Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Probaj s kaksnim nano premazom ala RainX. 

Dokler je zadeva sveza in nanesena tako kot treba zadeva deluje fantasticno. Problem nastane, ko Je pol nanosa ze odstranjenega( ciscenje music in ostalega sranja) in bos imel dele vizirja kjer nano se deluje in dele kjer bodo vodne kapljice stale kot so prej. Zna niti zelo motece, ker bos imel cist "konfuzno" vidno polje.

skratka... Za probat je.  Mene Je zelo motilo, ko se Je to zacelo dogajat. Raje mal hitreje, da veter vodo z vizirja dol porine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Nearrain pravi:

Probaj s kaksnim nano premazom ala RainX. 

Dokler je zadeva sveza in nanesena tako kot treba zadeva deluje fantasticno. Problem nastane, ko Je pol nanosa ze odstranjenega( ciscenje music in ostalega sranja) in bos imel dele vizirja kjer nano se deluje in dele kjer bodo vodne kapljice stale kot so prej. Zna niti zelo motece, ker bos imel cist "konfuzno" vidno polje.

skratka... Za probat je.  Mene Je zelo motilo, ko se Je to zacelo dogajat. Raje mal hitreje, da veter vodo z vizirja dol porine.

Imaš take premaze vedno zraven, ko se kam zapelješ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Arzen said:

Imaš take premaze vedno zraven, ko se kam zapelješ?

 

Ne. Ni tok easy zadevo aplicirat, da bi to na voznjah delal. 

Povrsino moras u nulo ocistit in ko naneses premaz moras vizir tok casa "polirat", da odstranis meglico katera nastane Pri nanosu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo,

ker je 193 strani v tej temi mi je res lažje še enkrat vprašat, kot pa iskat vsepovprek..

Mam eno sicer zelo kul čelado a je imela na sebi neko veliko nalepko in je zdaj seveda še lepilo na njej in barva deformirana ( sicer je mat črna.. ), sami "fleki" niso toliko moteči kot sama lepljivost le-te; a mogoče kdo ima idejo s čim to čim lepše nekak dol spravit?

Najlepša hvala,

 

D. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dorjan pravi:

zdravo,

ker je 193 strani v tej temi mi je res lažje še enkrat vprašat, kot pa iskat vsepovprek..

Mam eno sicer zelo kul čelado a je imela na sebi neko veliko nalepko in je zdaj seveda še lepilo na njej in barva deformirana ( sicer je mat črna.. ), sami "fleki" niso toliko moteči kot sama lepljivost le-te; a mogoče kdo ima idejo s čim to čim lepše nekak dol spravit?

Najlepša hvala,

 

D. 

Alkohol al pa na petrolu greš oprat avto xxxl paket z voskanjem vred in dobiš eno takšno krpico (suho,mokro) s tem gre dol tudi lepilo od vinjete na vetrobranskem steklu .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje kako pa kaj pinlocke čiščite v čeladi? Imam Shoei GT Air  pa sem malce gledal po youtubu da kar celega namoč v lavor mlačne vode in malce nežno z gobico popuče :? Je to safe way al mate kaj bolše predloge :) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello,

ima kdo izkušnje s to čelado HJC R-PHA MAX EVO FLEET ?

Takšne realne ocene, kaj je OK in kaj NI. Hvala.

 

hjh073_3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob ‎13‎.‎9‎.‎2016 at 11:58, Arcanewater pravi:

Eno vprašanje kako pa kaj pinlocke čiščite v čeladi? Imam Shoei GT Air  pa sem malce gledal po youtubu da kar celega namoč v lavor mlačne vode in malce nežno z gobico popuče :? Je to safe way al mate kaj bolše predloge :) ?

Nič gobice!

Snameš ga dol, opereš z vodo in milnico, posušiš s fenom in ga daš nazaj gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, KARMEN1 pravi:

Nič gobice!

Snameš ga dol, opereš z vodo in milnico, posušiš s fenom in ga daš nazaj gor.

