Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Seveda jih ni :angry2: , ulice so nevarne celo za policaje.  :alien1:

ja, sploh v Šiški in Kosezah ... in sploh, kadar grem jst na sprehod s pitbulom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič slišim, da so talal klofute :slap: No tisti "malo" starejši je res blo tako? :eek:

jap ... ko sem mogu pihat ... in sm začel "ne znam joooj ne greee ne moreeem nimam sape ..." najprej dobu okol kepe, pol je on demonstriral (in napihal orenk ampak tega jaz "nisem videl") ... pol pa ponovi vajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hitrost, konkreten primer. Izpraznil sem križišče "z avtom" pospešil kot mi je dejal inštruktor v avtošoli in glej ga zlomka neki prestreleni 20 letni mulec, meni kaže neko napravo na kateri piše 71. Jaz ga vprašam Ka je to kaj mi to kažeš. On meni pogumno, vikati me morate, sem namreč uradna oseba , no jaz njemu nazaj, da tega ne znam.

Hm. Se ti ne zdi malo butaato, da popolnega neznanca, četudi je mlajši, kar tikaš? (v redu, jaz te sedaj tudi, ampak to je forum :D). Saj nista ovc skupaj pasla ...

No preidimo na dejstva, koga za hudiča je ta policaj streljav mene, oz koga drugega, namreč nasproti mene so se vozili avtomobili. In kdo za hudiča so oni, da bi jih mi morali vikati. Obljuba je dela dolg vse sem dal odvetniku in zahteval bom, da mulo pride na sodišče. K to ni pa nč, brez prekrška, cca 8 let. Prej pa skos pijan prehitr itd. Pol pa z leti matr si kreten nehi s tem. No pol se pa najde mulo k ti moralna in psihična stanja obrazlaga. In to z polletnim tečajom!!

Drugega dela tvojega pisanja pa priznam, da ne razumem, še posebej odebeljenega dela. Na sodišče naj bi prišel policaj zakaj ... ker ti je meril hitrost? :? Ne vem a te narobe razumem ali kaj, ampak a praviš da si bil prej stalno pijan in prehiter in si imel srečo in te nikoli niso dobili, sedaj pa ko so ti izmerili preveliko hitrost pa ... kaj, obžaluješ da te niso dobili poleg tega še pijanega, če si bil že prehiter? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot bivši policist (s kadetsko šolo, PPP Ljubljana) bi lahko na to temo marsikaj povedal.

Policisti so takšni in drugačni. V svoji policijski karieri sem spoznal ljudi, ki so voznike avtomobilov, ki so se močno vinjeni peljali iz vaške gostilne domov samo opozorili (nadaljna vožnja mu je bila prepovedana, ampak predlog sodniku za prekrške pa ni sledil, ker se je striček itaq nameraval peljati samo 100 metrov, pa ni imel sreče, da sta (sva) se ravno takrat mimo pripeljala policista), so pa tudi takšni, ki so imeli finte.

Ampule, ki so jih uporabljali z balončki, so greli, da so dovolj pozelenele, zrak so stisnili še enkrat skozi ampulo, da je bilo "bolj ziher", predlog sodniku za prekrške so pisali tudi za t.i "roza luč na semaforju", in še in še bi lahko našteval.

Krivi pa so njihovi šefi, ki pač zahtevajo, da se ulovi določeno število prekrškarjev, čeprav to vehementno zanikajo. Policist pa ima na izbiro: ali bo imel določeno število mandatno kaznovanih in predlogov sodniku za prekrške ali pa ne. Ker se ne nihče prostovoljno ne odloči, da jih ne bo ulovil dovolj (pri nas je bila kazen ponavadi pešačenje po Ljubljani in usmerjanje prometa, pa urejanje prometa okrog tržnice v soboto zjutraj), jih moraš uloviti. To pa lahko storiš na dva načina. In sicer tako, da kaznuješ vsakega, ali pa samo tiste, ki so storili res hude prekrške, vse ostale pa samo opozoriš, ali pa jim napišeš nižjo kazen od predpisane za prekršek, ki so ga storili. V glavnem pač oceniš težo prekrška, ki so ga storili. Ker 15 km/h prehitro v naselju ni vedno enako težak prekršek.

Precej policistov pa je na žalost takšnih, ki se odločijo za lažji način, kako bodo imeli dovolj kaznovanih in z najstrožjo možno kaznijo kaznujejo vsepovprek.

Policiste pa je v vsakem primeru treba razumeti.

