Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

45 minutes ago, maus said:

Ad 1. rosilo se ti bo ... ker nikoli ne boš mogel do konca nataknt očala, če niso na elastiko ... ne priporočam .. iz lastnih izkušenj ... folga leta sem nosil sončna očala, vendar ne zaradi pihanja, temveč zaradi sonca .. raje temen vizir ... raje podkapo in rutko...

V kombinaciji s to (preklopno) čelado sem sončna očala nosil tudi do sedaj. Ampak nimajo tiste dodatne pence. Rosenju se pa nikoli ne da popolnoma izognit, vsaj dokler se znotraj čelade ne vzpostavi ustrezna mikroklima. Med vožnjo je kar v redu, edino ko se ustavim se spet zarosi, pa kmalu izgine...

Podkapo jaz nosim v integralki vedno. Ko je bolj hladno pa dodatno čez vrat in zobovje še balaclavo... 

V bistvu pa poleti precej uporabljam podobno kombinacijo kot je tale

large_254_1454624936_cv4a6334.jpg.4923d8a84e0625b1a356f13c347e0e1a.jpg

To se mi še najbolje obnese, kar zadeva pihanje v oči. Je pa res, da je pogojno uporabno. Na mojem nejkidu je ok,  ni pa za supersport...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Zivnorc said:

..lejte...samo za vas sem naredil še selfija, kako se učinkovito znebiš prepiha v čeladi in pihanja v oči....

Pa Mitas mora biti, če ne, ne drži dovolj dobro :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Podkapa in podobne bandane pri res zračnih čeladah ne pomagajo, meni je namreč pri Scorpion pihalo direkt v oči. 

Pri HJC, ki je veliko bolj zaprta pa imam drugo težavo, pri bolj nizkih temperaturah (jutra sedaj) mi rosi sončno zaslonko, tako da moram odpreti vse zračnike, da se posuši.

Zanimivo, moja izkušnja je ravno kontra:

Pri Scorpion (1000 Air) je pihalo že skoraj premalo, tako da se mi je v hladnejšem vremenu rada rosila, če sem vozil prepočasi (npr po mestu). Še posebej je bilo to opazno, ko sem prešaltal na Versysa, na katerem imam večjo protivetrno šipo kot prej in posledično manj piha vame (in v čelado).

Pri sedanji (HJC) pa piha občutno več - celo se zgod, da mi pri višji hitrosti zaradi piša vetra v čelado včasih samodejno aktivira komunikator. Zato sedaj poleg podkape (kadar je dovolj hladno seveda) nataknem še buf (samo okoli vratu) in tako malo bolj zadihtam odprtino pod čelado.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pihanja v čelado dodajam še mojo izkušnjo.

Pred leti sva nabavila X-Lite 551. Odlična čelada za velike endure. Nič mi ni pihalo, ni mi bila preglasna, skratka vse tipi topi. Žena zadaj se je sicer pritoževala, da ji rahlo piha pod brado, pa smo rešili z proti vetrno zaslonko znotraj obloženo z gobo.

Po treh sezonah je na moji čeladi prišlo do pokanja laka na prehodu v pred bradni del, pod vizirjem. Na zimskem servisu so se čeladi resno posvetili in ugotovili, da je lupina čelade zrela za menjavo pod garancijo. Čelada je romala v tovarno, kjer so zamenjali lupino, vse ostalo drobovje je ostalo staro. Čelada je dobila tudi novo grafiko, saj lupin v prvotni shemi ni bilo več na zalogi. Skratka čelada, ki naj  bi bila spet tip top. Pa ni! Sedaj mi piha direktno v oči, kar prej ni. Sončna zaslonka stvar še poslabša. Probal sem vse mogoče okoli čelade (lepil vizir, snel podbradno zaslonko, lepil reže za zračenje), da bi se rešil piša, pa mi ne uspe.  Vsa ostala oprema (razen jakne - isti proizvajalec, le novejši model) in motor je isto kot prej. Ko se izboljša vreme, bom za štos oblekel še staro jakno, pa da vidim, če je kaj na tem. Če ne, potem upam, da na zimskem servisu v Velenju poštudirajo, kaj bi lahko bil vzrok.

P8051041.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, raza pravi:

Glede pihanja v čelado dodajam še mojo izkušnjo.

...  Vsa ostala oprema (razen jakne - isti proizvajalec, le novejši model) in motor je isto kot prej. ...

