Skoči na vsebino

Obvezna oprema na motorju


jozl

Priporočene objave

Druge smernike (žmigavce) je potrebno homologirati. Za homologacijo je dosti napis Ex (x pomeni številka) na smernikih. Morajo pa biti postavljeni po standardih. Nekje v temi homologacija sem pred cca 3 leti pisal o tem in navedel tudi točne mere, kjer morajo žmigavci stat (min razdalja enega od drugega, min in max višina, naklon...).

Hvala za informacijo, bom pogledal, ker moram itak jih homologirat, da ne bo sranja spet letos!

Sicer pa vem, da jih je treba homologirat, zato sem pa napisal, da če jih nebi rabil, tako kot je bilo napisano, potem tudi nebi rabil homologirat! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

ker pri nas v preljubi sloveniji z inteligentnimi policisti na celu komplicirajo za vsako stvar in iscejo kje bi se lahko komu pokradli denar (ali ap imam samo js to sreco) :)

me zanima sledece.

kupil sem ogledala z ustrezno E oznako (da se mi ja ne bo kak policaj spet vpikno) v vsako malenkost in nemalenkost.

zdej me pa zanima ce morajo biti pod obvezno ogledala na original nosilcu priterjena nad krmilom?

namrec izredno me motijo nad krmilom zarad njih sm se zi tud kam ''zapletel''.

rad bi imel taksna ogledala http://car.blogs.com/.a/6a00d83455aeb969e2014e8bef227d970d-500wi

ampak ker jih ni mogoce dobiti z ustreznim E znakom ki bi bili na ljubo nasim predragim policajim v sloveniji sem mislim da bi te ze obstojece porezal dol z original nosilca in jih namesti

na taksen nosilec kot je na sliki in da bi jih lahko lepo imel pod krmilom in nebi nikjer nic strlel.

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav prebral (tukaj na Motosvetu), bi naj tudi ogledala moral homologirati in zato je E oznaka premalo. Tako, da če se policaj enkrat vpikne v ogledala, si v obeh primerih nelegalen.

Ne vzami pa tega 100%, ker tudi sam ne vem ali je res. Bo moral še kdo potrditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, pri nas je potrebno več al manj vse homologirat (luči, ogledala, žmigovce,...) Za vsak slučaj še pokliči na Lpp oz. RTI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa prav da sem jo :devil:

Pri nas so na tem področju popolnoma nesposobni, in postavljajo neka svoja prvila...

Vsak vgrajen del mora imeti TUV na katerem jasno piše da je del namenjen za tvoj tip motocikla. Zaplete se , ker večina delov po Evropi npr.:razne maske itd. sicer potrebuje papir, nikjer pa ne piše tipov motocikla. + da pri nas zahtevajo papirje za svetlobna telesa in ogledala-povsod drugje pa je dovolj E oznaka.

Skratka-homologacija delov (ki jih komot homologiraš kjerkoli po EU) je ponavadi splošna in ne vključuje točno določenega tipa motocikla, tu se zatakne+da pri večini svewtlobnih teles ter ogledal ne dobiš kakršnihkloli papirjev. Naši birokratski bebčki so spet bol papeški od papeža.

MOžno pa da se je v pl leta kaj spremenilo...vprašat se splača.

predelave homologirat bomo pa zgleda vozil v Nemčijo.

Popravljeno . Popravil trojan69
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej clovk zi ne ve vec kirga bi zatolko ko p"#$%& (to ne leti an uporabnike) :)

kok ces homologirat spego ce ne dobis nobenih papirjev razn racuna :)

Popravljeno . Popravil telet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pretiravaš saj s temi ogledali sploh nevidiš nazaj samo malo s " strani",še z ogledali na krmilu, ki so vsaj za 50 cm bolj narazen v večini primirov(Kawawsaki ER-5,ER-6,BMW-K-novejši itd.itd.) brez dodatnih podaljškov vidiš v glavnem (50%) samo svoja komolca. in nevem zakaj se čudite, da se nedobi homologacije.Pa nepozabit, ko te bo nekdo šel prehitevat,s temi ogledali ga boš zagledal zadnji moment,ko bo že vštric in kdo bo kriv za karambol takrat se boš zgovarjal na podpisnika "homologacije" ! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej clovk zi ne ve vec kirga bi zatolko ko p"#$%& (to ne leti an uporabnike) :)

kok ces homologirat spego ce ne dobis nobenih papirjev razn racuna :)

