Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

da

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Različni tipi čelad, različne lege telesa na motorju, hitrosti... Se pravi, da ni nujno neka dražja čelada v vseh primerih tudi "boljša"... Zanimiva mi je tudi vizija v konceptu next 100. Čelade menda sploh ne bodo več potrebnetn9p7WPT.jpg

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, izibajker pravi:

Mal provokativno vprašanje, pa brez zamere prosim.

Ali obstaja velika verjetnost za nezadovoljstvo z motorjem, ki stane 15 jurjev pa naprej. Pa s čelado, ki stane skromnih 390??? 

 

Ne zamerim sam eni si pač kupimo 10 let star bmw za 5500 evrčkov pa ja tko da ne ni nezadovolstva pač pa samo zadovolstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, dejcpob pravi:

Ne zamerim sam eni si pač kupimo 10 let star bmw za 5500 evrčkov pa ja tko da ne ni nezadovolstva pač pa samo zadovolstvo.

Super. Naj ti dobro služi, pa srečno na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dejcpob: Si me zrajcal in sem sel naslednji dan v TC po identicno, S2 Sport kricece rumeno, krasna celada, kako udobje v primerjavi z mojo 10 let staro Icon celadinko. Pinlock pa res dela cudeze, s staro celado so mi bili jutranji ljubljanski megleni commutingi prava muka.

Me pa zanima vzdrzevanje, je res da Stelexa ne smes uporabljat niti za celado niti za vizir? a pol s toplo vodo in viledo insekte pucate?

Imam pa se tezavo z sprednjo sipo na moji Africi Twin, namrec od MRAja imam povisano sipo in ker sem visjerascen mi direkt vse v celado butne kar je v bistvu kontraefekt povisane sipe. Moznosti imam dve, se vrnit na manjso sipo kjer mi bo slo vse v vrat ali nizje ali visjo sipo, za katero pa sploh ne vem ce obstaja, ker je ze ta visoka, jaz sem pa tut visok. Ima morda kdo podobno izkusnjo in zdravilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, spuzvica pravi:

@dejcpob: Si me zrajcal in sem sel naslednji dan v TC po identicno, S2 Sport kricece rumeno, krasna celada, kako udobje v primerjavi z mojo 10 let staro Icon celadinko. Pinlock pa res dela cudeze, s staro celado so mi bili jutranji ljubljanski megleni commutingi prava muka.

Me pa zanima vzdrzevanje, je res da Stelexa ne smes uporabljat niti za celado niti za vizir? a pol s toplo vodo in viledo insekte pucate?

Imam pa se tezavo z sprednjo sipo na moji Africi Twin, namrec od MRAja imam povisano sipo in ker sem visjerascen mi direkt vse v celado butne kar je v bistvu kontraefekt povisane sipe. Moznosti imam dve, se vrnit na manjso sipo kjer mi bo slo vse v vrat ali nizje ali visjo sipo, za katero pa sploh ne vem ce obstaja, ker je ze ta visoka, jaz sem pa tut visok. Ima morda kdo podobno izkusnjo in zdravilo?

Ja super no čestitam za nakup. Glede pucanja jest vedno čistim samo z toplo vodo in papirnatimi brisačkami, deluje. Glede visoke šipe sem mev jest problem na tdm 850 original šipo sm skrajšal za 5 cm in rezultat jeees to mi deli pol je blo spet znosno vozit prej pač ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni vsi skupaj, 

kupujem si novo čelado za Hondo CBR. Trenutno sem imel Nolan N85 pa sem skoraj uglušel zato se sedaj zanimam oziroma iščem eno tiho čelado (da ne rabim čepkov), ki pa bo hkrati tudi lepa - športna. Trenutno imam ogledanih nekaj čelad za katere bi vas povprašal po izkušnjah:

- Schuberth SR1 (gledam ker je kul izgled + naj bi bila tiho) - tole preferiram ker naj bi bla tiha + sportna + zelo lepa

- shoie x spirit 3 (res huda sam pomoje bo treba čepke glih tako)

-hjc rpha max evo

-hjc rpha 11

 

Čelade sem razvrstil po prioritetah kam se nagibam. Prosim za čim več izkušenj, kako je z glasnostjo, zračnostjo, udobnostjo...

 

Hvala že v naprej...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30 November 2016 at 16:15, motoguzi pravi:

Pozdravljeni vsi skupaj, 

kupujem si novo čelado za Hondo CBR. Trenutno sem imel Nolan N85 pa sem skoraj uglušel zato se sedaj zanimam oziroma iščem eno tiho čelado (da ne rabim čepkov), ki pa bo hkrati tudi lepa - športna. Trenutno imam ogledanih nekaj čelad za katere bi vas povprašal po izkušnjah:

- Schuberth SR1 (gledam ker je kul izgled + naj bi bila tiho) - tole preferiram ker naj bi bla tiha + sportna + zelo lepa

- shoie x spirit 3 (res huda sam pomoje bo treba čepke glih tako)

-hjc rpha max evo

-hjc rpha 11

 

Čelade sem razvrstil po prioritetah kam se nagibam. Prosim za čim več izkušenj, kako je z glasnostjo, zračnostjo, udobnostjo...

