Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

pred 15 minutami, Kmet2 pravi:

Hočeš povedAT da je manj nevarn ta odsek ?

Ne, to pa ne, samo kaj meni odgovarja sem povedal.

Nevarnost na cesti je, kot bi rekel, da se pozimi manj motoristov razbije, sam statistika je kurba, kajne :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, tomash pravi:

Kaj pa poleti? Je že kdo bil v juliju na Korziki?

Bil na dopustu 2x v juliju-avgust (prehod). Prevroče za motorizem (vsaj zame).

Ja pa bilo za konjiča :)

Z motorjem pa bil konec avgusta (2012), bilo do 40 stopinj, vročina za vozit, je pa res, da če greš zelo zgodaj zjutraj, se popoldne hladiš na reki ali v morju.

Pri St.Florentu je to bilo, prosto jahanje, vodič poleg.

IMG_5657.JPG

IMG_5666.JPG

IMG_5686.JPG

pred 5 minutami, BolhA^ pravi:

Glumci :whistle:

Meni so ceste so na Sardeniji tisočkrat jače, če pa se hočeš it turizem je Korzika bolj privlačna.

Glumci :whistle:

Meni so ceste so na Sardeniji tisočkrat jače, če pa se hočeš it turizem, je Korzika bolj privlačna.

Glumci :whistle:

Meni so ceste so na Sardeniji tisočkrat jače, če pa se hočeš it turizem, je Korzika bolj privlačna.

Zakaj se pa potem tak daleč voziš, maš kje bližje jaće ceste...al si tip motorista, ko "ne ve", kje se je vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Snecer said:

Zakaj se pa potem tak daleč voziš, maš kje bližje jaće ceste...al si tip motorista, ko "ne ve", kje se je vozil.

Imam to srečo, da ima ena zelo prijazna ženska bajtico, ki mi jo da zastonj, jaz pa se taki ponudbi ne znam upret. Pa nimam navade hodit gledat 2× isti nuraghi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se je pa zgodilo zadnji dan nekaj zanimivega. V Proprianu bencinska zaprta, mi pa proti notranjosti. Na naslednji bencinski ni bencina, nakar izvemo, da je neki štrajk. Preko Zonze pa navzdol na puf do Porto Vecchia, kjer končno dobimo odprto bencinsko in tudi bencin. Jedva, lahko bi se zgodilo, da bi morali ostati na Korziki. V glavnem smo jo potem žgali skozi notranjost po najboljši cesti na svetu pa skozi Corte v Bastio. Smo imeli še čas pogledat nek prestižni avto sejem potem pa na trajekt in domov.

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 5 tedne pozneje...

Evo takole iz prve roke.

Na Korziki v juliju ni neke pretirane gneče. Je pa zanimivo to, da so nam trajekt iz 16:30 ure prestavili na 13:30. Nisem čekiral emailov in tako skoraj zamudil. Vse je bilo super, edina pomanjkljivost je bila v tem, da sem bil z avtom. Družinske počitnice. Obiskali pet kampov po obodu Korzike in sicer:

Severno od Bastie, kamp A Casiola (marino de Sisco) - priporočam

Calvi, kamp La Pinede - ne priporočam (drago, bazen in iz evkalitusa je padala smola)

Južno od Ajaccio, kamp La Sud - čisto OK

Severno od Bonifacio, kamp Rondinara - priporočam, plaža prva liga

Severno od Porto Vecchio, kamp Villata - priporočam (plaža FKK)

 

DSCN3253.JPG

DSCN3301.JPG

DSCN3403.JPG

DSCN3309.JPG

WP_20160715_12_05_43_Pro.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa kaj z zasedenostjo kampov ?
Gre brez rezervacij ?
Imam eno "last minute" idejo za 5 dni korzike (od nedelje do četrtka)...

Lp M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, D821 pravi:

Kako je pa kaj z zasedenostjo kampov ?
Gre brez rezervacij ?
Imam eno "last minute" idejo za 5 dni korzike (od nedelje do četrtka)...

Lp M

Mi smo v vseh kampih dobili prostor, brez predhodne rezervacije.

Vsekakor ti priporočam na jugu kamp Rondinara, čeravno je v kampu nekakšen organiziran nered. 

