Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Sem pogledal malo po netu pa hitro mine veselje. Podatki o teži so sicer različni ampak na strani WebBikeWorld pravi:

Citiraj

Helmet Weight

This Shoei Neotec in size large weighs 1812 grams (3 lbs., 15-7/8 oz.).

 

V Luisu: 

  • Citiraj

    Weight: approx. 1,600 g

    Ni med lažjimi, če ima res 1800g je celo med najtežjimi, pa še DD zapenjanje ima.

  • Vse kaže, da bo res morala bi Korejka naslednja...:(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno splošno vpršanje. Kako se vam obnesejo preklopne čelade na naked motorjih?

Odločen sem bil za x-lite 1004, pa mi je bila odvsvetovana, ker se menda ne obnese na naked motorju. Zračnik na vrhu čelade je pri sproščeni drži zelo glasen, pri rahlo pokrčeni drži pa se čelada super obnese (nagib naprej za nekaj stopinj). Je to samo šibka točka x-1004 ali so preklopne čelade na naked motorjih na splošno problematične (glasne)? 

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, XTR pravi:

Eno splošno vpršanje. Kako se vam obnesejo preklopne čelade na naked motorjih?

Odločen sem bil za x-lite 1004, pa mi je bila odvsvetovana, ker se menda ne obnese na naked motorju. Zračnik na vrhu čelade je pri sproščeni drži zelo glasen, pri rahlo pokrčeni drži pa se čelada super obnese (nagib naprej za nekaj stopinj). Je to samo šibka točka x-1004 ali so preklopne čelade na naked motorjih na splošno problematične (glasne)? 

 

glasnejše so vse preklopne čelade, kaj ti ustreza ne boš vedel, dokler ne izprobaš:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, builder said:

glasnejše so vse preklopne čelade, kaj ti ustreza ne boš vedel, dokler ne izprobaš:P

Probal sem preklopno x-1004 in integralno čelado x-702 GT, ki naj bi bila najtišja čelada od x-lite. 1004 je pri rahlo prisiljeni drži celo tišja od 702 GT. Zato me zanima če je samo 1004 zelo občutljiva na pozicijo. 

Bi z veseljem probal vse preklopne, če bi jih bilo možno dobiti na test. Nekatere sem izločil že brez testne vožnje, enostavno ne sedejo na glavo ali pa imajo kakšno drugo pomanjkljivost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, XTR pravi:

Probal sem preklopno x-1004 in integralno čelado x-702 GT, ki naj bi bila najtišja čelada od x-lite. 1004 je pri rahlo prisiljeni drži celo tišja od 702 GT. Zato me zanima če je samo 1004 zelo občutljiva na pozicijo. 

Bi z veseljem probal vse preklopne, če bi jih bilo možno dobiti na test. Nekatere sem izločil že brez testne vožnje, enostavno ne sedejo na glavo ali pa imajo kakšno drugo pomanjkljivost. 

na drugem motorju, bi bilo verjetno drugače, vetrna zaščita, jakna, ogledala na motorju, verjami, vse to vpliva:) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, XTR pravi:

Probal sem preklopno x-1004 in integralno čelado x-702 GT, ki naj bi bila najtišja čelada od x-lite. 1004 je pri rahlo prisiljeni drži celo tišja od 702 GT. Zato me zanima če je samo 1004 zelo občutljiva na pozicijo. 

Jaz sem se z isto čelado in isto opremo za nekaj kilometrov iz mojega nakeda (saj si ga videl, da nima nobene protivetrne zaščite) presedel na Yamaho FJR 1300 in videl razliko. Na nakedu mi je všeč, da mi piha v celo telo in ne samo v zgornjo polovico čelade. Na Yamahi pa mi je žvižgalo okoli ušes in mi ni bilo všeč, pa čeprav v trup pa ne piha toliko. Res pa je, da sem vizir pustil v spodnjem položaju.

Kot je rekel Builder, treba je poskusiti čelade na svojem motorju, pa bo vtis realen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam imam x-702 GT na naked yamaha fz8. s spuščeno sončno zaslonko je izjemno tiha, ko pa je sončna zaslonka dvignjena pa okoli gumba za dvig/spust zaslonke prav nemarno brenči, saj se ujame zrak v režo vzvoda.

če se nagnem dol, da se piš zraka preumeri iz telesa na čelado se brenčanje še poveča. tako da mislim da bi na nakedu z mini sprednjim vizirjem bilo brenčanje še večje.

image.png.6be50825c3180522b4439794a1c6eaa1.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, yogurt said:

sam imam x-702 GT na naked yamaha fz8. s spuščeno sončno zaslonko je izjemno tiha, ko pa je sončna zaslonka dvignjena pa okoli gumba za dvig/spust zaslonke prav nemarno brenči, saj se ujame zrak v režo vzvoda.

