Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Ker tudi mene malo mika ta čelada kot možna zamenjava za C3, me zanima, je to najboljša HJC preklopna čelada, teža je po podatkih zelo v redu. Prej sem imel v mislih X-lite X-1003 kot naslednico, sedaj sem pa malo v dvomih, ker tudi po ceni sta si blizu.

Kako je s tem zapenjanjem, menda ima dvojne obročke. Še nikoli nisem imel čelade s takim načinom zapenjanja, vsaj na pogled se mi zdi nerodno. Ne vem, če bi se privadil tistega pretikanja ali kako že gre to skupaj, zna biti zamudno...?

Pa možno, da cene padejo, sedaj sem jo našel za 300 plus 9€ poštnina.

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/HJC-R-PHA-MAX-EVO-Zoomwalt/SubProducts/HJC-R-PHA-MAX-EVO-Zoomwalt-0010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede čelad ne vem, glede D obročkov pa ti lahko zagotovim, da ni noben problem in niti ni zamudno. Sam sem prešaltal iz Nolan N84 na Schuberth S2 pred leti in se hitro navadiš. Pa pravijo da je bolj varno z dvojnim D... pa mene osebno manj tišči :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to ta:

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/hjc-r-pha-max/

3 zvezdice za SHARP testu, čeprav nekateri temu ne verjamejo prav veliko.

Pa nima DD zapenjanja.

Drugače imam na moji to zapenjanje, meni je zoprno in zamudno, vendar se nanj navadiš. Je pa zelo varno zapenjanje!

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 zvezdice ima tudi HJC rpha 10+, pa dobro opravi svoje delo, preverjeno :D

dvojni d obroček se pa navadiš, ali samo raztegneš do konca in rukneš čez brado, al pa vedno zapenjaš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, KARMEN1 pravi:

Pa nima DD zapenjanja.

Potem pa še toliko bolje, če je to res...preveč sem navajen na microlock,...pritisneš, potegneš...nobenih problemov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Potem pa še toliko bolje, če je to res...preveč sem navajen na microlock,...pritisneš, potegneš...nobenih problemov :P

bolj izi je, meni je tudi všeč, ma na DD obroček se pa tudi navadiš. Jaz ga ne razklenem, samo raztegnem do konca...no včasih si podrsam nos :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben kot DD sistem zapenjanja ima moja 30let stara Nava. 4 druge čelade imam pa na microlock. Ampak občutek "pritrjenosti" je na taprvi najboljši. Res pa je, da z nobeno še nisem konkretno ob tla ruknil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Kako je s tem zapenjanjem, menda ima dvojne obročke. Še nikoli nisem imel čelade s takim načinom zapenjanja, vsaj na pogled se mi zdi nerodno. Ne vem, če bi se privadil tistega pretikanja ali kako že gre to skupaj, zna biti zamudno...?

Glede dvojnega D obročka ti lahko rečem, da je bil to pogoj pri mojem nakupu čelade. Zakaj?

- Ker mi je všeč in je čelada dobro pritrjena. Trak ne moti, saj se dovolj raztegne in ni treba vedno sestavljati sistema.

- Ker sem imel pri zelo hudi prometni nezgodi čelado z DD obročkom zapenjanja in je čelada ostala tam, kjer mora biti. Opravila je svoje delo, na kompozitni čeladi je ostala 45 dolga razpoka, glava pa je še živa in nekako deluje. Tudi čelada je ostala doma in je ne bom zavrgel. Spomini pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh brez veze...ne vem zakaj bi morala imet dvojno D zapiranje je pa ja brez veze....čelado si ja kupiš,da bo nesreči odleti stran in se po možnosti ne poškoduje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varno zato, tudi če se ti odpne, je še ena zanka, ki drži, da se ti ne razpne do konca. Meni je bil tudi DD sistem super, imam pa zdaj Shoei, ki ima microlock. Problem pri microlockih je ta, če je plastičen zatič, lahko poči ali se obrabi. Če ima kovinskega, je pa vseeno močnejši in naj nebi počil kar tako...

