Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

pred 10 urami, Scarabeo 500 pravi:

Do naslednjega trajekta pa greš malo po Toskani....Voltera, S. Giminjano, pa morda si ogledati eden največjih cipresinih drevoredov https://goo.gl/maps/M3vo1TiBS6q ...... 

Če pa kart ne bo, pa takoj na motor, pa proti jugu :).

Mogoče pa si Piso pogledaš, je bližje :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gasperX pravi:

Kaj pa z genue?? se tut da? 

Saj je več linij, tudi iz Nice, Toulon :), Marseille, Savona... ni, da ni.

Ta vikend je doli WRC rally.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, tomash pravi:

Karte bodo. Imaš več družb. Corsica ferries, Moby in Grimaldi. Sem prepričan da boš na ladji ob 8. uri. Poročaj.

Se bom javil, kje sem :).

pred 14 urami, gasperX pravi:

Kaj pa z genue?? se tut da? 

Iz Genove ga za moj termin ni.

pred 13 urami, Snecer pravi:

Mogoče pa si Piso pogledaš, je bližje :) 

http://motosvet.com/video/view/56097-dolomiti-toscana-april-2010

Malo nostalgije :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 4. 2018 ob 22:38, Scarabeo 500 pravi:

Do naslednjega trajekta pa greš malo po Toskani....Voltera, S. Giminjano, pa morda si ogledati eden največjih cipresinih drevoredov...

Če boš v S. Giminjanu si pojdita obvezno pogledat muzej inkvizicijskih mučilnih naprav...:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, izibajker pravi:

Če boš v S. Giminjanu si pojdita obvezno pogledat muzej inkvizicijskih mučilnih naprav...:cool:

Me še sedaj vse boli ...   :)

IMGP7084.thumb.JPG.d000e205e089a94f7c442ad3d82d4e51.JPGIMGP7085.thumb.JPG.f1be6a276844d324a0062e19e91e71cc.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prihodnje imam namen tole temo malo prelistat, ampak je le preko tisoč postov...

Nekaj razmišljamo, da bi šli čez poletje na Korziko. Najverjetneje bi šli na trajekt v Nici, za nazaj pa na Livorno. Okvirni plan bi bil, da si najdemo apartma (za cca. 4-5 dni) npr. na Severnem ali Zahodnem delu in tam okrog delamo izlete. Potem pa se premaknemo na Južni ali Vzhodni del, si tam ponovno najdemo apartma za 4-5 dni in tam delamo izlete...

Ima kdo kakšne konkretne sugestije kje bi se bilo dobro stacionirat, kaj je tam za pogledat...?

Katere trajektne linije moram gledat?

Pa karkoli drugega, uporabnega, bo tudi dobrodošlo.

Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

V prihodnje imam namen tole temo malo prelistat, ampak je le preko tisoč postov...

Nekaj razmišljamo, da bi šli čez poletje na Korziko. Najverjetneje bi šli na trajekt v Nici, za nazaj pa na Livorno. Okvirni plan bi bil, da si najdemo apartma (za cca. 4-5 dni) npr. na Severnem ali Zahodnem delu in tam okrog delamo izlete. Potem pa se premaknemo na Južni ali Vzhodni del, si tam ponovno najdemo apartma za 4-5 dni in tam delamo izlete...

Ima kdo kakšne konkretne sugestije kje bi se bilo dobro stacionirat, kaj je tam za pogledat...?

Katere trajektne linije moram gledat?

Pa karkoli drugega, uporabnega, bo tudi dobrodošlo.

Hvala

 

Tudi midva se bova stacionirala  na jugu in severu.

Trajektne linije - jih je veliko: Genova, Savona, Nica, Tulon, Marsej... in po južni obali: Livorno, Civitaveccia, Neapelj...

Bom poročal, če bom prišel na Korziko. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, izibajker pravi:

V prihodnje imam namen tole temo malo prelistat, ampak je le preko tisoč postov...

Nekaj razmišljamo, da bi šli čez poletje na Korziko. Najverjetneje bi šli na trajekt v Nici, za nazaj pa na Livorno. Okvirni plan bi bil, da si najdemo apartma (za cca. 4-5 dni) npr. na Severnem ali Zahodnem delu in tam okrog delamo izlete. Potem pa se premaknemo na Južni ali Vzhodni del, si tam ponovno najdemo apartma za 4-5 dni in tam delamo izlete...

Ima kdo kakšne konkretne sugestije kje bi se bilo dobro stacionirat, kaj je tam za pogledat...?

Katere trajektne linije moram gledat?

Pa karkoli drugega, uporabnega, bo tudi dobrodošlo.

Hvala

 

če boš celo temo prebral, boš vse izvedel, je pa res razvlečeno

http://snecer-poi.blogspot.si/2009/06/korzika-poi-2012.html

Jaz sem izbiral dve lokaciji za izhodišča, Propriano za južni del in Porto za zgornji del. 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4/10/2018 ob 14:24, izibajker pravi:

V prihodnje imam namen tole temo malo prelistat, ampak je le preko tisoč postov...

