti njene škode zaradi njene vinjenosti...tukaj se je zavarovalnica izmikala in iskala vse možne rešitve, da jim ni bilo treba plačati. Oba sta bila zavarovana pri isti. Je pušnil vse. Preveri, saj lahko. Ti dam na ZS Vse točne podatke...

Zavarovalnice so tako, ko želijo denar od tebe oblubijo vse, ko ga je treba dati, sploh večje vsote, bodo poiskale vse napakice, da ga ne dajo. Sem že sam velikokrat šel skozi to kalvarijo. Ravno lani sem imel prometno nesrečo, kjer sem bil jaz kriv. Dal sem "kuponček" oškodovancu. Kasneje je hotela zavarovalnica na vsak način izsilit, da bi jaz sam poravnal škodo na 100 in 1 način...pa jim ni uspelo.

Čakaj sam to mi pa ni jasno, to se potem pravi, da ti trdiš, da po starem sploh nisi mogel napihat 0,10? No jest sem enkrat napihal, 0,52 pa me je policist spustil, je zaokrožil navzdol. Kazni ni bilo, na zapisniku je pa pisalo 0.52.  Enkrat sem pa 0.20. Za zavarovalnico pa mora bit 0.0 če hočeš uveljavljat zavarovanje. Vsaj na polici od ženinega avta tako piše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alkohol + zavarovanje

prevec posplosujes:

zavarovalnice zahteva povracitev  stroskov, ce je lastnik, ki je hkrati voznik alkoholiziran. Zato ker pride do krsitve pogodbe. Pri cemer mora zavarovanec poskrbeti, da omogoci preverjanjec alkoholiziranosti! Tako pri obveznem kot pri kasko.

Ce pa zavarovanec dokaze da njegova alkoholiziranost nima vpliva na vzrok nesrece, zavarovalnica pusne. Tu ni nobene teorije zarote.

alkohol + nesreca + zavarovanje

Btw 1 noter imate tudi sodbo kjer je nekdo trdil da je pil po nesreci pa je vseeno pusnil na VS. Ampak tu gre za razmerje civilno razmerje med lastnikom vozila in zavarovalnico, podlaga pa je podpisana pogodba.

Btw 2, ne vem kako je v slo, v parih evropskih drzavah zavarovalnice terjajo delez od vas tudi v primeru ko grobo krsite prometne predpise, predvsem pri visokih prekoracitvah hitrosti. Samo tako da veste kaksni so trendi :)

A ni tako tudi pri nesrecah na nemskih AC, kjer, ceprav ne krsis CPP z neomejeno hitrostjo izgubis kritje zavarovalnic?

 

 

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, skalar36 pravi:

Še zmer nočeš povedat kar te sprašujem:ninja:. Sej jaz bi se strinjal z rezultatom, vendar sem pil po tem ko nisem več vozil. To se pravi da je alkotest brezpredmeten. Na strokovnem pregledu, pa ne morejo določit kako, kdaj in kaj sem pil pred alkotestom. 

Sprašujem zato, ker je bil tak primer pred leti, ko so bile kazni še normalne, in se je tip zmazu. Ali se danes še da?

 

PS: tud jest rad igram košarko...:lol1:

Ne razumem zakaj bi se zmazal. Jaz bi ga spustil, počakal da avto prižge in ko bi speljal, bi ga spet ustavil. :P

 

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, antares pravi:

Policist ne more dati pihati komurkoli; mora obstajati utemeljen razlog.  Pravno. Če pa nek državni uslužbenec trdi, da je šerif na deželi, naj to pisne napiše in se podpiše, pa bomo reševali uradno.

____

 

Utemeljen razlog:

se mu zdiš sumljiv, simpl ko pasulj, zakonodaja mu to omogoča.

pred 5 urami, antares pravi:

 

S 3.000km/letno na slovenskih cestah je že za napisati roman tipa "Balkanski bojevnik" . Ampak, to je tako kot s Koroškim plebiscitom, kjer so se Slovenci (po krvi, ne državljanstvu) odločili, da se ne želijo pridružiti Balkanskoj brači Kraljevine SHS; prevoziš mejo in je drugi svet vprimerjavi s tem, kaj je tukaj.

Res, v AU...še nisi slišal kako na posluh merijo glasnost, ali pa od oka ocenijo hitrost???Jih je kar nekaj MSvetovcev plačalo takšne ocene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, skalar36 pravi:

Ker njegova(od povzročitelja) zavarovalnica ni hotela kriti njene škode zaradi njene vinjenosti...tukaj se je zavarovalnica izmikala in iskala vse možne rešitve, da jim ni bilo treba plačati. Oba sta bila zavarovana pri isti. Je pušnil vse. Preveri, saj lahko. Ti dam na ZS Vse točne podatke...