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če čelada nima DD zapenjanja, mi kr mau čudno, ko jo nase natikam ... samo DD mi omogoća da se zadrgnem :P  

samo DD zapinanje  lubim :OK: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A HJC R-PHA ima spuščanje senčnega vizirja na vrhu čelade ali ob strani? Ker se mi zdi, da sem jo iz zadnjega izbora potencialnih opcij ignorirala ravno zaradi tega, ne zdi se mi preveč praktično da moram za senčni vizir z roko tolk daleč, sploh pri 100km/h+... Kaj pa vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, vandrovec pravi:

A na testih kaj upoštevajo zapenjanje, ker imajo nekatere čelade z nicrolockom vec zvezdic od tistih z DD?

Pri Sharpu zaponk ne testirajo :fredyjecar:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, vandrovec pravi:

Torej bi bila lahko rešitev kovinski microlock?:cool:

A na testih kaj upoštevajo zapenjanje, ker imajo nekatere čelade z nicrolockom vec zvezdic od tistih z DD?

Od teh "boljših" znamk čelad, se mi zdi, ima samo Arai DD zatič. Shoei ima kovinskega... 

Sj drgač pa lahko zaprosiš in ti naštimajo DD... vsaj pri Shoei sem imel to možnost...

pred 54 minutami, maus pravi:

če čelada nima DD zapenjanja, mi kr mau čudno, ko jo nase natikam ... samo DD mi omogoća da se zadrgnem :P  

samo DD zapinanje  lubim :OK: 

navadu si se navajnc navadn :D 

pred 48 minutami, lucif3rka pravi:

A HJC R-PHA ima spuščanje senčnega vizirja na vrhu čelade ali ob strani? Ker se mi zdi, da sem jo iz zadnjega izbora potencialnih opcij ignorirala ravno zaradi tega, ne zdi se mi preveč praktično da moram za senčni vizir z roko tolk daleč, sploh pri 100km/h+... Kaj pa vem.

HJC IS

Bildergebnis für hjc IS

HJC RPHA ST

Bildergebnis für hjc rpha st

HJC RPHA 70

Bildergebnis für hjc 70

images?q=tbn:ANd9GcQ5awxR9SpBpEjOm0xqrBC

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mladench, hvala za izčrpen odgovor, zanimalo pa me je specifično za zgoraj omenjeno R-PHA max evo, kolikor razumem, edina preklopna iz družine? Se prej nisem poglobila, kakšni modeli sploh obstajajo, ker gledam samo preklopne.

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sesir pravi:

Eh brez veze...ne vem zakaj bi morala imet dvojno D zapiranje je pa ja brez veze....čelado si ja kupiš,da bo nesreči odleti stran in se po možnosti ne poškoduje..

 

pred eno uro, vandrovec pravi:

 

A na testih kaj upoštevajo zapenjanje, ker imajo nekatere čelade z nicrolockom vec zvezdic od tistih z DD?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sesir pravi:

.čelado si ja kupiš,da bo nesreči odleti stran in se po možnosti ne poškoduje..

Z microlockom odletajo stran? Pri DD si ta pa pas prettga in ravno tako odleti stran...najsibkejsi clen. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah neke bistvene razlike tako al tako ni, oziroma nisem še prebral nekih resnih raziskav o slabosti microlocka, nenazadnje če bi ne bil ok, bi tudi homologacije ne mogli naredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam okroglo glavo in velik nos, tako, da une moje celade z DD zapenjanjem (HJC) ne spravim gor, ne da bi pascek cisto razpru, pa ga potem vlekel narazen. Vcasih sicer na silo vlecem cez, ker se mi ne da dajat rokavic dol, samo potem vedno kak del nosa, al pa uhlja odtrga, pa cepki popadajo iz uses.*

*ad.1 meni je microlock ljubis kot DD, ad.2 pa HJC očitno zal ne gre na mojo betico. Kar me čudi, ker jo delajo korejci, ki imajo prav tako okrogle buče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Jaz nimam okrogle glave in velikega nosu, pa kljub temu pašček do konca odpnem, ker drugače ne gre.

@DAMI34 pa ima drugi sistem, njemu gre lažje gor :cool:

ja, podobnega kot @nejc74, je pa res da mi čez čelo lažje zdrsne :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!