Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

@DAMI34, veš kaj je problem? kako lahko stestiraš čelado, če je ne kupiš? težko...

lahko vzamem le od punce, ki ima AGV K5 in je glede na model, kateri se mi dopade in je v tem cenovnem rangu to to... To bom vsekakor stestiral, ampak je K5 nekoliko slabša po testih - bočno.

HJC-ja več verjetno nikoli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, cb650f pravi:

@DAMI34, veš kaj je problem? kako lahko stestiraš čelado, če je ne kupiš? težko...

lahko vzamem le od punce, ki ima AGV K5 in je glede na model, kateri se mi dopade in je v tem cenovnem rangu to to... To bom vsekakor stestiral, ampak je K5 nekoliko slabša po testih - bočno.

HJC-ja več verjetno nikoli :D

v bistvu imaš prav, ampak načeloma, če ima dober podbradni del in velik gobec bo verjetno bolje ščitila proti udoru zraka od spodaj, potem recimo so nekateri motorji, ki imajo tako držo da rado nabija zrak od spodaj. to sem hotel povedati.

Drugač pa pusti teste, tudi hjc Rpha10+ ma samo 3 zvezdice, je pa lahka, pa glasna, pa piha :D pa dokaj draga, nekatere pol cenejše pa imajo 4 zvezdice po šarpu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam agv k5s,na naked motorju-glasnost je zmerna,stabilna,kvaliteta ok,moteča je edino sončna zaslonka,ki je previsoko oz.direkt v vidnem polju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, cb650f pravi:

@DAMI34 kako lahko stestiraš čelado, če je ne kupiš? težko...

Ne razumem.Ali prodajalci ne posodijo neke čelade, pa da z njo narediš en krog npr. 10km. Pustiš pri njih aro, daš spodaj podkapo in jo vrneš v stanju kot nova... Tako bi dobil že zelo dober občutek ali ti nek model ustreza ali ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, izibajker pravi:

Ne razumem.Ali prodajalci ne posodijo neke čelade, pa da z njo narediš en krog npr. 10km. Pustiš pri njih aro, daš spodaj podkapo in jo vrneš v stanju kot nova... Tako bi dobil že zelo dober občutek ali ti nek model ustreza ali ne...

posodijo .. ampak se moraš malo pozanimat kje in kaj posodijo ;)

p.s.

zdj bo padlo vprašanje ... kje posojajo čelade :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, cb650f pravi:

@DAMI34, veš kaj je problem? kako lahko stestiraš čelado, če je ne kupiš? težko...

lahko vzamem le od punce, ki ima AGV K5 in je glede na model, kateri se mi dopade in je v tem cenovnem rangu to to... To bom vsekakor stestiral, ampak je K5 nekoliko slabša po testih - bočno.

HJC-ja več verjetno nikoli :D

meni se je na Z750 odlično obnesla shark s900 in shark speed R.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako sem prišel do odločitve, da vzamem ali AGV Veloce S (1. izbira) ali AGV K5-S.

Ima kdo od vas slučajno Veloce S in kako se obnese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Upam, da mi lahko kdo pomaga. Marca bo 2 leti kar sem kupil C3. Schubert je ena redkih čelad, ki mi sede na moj tegel. Pred tem sem imel S1 in bil z njo zelo zadovoljen. S C3 krepko manj. Po 6 mesecih me začela čelada tiščati okoli desnega temena in to je prešlo v bolečino na moj tegel. Poskušal sem s sistemom "žlica", da upognem stiropor. Da je hudič vzel šalo, se je tiščanje preselilo tudi na levo stran, tako, da je vožnja po kakšni uri prej v breme kot užitek. Sama školjka po sebi ni pretesna. Zanimivo je, da se je stvar začela dogajat po 6. mesecih :? in verjamite mi, da bi na trenutke piksno zašutiral v prvi graben. 

Zanima me ali je kdo tukaj, ki je imel C3, sedaj pa vozi C4 ter kakšna je razlika? Hvala! :OK: Ali pa, da je vozil C3 in ima sedaj na svojem teglu katero drugo firmo. Namreč, razen Schuberth-a mi res ni jasno kaj še mi sploh paše na moj tegel, ker sem sprobal kar nekaj preklopnih čelad različnih proizvajalcev in nič mi ne sede tako kot Schuberth, ki pa potem začne  zezat.:angryrant2::headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem  forumu je nekaj fantov, ki zna z malimi popravki prilagoditi notranjost čelade.

Sigurno se bo kdo javil za pizzo in pir+ malo šmirgla za stiropor :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Rocky pravi:

Upam, da mi lahko kdo pomaga. Marca bo 2 leti kar sem kupil C3. Schubert je ena redkih čelad, ki mi sede na moj tegel. Pred tem sem imel S1 in bil z njo zelo zadovoljen. S C3 krepko manj. Po 6 mesecih me začela čelada tiščati okoli desnega temena in to je prešlo v bolečino na moj tegel. Poskušal sem s sistemom "žlica", da upognem stiropor. Da je hudič vzel šalo, se je tiščanje preselilo tudi na levo stran, tako, da je vožnja po kakšni uri prej v breme kot užitek. Sama školjka po sebi ni pretesna. Zanimivo je, da se je stvar začela dogajat po 6. mesecih :? in verjamite mi, da bi na trenutke piksno zašutiral v prvi graben. 