Pri meni ni bilo opazne razlike v hrupu. Kako se ti zdi pa pozicija zaslonke? Meni se je zdel položaj previsok, kar sem opazil tudi pri HJC čeladah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozicija zaslonke mi je v redu, tako da razen brenčanja nimam pripomb, prej sem imel xlite 601 in je neprimerno boljše zračenje, edino dd obročkov sem se moral navadit, 601 je imela micro lock.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kot pravijo fantje:

NE KUPUJTE ČELADE, DOKLER JO NE PRESKUSITE NA SVOJEM MOTORJU!!!!

...to je nekaj takega, kot če bi oženil žensko...ne da bi jo prej preskusil!!!

V soboto sva s prijateljem za nekaj km zamenjala čeladi, ker je hotel preskusiti mojo x-702 gt.....

...on je bil zadovoljen z njo...jaz pa sem pri njegovi skoraj fasal prehlad.... Pihalo mi je v usta...zobe...nos...oči sem imel solzne...tako da sem po nekaj km ustavil. Nisem mogel več naprej. Resno. On s svojo na svojem motorju nima težav..... Zame na mojem motorju pa je popolnoma neuporabna.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Zivnorc said:

...on je bil zadovoljen z njo...jaz pa sem pri njegovi skoraj fasal prehlad.... Pihalo mi je v usta...zobe...nos...oči sem imel solzne...tako da sem po nekaj km ustavil. Nisem mogel več naprej. Resno. On s svojo na svojem motorju nima težav..... Zame na mojem motorju pa je popolnoma neuporabna.

 

Nekaj podobnega je pri moji x-701, pa imam protivetrno zaslonko prešito z usnjem. Piha v čelo, vizir pa preverjeno dobro nalega na tesnilo. Da bi izločil pihanje od spodaj navzgor sem okoli brade natlačil papirnate robce, učinka pa skoraj ni, še vedno piha. Naslednjič bom kar zalepil vizir z izolirnim trakom, da izločim možnost slabega naleganja, ker to pihanje v čelo ni normalno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto protivetrno zaslonko sem tudi jaz prešil z elastičnim blagom. Pa ni pomagalo nič.

Pomaga samo tole, kar boš videl na spodnjih slikah.

Samolepilni ježek (tisti tagrobi) prerežeš po širini (ker je preširok) in ga prilepiš na bradni del čelade.

20170925_200534.thumb.jpg.9ff5fa4b514f5737c20cf44fdc3f470b.jpg

...potem pa "šlauh...rorček"..al kakorkoli imenujete tisto za okoli vratu preprosto natakneš na ježka....in ne piha nikamor v čelado.

20170925_200621.thumb.jpg.d7e5d1c727f3c506bf93048b17fce9ba.jpg

100% deluje in preskušeno...sploh v malo hladnejšem vremenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, XTR said:

.... Da bi izločil pihanje od spodaj navzgor sem okoli brade natlačil papirnate robce, učinka pa skoraj ni, še vedno piha. Naslednjič bom kar zalepil vizir z izolirnim trakom, da izločim možnost slabega naleganja, ker to pihanje v čelo ni normalno.

Okoli vratu si daj elastično balaclavo

59c9564dd4c8f_prenos(1).jpg.ae72bbd020c667ce19f8fe51c9cc0ea1.jpg

Če ti še piha, spodaj dodaj še kakšen kos mehke spužve. Ampak pazi, da na koncu ne boš totalno zabasal. Svež zrak vseeno mora krožit po čeladi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, izibajker pravi:

Okoli vratu si daj elastično balaclavo

59c9564dd4c8f_prenos(1).jpg.ae72bbd020c667ce19f8fe51c9cc0ea1.jpg

Če ti še piha, spodaj dodaj še kakšen kos mehke spužve. Ampak pazi, da na koncu ne boš totalno zabasal. Svež zrak vseeno mora krožit po čeladi...

Jaz imam Bikersovo in res deluje odlično. Imam za hladnješe moto fure, pa še za zimski tek. Tudi funkcionira.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj je s temi X-lite čeladami, za tako ceno bi morale biti brezhibne?

Me mika, da bi za hec bi poizkusil eno kitajsko za 100€, ocenjena niti ni slabo...

Ashampoo_Snap_2017_09.25_21h36m34s_002_.png.ad1d2c0a3268a925cfbea8bee2e10681.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Zivnorc said:

Tisto protivetrno zaslonko sem tudi jaz prešil z elastičnim blagom. Pa ni pomagalo nič.

Pomaga samo tole, kar boš videl na spodnjih slikah.

Odlična rešitev. :OK: Verjetno bom res naredil nekaj podobnega, vsekakor pa kupim še novo čelado.

 

 

5 minutes ago, izibajker said:

Okoli vratu si daj elastično balaclavo

Če ti še piha, spodaj dodaj še kakšen kos mehke spužve. Ampak pazi, da na koncu ne boš totalno zabasal. Svež zrak vseeno mora krožit po čeladi...

Preverjeno ne pomaga. Ixs windstoper podkapa, kombinirana z bikers (windstoper) ovratnikom ne reši težave. Spodnji del obraza ne prepiha, nabija pa še vedno v čelo. Ravno zaradi tega sem začel razmišljati tudi o preklopnih čeladah, ker lepše zapirajo na spodnjem delu. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če narediš tako kot jaz, ti veter ne pride v čelado...zraka za dihat pa imaš  več kot dovolj.