Nekaj razmišljamo, da bi šli čez poletje na Korziko. Najverjetneje bi šli na trajekt v Nici, za nazaj pa na Livorno. Okvirni plan bi bil, da si najdemo apartma (za cca. 4-5 dni) npr. na Severnem ali Zahodnem delu in tam okrog delamo izlete. Potem pa se premaknemo na Južni ali Vzhodni del, si tam ponovno najdemo apartma za 4-5 dni in tam delamo izlete...

Ima kdo kakšne konkretne sugestije kje bi se bilo dobro stacionirat, kaj je tam za pogledat...?

Katere trajektne linije moram gledat?

Pa karkoli drugega, uporabnega, bo tudi dobrodošlo.

Hvala

 

kot stacioniranje je moj potopis bolj napačen kot ne, ampak kot ogledi, smo pa skoraj vse videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

kot stacioniranje je moj potopis bolj napačen kot ne, ampak kot ogledi, smo pa skoraj vse videli.

Če imaš ta potopis v tej temi bom naletel nanj. Si moram čas uzet pa se zagrist u teh 62 strani...

V bistvu me najbolj zanima kje bi se bilo najbolj optimalno stacionirat (2 lokaciji). 

Šli bi okrog 20 Julija. Kaj svetuješ, a je treba trajekt res toliko vnaprej rezervirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med tednom trajekt ne bo problem, pa tudi več jih vozi

v juliju je pa že kar sezona, sem bil 2x v tem terminu tam na dopustu, sicer se porazgubijo, a na top turističnih je polno

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

med tednom trajekt ne bo problem, pa tudi več jih vozi

v juliju je pa že kar sezona, sem bil 2x v tem terminu tam na dopustu, sicer se porazgubijo, a na top turističnih je polno

Se pravi (če te prav razumem) med ponedeljkom in petkom vozi več trajektov kot v soboto in nedeljo? A ti si imel rezerviran trajekt vnaprej, ali si kar uletel in počakal prvega prostega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, izibajker pravi:

Če imaš ta potopis v tej temi bom naletel nanj. Si moram čas uzet pa se zagrist u teh 62 strani...

V bistvu me najbolj zanima kje bi se bilo najbolj optimalno stacionirat (2 lokaciji). 

Šli bi okrog 20 Julija. Kaj svetuješ, a je treba trajekt res toliko vnaprej rezervirat?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule sem strnil par koristnih nasvetov:

Kaj bi naredil drugače prihodnjič?

Južno izhodišče v Proprianu je v redu. Imaš izhode in možnost delanja krogov v veliko smeri. Severneje pa bi izbral nekaj bolj v notranjosti. Verjetno Corte. Sploh v predsezoni, ko morje ni "must"... Tako se ti ni treba po istih cestah vračati do baze. Če boš tam več kot en teden bi bila tudi tretja baza dobra odločitev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 2. 4. 2018 ob 23:12, tomash pravi:

Karte bodo. Imaš več družb. Corsica ferries, Moby in Grimaldi. Sem prepričan da boš na ladji ob 8. uri. Poročaj.

Sprememba plana, Korzika odpade, grem direktno proti jugu. Korzika pa kdaj drugič :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 4. 2018 ob 22:47, Scarabeo 500 pravi:

Sprememba plana, Korzika odpade, grem direktno proti jugu. Korzika pa kdaj drugič :).

Kam na jug? Si tudi mene napilil na Korziko, potem  sem pa glede na vremensko napoved tudi sam spremenil plan na jug. In padel je :book:........Peloponez....... :quad:... Korzika pa kdaj drugič :bounce:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 5. 2018 ob 22:01, xtzs pravi:

Kam na jug? Si tudi mene napilil na Korziko, potem  sem pa glede na vremensko napoved tudi sam spremenil plan na jug. In padel je :book:........Peloponez....... :quad:... Korzika pa kdaj drugič :bounce:

Sva na poti proti domu, bila sva 6 dni na Siciliji. Bilo je krasno. Moraš obiskati, če še nisi bil tam.

Prenočujeva v kraju Tito. :) Malo simbolike za nas iz te dobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Nekaj foto utrinkov iz letošnje Korzike je prilepljenih v moji temi, in sicer na tem linku:

https://motosvet.com/tabla/topic/41687-izi-bajk-utrinki/?do=findComment&comment=2455508

Vtisov nisem tipkal, ker jih imamo zapisane v papirni beležki. Če pa bo kdo rabil kakšno dodatno informacijo, morda glede nastanitve, cest... pa naj me kontaktira na ZS. 

Sicer smo bili z avtom, vseeno pa morda komu kdaj prav pride kakšna informacija iz tega vira...

20180807_125733.thumb.jpg.94d0a875b30bcefb69be7d2530933f01.jpg

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!