Nočem bit pameten,a ker sem med drugim tudi pokllicni voznik,moram vsako leto opravljat nacionalno poklicno kvalifikacijo,kjer nas filajo z novostmi in novimi zakoni o cestno prometnih predpisih.......eden izmed zakonov in raznih aneksov,ki k temu zakonu pašejo narekuje.....jaz ti bom to povedal po domače.....vse kar na vozilu (velja tudi za motorje)kot originalu spremeniš,odvzameš,dodaš..itd skratka kakeršenkoli poseg v vozilo ni dovoljeno oz.je dovoljeno če ti po evropskih standardih to homologirajo za na to določenih mestih...se pravi naprimer LPP v ljubljani.....z tem,da moraš od dela ki ga želiš zamenjat,pa dajmo primer Akrapovič...prinesti vse papirje,da zadovoljuje evropskim standardom ter,da ustreza tvojemu vozilu in prinesti potrdilo,da ti je del,v tem primeru Akrapoviča vgradil poblaščeni servis,znamke tvojega vozila....in tralalaala

Povedal sem po domače,dA ME ne bo kdo slučajno napadel in popravljal,da to pa ni tako napisano.....v glavnem je bistvo napisano.

In žal v tvojem omenjenem primeru mislim,da homologacija ne bo mogoča.

Tako montiranih ogledal sem videl že nekaj in mislim,da se policaji glih ne spuščajo tako globoko.......

Ti si jih namontiraj po svoje,ko pa boš imel tehnični vzpostavi prvotno stanje pa je zgodba zaključena :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda če boš imel prometno nesrečo, tudi če ne boš kriv, se lahko kdo vpikne v takšne bedarije in boš jebal ježa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej homologiraš najprej v Nemčiji in potem nazaj k nam?

za kakšne manjše zadeve se ne splača...jst praktično ceu motor predelan (z vsemi papirji) tko da resno razmišljam o poti v DE. Sam bom verjetno streetfighterja žal prodajal proti pomladi :cry:

Drugač pa tako kot je reku Kmet2...vse treba homologirat, za vse met papirje. Drugač za ogledala, žmigavce itd lahko dobiš papirje tako da pišeš v Louis pa ti jih pošljejo. Zlo ustrežljivi pa prijazni... Ampak se spet pojavlja problem ker so papirji standardi, ni omenjenih točnih tipov motociklov (čeprav je špegu čist standardn naši zahtevajo omembo točnega tipa motocikla). Upam da jih je že kej srečala pamet. Moram mal preverit-čeprav resno dvomim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pretiravaš saj s temi ogledali sploh nevidiš nazaj samo malo s " strani",še z ogledali na krmilu, ki so vsaj za 50 cm bolj narazen v večini primirov(Kawawsaki ER-5,ER-6,BMW-K-novejši itd.itd.) brez dodatnih podaljškov vidiš v glavnem (50%) samo svoja komolca. in nevem zakaj se čudite, da se nedobi homologacije.Pa nepozabit, ko te bo nekdo šel prehitevat,s temi ogledali ga boš zagledal zadnji moment,ko bo že vštric in kdo bo kriv za karambol takrat se boš zgovarjal na podpisnika "homologacije" ! :headbang:

da te malo popravim. z temi ogledalim ki jih jaz hocem imeti vidim bolje nazaj kot z temi ki so na vrhu balance. ker vozim supermoto ki ima samo en cilinder so vibracije vecje. in z tem ko so se na teh original dolgih nosilcih se ogledalo se bolj trese. vse kar nazaj vidim je kot da bi gledal koma pijan v zakajenm prostoru skozi usran akvarij med potresom televizijo. na teh original nosilcih res geldam sam svje komolce ja. na teh ki bi jih pa jaz imel se pa na ''supermoto'' balanci 100x bolje odrezejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem bit pameten,a ker sem med drugim tudi pokllicni voznik,moram vsako leto opravljat nacionalno poklicno kvalifikacijo,kjer nas filajo z novostmi in novimi zakoni o cestno prometnih predpisih.......eden izmed zakonov in raznih aneksov,ki k temu zakonu pašejo narekuje.....jaz ti bom to povedal po domače.....vse kar na vozilu (velja tudi za motorje)kot originalu spremeniš,odvzameš,dodaš..itd skratka kakeršenkoli poseg v vozilo ni dovoljeno oz.je dovoljeno če ti po evropskih standardih to homologirajo za na to določenih mestih...se pravi naprimer LPP v ljubljani.....z tem,da moraš od dela ki ga želiš zamenjat,pa dajmo primer Akrapovič...prinesti vse papirje,da zadovoljuje evropskim standardom ter,da ustreza tvojemu vozilu in prinesti potrdilo,da ti je del,v tem primeru Akrapoviča vgradil poblaščeni servis,znamke tvojega vozila....in tralalaala

Povedal sem po domače,dA ME ne bo kdo slučajno napadel in popravljal,da to pa ni tako napisano.....v glavnem je bistvo napisano.

