Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Josip Broz - TITO

(Kumrovec, 25.5.1892 - Ljubljana, 4.5.1980 )

Tito - vrni se...

B)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolazi Tito

Prepisan letak kojim je 1974. godine bila oblepljena citava MZ Sava na Novom Beogradu, pred radosni dogadaj... Štamparske i jezicke greške nisu ispravljane.

DRAGI UKUČANI

IMAMO VELIKU ČAST DA NAM U SUBOTU 11. MAJA DOLAZI DRUG TITO TO JE VELIKA ČAST ZA NAŠU MESNU ZAJEDNICU I NJENE GRAĐANE, ALI I VELIKA ODGOVORNOST DA SVE PROĐE KAKO TREBA I DOLIKUJE.

ZBOG TOGA VAS NAJLEPŠE MOLIMO DA SE PRIDRŽAVATE SLEDEČEG:

1. Da uredimo naše terase i istaknemo što više cveča. Sa terasa da skinemo sve drugo osim cveča , /veš , posteljinu i sl /.

2. Izidjimo i na radnu akciju ciščenja oko zgrade i ulepšavanja našeg ulaza. Sklonimo svaki papirič sa zemlje. Napišimo neku parolu ili transparent. Isaknimo zastave na terasama koje gledaju prema Centru MZ.

3. U subotu u 9 casova izidjimo svi, ali baš svi! ispred zgade odakle čemo kolektivno da odemo na mesto koje nam je odredjeno za doček i isprečaj druga TITA.

4. Svako nek ponese bar po jedan cvet koji čemo baciti na put i to na 100 metara pre nego što naidju prva kola iz pratnje. Na kola u kojima če biti drug Tito nikako ne treba ništa da se baca.

5. Prilikom prolaska kolone i posebno druga TITA budimo radosni i pokažimo našu razdraganost što dočekujemo druga TITA sa pesmom i mahanjem zastavicama, skandiranjem TITO-TITO.

6. Kada prodje kolona ostanimo na svojim mestima i sačekajmo da se drug Tito Vrati, a vratiče se brzo, da ga opet veselo i srdačno ispratimo i poželimo da nam opet dodje.

7. Na prozorima i na terasama niko ne može da bude. Prozori moraju biti zatvoreni. Isprerd zgrade ostače jedan redar - koji če čuvati zgradu dok se mi ne vratimo sa dočeka i ispračaja. Za to vreme niko neče moči da ulaziti u zgradu. Stanove trba zakljčati i isključiti elektro uredjaje, svetlo, šporete, bojlere, televizore i dr.

8. Za vreme dolaska i odlaska na doček čuvajmo travu, cveče, drveče koje smo mi odnegovali. Sprečimo svako nekulturno i nedisciplinovano ponašanje. Pevajmo borbene i partizanske pesme. Dokažimo sve naše vrline i pozitivne osobine. Obezbedimo da se i drugi ponašaju kako to u ovakvim prilikama treba i kako dolikuje. Čim se zavši doček i ispračaj, vratimo se u najboljem redu u svoje stanove, bez ikakve žurbe i gužve. Pri tom strogo vodimo računa o deci i našim najmladjima i sprečimo da se niko ne povredi.

HVALA VAM NA SARADNJI I UČEŠČU !

ŽIVEO VOLJENI DRUG TITO !

MESNA KONFERENCIJA SSRN "SAVA"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,za umetniški vtis

dobiš

čisto

šestico.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,za umetniški vtis

dobiš

čisto

šestico.... ;)

No vem da ti kvarim pogled, ampak mal boš že potrpu.

Sej ma tebe tud v lepem spominu.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugovi i drugarice.......

........sa nocne ormarice.......

....je veseljacil sraufcigerjev jaka v o-tonu titota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vidiš ICE, domnevam da nisi bil Titiv pionirček, nam je pa kar nekako pod kožo zlezlo.

:rolleyes:

Vsak ima svojo mladost, pustite nam našo.

Kakršnakoli je bila, naša je bila.

