Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Zanimivo. Še ene par posnetkov, pa mi ne bo treba na Korziko. Kar nekaj odgovorov dobiš skozi te posnetke. Kako je pa s transportom motorjev? Jih na ladji kaj privežejo, ali ni potrebe po tem?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se še nalaga in dela seznam na YT, je preko 80 klipov, bom samo link dal ko bo :) (da ne bom preveč posamično "spamal")

Na ladji motorje privežejo uslužbenci, pri tej je bilo zanimivo, da so bili motorji parkirani "pod vodo", da smo se zapeljali v klet (deck 2 od 9, od 4 naprej potniški del). Manjši del v sredini ladje.

Nazaj grede je ladjo divje premetavalo, po zvočnikih so prepovedali izhod na palubo (veter 80km/h), je špricalo kar do gornje palube, hodit se ni dalo po ladji oziroma težje :)  po moji oceni tudi "problem" smeri, ker lani je tudi premetavalo, a ne tako hudo, saj pluje nazaj in faše direkt ali malo pod kotom v bok.

https://it.wikipedia.org/wiki/Mega_Andrea pa je kar resna zadeva

še en clip, garaža v hotelu

p.s.

se pa za gsko ne rabiš bat, ma nizko težišče in veliko težo... :) 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prikladna stran za računanje cestnin po Italiji: www.autostrade.it

Na levi vneseš od kod in do kod potuješ in potem izbereš vozilo. Kot primer sem izbral Gorico do Livorna. Odkar so uredili dvopasovno cesto tudi od Nove Gorice do cestninske postaje je ceneje in hitreje preko Gorice in ne preko Trsta. 

Še kategorije, med katerimi izbiraš:

1. kategorija: motorji in avti 

2. kategorija: avti z višino nad prvo osjo nad 130cm (kombiji, terenci in podobno)

3. kategorija: avti s tremi osmi (recimo avto in enoosna prikolica)

Več kategorij vas najbrž ne zanima, gre pa samo po številu osi. Avtomat sam zazna koliko osi imaš in tudi višino vozila nad prvo osjo in avtomatsko obračuna cestnino. 

Še napotek kje peljati mimo Benetk. Obvezno po severni obvoznici, čeprav izgleda malo daljša. Cesta je boljša, nova tropasovnica in izogneš se enemu postanku zaradi cestninjenja.

Screen%20Shot%202016-05-05%20at%2022.37.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, men recimo tista italijanska ac najeda do amena... prevozil ze n-krat... tko k lj-zagreb-slavonski šamac... kap :)

Ampak se zdrzi...lani je blo prov lustno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cestnin in tudi za druge destinacije po Evropi+poraba bencina.

 

Preprosto ruto narediš na viamichelin strani, ki izračuna vse variante, vključi cestnine, tunele, vinjete za vse države, top zadeva.

Garmin vodi po beneški obvoznici, tak da ni bojazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, ajde smola z akujem, ampak tudi to se zgodi.

Glede tistih 15km cesta Calvi-Galeria-Porto pa sem že večkrat opozoril in ravno sem mislil vprašati, kako se tam pelje s kakšno GSko ...

K sreči je pa tam alternativa po notranjosti pa se izogneš, kjer je del povsem nov. Nič ne fališ, če se izogneš tistim par km obalne ceste, razen razgledne točke nad Calvijem.

Al pa se pelješ 30-40 pa mine. Podobna situacija je bila na Cap Corse na zahodu, kjer so sedaj samo še delčki obupne ceste, ostalo v nulo novo.

Drugače pa sem mnenja, da se da v 5-6 dnevih prevoziti prav cel otok in to dokaj na easy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, domina pravi:

čudovite fotke :OK: sploh un podrt most z makom!

Tnx, drugač so pa fotke v primerjavi z v živo prou bedne :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, SharpNinja pravi:

Tnx, drugač so pa fotke v primerjavi z v živo prou bedne :sleep2:

Fotke so čist kul, še dobro da se vama je dal tolkrat ustavljat, pa aparat vn vlečt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, izibajker pravi:

Fotke so čist kul, še dobro da se vama je dal tolkrat ustavljat, pa aparat vn vlečt...

Fotk je še ful več, tole je samo jagodni izbor hahahahah.....sva mela en pocketrocket Canonov fotlc, k gre v žep od jakne, tko d k je kj v uč padl, sva sm ustavla, prtisnla in gas dalje, dostkrat je bil pa tud na mobiju fotlc bl pr rok ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, SharpNinja pravi:

Fotk je še ful več, tole je samo jagodni izbor hahahahah.....sva mela en pocketrocket Canonov fotlc, k gre v žep od jakne, tko d k je kj v uč padl, sva sm ustavla, prtisnla in gas dalje, dostkrat je bil pa tud na mobiju fotlc bl pr rok ;)

Vseen pa se mi zdi, da bi tale vajin potopis raje strnila v rubriki Albumi. Bolj pregledno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam je še manj pregledno poleg obupnega "vmesnika". Sploh gleda kdo tisto? :)

Cel album rukneš na picaso (dok je še) oz google photos in to je to.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sneci ma prav, albumov ne gledam, preveč mučenja z vmesnikom. Al odpreš temo pa narediš konkreten potopis, ali pa tak lepo objaviš kot je v tej temi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

Sneci ma prav, albumov ne gledam, preveč mučenja z vmesnikom. Al odpreš temo pa narediš konkreten potopis, ali pa tak lepo objaviš kot je v tej temi.

Lahko nekdo razloži kaj pomeni "preveč mučenja z vmesnikom"? Greš v rubriko Albumi in to je to. Problem obširnih potopisov v forumskih temah se mi zdi v tem, da če nekdo objavi citat na tak potopis, se velikokrat vse tiste fotke še enkrat objavijo (podvojijo), ker jih slednji ni zbrisal. Potem pa nastajajo doooolge kolone podvojenih, včasih celo potrojenih fotk... Zato se mi zdi, da bi bilo bolj pregledno, če bi se bolj obsežni potopisi (z več fotkami) objavljali v Albumih, v Forumskih temah pa bi bil samo link do tja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa objaviš link do resne strani, kjer si slike in videoposnetki in morebiti še kaj koristnega.

Na MS smo v preteklosti že dali neke predloge pa jih očitno ne zanimajo. Meni je gledanje slik preko albumov na MS prava muka, no zdaj je malo bolje, prej pa je bila katastrofa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Snecer pravi:

Zato pa objaviš link do resne strani, kjer si slike in videoposnetki in morebiti še kaj koristnega.

Štekam kaj misliš. Te resne strani so verjetno razni blogi, fejsbuki... kar pa eni nimajo. Drgač pa ja, hvala bogu, da so še kakšni zanimivi potopisi tle gor, kjerkoli že so...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!