To narediš za 1€...kolikor košta pol metra ježka v bauhausu...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, vandrovec said:

Pa kaj je s temi X-lite čeladami, za tako ceno bi morale biti brezhibne?

 

So dobre čelade, le včasih se ne poklopijo z motorjem. Velik plus pri tej znamki je možnost testiranja pri uvozniku. Vsaj veš kaj kupuješ. 

Ko bom menjal motor ponovno testiram 1004,.. če ne bo takrat že 1009 v prodaji :) . 

 

6 minutes ago, Zivnorc said:

...če narediš tako kot jaz, ti veter ne pride v čelado...zraka za dihat pa imaš  več kot dovolj.

To narediš za 1€...kolikor košta pol metra ježka v bauhausu...

Se bom poigral, v rezultat ne dvomim. Hvala za idejo! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podkapa in podobne bandane pri res zračnih čeladah ne pomagajo, meni je namreč pri Scorpion pihalo direkt v oči. 

Pri HJC, ki je veliko bolj zaprta pa imam drugo težavo, pri bolj nizkih temperaturah (jutra sedaj) mi rosi sončno zaslonko, tako da moram odpreti vse zračnike, da se posuši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, vandrovec pravi:

Pa kaj je s temi X-lite čeladami, za tako ceno bi morale biti brezhibne?

Me mika, da bi za hec bi poizkusil eno kitajsko za 100€, ocenjena niti ni slabo...

Ashampoo_Snap_2017_09.25_21h36m34s_002_.png.ad1d2c0a3268a925cfbea8bee2e10681.png

ne vem če je problem samo pri xlite...vsaj po mojih iskušnjah je veliko odvisno od drže, vizirja itd

Namreč zrak se od prsi odbije direktno v podbradni del, potem pa piha, tako ali drugače. Že če tank torbo nabijem se spremeni pihanje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Namreč zrak se od prsi odbije direktno v podbradni del, potem pa piha, tako ali drugače. Že če tank torbo nabijem se spremeni pihanje.

 

ko imam na poti tank torbo, mi vedno piha pod čelado ... vsaka čelada se drugače obnaša na različnem motorju, različna drža, višina, veter, ki piha ... in še in še ...

jaz osebno nosim podkapo ... k sm pać ninđa :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, KARMEN1 said:

Podkapa in podobne bandane pri res zračnih čeladah ne pomagajo, meni je namreč pri Scorpion pihalo direkt v oči. ...

Jaz imam preklopno čelado, ki nima notranjega sončnega šilda, in očitno imam tudi bolj občutljive oči na prepih. To me je letos še posebej motilo na parih vožnjah, zato sem pred kratkim naročil tole prek eBaya

imagesyy.jpg.5a04c02d0037561fbbb68e9a43996df7.jpg

ene sive za sonce + ene rumene za ponoči. Na okvirju z notranje strani imajo dodatno penco, ki reducira pihljanje...Ne vem pa, kako bo kaj z rosenjem...

16 minutes ago, DAMI34 said:

...Namreč zrak se od prsi odbije direktno v podbradni del, potem pa piha, tako ali drugače. Že če tank torbo nabijem se spremeni pihanje.

 

12 minutes ago, maus said:

ko imam na poti tank torbo, mi vedno piha pod čelado ... vsaka čelada se drugače obnaša na različnem motorju, različna drža, višina, veter, ki piha ... in še in še ...

Ja, moje izkušnje so identične. Očitno bi samo kakšen takšen "ovratnik" učinkovito preprečil pihanje v čelado od spodnje strani.:P

59c9f4a3e8e2f_prenos(2).jpg.7ed72943c1f8c840ad3cb1bae644910f.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, izibajker pravi:

1. Jaz imam preklopno čelado, ki nima notranjega sončnega šilda, in očitno imam tudi bolj občutljive oči na prepih. To me je letos še posebej motilo na parih vožnjah, zato sem pred kratkim naročil tole prek eBaya

2. Ja, moje izkušnje so identične. Očitno bi samo kakšen takšen "ovratnik" učinkovito preprečil pihanje v čelado od spodnje strani.:P

Ad 1. rosilo se ti bo ... ker nikoli ne boš mogel do konca nataknt očala, če niso na elastiko ... ne priporočam .. iz lastnih izkušenj ... dolga leta sem nosil sončna očala, vendar ne zaradi pihanja, temveč zaradi sonca .. raje temen vizir ... raje podkapo in rutko

Ad 2. mam podkapo, buff ... pa ne pomaga, tok čudn zavrtinči zrak ... vseeno kateri motor imam, pa sem jih od leta 2004 kar nekaj zamenjal pa čelad tudi , pa vedno isto ... mal spremenim pozicijo sedenja kar na potovanjih pogosto počnem, tko da kr gre ... pa polet k je vroče ni tak problem, če se ohladi, pol je pa moteče

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!