Jaz sem pred tremi dnevi z mojima otrokoma šel v Italijo v Gardaland. Ker je tastarejša hčerka malo preveč skrbna, je svoj potni list spravila v potovalko, ki je nismo vzeli s sabo. Ko sem na mejo prišel brez njenega potnega lista, me naš policist ni spustil prek meje v Italijo. Bil sem jezen, otroci so jokali, on pa si ni dal dopovedati, da imam do potnega lista in nazaj 500 km.

A vseeno menim, da je policist imel prav in je le opravljal svoje delo. Res pa je, da je ob dobrem opravljanju svojega dela in striktnem izvajanju zakona pozabil na človeško plat.

Tako, da je omenjeni policist kot policist zelo dober, kot človek pa je povsem odpovedal.

Ob robu bi povedal to, da me naslednji dan, ko sem prišel z vsemi potnimi listi, niti naš niti Italijan sploh pogledala nista.......

Pa ker se vsi protožujete čez prometnike še ena zgodbica za razmislek:

V okolici Iga se je mladenič vozil z neregistriranim, predelanim motorjem, brez čelade, brez izpita, prehitro.....

Ko smo ga ustavili je to zvedela njegova mati, ki je prihitela na kraj dogodka in nas precej grdo nahrulila, ter vprašala, če nimamo nobenega pomembnejšega dela, kot po vasi loviti otroke.

Čez nekaj tednov sem njegovo mater spet srečal. Tokrat na urgenci, kjer je medtem, ko so reanimirali njenega sina, kričala, da so za nesrečo krivi policisti, ki niso dovolj poskrbeli za varnost na cesti.........

Pri nas doma so:

- leta 93 ukradli kombi VW in smo ga dobili nazaj

- vlomili v vikend in ukradli kosilnico - dobili nazaj

- ukradli motorko - nismo dobili nazaj

- ukradli čelado iz garaže - nismo dobili nazaj

- ukradli moj moped - dobili nazaj

- ukradli čelado iz avta - nismo dobili nazaj

- ukradli originalne radkape iz mojega avta - nismo dobili nazaj

- ukradli čelado iz fotrovega motorja- nismo dobili nazaj

Tadej

Kje pa ti živiš?? New York? Berlin? Rio?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živi v LJ-v elitni soseski...pardon lokaciji :oops:

Zakaj pa nisi več policist?...zgledaš normaln..in bi lohk mene ustavljal...pa bi mogoče imela boljše mnenje o policistih

Nikoli nisem nesramna in vedno vikam.....včasih, ko že odhajam z listkom v roki..mogoče malo sarkastična..:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič slišim, da so talal klofute :slap: No tisti "malo" starejši je res blo tako? :eek:

:grim dve okol kepe pa ventilčke sem moral vpričo njega ven pobrat in pešaka domov...sm si bolj zapomnu kot da bi bil denarno šrtafan :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en preserator ...

No obrazložitev, hočem povedati da mlada leta so nora in in če imaš oblast v rokah si itak frajer. No napake ki sem jih počel sem plačal, resen pri vožnji z avtom cca 100000 na leto, z motorjom cca 15000 na leto. Marsikaj doživim in vidim na cesti. Preserator v kateri smeri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm. Se ti ne zdi malo butaato, da popolnega neznanca, četudi je mlajši, kar tikaš? (v redu, jaz te sedaj tudi, ampak to je forum :D). Saj nista ovc skupaj pasla ...

Drugega dela tvojega pisanja pa priznam, da ne razumem, še posebej odebeljenega dela. Na sodišče naj bi prišel policaj zakaj ... ker ti je meril hitrost?  :? Ne vem a te narobe razumem ali kaj, ampak a praviš da si bil prej stalno pijan in prehiter in si imel srečo in te nikoli niso dobili, sedaj pa ko so ti izmerili preveliko hitrost pa ... kaj, obžaluješ da te niso dobili poleg tega še pijanega, če si bil že prehiter?  :blink:

Kot prvo sem hotel povedati, da se mladeniči z svojo močjo postavljajo in ne pomagajo ljudem, NE VSI. Kultura je kultura, res ko se nekdo postavi pred mano, z popolno oblastjo jaz sem zakon, ti nisi nič. Halo naj se mu še priklonim. Živimo v demokraciji in jaz se vedem demokratično, naj se tudi zakon postave tako obnaša.

