Skoči na vsebino

Obvezna oprema na motorju


jozl

Priporočene objave

Pred dvema dnevom sem se peljal iz složbe domov. Ker sem doma na obmejnem območju in nas polocisti kar naprej preverjajo, če smo pravi. Ker so me ustavljali kar čez sredino seste brez uporabe loparčka, sem jih vprašal, zakaj ne uporabljajo loparča in potem je pink - ponk igra začela.

Nisem imel rdečega križa, ker niso niloli na tehničnem vprašali zanj in sem dobil kazen za 20 kSit.

Mislim da bi bilo dobri tudi še imeti zraven vsaj tri žatnice (sprednjo, zadnjo in smerokazno).

Meni je pač bila kazen vzgojna, ker nisem vedel, da mora ta zadeva tudi na motorju biti. Prva pomoč stane samo 1460 Sit pri OMV bencinskem servisu.

Vsem srečno vožnjo un čim manj polnjenje državnega proračuna z neporebnimi zadevami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je komplet prve pomoči obvezna dodatna oprema za motorje in skuterje (mopede) sem vedel.

Ne vem pa, ali so tudi žarnice?

Vendar, če bi bile, bi, potem, ko si malo "zaratio" z lokalnim šerifom, plačal tudi zanje.

Tako sklepam, da niso?

Ve to kdo točno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvema dnevom sem se peljal iz složbe domov...

Ja sej če sta enkrat začela pink pon trajbat, je luzer znan :( !

Če bi meu pa vso opremo, bi ti pa še mal gume prgledu <_< , pa v tablco bi se ti upiknu k maš najbrš kr pršraufano brez okvira, tko k mi vsi <_< , pa mogoče bi se hotu še mal pelat, de ti bremzle sproba, pol bi pa še pogrnu z motorjam :o :( :angry: ..., je kr bol de mal držau pomagaš:( !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj bo dodal, kar je rekel policist.

Če se ti kaj zgdodi, imaš prvo pomoč zraven. Pa se malo zamisliš, če se ti res kaj zgodi, si sam kaj veliko ne moreš pomagati, tako da potem prva pomoč ti nič ne more pomagati. Prva pomoč se uporablja vklučno za pomoč drugim, ko se kaj zgodi na cesti. Kako pa naj negdo ve, kje imam prvo pomoč na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprema:

- nad 50 ccm: prva pomoč

- s stranko prikolico tudi trikotnik.

Druga oprema po Pravilniku o dimenzijah, skupnih ...... .... .... ni predpisana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume so čisto nove komaj 4 dni.

Zakaj mu pa nisi reku tko k ti spodi piše DOBR JE, ZA KOGA JE!!!

Bi začela pa tenis igrat :D :D :D

hecam se no!

Vem kok nč fajn ni dat za par ponih tanku dnarja držau, ampak država je lakomna! Jeba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam pa naj dam prvo pomoč, še telefon in robčki mi delajo gužvo!

U vrečko pa na balanco! :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoč se uporablja vklučno za pomoč drugim, ko se kaj zgodi na cesti. Kako pa naj negdo ve, kje imam prvo pomoč na motorju.

Saj ni treba nikomur vedeti, kje imaš ti prvo pomoč. Enostavno bo vzel svojo iz avta ali motorja in poskrbel zate. Tista, ki jo pa ti voziš s seboj, pa je za pomoč drugim. No pa tudi kakšno prasko na sebi ali sopotniku lahko po poterbi zaflikaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoč se uporablja vklučno za pomoč drugim, ko se kaj zgodi na cesti. Kako pa naj negdo ve, kje imam prvo pomoč na motorju.

zato pa mora biti na motorju ... za pomoč drugim.