:D

Sicer je pa PEPE to že enkrat napisal - pa lepše kot jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P a a ran,bil jaz pionircek in se titov povrhu.vse iniciacijske rite sem prestav,tudi slovesno podelitev prej omenjenih parafernalij v (najbrz ze bivsem) domu JNA (JLA) v NM.nekje se mi se rola rdeca rutka in modra kapica (je to res bila titovka?!) po kevdru. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....vse iniciacijske rite sem prestav,tudi slovesno ...itd...

YAAAAAA!!! :D :D :D Najboljše od vsega so bile Hrenovke :rolleyes:

Tisto so bile res še hrenovke z veliko začetnico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi pa nismo dobili hrenovk, ampak mini snedviče in to z majonezo :D

Najboljš so bel bele žabe, modro plesirano mini krilo, bela bluzica, rutka in kapica.

Z domovino s Titom ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kakšna majoneza?! Ko smo bili mi sprejeti v pionirčke, majoneza ni obstajala niti kot pojem v slovarju :D

Bila pa je tista prava, staroverska Gavrilovičeva pašteta (ki so jo verjetno namleli iz vsega možnega,kar je ostalo od izvoza pod geslom "pa šteta je baciti") Kako je dišala! :)

Pa bili so samo navadni jogurti v stekleničkah s pokrovčki iz raznobarvne Alu folije ( z njimi se je dalo razburljivo "tapkat")

Pa bili so črni gumijasti škornji iz Borova. Pozimi nas je zeblo v noge kot pse...

Pa bile so samo lesene smučke, gojzerji & špichoze...

Mejdun je bilo lepo! Vsega je bilo na pretek :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vidiš ICE, domnevam da nisi bil Titiv pionirček, nam je pa kar nekako pod kožo zlezlo.

:rolleyes:

Vsak ima svojo mladost, pustite nam našo.

Indoktrinacija pa res nima meja :D :D

Najprej Tito, potem Nato, ... what is next? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljš so bel bele žabe, modro plesirano mini krilo, bela bluzica, rutka in kapica.

Valjda - raj za pedofile in ostarele državnike :D :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vidiš ICE, domnevam da nisi bil Titiv pionirček, nam je pa kar nekako pod kožo zlezlo.

:rolleyes:

Vsak ima svojo mladost, pustite nam našo.

Indoktrinacija pa res nima meja :D :D

Najprej Tito, potem Nato, ... what is next? :blink:

Saj res, je sploh še kaj slabšega, kar te lahko v življenju doleti.

Sam da te še pes poščije.

<_<

Ma kja čmo tko je.

Eni imajo visoke ideale, drugi pa doktrine.

Enim so se pa ta prvi spremenili v druge, pa še opazili niso kdaj.

So jim morali drugi povedat.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite o tipu ki ga oponaša (ivo...)bil včeraj na Studio city!

Ivo Godnič. Goji kult J.B. Tita, zelo znan tudi po istospolni usmerjenosti...

Javna tajna je, da je velikokrat sodeloval pri ekscesnih lumparijah okoli Pepce Kardelj (oz. njenih posmrtnih ostankov), ki so jih kar nekajkrat ukradli iz groba... in menda je šel tako daleč, da si je Pepco celo malce posipal v juho, ...

Ja, grozljivka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite o tipu ki ga oponaša (ivo...)bil včeraj na Studio city!

Dober igralec,

njegova spolna usmerjenost pa ni pomembna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljš so bel bele žabe, modro plesirano mini krilo, bela bluzica, rutka in kapica.

Valjda - raj za pedofile in ostarele državnike :D :)

Ja točno to :D Prokleta banda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vidiš ICE, domnevam da nisi bil Titiv pionirček, nam je pa kar nekako pod kožo zlezlo.

:rolleyes:

Vsak ima svojo mladost, pustite nam našo.

Indoktrinacija pa res nima meja :D :D

Najprej Tito, potem Nato, ... what is next? :blink:

Nisem vedu, da je naša Slovenija zmožna takega napredka :D Kr malo so me presenetli, glede na balkansko delo naših javnih uslužbencev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!