Mislim da bi bilo treba hitrost povdariti z sliko vozila in registrske. Kot pvo sem v prometni konici, hotel izprazniti križišče, da bo čim manj ljudi čakalo na rdečem semaforju in pri tem nisem ogrožal nikogar in tudi varno ustavil pri policistu, ki je izvajal radarsko kontrolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Ne vem a te narobe razumem ali kaj, ampak a praviš da si bil prej stalno pijan in prehiter in si imel srečo in te nikoli niso dobili, sedaj pa ko so ti izmerili preveliko hitrost pa ... kaj, obžaluješ da te niso dobili poleg tega še pijanega, če si bil že prehiter? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim dve okol kepe pa ventilčke sem moral vpričo njega ven pobrat in pešaka domov...sm si bolj zapomnu kot da bi bil denarno šrtafan :grim

Jap,ta fora z ventilčki je tud mene parkrat doletela :doze:

Pol je blo treba pa še pumpo gont kt pr norcih :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No obrazložitev, hočem povedati da mlada leta so nora in in če imaš oblast v rokah si itak frajer. No napake ki sem jih počel sem plačal, resen pri vožnji z avtom cca 100000 na leto, z motorjom cca 15000 na leto. Marsikaj doživim in vidim na cesti. Preserator v kateri smeri?

V tej smeri, da se uradne osebe vika in da uradne osebe tudi tebe vikajo, četudi so dosti starejše. Ampak ti si pametnejši od vseh, verjetno se tudi z županom ali glavarjem tvoje vasi tikata.

Če so določili, da je 6 mesecev zadosti za šolanje policistov, ki imajo potem še obvezno prakso, potem je to zadosti. Prej so se šolali štiri leta, ker je to bila policijska SREDNJA ŠOLA. A zdaj boš pa ti določal koliko šolanja je potrebno za to, da nekdo postane uradna oseba.

Zakaj sem se oglasil namesto Syma? Ker se strinjam s tem, kar ti je napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej smeri, da se uradne osebe vika in da uradne osebe tudi tebe vikajo, četudi so dosti starejše. Ampak ti si pametnejši od vseh, verjetno se tudi z županom ali glavarjem tvoje vasi tikata.

Če so določili, da je 6 mesecev zadosti za šolanje policistov, ki imajo potem še obvezno prakso, potem je to zadosti. Prej so se šolali štiri leta, ker je to bila policijska SREDNJA ŠOLA. A zdaj boš pa ti določal koliko šolanja je potrebno za to, da nekdo postane uradna oseba.

Zakaj sem se oglasil namesto Syma? Ker se strinjam s tem, kar ti je napisal.

Poznaš besedo psihofizična lalala, poznaš psihiater lalala, aje mogoče pol un psihiater en kreten k more tok cajta v šolo hodit al kva.

No ne bom se več odzival, na provokcije.

Sam mislim da se večina prebivalcev Slovenije strinja, da je to eno navadno pobiranje denarja in ne nadziranje prometa in ostale bedarije.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznaš besedo psihofizična lalala, poznaš psihiater lalala, aje mogoče pol un psihiater en kreten k more tok cajta v šolo hodit al kva.

Nevem kaj mas ti v glavi, ce sploh kaj mas!! pojdi na kak drugi forum pametovat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mislim da se večina prebivalcev Slovenije strinja, da je to eno navadno pobiranje denarja in ne nadziranje prometa in ostale bedarije.

:huh: od kod si pa to pobral :grrr

....najbolje bo da se oglasiš v psihološki čistilnici in tam potarnaš da maš velike težave s priznavanjem avtoritet, vedenjem in obnašanjem.....ti bo Mustang znal svetovat saj je stručko za te zadeve .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nč ne pametujem, sam povem tisto kr mislim, pa tut žalu nisem nobenga, s tem kar sem povedu. Pač imam malo slabše mnenje o naši policiji. Še daleč pa od tega da koga žalim in se delam norca iz njega. In ga podim, pač dobil sem zlo slab vtis, po dolgem času, glede na nesrečo, ki se mi je zgodila en mesec nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem opazil, da imajo ameriški policaji na avtomobilih napisano "TO SERVE AND TO PROTECT", pa nebi zdej o ameriških policajih, ampak o tem, da je policija ustanova tudi pri nas, ki skrbi za varnost in pomoč državljanom. Samo ko gledaš realno sliko je v prvi fazi izvajanje zakonov na državljanih! :SS

Prometno varnost se zagotavlja z vzgojo in izobraževanjem, za kar pa po mojem mnenju policaji sploh niso usposobljeni. Si predstavljate profesorja s polletnim tečajem, pa saj itak razlaga samo tisto kar se ti v dveh tadnih naučiš za izpit, zakaj bi pol delal faks in ostalo?

Pooblastil imajo vsekakor preveč, še posebej če uporabljajo tista pooblastila za težja kazniva dejanja v primerih lažjih prekrškov.

Drugo področje pa je zame trn v peti to, da policija kot veja oblasiti, ki skrbi za izvajanje zakonov sama ne odgovarja pred zakonom dovolj. Nima ciljev svojega delovanja, ne proučuje dosedanjih rezultatov in iz tega ne vleče zakjučkov za boljše delo v prihodnosti.