... je pa tako, da če te je policist ustavljal iz druge strani ceste bi se lahko gladko in po omejitvah odpeljal mimo. Takšno ustavljanje ni dovoljeno. Loparček pa res ni obvezen.

in še en nasvet v zvezi s policisti ... ko daš čelado dol, bodi vedno nasmejan in dobre volje ... se da mnogo boljše pogajati in pogovarjati ... (izkusnjeizhrvaškečrnegorebosnepatudislovenije press)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še en nasvet v zvezi s policisti ... ko daš čelado dol, bodi vedno nasmejan in dobre volje ... se da mnogo boljše pogajati in pogovarjati ... (izkusnjeizhrvaškečrnegorebosnepatudislovenije press)

Res je. Jaz na meji npr. tudi obvezno ugasnem mašino. Pa se nasmehnem in rečem "da se ne bo treda dret" ali pa "da se bomo bolje slišali" ali kaj takega... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na meji nikoli ne dam čelade dol ali ugasnem motorja.

Verjamem pa, da je to lepo... a kaj ko se mi ne da.

Zaenkrat mi še niso težili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še en nasvet v zvezi s policisti ... ko daš čelado dol, bodi vedno nasmejan in dobre volje ... se da mnogo boljše pogajati in pogovarjati ... (izkusnjeizhrvaškečrnegorebosnepatudislovenije press)

Čelado dol? No, tele dni je rez vroče, ampak kolikokrat ti je policaj že rekel, da daj čelado dol? Meni samo enkrat ponoči. Najbolj hecno se mi zdi, ko gre pri izstopu iz Slo. naš policaj s potnim listom v "kletko" (brskat po računalnku al' karkoli že) in mi še niti enkrat ni rekel, da naj dam čelado dol. No, pa enkrat je hrvaška policajka samo vprašala nekaj v stilu: "Dal' sta ovo zaista vas dvojica?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj res je potrebno polniti državno blagajno, ker sedaj je na kmetih suša pobrala vso koruzo, ječmena in pšenice ne bo nič in so se policisti spavili na kmečke kraje, kje ustavljajo neregistrirane traktorje, mopediste in vse, kjer se da kaj zaslužiti.

Nekje morajo dobiti denar za pomoč suši :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje morajo dobiti denar za pomoč suši :ph34r:

legalizacija prostitucije...

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še en nasvet v zvezi s policisti ... ko daš čelado dol, bodi vedno nasmejan in dobre volje ... se da mnogo boljše pogajati in pogovarjati ... (izkusnjeizhrvaškečrnegorebosnepatudislovenije press)

Čelado dol? No, tele dni je rez vroče, ampak kolikokrat ti je policaj že rekel, da daj čelado dol? Meni samo enkrat ponoči.

no saj jaz je tudi ne vlačim dol, ampak samo odprem ker mam tako k se vse uspredi dvigne ... nasmeh in prijaznost pa kljub temu pomagata :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je komplet prve pomoči obvezna dodatna oprema za motorje in skuterje (mopede) sem vedel.

Ne vem pa, ali so tudi žarnice?

Vendar, če bi bile, bi, potem, ko si malo "zaratio" z lokalnim šerifom, plačal tudi zanje.

Tako sklepam, da niso?

Ve to kdo točno?

Saj plačaš kazen, ker nimaš obvezne opreme in po moje je ista kazen, npr. v avtu, če imaš samo trikotnik ali pa če nimaš nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kocka je še malo smrkav pod nosom. ;) :) :D :P

Torej, smrkavec :lol: :lol: :lol:

Zato robčki B)

ha ha, ne samo prehlajen sem!!

sabo pa mam še labello, denarnico, cel kup dokumentov, tako da se sam sebi zdim že preveč natovorjen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že že da oprema mora bit, sam tvoj odnos do organa postave ni bil taprav.

Sem enkrat naletel na radar, pa se nism strinjal z rezultatom in sem reku policistu, da bom še enkrat poskusu tulk pelat kot prej, pa naj točno izmeri. Ni čist nč več pomagal, sam še položnica.

Se ne izplača!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!