 

Hvala že v naprej...

 

Niti enega ki bi podal kaksno izkusnjo ? :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, motoguzi pravi:

Niti enega ki bi podal kaksno izkusnjo ? :/

Nič od napisanega nisem probal ti pa lahko povem,da je bila shark S900 na nakedu odlićna nikoli potrebe po čepkih

In pa tu je še shark speed-r itd.....

Schuberth pa vozi kolega na rt-ju tko, da tam mislim,da že tako ali tako ni šundra, pove pa da je tiha čelada

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo kupuje tak tip čelade - prodam 2000km voženo Caberg Xtrace. Odlična čelada. Zelo dobro tesni, udobna in tiha.Vedno nošena s podkapo in je brez vonjev, praktično še po novem. Velikost L. Cena zadnja 130€. Za novo sem dal 190€.

Veliko boljši nakup kot tiste IXS kvazi enduro čelade, kjer piha notr na vseh koncih...

 

Caberg_XTrace_006.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Cartman pravi:

Vse celade so na polici cist tihe.  na motorju pa ti noben ne bo mogu povedat kako se bo tebi obnasala. trenutno nosim shoei xr1100. na nakedu tiha, na cbr929 glasna, na vtr znosna, na burgmanu650 oglusel. pa spet, na bmw nakedu sedim bol pokonc, je celada cist neslisna, na hornetu sedim mal drugace, je ze zvizgalo....sm zvozil kar nekaj celad, in rect ta je tiha, se ne upam za nobeno,ker je vse odvisno od okolice. 

Ni problem v čeladi, problem je v prednjem koncu motorja.

Imel N103 in na več motorjih je sede šumelo, ko sem se pa dvignil za 20-30 cm je pa utihnilo.

Na Schubertki S2 sem moral zapreti vizir zaradi vrtinčenja zraka na Tracerju (9) in GSu pri 100kmh, na Africa Twin že pri 90, na RTju (BMW) pa šele pri 150 in pri povsem dvignjeni in naprej postavljeni šipi. Na Hyperstradi (z minimalno šipco) in Monsterju 1200 (naked) pa se šumenja ne spomnm. Vsi so bili model 2016 in testirano v letošnji sezoni. Osnovni razlog za testne vožnje z RTjem mi je bilo ravno šumenje.

Me zanima, kako se to obnaša pri Dami34-ju na GTju.

 

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Ciko86 pravi:

hjc 10+ obdrzi celo bučo

WP_20161205_08_20_42_Raw.jpg

o lejga lejga...maš prav...buča za razliko od ostalega ostane cela :P

received_10207413878360180.jpeg.34ca170793ee86d2ff8d07ac0b39d3bc.jpegreceived_10207413879120199.jpeg.384552f12deae6d648c7e08d7cc268a4.jpeg

pred 41 minutami, gsxf750 pravi:

 

Me zanima, kako se to obnaša pri Dami34-ju na GTju.

 

Višje kot mam nastavljeno šipco, bolj bobni v čeladi. To je večni problem ST mopedov kjer zrak šipca porine preko rame in tam potem gre pod ušesom in bobni. Nižje ko spustim šipco, bolj se piš vetra razporedi okoli telesa, in manj je ropota. Podobni problemi, z različnimi čeladami tudi na SXu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob ‎06‎. ‎12‎. ‎2016 at 10:03, DAMI34 pravi:

o lejga lejga...maš prav...buča za razliko od ostalega ostane cela :P

received_10207413878360180.jpeg.34ca170793ee86d2ff8d07ac0b39d3bc.jpegreceived_10207413879120199.jpeg.384552f12deae6d648c7e08d7cc268a4.jpeg

Višje kot mam nastavljeno šipco, bolj bobni v čeladi. To je večni problem ST mopedov kjer zrak šipca porine preko rame in tam potem gre pod ušesom in bobni. Nižje ko spustim šipco, bolj se piš vetra razporedi okoli telesa, in manj je ropota. Podobni problemi, z različnimi čeladami tudi na SXu

O madona ... a ni škoda čelad, ker so tolk drage ... ;):)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Roman HD pravi:

O madona ... a ni škoda čelad, ker so tolk drage ... ;):)

 

jp, se mi je kr zdel škoda, pa kombinezona tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

jp, se mi je kr zdel škoda, pa kombinezona tudi.

Uničwauc čelad, a nimaš eno vgrajeno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, HD-Dyna pravi:

Uničwauc čelad, a nimaš eno vgrajeno ?

ta zgornjo sem poskusil vgradit, pa ni šlo :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 10 minutami, discover0709 pravi:

pozna kdo te malo cenejse celade za cca 150€ se to splaca kupit???

http://www.tc-motoshop.si/si/motoristicna-preklopna-celada-givi-x-14-shift-bela-i28323.shtml

Odvisno tudi za kakšen moped jo misliš uporabljati ...

Za ta denar kot jo nudijo s popustom, je vredna nakupa... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!