Na severu koristi kamp A Casiola. Vsi kampi so relativno oddaljeni od plaže, vendar to ne predstavlja problema. Nikakor ne kampiraj v Calviju, ker je to fensi šmensi lokacija, edinole če ti to paše.

Na Zahodni obali sem že sprobal tudi kamp pri Proprianu (Camping chez Antoine), je sicer bolj siromašen, lokacija pa top.(Vodi ga Ukrajinka .... sam je že malo starejša)

Cene na osebo cca 8€ in 4€ za šotor. 

Ti kar piči na Korziko, ne bo ti žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ste tisti, ki ste ze sli na Korziko s trajektom, karto rezervirali v naprej ali kupili na licu mesta? Gledam tu http://www.directferries.co.uk/ in vidim, da Moby konec aprila prakticno skoraj ne pluje med Livornom in Bastio. Torej, ce zeliva izpluti iz Livorna, preostane samo Corsica/Sardinia ferries.

Cena za 2 potnika + motor je cca. 150 evrov v obe smeri. Odvisno od dneva so termini izplutja ob 8, 14 in 18 uri (cas plovbe priblizno 4 ure). Ker v enem dnevu ne bi hitel z motoriranjem preko 700 km in ne zelim na Korziko prispeti v temi, imava namen, da bi nekje med potjo (Firence ali se bolj verjetno v blizine Pise) prespala in potem nadaljevala do pristanisca za odhod ob 14 ali ob 8 uri. Ker je potem potrebno se nekaj casa, da najdeva in prispeva do nastanitve na Korziki.

Tu pa se mi poraja vprasanje. Moja je na Korziki ze bila, ampak se ne spomni, kaj dosti. Se konec aprila bolj "splaca" (ne s financnega vidika) prenocevati v notranjosti (npr. Corte), ali kje v blizini obale (Ajaccio, Bonifacio, Aleria, Bastia itd)? Baje je zahodna obala lepsa od vzhodne... Kaksen nasvet?

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prvič kupil karto na licu mesta, drugič pa preko neta (www.aferry.com). Corsica ferries je čist cool in fajn. Sem obakrat šel z njimi. Prvič sem šel iz Savone do Bastie (z nočnim trajektom) nazaj pa Bastia Livorno (prav tako nočni trajekt). Na nočnem trajektu se spočiješ in prišparaš eno nočitev. Tja in nazaj enako, kot palubni potnik. Si najdeš kotiček se malo razkomotiš, dva tri pire pa je. Drugič sem šel z dnevnim trajektom v obe smeri na relaciji Livorno - Bastia. Nočni vozi 9 do 10 ur, pod štant gasom, dnevni pa jo piči ene štiri ure (se mi zdi). Za enega potnika z motorjem je bila cena cca 100€. Vse nočitve na Korziki sem opravil v kampih, tako, da če potrebuješ tovrstne informacije, ni problema. Korziko sem obdelal po dolgem in počez (pa še vedno mi je ostalo še mnogo nevidenega), lepa je obala na zahodnem delu (okoli Porta), meni všečna na severu (Cap de Corse) in nepozabno lepa na vzhodnem delu (Rondinara). Obvezno pij njihovo kostanjevo pivo in prevozi cesto po centralnem delu. Je pa po mojem mnenju ni ceste, ki ne bi bila super fino fajna. Za letos sem kupil karto za dve osebi in motor za Sardinijo in je bila pred novim letom 125€. Danes je 160€. Tako da neka razlika je, vendar v primeru odpovedi denarja ne dobiš nazaj. 

Popravljeno . Popravil tomash
dopolnil
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila sva lani, konec maja. Karte za trajekt sem kupil en teden pred odhodom, ko je bilo več ali manj jasno, da vreme bo. Povratna karta Livorno – Bastia – Livorno za motor in enega potnika je bila 57,31€. Za moje pojme zelo poceni. Tudi trije zemoti, ki so kupili karte v Livornu neposredno pred odhodom, so v eno smer plačali samo po 38€… Kot sem takrat spremljal, se dolgoročni nakup kart ni ravno izplačal. Cene pa se kar precej spreminjajo...