In žal v tvojem omenjenem primeru mislim,da homologacija ne bo mogoča.

Tako montiranih ogledal sem videl že nekaj in mislim,da se policaji glih ne spuščajo tako globoko.......

Ti si jih namontiraj po svoje,ko pa boš imel tehnični vzpostavi prvotno stanje pa je zgodba zaključena :OK:

to glede izpuha pa ostalih stvari mi je ajsno. tam tak al tak dobis vse paprije. sam zraven ogeldal pa en dbis papirjev. razen ce so kaksna ona z vgrajenimi smerkokazi. kar mi je jasno. js bi ze anredil tak kot si ti reko. sam js mam pac tak vlko sreco da me policaji jebejo za vsako malenkost. :) sam zato da bi mi lahka napisal kazen. 1x me je drko zato ker na EMBALAZI od trikotnika ni blo CE znaka :) ceprav na trikotniku je bil :) pa sm ga dal iz embalaze pa vrgo embalazo za zice pa sm vpraso ce zdej ej pa po predpisih in je rekel ja . 1x mi je vzel zarnice vn iz kompleta in sel gledat ce imam iste zarnice v luceh montirane. sam zato da bi mi lahak anpisal da nimam primerne dodatne opreme. to sta 2 primera ko so em ustavl z avtom. (in ne avto ni nic predelan ni noben sportn model al pa razbit napol :) ) z motrejm me se k sreci nis dobil (tram po lesu) :))
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to glede izpuha pa ostalih stvari mi je ajsno. tam tak al tak dobis vse paprije. sam zraven ogeldal pa en dbis papirjev. razen ce so kaksna ona z vgrajenimi smerkokazi. kar mi je jasno. js bi ze anredil tak kot si ti reko. sam js mam pac tak vlko sreco da me policaji jebejo za vsako malenkost. :) sam zato da bi mi lahka napisal kazen. 1x me je drko zato ker na EMBALAZI od trikotnika ni blo CE znaka :) ceprav na trikotniku je bil :) pa sm ga dal iz embalaze pa vrgo embalazo za zice pa sm vpraso ce zdej ej pa po predpisih in je rekel ja . 1x mi je vzel zarnice vn iz kompleta in sel gledat ce imam iste zarnice v luceh montirane. sam zato da bi mi lahak anpisal da nimam primerne dodatne opreme. to sta 2 primera ko so em ustavl z avtom. (in ne avto ni nic predelan ni noben sportn model al pa razbit napol :) ) z motrejm me se k sreci nis dobil (tram po lesu) :))

Ne vem kaj naj ti rečem.....al butasti policaji,al butasta zakonodaja.....vsakem primeru se strinjam z tabo,a to nam nič ne pomaga...upam,da boš z policaji imel čim manj opravka,in da bi svoj primer ugodno rešil. Lp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

v glavnem. po vlkih izmenjanih emailih in po prebiranaju razne dokumentacije in po pogovorih z LPP. smo prsl do zaklucka.

-Vzvratno(a) ogledalo(a) mora(jo) biti vgrajeno(a) ali nameščeno(a) na vozilih brez

nadgradnje tako, da je središče zrcalne površine najmanj 280 mm oddaljeno navzven od

vzdolžne srednje ravnine vozila. Pred merjenjem morajo krmilne vilice ostati v položaju, ki

ustreza vožnji vozila naravnost, vzvratno(a) ogledalo(a) pa se mora(jo) nastaviti v običajni

položaj za uporabo.

-Vzvratna ogledala morajo biti nameščena tako, da lahko voznik s svojega sedeža v

običajnem voznem položaju jasno vidi na cesto za vozilom in ob boku(ih) vozila.

- in pa da se ogledalo ne da zakriti z rokami v katerem koli položaju

to je to. seveda v primeru da je ogledalo homologirano in da ima ustrezn znak E(in ustrezno stevilko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!