Zavarovalnice so tako, ko želijo denar od tebe oblubijo vse, ko ga je treba dati, sploh večje vsote, bodo poiskale vse napakice, da ga ne dajo. Sem že sam velikokrat šel skozi to kalvarijo. Ravno lani sem imel prometno nesrečo, kjer sem bil jaz kriv. Dal sem "kuponček" oškodovancu. Kasneje je hotela zavarovalnica na vsak način izsilit, da bi jaz sam poravnal škodo na 100 in 1 način...pa jim ni uspelo.

Čakaj sam to mi pa ni jasno, to se potem pravi, da ti trdiš, da po starem sploh nisi mogel napihat 0,10? No jest sem enkrat napihal, 0,52 pa me je policist spustil, je zaokrožil navzdol. Kazni ni bilo, na zapisniku je pa pisalo 0.52.  Enkrat sem pa 0.20. Za zavarovalnico pa mora bit 0.0 če hočeš uveljavljat zavarovanje. Vsaj na polici od ženinega avta tako piše...

Ne razumem, zakaj bi se zavarovalnica izmikala in imela izgovor na rezultat 0,10 promila, kar je enako 0,00 promila, saj je potrebno upoštevati toleranco, katera je 0,10. Takrat je bilo dovoljeno 0,50 promila. Poleg tega je v zavarovalnih pogojih napisano, kdaj je voznik pod vplivom alkohola in sicer je enako, kot piše v zakonodaji v cestnem prometu. Sploh pa je bil povzročitelj prometne nesreče nekdo drugi. Swašta. 

Obstajajo Evropska poročila za reševanje prometnih nesreč I. kategorije. In svoje vozilo imaš zavarovano za takšne primere. 

Kdo trdi, da nisi mogel napihati 0,10 promila ? Ti karjola nagaja ? :jezik: Alkotest pokaže vrednost od 0,00 naprej v stotinkah. Torej 0,01 in naprej. Štos je v toleranci, katera je bila 0,10 in se odšteje od rezultata. In to pomeni pri rezultatu 0,10 promila vrednost 0,00, saj je potrebno odšteti toleranco. Razumljivo ? 

Tvoj rezultat 0,52 je moral biti v promilih, ker bi v sedanjih enotah preklel vse po vrsti. 

Na kateri zavarovalnici imaš zavarovano ? Na hitro sem pogledal za Triglav in za Adriatic Slovenico in piše enako, kot je v zakonu o pravilih cestnega prometa. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ob 29. 9. 2016 at 22:01, stuhec pravi:

ena off

kaj bi rekli policaji, ce bi spil 1 šluk šnopsa in bi te čez 5 min ustavili z avtom, ko bi bi se v luftu bil miris po šnopsu ?

Odrejen vam je preizkus alkoholiziranosti. ... 

 

In napihal bi o.oo 

kaj pa potem ?

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami je na strani policije .....vidim ,da ga bom mogu danes nacedit Dunje da se spametuje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, stuhec pravi:

 

Odrejen vam je preizkus alkoholiziranosti. ... 

 

In napihal bi o.oo 

kaj pa potem ?

Nč, zaželili bi ti srečno vožnjo, nikjer v zakonu ni omenjen smrad po alkoholu

pred 7 urami, Kmet2 pravi:

Dami je na strani policije .....vidim ,da ga bom mogu danes nacedit Dunje da se spametuje :D

Dns mi boš lahko tut toleranco 0,10 odbil....jst se bom pa trudil, da jo nazaj prbijem :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Borutt pravi:

So že ugotovili, da samo nabijaš in mešaš meglo. Še posebej takrat, ko te nekdo postavi na realna tla.

Slike ne prikazujejo nič. Samo tebi nekaj pomenijo, ostalim pač ne, ker se ne premikajo. Ti je sedaj jasno ?

Ker toliko veš o policiji, bi lahko imel svoj bilten v kakšnem časopisu. Bralcev ne bi manjkalo.

Si samo ti videl, da je policist zaprl pot rešilcu s prižganimi lučmi in sireno ? Je omenjena situacija prišla v časopise ?

jasno ..dvoličnost je zmagala ..pa da ne boš spet pisaril - ko sem napisal , da bi moral biti pri merjenju varnostne razdalje video posnetek , ki bi prikazoval dejanski potek situacije si me pa zabil da ni potrebno ...

"Teorija zarote je po moje vsakič, ko nekdo nabija o nekih nepravilnih meritvah brez slike, čeprav vsi vemo, da se te meritve opravljajo v skladu s predpisi in sicer se lahko opravijo brez slike. "

 

 

bom ti naslednjič zrihtal posnetek ..me zanima kaj si boš potem izmislil v zagovor za tvoje "kolege" ki naj bi bili neoporečni in nam dajali zgled .. 

tudi če bi , bi vi vsi v en glas trdili da je to samo navadno obrekovanje in blatenje policistov .. 

 

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Res, v AU...še nisi slišal kako na posluh merijo glasnost, ali pa od oka ocenijo hitrost???Jih je kar nekaj MSvetovcev plačalo takšne ocene.

AU ?? ti to resno ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!