 

Jakna zna naredit razliko

Imam namreč enak štos - 2 jakni istega proizvajalca, ampak različni model, in pri eni piha bolj, pri drugi pa manj. n enako je bilo tudi pri prejšnji/h čeladi/ah.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎26‎. ‎09‎. ‎2017 ob 23:00, raza pravi:

 Skratka čelada, ki naj  bi bila spet tip top. Pa ni! Sedaj mi piha direktno v oči, kar prej ni. Sončna zaslonka stvar še poslabša. Probal sem vse mogoče okoli čelade (lepil vizir, snel podbradno zaslonko, lepil reže za zračenje), da bi se rešil piša, pa mi ne uspe.  Vsa ostala oprema (razen jakne - isti proizvajalec, le novejši model) in motor je isto kot prej. Ko se izboljša vreme, bom za štos oblekel še staro jakno, pa da vidim, če je kaj na tem.

 

Bo kar držalo, da različna ovratnika pri jaknah povzročata različno prepišnost pod čelado. Ob uporabi stare jakne je pihanje v oči izginilo, ali se je vsaj omililo do te mere, da se ne čuti. Bo še jakne potrebno pred nabavo preizkušati na svojem mopedu.

Halo trgovci: Nabavite testne jakne!!!                               .........  :fyou:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje s pihanjem v čeladi so nekako takole: v N103 mi je pihalo v teme (ne glede na odprtost/zaprtost zračnikov) poleti je dobra stvar, pozimi pa niti ne. Po moji logiki je problem v "oddušku" . Kakor koli odpiraš- zapiraš je "oddušek" (na zadnji strani čelade) odprt in nekaj zraka vedno kroži (problem je če ga je preveč) . Podložil sem tanko peno na "mestu pihanja" (tam kjer sem čutil) in ni bilo več problema. Moje mnenje je, da se z "mašenjem" odduška zmanjša prepih (ni pa dobro pretiravati) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 9. 2017 ob 19:34, Rey pravi:

Sem bil zdaj v Motocharlie. Cena za to čelado (točno ta poslikava) pride 450€, s popustom 340€. Imajo samo še eno M, ampak Damir pravi, da je kalup M in L enak tako, da ti brezplačno zamenja oblazinjenje z L verzijo. Če te zanima ti jo lahko rezerviram za nekaj dni.

A so cene v Motocharlie še iste je kdo kaj preverjal, ker na spletni strani nimajo nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Blisk1 pravi:

A so cene v Motocharlie še iste je kdo kaj preverjal, ker na spletni strani nimajo nič.

Dvomim, da so se kaj spremenile. Pri njih je tako, da imajo napisane cene iz cenika potem pa ti da ustrezen popust. Vse odvisno od znamke, kolicine...

Spletna stran pa je bolj kot ne za okras...telefon in naslov dobis, ostalo nic.

 

A tisto celado iz USA si dobil?

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem še dobil, še čakam, če do srede ne bom, bom zadevo prijavil na banki in zahteval denar nazaj. Če bo po tem prišla in bo zadeva ok, jim bom pač nakazal denar še 1x. Imam sicer tracking number pa se je zadeva ustavila nekje.....z datumom 18.9.

Ali tale MotoCharlie govorijo vsaj kaj angleško ali samo italjansko za ostale jezike pa nočejo vedeti???

Bi poklical dol pa prašal za ceno.

Popravljeno . Popravil Blisk1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhh jeba. A to gre preko DHL, UPS,...ali preko navadne poste?

Lahko poklices in kar lepo po slovensko vprasas za Damirja, ce ga ne bo ti bodo najbrz dali na telefon Makija oz.eno punco...oba govorita kar solidno srbohrvasko. Damir pa je itak Koprcan ;-)

 

Se se vedno zanimas za isto celado z isto poslikavo?

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem jim dal 24 ur, da mi vrnejo denar sicer bom prijavil na več spletnih strani.

Seveda sem pred tem dal prijavo na banko in so rekli da bodo preverili in mi vrnili denar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj boš naroču?

Dal sem prijavo na banki in bodo raziskali, ter pravijo, da mi vrnejo denar.

Poslal sem prijavo tudi trgovini, pa se čudijo, da je to nemogoče, da bodo raziskali.

Bomo videli kaj bo, sporočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, a79 pravi:

Tole bom pa tud jaz narocu, je res pocen...

Aja, od koga mislis dobit denar nazaj?

Pa za to ceno bi še jz....:ras:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 10. 2017 ob 12:01, Blisk1 pravi:

Dal sem prijavo na banki in bodo raziskali, ter pravijo, da mi vrnejo denar.

Poslal sem prijavo tudi trgovini, pa se čudijo, da je to nemogoče, da bodo raziskali.

