Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 6 minutami, tomash pravi:

Me zanima če so že koga štrafal zaradi slabe ceste, ki potencialno ogroža deležnike v prometu.

V zelo majhnem odstotku, ker je bistveno lažje vozniku očitati, da ni prilagodil hitrosti vožnje stanju ceste in vozniškim spisobnostim. Pač po liniji najmanjšega odpora.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, tomash pravi:

Policaju ne boš in mu ne moreš nikoli nič dopovedati. Imajo svoj prav in fertik.

Me zanima če so že koga štrafal zaradi slabe ceste, ki potencialno ogroža deležnike v prometu.

Kar poišči moje stare zapise o ugotavljanju krivde s strani upravljavca ceste. Sem kar nekaj napisal na to temo. Samo je lažje nabijati o stvari, katero nekdo ne pozna. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Primosio pravi:

V zelo majhnem odstotku, ker je bistveno lažje vozniku očitati, da ni prilagodil hitrosti vožnje stanju ceste in vozniškim spisobnostim. Pač po liniji najmanjšega odpora.

Ti to iz lastnih izkušenj? Ker namreč jaz to počnem že kar nekaj let in ti lahko napišem, da je tvoje posploševanja nečesa nepoznanega samo tvoje laično mnenje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Ti to iz lastnih izkušenj? Ker namreč jaz to počnem že kar nekaj let in ti lahko napišem, da je tvoje posploševanja nečesa nepoznanega samo tvoje laično mnenje. 

Ali pa poznam zadeve dobro (bi bil presenečen kako dobro) in nikakor ne laično in sploh ne posplošujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Sem že slišal, da so se ga napili zaradi ceste in potem vozili. Pa menda nekateri prehitevajo v škarje, da se izognejo luknjam. Ali pa gredo veliko prehitro, da kar preletijo slabe odseke. Vse verjamem. 

Ti je že napisal en...

Se norca delaš,davprimerjaš pijančke z vzornim šoferjem,ki nekaj spregleda,delno zaradi dlabih punačb ali postane nezbran in nervozen,ker bo spet treba dati 40eu za optiko saj je preletel v tretjo luknjo in ne ve kako bo preživel...

Psiha voznika je pomemben dejavnik in,če vse narobe so napake tako rekoč tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Borutt pravi:

Kar poišči moje stare zapise o ugotavljanju krivde s strani upravljavca ceste. Sem kar nekaj napisal na to temo. Samo je lažje nabijati o stvari, katero nekdo ne pozna. 

 

Ja borut ko si to pisal sem ti dal točen primer gospe ki je umrla v Globokem in so kljub neposipani in poledeneli cesti dali,da ni prilagodila hitrosti....mislim v istem tednu gre v Italiji  s ceste Valentino Rossi z rs6 in pri njemu kriv led...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, tomash pravi:

Policaju ne boš in mu ne moreš nikoli nič dopovedati. Imajo svoj prav in fertik.

Me zanima če so že koga štrafal zaradi slabe ceste, ki potencialno ogroža deležnike v prometu.

Kot bi scal proti vetru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res @Borutt, ne vem, kako se ti da... Magari, da bi imela naša boga država več takih, ki vztajajo, kljub "neprilagojenim"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, C eagle pravi:

Sam res @Borutt, ne vem, kako se ti da... Magari, da bi imela naša boga država več takih, ki vztajajo, kljub "neprilagojenim"...

Vztrajam, ker se nam takšni vozijo nasproti. Saj razumeš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎1‎/‎12‎/‎2018 ob 16:52, maus pravi:

res ne vem, kdaj si se nazadnje peljal po AC od Maribora proti Dunaju ... na uni avtocesti mi je skor odpadla proteza ;)

Malo je zjahana ja, ampak proti njej so določeni odseki v Sloveniji kot njiva. Ne samo, da so razpoke in luknje, na AC Razdrto - Nova Gorica so celi odseki posedeni in če bi pripeljal prehitro bi malo poletel. Tudi lokalne ceste v Avstriji so proti našim milina. Lani poleti v Romuniji razen Transafgarasana nisem našel ceste, ki bi bila slabša kot večina naših.

