Skoči na vsebino

Obvezna oprema na motorju


jozl

Priporočene objave

Kar se tiče opreme pa takole:

Mene so zadnjič blizu Postojne ustavili policaji in zahtevali dokumente. Ko sem jim jih pokazal pa en izmed policajev začne:

- kje imaš pa opremo

Vprašam, katero opremo?

- ooo, a ne veš katero, ja rezervno kolo, pa lopato pa prvo pomoč :o :o

Vidim, da me malo zajebava in na koncu mu rečem, da tudi prvo pomoč nimam kam dati.

- ok, pol pa v redu

In sem se odpeljal.

Res pa je, da sem bil nasmejan in se nisem hotel pričkati z njim, tako kot svetuje Hotčko.

Kar pa se tiče dodatnih žarnic, pa jih tudi ne mislim menjati na robu ceste, ker je pri meni dosti komplicirano, pa saj vse štiri ne morejo hkrati "crknit".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezna oprema(po zakonu) za motor je samo prva pomoč in nič drugega.

Če te zajebava za žarnice, ali nima pojma ali te pa samo zajebava. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KO je*** zarnice - men v 10 ih letih ni se nikol nobena pregorela (dober japonski strom al pa zarnice) - mojemu fotru pa ze 20 ni nbena pregorela na motorju (na avtu jih pa vsak teden menja :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno sem bil v dilemi ali bi vozil s seboj prvo pomoč ali ne,zaradi mene ali zaradi policajev...Zdaj pa me je Jozlov primer tako prizadel,da sem danes pred furo vrgel v rukzak kar prvo pomoč za avte in v paniki še škatlo žarnic(trikotnik sem pustil doma),da jim ja ne bi slučajno dal veselja.Madonca še za benzo nimam vedno,pa bom gospodi sofinanciral Falcona!?Za tiste bolj "naked"ki nimate kam stisnit tista dva flajštra sem pa mislil,da bi škatlico z znakom rdečega križa z močno lastiko okrog čelade pritrdili(tko kot Amerji na vakancah v Vietnamu).Vprašanje ob snidenju"a opremo mate"bi blo še za povprečno nadarjenega plavega angela odveč...LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat iz AM: Tale stvar je še iz leta 1982. Uradni list SFRJ št.50/82 od člena 86 naprej, poglavje 7, Oprema vozil, natančneje 91.člen, pravi takole: Motorna vozila razen motornih koles . . . . morajo imeti na vidnem mestu rezervne žarnice . . .

No, pa smo rešili uganko. Torej, motorna kolesa so vendarle izvzeta, kar pomeni, da vas policist zaradi nenošenja rezervnih žarnic ne sme kaznovati. Tako namreč pravi zakon.

Vse ostalo je zaj . . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem hvala za info.

Problem je ker živim za mejo in policisti morajo ustavljati, tudi domačine in to celo 100 m pred domom. Saj nimam nič kaj preveč proti njim, samo na naše konce dobimo domačini veliko več možnosti, da nam najdejo kake napake in potem položnica. Včasih pred 10 leti je bilo v našem območju 10 - 20 policistov sedaj jih bo moralo biti 170. In kaj bodo delali. Nam smrtnikom pisali položnice in Bogu kradli čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz napisanega bi človek mislil, da na motorju rabiš tak kufer kot za avto, pa ni čisto tako:

Šifra....Naziv.................................Dimenzija

17501 Prva pomoč za motoriste 106 X 125 X 40 mm

17502 Avtoapoteka - kovček 250 X 140 X 49 mm

Vir: Tosama d.d.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zarnice... ce hocem menjat, rabim orodje :)

pa se to... na tehnicnem v Celju (Slander) mi vsako leto tezijo tudi za zarnice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodatno preveril na dveh tehničnih pregledih. Obvezna le prva pomoč, tisto o žarnicah pa niso še niko slišali.

Sicer pa jih vprašaj - poprosi, naj povedo, kateri predpis to zapoveduje, da bomo še ostali smrtniki razsvetljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst rajs recem, da imam vse... nocem tezit B)

saj bi se lahko potem (zarad zamire) bolj natancno vpiknil v pregled...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Žarnice niso obvezna oprema na motorju! So me že velikokrat ustavili policisti in zahtevali obvezno opremo in vedno je prva pomoč zadostovala.. Prav tako pa tudi na izpitu, ki sem ga opravil pred enim letom ni bilo govora o žarnicah. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je policaj že zatežil zaradi žarnic...sam ni imel kaj drugega delat...ko sem se razprašal malo na tehničnem pregledu je rekel stric da je obvezna oprema na motornem kolesu prva pomoč in nič drugega.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grrr in zakaj tega policaji ne vedo?! :angry:

Če mu pa rečeš, naj ti pokaže člen, v katerem piše obvezna uporaba žarnic, ti pa začne iskat še kaj drugega, samo da ti kazen napiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grrr in zakaj tega policaji ne vedo?! :angry:

Če mu pa rečeš, naj ti pokaže člen, v katerem piše obvezna uporaba žarnic, ti pa začne iskat še kaj drugega, samo da ti kazen napiše.

žal imaš prav :doze:

ampak če ti kdaj policaj napiše kazen zaradi žarnic ne skrbi ker ti te kazni ne bo mogel podpreti z zakonom....bom vprašal znanca ki dela na kriminal policiji naj mi najde zakon oz. pove kaj več o tem.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mu pa rečeš, naj ti pokaže člen, v katerem piše obvezna uporaba žarnic, ti pa začne iskat še kaj drugega, samo da ti kazen napiše.

..če naletiš na kakega bedaka že..

Prvo pomoč pa ne bi smel bit problem nobenmu zraven imet..tista 2 jurja in tist košček prostora se bo našlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z žarnicami je lahko precej dvorezno (čeprav moram priznati, da jih tudi sam ne vozim s seboj), saj te lahko policist ustavi, ker ti kakšna luč ne gori, potem ti pa prepove nadaljno vožnjo, ker nimaš rezervne, da bi jo zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... saj te lahko policist ustavi, ker ti kakšna luč ne gori, potem ti pa prepove nadaljno vožnjo, ker nimaš rezervne, da bi jo zamenjal ...

... jaz vozim komplet rezervnih žarnic vedno s seboj ... pa ne zato, ker bi bilo to izrecno zahtevano z zakonom (kar tudi ni) in tudi ne zaradi kakšnih policajev ... imam jih predvsem zaradi SEBE in SVOJE VARNOSTI ...

... če vam je pa težko vzeti na motor še komplet rezervnih žarnic, potem pa kar nadaljujte s to prakso ... upam samo, da ne bom nekoč nekje nekoga od vas "nabasal", ko se mi bo v temi pripeljal nasproti brez ustrezne osvetlitve, ker mu je pač pregorela žarnica, on pa ni imel s seboj rezervne ...

Popravljeno . Popravil easyrider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..če naletiš na kakega bedaka že..

Prvo pomoč pa ne bi smel bit problem nobenmu zraven imet..tista 2 jurja in tist košček prostora se bo našlo.

jst nimam prostora za prvo pomoč, kaj šele za žarnice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..če naletiš na kakega bedaka že..

Prvo pomoč pa ne bi smel bit problem nobenmu zraven imet..tista 2 jurja in tist košček prostora se bo našlo.

jst nimam prostora za prvo pomoč, kaj šele za žarnice...

enako, jaz tudi !!! Pod sedež gre kvečemu prometna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!