Ko mi bodo dokazali to, bodo vsaj kar se tiče prometne policije postali več kot inkasanti!

Tolažim se pa s tem, da če zgubim službo bom še vedlo lahko policaj! Bom vsaj pil in jedel v oštarijah lahko zastonj .) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šarc, a mi lahko pomagaš, ker sem nekaj pozabil?

Kaj imajo že ameriški policaji 4 ali 6 letni faks!? :grrr

S tistim delom komentarja, po pooblastilih, se kar strinjam s tabo.

Če pa hočeš brezplačno in legalno v gostilnah jesti moraš pa za volanom avtobusa sedet. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šarc, a mi lahko pomagaš, ker sem nekaj pozabil?

Kaj imajo že ameriški policaji 4 ali 6 letni faks!?  :grrr

S tistim delom komentarja, po pooblastilih, se kar strinjam s tabo.

Če pa hočeš brezplačno in legalno v gostilnah jesti moraš pa za volanom avtobusa sedet.  .)

Ameriški policaji imajo maksimalno high-scool, ali po naše srednjo šolo, ali pa še tega ne. Potem pa police academy, ki traja nekaj mesecev.

V provinci pa šerifa določi župan, ne glede na izobrazbo, le-ta pa si potem izbere svoje pomočnike (ja, tako kot na divjem zahodu je to....)

Faks imajo tisti pri FBI, zato na vsakem filmu, ko pridejo, tele neizobražene tepce takoj napodijo.

Pa prosim vas, ne ameriških policistov primerjati z našimi. Ker pri nas te še ne ustrelijo, če sežeš v žep, ko mu hočeš pokazati vozniško. Poleg tega pa vemo, da po naših zakonih splon ne smejo zasledovati voznikov, ki ne ustavijo, v ZDA pa....... no, ja, poglejte tu in tam REALITY TV......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in pri nas je žrtev med policaji, ki so dovolili seči v žep ustavljenemu...kok že?

Ne res ni za primerjat ameriške policaje s slovenskimi.

Ne trdim, da so tam čez Atlantik strašni intelektualci in specialci na vseh področjih...definitivno je pa delo tam mnogo bolj nevarno...če ne druzga te lohk kap zaradi preveč pojdenih krofov.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no... kar se tiče pravopisa..... večina jih je bila bolanih prva 3 leta 8-letke :lol1: :lol1: :grrr :D :D :lol1:

če ima kdo čas.. naj gre skozi vprašanja anket.....

policija - ANKETA

sramota :closedeyes:

za primer :lol1:

"Katere lastnosti bi moral imeti vsak policist? Prosimo, da jih rangirajte od 1 do 5. Tisti lastnost, ki se vam zdi najpomembnejša, označite s številko 1, drugo najpomembnejšo s številko 2 in tako naprej. "

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šarc, a mi lahko pomagaš, ker sem nekaj pozabil?

Kaj imajo že ameriški policaji 4 ali 6 letni faks!?  :grrr

S tistim delom komentarja, po pooblastilih, se kar strinjam s tabo.

Če pa hočeš brezplačno in legalno v gostilnah jesti moraš pa za volanom avtobusa sedet.  .)

Tudi nisem mislil kakšne primerjave delat, ampak vem da imajo naš policaji tudi nek kodeks obnašanja in da delajo za varnost državljanov. Pa naj še naši napišejo na vrata svojih avtomobilov kakšno je njihovo poslanstvo! (če si upajo po pravici napisat).

In naslednjič ko mi bo kakšen mladec dokazoval svoje večvrednostne komplekse na cesti ga lahko samo vprašam, naj mi naglas prebere tisto kar piše na vratih! :angry: In toliko časa ponavlja da bo dojel pomen!

P.S. pa ne zdej delat naprej primerjav z američani, ker vem da preveč filme gledate. :D

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ze govora o ameriskih policajih......

.....nekje sem prebral, da pri njih novopecenih policajev sploh ne spustijo na ceste prvi dve leti po koncanem solanju, da se privadijo uniforme in zgubijo obcutek drzanja boga za jajca.....

Pri nas pa je ravno obratno.......na zacetku sluzbovanja fanaticni mladci najbolj vestno polnijo proracun..... :SS :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa naj še naši napišejo na vrata svojih avtomobilov kakšno je njihovo poslanstvo! (če si upajo po pravici napisat).........

Saj nekaj v smislu "anonimno zašpecaj soseda" pa brezplačna cifra zraven menda imajo napisano.... Pač prirejeno naši kulturni sredini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!