Torej se ga ne dotikaš tud z roko ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, UnionJack pravi:

a ma kdo idejo kam po ful karbon čelado. najraj AGV pa nima un na kozini niti velo....

FCmoto.de seveda samo tisto, kjer mere poznaš. Agv, če ima kako karbon ti bo številka pasala enako kot sedaj, za ostale tipe čelad je pa mau loterija in moraš prej pomeriti.

Jaz sm od HJC naročil pri njih po netu. Dostava v enem tednu, pa še v akciji je bila, tak da sem 50€ cenej prišel skoz kot pri nas (sicer take kot jo mam itak ni bilo na zalogi) Kupil sem Rpha ST, prej sm vozil Rpha 10+, pa so cifre in mere popolnoma enake.

http://www.fc-moto.de/AGV-Helmets

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Arcanewater pravi:

Torej se ga ne dotikaš tud z roko ne?

Zarad tvojga komentarja sem šu brezveze tole temo brat. :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

Zarad tvojga komentarja sem šu brezveze tole temo brat. :ras:

? Glede na video od Shoeia na YT, ga spuče z roko ali pa z fino krpo v vodi z milnico....Zato pa sprašujem kake so izkušnje drugih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, Arcanewater said:

Torej se ga ne dotikaš tud z roko ne?

Stric na stantu od shoei je vizir snel, pinlok snel, opral z vodo in neko peno, obrisal z mikrofibro, raztegnu vizir do ravnega in nazaj usadil pinlock.

Ker je shoei mal spremenu notranji kalup, sm  bil zelo vesel da so v asu mel testne voznje. Do zdej mel m, naslednja bo ocitno l. Testiral sem gt air. Noro zatesnjeno mirno in tiho. Noro. Si pa zelim vec ventilacije. 

 

53 minutes ago, UnionJack said:

a ma kdo idejo kam po ful karbon čelado. najraj AGV pa nima un na kozini niti velo....

Trieste via valmaura moto charlie? 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AGV (oziroma Dainese) je ravno pred kakšnim tednom predstavil novo full-carbon čelado v top razredu (poleg novega koncepta dirkaškega enodelnega kombinezona). Kakšna je končna cena pa mislim da še ni znano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Cartman said:

Trieste via valmaura moto charlie? 

..bom šu prevert. ker pri AGV so si oznake in velikosti različne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 13. 9. 2016 at 14:00, gift pravi:

Hello,

ima kdo izkušnje s to čelado HJC R-PHA MAX EVO FLEET ?

Takšne realne ocene, kaj je OK in kaj NI. Hvala.

To tudi mene zanima. Sem glih na tem, da menjam piksno, pa mal cincam, katero naj vzamem.

Moja draga ima sedaj sicer hjc is max II, ki je tudi po sharpu dobro ocenjena in ker me osebno ne moti, ali je iz kompozita ali ne, mi je zanimiva. Samo ona mi (žal) ni ravno prava referenca, ker...no ja, pust'mo stat...

Tale r-pha max evo mi pa sicer sede na glavo ko ulita, zato bi mi prav prišlo kakšno mnenje/izkušnje..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 3 urami, dejcpob pravi:

Včeraj kupil tolele top šit.

csm_S2-Sport_Elite-Yellow_P3_NEW_f2ff9b4dd8.png

In cena 1 mio pa pol.

Ok resno na kaksnem motorju jo uporabljas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, dejcpob pravi:

Cena 390 evrčkov v tc -ju , vozim pa bmw 1200gs in sem precej zadovoljen

Mal provokativno vprašanje, pa brez zamere prosim.

Ali obstaja velika verjetnost za nezadovoljstvo z motorjem, ki stane 15 jurjev pa naprej. Pa s čelado, ki stane skromnih 390??? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, izibajker pravi:

Mal provokativno vprašanje, pa brez zamere prosim.

Ali obstaja velika verjetnost za nezadovoljstvo z motorjem, ki stane 15 jurjev pa naprej. Pa s čelado, ki stane skromnih 390??? 

DA !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!