Da stanje cest vpliva na varnost v prometu je menda jasno, o tem razpravljat nima pomena. Da si kriv sam, če po zluknjani cesti divjaš je tudi jasno. Bi pa jaz vprašal, kam gre denar od NAMENSKEGA obdavčevanja goriv, od cestnin na AC in od prispevka, ki ga plačamo ob registraciji vozil? Da ti vse tole zaračunavajo in si potem prisiljen se vozit po razritih cestah je najmanj goljufija.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, IZTOK pravi:

Malo je zjahana ja, ampak proti njej so določeni odseki v Sloveniji kot njiva. Ne samo, da so razpoke in luknje, na AC Razdrto - Nova Gorica so celi odseki posedeni in če bi pripeljal prehitro bi malo poletel. Tudi lokalne ceste v Avstriji so proti našim milina. Lani poleti v Romuniji razen Transafgarasana nisem našel ceste, ki bi bila slabša kot večina naših.

Da stanje cest vpliva na varnost v prometu je menda jasno, o tem razpravljat nima pomena. Da si kriv sam, če po zluknjani cesti divjaš je tudi jasno. Bi pa jaz vprašal, kam gre denar od NAMENSKEGA obdavčevanja goriv, od cestnin na AC in od prispevka, ki ga plačamo ob registraciji vozil? Da ti vse tole zaračunavajo in si potem prisiljen se vozit po razritih cestah je najmanj goljufija.

Je treba vedeti, da pri registraciji ne plačaš cestnino oziroma prispevek za ceste, ampak letno dajatev za uporabo vozila v cestnem prometu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet akcija na telefonistke in telefoniste v avtomobilih ... podpiram :OK:

predlagana bo višja kazen + 3 točke ... res se ne znamo umirit s temi telefoni :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Borutt pravi:

Je treba vedeti, da pri registraciji ne plačaš cestnino oziroma prispevek za ceste, ampak letno dajatev za uporabo vozila v cestnem prometu. 

Ki je bila prvotno uvedena z namenom vzdrzevanja in gradnje cest. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, IZTOK pravi:

1. Malo je zjahana ja, ampak proti njej so določeni odseki v Sloveniji kot njiva. Ne samo, da so razpoke in luknje, na AC Razdrto - Nova Gorica so celi odseki posedeni in če bi pripeljal prehitro bi malo poletel. 

2. Tudi lokalne ceste v Avstriji so proti našim milina.

3. Lani poleti v Romuniji razen Transafgarasana nisem našel ceste, ki bi bila slabša kot večina naših.

Da stanje cest vpliva na varnost v prometu je menda jasno, o tem razpravljat nima pomena. Da si kriv sam, če po zluknjani cesti divjaš je tudi jasno.

4. Bi pa jaz vprašal, kam gre denar od NAMENSKEGA obdavčevanja goriv, od cestnin na AC in od prispevka, ki ga plačamo ob registraciji vozil? Da ti vse tole zaračunavajo in si potem prisiljen se vozit po razritih cestah je najmanj goljufija.

1. Ni malo zjahana, ampak ornk .... ker je pač v Avstriji se reče malo zmahana :P

2. Sem se tudi tam peljal po slabši cesti kot je cesta LJ - Kal .... in to proti Mlatatalu ... pol ger, kjer je plačljiva, je že malo bolje

3. sem bil parkrat v Romuniji ... in sem se peljal po približno enakih cestah kot pri nas, sem se pa peljal po zelo zelo slabih

4. šlo je v železnice in še gre 

p.s.

mal sem razdelil in poskušal odgovoriti .... sicer pa .... nismo se hkrati vozili po teh cestah in verjami mi, da z mojim ninđam precej slabše prenašam neraven in zluknjan asfalt kot ostali z malo bolj potovalnimi motorji ;)

se pa strinjam, kot sem že večkrat povdaril ... ceste je treba vzdrževati in pri nas se daje temu premajhen povdarek, še posebno ker se dostikrat ne morejo zmenit državne in občinske službe, se pa porihta marsikaj pred občinskimi volitvami ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, IZTOK pravi:

Ki je bila prvotno uvedena z namenom vzdrzevanja in gradnje cest. 

Res? Potem pa pokaži. Ker sedaj plačuješ nadomestilo za uporabo vozila na cesti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Borutt pravi:

Res? Potem pa pokaži. Ker sedaj plačuješ nadomestilo za uporabo vozila na cesti. 