Šla sva na trajekt, ki štarta ob 8. uri iz Livorna. To je dobra opcija, saj si en dan vzameš za etapo npr. do Pise, kot si že sam napisal. Si v miru ogledaš mesto, naslednji dan pa si ob pol enih že v Bastii in imaš na voljo celo popoldne za solidno etapo. (Meni nočni trajekt še nikoli ni prinesel niti P od počitka, zato jih ne prakticiram, če ni nujno) Midva sva tja grede prespala pri prijateljih v Firencah. Sva pa v Pisi prespala nazaj grede. Dopoldne sva izkoristila za obkrožitev Cap Corse,  ob 13:30 pa je bil odhod trajekta. Nekaj pred sedmo zvečer sva se nastanila na obrobju Pise, si ogledala mesto, naslednji dan pa proti domu.

Na Korziki sva prenočevala na treh lokacijah, vedno ob obali. Če bi šel še enkrat, bi najbrž ravnal drugače. Mislim, da je kje v notranjosti boljše izhodišče za različne kroge, brez da bi preveč ponavljal rute. Sploh, če bi bil rad ves čas stacioniran na eni lokaciji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

za nočitev poglej booking.com pa si najdeš, kar ti ustreza

Taksen je namen. Pomislil sem, da ima morebiti kdo kaksna priporocila, ali mnenje o lokaciji. Npr. Corte se nama lokacijsko zdi primerno, ker je v srediscu in lahko sluzi kot postojanka za dnevne izlete. Po drugi strani pa bi morebiti bilo lepse imeti nastanitev v blizini morja.

Spala ne bova v "kampih", ampak v kaksnem hotelcku, kjer je pogoj lasten parking (ce je le mozno, motor pod streho), moznost zajtrka in Wlan itd. Glede neta vem, da Korzika ne blesti. Alternativno imam na voljo svoje brezplacne podatkovne prenose za tujino. Tokrat ne bova delala nomadskih tur, ampak se bova, za tistih nekaj dni, nastanila na eni lokaciji in potem delala dnevne izlete.

Mogoce se podatek, da tudi tokrat ne bom imel navigacije. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej temi sem že omenil hotelček z lastnim zaprtim parkingom v Proprianu na jugu ter apartmaje z garažo v Portu.

Za moje pojme sta obe lokaciji povsem primerni za dnevne izlete z minimalnim podvajanjem rut.

Kaj bi bilo z netom narobe? wifi na vsakem koraku...v obeh hotelih povsem spodoben wifi.

Otok je kar malo prevelik, da bi samo iz ene lokacije delal ture, iz dveh pa bo ravno prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korzika je tako mala, če ti ni odveč tisti 100km vračanja vsak dan, da lahko spiš kjerkol hočeš, pa boš še vedno obdelal skoraj vse. To je verzija če hočeš na komot in brez prtljage, v kolikor se ti ne vozi vsak dan nazaj pa vsaj 2 nočitvi (sever jug) oziroma, tam, kjer se naveličaš vozit.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 3. 2017 ob 13:13, Slow pravi:

Ste tisti, ki ste ze sli na Korziko s trajektom, karto rezervirali v naprej ali kupili na licu mesta?

Se konec aprila bolj "splaca" (ne s financnega vidika) prenocevati v notranjosti (npr. Corte), ali kje v blizini obale (Ajaccio, Bonifacio, Aleria, Bastia itd)?

Vedno sem vnaprej kupita karte in vedno sem zato prišla ceneje skozi kot če bi kupila karte v pristanišču.

Meni se zdi d'best varjanta nočna kabina. Ko trajekt izpluje, se uspe dobiti dobre popuste na proste kabine.

Ob 28. 3. 2017 ob 11:26, Slow pravi:

Tokrat ne bova delala nomadskih tur, ampak se bova, za tistih nekaj dni, nastanila na eni lokaciji in potem delala dnevne izlete.

 

Ob 28. 3. 2017 ob 11:41, Snecer pravi:

V tej temi sem že omenil hotelček z lastnim zaprtim parkingom v Proprianu na jugu ter apartmaje z garažo v Portu.

Za moje pojme sta obe lokaciji povsem primerni za dnevne izlete z minimalnim podvajanjem rut.

Otok je kar malo prevelik, da bi samo iz ene lokacije delal ture, iz dveh pa bo ravno prav.

@Slow Se popolnoma strinjam s Snecerjem :eek::jezik: in če bi morala izbrati eno mesto, bi izbrala Porto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!