Bomo videli kaj bo, sporočim.

Ashampoo_Snap_2017_10.21_14h31m37s_001_.png.1814c22cc6148d9d4c22c8cb7029b485.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, motolover pravi:

....  Razen na črpalki je praktično, pa še tam jim ni več, če imaš na glavi podkapo...

Ena od najbolj hecnih situacij je, kadar vidim modele na črpalki, ki odkorakajo na blagajno s čelado na glavi... Izpade podobno kot ukrcavanje posadke Apolo13...:P

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, izibajker said:

Ena od najbolj hecnih situacij je, kadar vidim modele na črpalki, ki odkorakajo na blagajno s čelado na glavi... Izpade podobno kot ukrcavanje posadke Apolo13...:P

Pozimi je res zoprno vse sleči zaradi tankanja. Poleti ni taka težava, daš dol in se vsaj malo popraskaš po glavi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napol resno razmišljam o menjavi čelade. Trenutno sem zelo zadovolen z Arai-ko, vendar bi mrbit že zarad starosti in kilometrine blo fajn razmislit o menjavi.

Zdej pa tako, kakor gledam mal teste je v tem rangu veliko dobrih čelad in to za manjši denar. Naprimer x lite imajo nek outlet in bi dobil X802RR zelo ugodno http://compaco.si/292-x-802-r-rr-ultra. Pa sedaj se bojo začeli še popusti pri TC-ju, tko da bi blo fajn še za kako schubertko pogledat. Arai ima na svoji strani,da je zunaj "nov" model Chaser X http://www.araihelmet-europe.com/site/chaser-x.html  Samo Pintar te čelade na svoji strani nima? Pa tukaj je še dosti drugih firm, ki pašejo v to skupino. Skratka sprašujem se, ali je Arai res za 100-200€ boljši od konkurence? Za tak denar lahko dobim že čelado od konkurence + nove čevlje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10/26/2017 ob 21:10, izibajker pravi:

Ena od najbolj hecnih situacij je, kadar vidim modele na črpalki, ki odkorakajo na blagajno s čelado na glavi... Izpade podobno kot ukrcavanje posadke Apolo13...:P

Ne pa ni :ras:... Če bi ti moral tankat vsakih 200 km in to ne na točki počitka/interesa/kofetkanja (kjer si bil par deset km nazaj) in te kameradi, ki ne rabijo tankat tako pogosto, čakajo in si bolj počasne sorte pri slačenju in oblačenju in razruzakovanju, se tudi ne bi norca delal iz nas vesoljčkov :mad:.

Saj ni tolk hudo :P, ampak pogosto res prakticiram preizkušanje fleksibilnosti trgovcev na tankštelah in poliram svojo neverbalno komunikacijo s prepričevanjem občestva o svojih "nezlih" namenih :lol1:.

Ajd!

P.S.: da ne bom off topic...

Ob 10/26/2017 ob 10:40, Scarabeo 500 pravi:

Takšen dežjak reši vse težave. Da ne zebe v glavo, posušiš pa preko noči.

240.jpg.082615bcfb9bab3af383323b0d66a4b3.jpg

...kaj je to zaen dežjak @Scarabeo 500? Ga imaš sam?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, ProdriveR pravi:

Napol resno razmišljam o menjavi čelade. Trenutno sem zelo zadovolen z Arai-ko, vendar bi mrbit že zarad starosti in kilometrine blo fajn razmislit o menjavi.

Zdej pa tako, kakor gledam mal teste je v tem rangu veliko dobrih čelad in to za manjši denar. Naprimer x lite imajo nek outlet in bi dobil X802RR zelo ugodno http://compaco.si/292-x-802-r-rr-ultra. Pa sedaj se bojo začeli še popusti pri TC-ju, tko da bi blo fajn še za kako schubertko pogledat. Arai ima na svoji strani,da je zunaj "nov" model Chaser X http://www.araihelmet-europe.com/site/chaser-x.html  Samo Pintar te čelade na svoji strani nima? Pa tukaj je še dosti drugih firm, ki pašejo v to skupino. Skratka sprašujem se, ali je Arai res za 100-200€ boljši od konkurence? Za tak denar lahko dobim že čelado od konkurence + nove čevlje :)

A to rabiš race čelado...al za na cesto?

...jaz imam obe...802r in 702gt..pa raje vozim gt..ker ima sončni vizir....pa malo več prostora pred usti..

....in vozim "cestaka" pa je gt čisto ok....edino za na pisto je pa boljša 802..ker ima malo višje postavljen vizir (pustmo zdej finese o aerodinamiki...itd..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!