Skoči na vsebino

Obvezna oprema na motorju


jozl

Priporočene objave

Jest mam enduro in seveda se sedeza nemorm dol dat. Ampak spod k je orodje je mal placa za prvo pomoc. In kot po maslu rabs za orodje krizn sraufncigr za dat dol del plastike kjer imas orodje. Ce bi imev tm not prvo pomoc in bi mi kiflc reku a mas obvezno opremo bi mu reku da ga mam pod plastiko, no pol mi jo pa pokaz, bi pa reku da rabm sraufncigr da do nje pridm.

Mi lohk kazen napise, ce mi da sraufncigr, dam plastiko dol in mu pokazem prvo pomoc?

SAm sraufncigr pa res nemislm skos sabo nost, bo nesreca predn bom jest dol daw plastiko... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezna oprema je res samo prva pomoč, ki se pa vedno kam stlačiti, cena je pa pod 1500 sit. Kazen sem pa tudi plačal, saj vsaka šola nekaj stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jest dal danes pod sedež prvo pomoč pa žarnice. Hint: Če nočeš, da ti žarnice zasedajo prostor, jih stlači v prvo pomoč. Seveda žarnice brez škatle, samo žarnice. Se najde prostor brez problema. Pa ubiješ dve muhi na en mah!

Popravljeno . Popravil Aleron
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam žarnico za glavno in zadnjo luč v prvi pomoči.

Ne vem pa, kam dati deko in povštr...???

Kar s pajki nase prvež. Praktično, samo še zalegneš, pa je! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

s kolegi smo se neki dajali ali so žmigavci in špegle obvezne na motorju ali ne... govorimo o motornem kolesu, ne kolesu z motorjem. Nekje s(m)o slišali, da ne. Ker smer lahko nakažeš z roko, pogleda nazaj pa opraviš tako, da obrneš glavo. Spotoma kresneš kam :):worship:

A bi bil kdo tako prijazen, ki ve kje se to najde (js nisem) in linkal uradno verzijo kjer je to zapisano.

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s kolegi smo se neki dajali ali so žmigavci in špegle obvezne na motorju ali ne... govorimo o motornem kolesu, ne kolesu z motorjem. Nekje s(m)o slišali, da ne. Ker smer lahko nakažeš z roko, pogleda nazaj pa opraviš tako, da obrneš glavo. Spotoma kresneš kam :):worship:

A bi bil kdo tako prijazen, ki ve kje se to najde (js nisem) in linkal uradno verzijo kjer je to zapisano.

Hvala :)

Menda so obvezni tako smerniki kot ogledala, pa ne samo na motornih kolesih ampak tudi na kolesih z motorjem.

Kje ste pa slišali, da ni? Mimogrede, z glavo moraš v vsakem primeru pogledati, če imaš ogledala ali pa ne. Tudi v avtu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa tudi mene zanima, kako je s tem ;)

Se pravi, da po tem takem nebi rabu niti homologirat žmigavcev, če daš ktere druge gor? Ker men je policaj lani bluzu, ko niso originalni...

Ne vem, če bo držalo, da jih ne rabiš... ;)

Lp

Popravljeno . Popravil snoopek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa tudi mene zanima, kako je s tem ;)

Se pravi, da po tem takem nebi rabu niti homologirat žmigavcev, če daš ktere druge gor? Ker men je policaj lani bluzu, ko niso originalni...

Ne vem, če bo držalo, da jih ne rabiš... ;)

Lp

To sigurno ne drži, ker sedaj kolega zajebavajo s homologacijo ker nima original smernikov, kaj šele da bi bil brez. Čez tehničnega sigurno ne prideš brez smernikov in ogledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim, da so mene tudi zaj**** zaradi smernikov, ker niso originalni. Če pa nebi mel ogledal pa smernikov sploh gor, te pa garant zaprejo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smerniki so obvezni, v kolikor so bili nameščeni v original vgradnji. Če npr. hočeš čez tehničnega dat starega avtomatika, ki še ni imel original vgrajenih smernikov, potem jih ne rabiš met. Ampak, dandanes majo vsi motorji inu mopedi že smernike, tako da.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo... -če so ogledala in žmigavci obvezni? A to res sprašuješ? Na cesto bi šel brez žmigavcev in ogledal... :eek: :eek: Pa ja zdrava pamet narekuje, da ogledala uporabljaš ves čas. Ne me napak razumet, ampak... se bo našel še kdo, ko bo vprašal, če je luč obvezna na motorju, če se voziš samo podnevi... Tudi žarnice niso obvezne, ampak zdrava pamet narekuje, da je rezerva v kufru. Kot tudi odsevni brezrokavnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker moraš imeti vozniško dovoljenje, kolesar pa ne.

Ker moraš imeti tehnični pregled, kolesar pa ne.

Ker moraš motor registrirati in plačati cestnino, kolesar pa ne.

Ker si v prometu enakovreden vsem motornim vozilom, kolesar pa ne.

Ker dosegaš 5 krat višje hitrosti, kot kolesar.

To je določeno s strani države, če že sam ne poskrbiš za svojo varnost. Malo še, pa boste protestirali proti čeladi, češ, da zgleda neumno če je na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

againstme: tudi kolesar potrebuje izpit :P in tudi kolesar je enakovreden vsem motornim vozilom, ker se lahko pelje po cesti in če se, ga moraš upoštevati pravtako kot motor :) no moje mišljenje :)

lp,mz

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ki je žal napačno. Kolesarski izpit je "obvezen" za otroke do 14. leta. Na cesti moraš tudi pešca upoštevati, pa ni enakovreden ostalemu prometu. Kolesar na cesti mora upoštevati CPP, kjer je določeno, da spremeni smer z dvigom roke. Za motoriste pa je določeno, da spremenijo smer z uporabo smernika in pika. Motor brez smernikov je neizpraven motor, saj ti jih na tehničnem pregledu preverijo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej, da ne bo pomote... Imam vse na motorju, ogledala in žmigavce. Sam sprašujem, ker je padla debata o tem v klapi, pa so bila mnenja precej razdvojena... Zato me zanima :)

Brez ogledal priznam, da bi se težko vozil okrog. Zaradi žmigavcev me pa niti najmajn ne briga. Tko al tko jih zelo malo ljudi vidi. Če me celega z motorjem ured ne vidijo, bo tudi tisto malo žmigajočo 4cm2 površino zlahka spregledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko je meni znano, lahko zamenjaš ogledala, vendar morajo imeti tisti CE oz. E oznako, da so izpravna in se lahko uporabljajo v prometu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim, da so mene tudi zaj**** zaradi smernikov, ker niso originalni. Če pa nebi mel ogledal pa smernikov sploh gor, te pa garant zaprejo :D

Druge smernike (žmigavce) je potrebno homologirati. Za homologacijo je dosti napis Ex (x pomeni številka) na smernikih. Morajo pa biti postavljeni po standardih. Nekje v temi homologacija sem pred cca 3 leti pisal o tem in navedel tudi točne mere, kjer morajo žmigavci stat (min razdalja enega od drugega, min in max višina, naklon...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!