Saj ni važno ime predpisa, važna je vsebina in cilj zakona. In v Zakonu o dajatvah za motorna vozila je lepo predpisano, da se prihodki od letne dajatve porabijo kot namenska sredstva za javno prometno infrastrukturo. Tako da ne bo ravno držala tvoja razlaga.

"3. člen 

(proračunska pripadnost prihodkov) 

Prihodki od letne dajatve in dajatve za odjavljeno vozilo so prihodek proračuna Republike Slovenije, kot namenska sredstva za izvedbo investicij in vzdrževanje javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji."
 
Na cestah pa tega žal ni videti!
Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Primosio said:

Saj ni važno ime predpisa, važna je vsebina in cilj zakona. In v Zakonu o dajatvah za motorna vozila je lepo predpisano, da se prihodki od letne dajatve porabijo kot namenska sredstva za javno prometno infrastrukturo. Tako da ne bo ravno držala tvoja razlaga.

"3. člen 

(proračunska pripadnost prihodkov) 

Prihodki od letne dajatve in dajatve za odjavljeno vozilo so prihodek proračuna Republike Slovenije, kot namenska sredstva za izvedbo investicij in vzdrževanje javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji."
 
Na cestah pa tega žal ni videti!

Zal so tudi ZELEZNICE del "javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji" in ne samo ceste

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Nearrain pravi:

Zal so tudi ZELEZNICE del "javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji" in ne samo ceste

Ja, saj to je ta žalost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Primosio pravi:

Saj ni važno ime predpisa, važna je vsebina in cilj zakona. In v Zakonu o dajatvah za motorna vozila je lepo predpisano, da se prihodki od letne dajatve porabijo kot namenska sredstva za javno prometno infrastrukturo. Tako da ne bo ravno držala tvoja razlaga.

"3. člen 

(proračunska pripadnost prihodkov) 

Prihodki od letne dajatve in dajatve za odjavljeno vozilo so prihodek proračuna Republike Slovenije, kot namenska sredstva za izvedbo investicij in vzdrževanje javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji."
 
Na cestah pa tega žal ni videti!

Vse dajatve za vozila gredo v proračun. In javna prometna infrastruktura je še vse kaj drugega, kot ceste, katere sploh niso tako slabe, kot želite nekateri prikazati. 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED6541

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Vidim, da se ti ne sanja najbolj, o čem teče beseda in, kaj sploh plačuješ pri registraciji. 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED6541

Tebi se bolj slabo sanja, žal! Ta uredba je samo podlaga za obračun nadomestila za uporabo vozila, da boš lažje razumel, cenik in način obračuna. Kam gredo sredstva, pobrana na podlagi te uredbe, pa definira zakon, ki sem ga zapisal zgoraj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Primosio pravi:

Tebi se bolj slabo sanja, žal! Ta uredba je samo podlaga za obračun nadomestila za uporabo vozila, da boš lažje razumel, cenik in način obračuna. Kam gredo sredstva, pobrana na podlagi te uredbe, pa definira zakon, ki sem ga zapisal zgoraj. 

Ti je že nekdo napisal, da javna prometna infrastruktura niso samo  ceste. In sploh niso tako slabe. Problem je v voznikih, kateri se ne znajo obnašati in še manj voziti. 

In pri registraciji ne plačuješ za ceste, ampak, da lahko uporabljaš vozilo na cestah, kar ti lepo piše v 1. členu zakona. Torej plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne cesto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ti je že nekdo napisal, da javna prometna infrastruktura niso samo  ceste. In sploh niso tako slabe. Problem je v voznikih, kateri se ne znajo obnašati in še manj voziti. 

 

Naravnost odlične so :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Ti je že nekdo napisal, da javna prometna infrastruktura niso samo  ceste. In sploh niso tako slabe. Problem je v voznikih, kateri se ne znajo obnašati in še manj voziti. 

In pri registraciji ne plačuješ za ceste, ampak, da lahko uporabljaš vozilo na cestah, kar ti lepo piše v 1. členu zakona. Torej plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne cesto. 

Daj nehaj no, sem ti citiral, kam gredo sredstva, pobrana na tak način. Ne bom se spet prepucaval s teboj, da boš lahko čez 6 ur priznal, da nisi imel prav. Enostavno v tem delu nimaš prav in vrlina človeka je, da se nauči priznati napako. In ceste SO slabe in na posameznih odsekih slabo označene, ne rabiš biti inženir gradbeništva, da ti je to jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!