Zanima me ali je kdo tukaj, ki je imel C3, sedaj pa vozi C4 ter kakšna je razlika? Hvala! :OK: Ali pa, da je vozil C3 in ima sedaj na svojem teglu katero drugo firmo. Namreč, razen Schuberth-a mi res ni jasno kaj še mi sploh paše na moj tegel, ker sem sprobal kar nekaj preklopnih čelad različnih proizvajalcev in nič mi ne sede tako kot Schuberth, ki pa potem začne  zezat.:angryrant2::headbang:

Da si jo jaz spravim v red imam namreč Nolan preklopno, jo moram vsaj 3 - 5 krat popraviti. V enem šusu ne gre ali pa imaš srečo. Tudi jaz sem poskusil z žlico, pa ne gre fajn. Če jo segreješ uničiš strukturo stiropora in uničiš žlico.

Jaz vzamem grobo pilo - rašplo (polokroglo). Zarišem področje, kje bom odvzel material. Večkrat zarišem, ker z odvzemanjem zbrišeš in ne veš koliko si odvzel. Odvzamem okoli 1mm in nato lepo pobrusim s šmirkl papirjem - bolj grob. Ponavljam tako dolgo, da ni več stiroporja in glava več ne boli :D. Pa lepo zrihtaj. Nekaj časa kar s sabo vozim pribor za urejanje čelade - ni hujše muke, ko začne boleti glava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se med naslednjimi čeladami: 

Shoei GT Air 
HJC RPHA 70 
X-LITE X702GT
SCHUBERTH S2

Seveda bo na koncu najbolj pretehtalo udobje, vsakemu paše drugačna oblika na glavo. 

Z katero od naštetih imate dobre/slabe izkušnje?
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel Schubert S1, tiha, udobna, nekoliko težja,  sedaj imam Shoei GT Air, tudi OK, lazja, bolj sportna,  vendar se mi zdi nekoliko glasnejša, z X-lite GT sem peljal, je tu nekje kot  Shoei, velikosti X-lite so malenkost večje kot pri Shoei se mi zdi.  Odvisno od namena uporabe in kako ti sede na glavo, za touring bi se verjetno odločil za Schubertko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes dobil prospekt za čelade Nolan itd. Niti besede o tem, za kakšen tip glave so narejene: okroglo, ovalno, dolgo ovalno. :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 3. 2018 ob 20:23, The OO pravi:

Scarabeo!

Celinski slovenci ne poznajo, oziroma ne vedo kaj je “ Beličnik”.  

:twak:

pred 11 urami, gaberkosir pravi:

Danes dobil prospekt za čelade Nolan itd. Niti besede o tem, za kakšen tip glave so narejene: okroglo, ovalno, dolgo ovalno. :mad:

to o oblikah je zelo na meji .. si kdaj rekel kakšni ženski , da je lepo zalita pa si dobil nazaj " a ti to meni da sem debela?" ... no - dober prodajalec čelad je verjetno opravil neko šolanje .. in ja oblike školjk in notranjosti ti svetuje prodajalec ko te vidi in ko imaš na glavi neko čelado.. ne samo oblika temveč tudi razmerja so važna - po prospektu pa proizvajalec ne more določiti fiksnih oblik za določeno obliko glave..

nolan - n90 preklopna je bila moji ali zelo ozka ali pa prevelika.. n85 kot ulita.. x-lite 1003 ima maloM in veliko M številko verjetno ravno zaradi tega - neka vmesna velikost..

rosenje - pinlock.. ob pravilnem vzdrževanju pomaga zelo globoko v vlažnost ozračja.. ko ti pa veter piha tako močno , da ti vizir zaradi podtlaka malce odstopa od tesnila gre pa seveda dež za vizir..

rosenje očal zaradi sape v hladnih dneh - mogoče bi trebor znal več povedat .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, gaberkosir pravi:

Danes dobil prospekt za čelade Nolan itd. Niti besede o tem, za kakšen tip glave so narejene: okroglo, ovalno, dolgo ovalno. :mad:

Kaj pa si pričakoval? Da proizvjalec izdeluje čelade ločeno po oblikah glav in tako modele tudi označi?

Lahko ti pomagam s tem, da so mi nekateri povedali, da jim Nolan leži na glavi veliko bolje kot Hjc.

Ampak to je tudi brezveze........ ker jaz lahko kupim Hjc brez, da bi jo probala, mogoče pa bi bilo z Nolan prav enako!

Očitno imam standardno obliko glave :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je res težko firmam označiti za kakšo obliko glave je čelada namenjena???

Ena firma ima rešeno tako! Carji!

 

5a9fd2b5e56df_ScreenShot2018-03-07at12_50_17.png.bb5b6c74c9818420150a43ff1bfad85c.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Bostjan L pravi:

Ali je res težko firmam označiti za kakšo obliko glave je čelada namenjena???

Ena firma ima rešeno tako! Carji!

 

5a9fd2b5e56df_ScreenShot2018-03-07at12_50_17.png.bb5b6c74c9818420150a43ff1bfad85c.png

Za krog vemo, da je bistven samo premer. Oval je pa bolj raztegljiv pojm. Potem bodo nekateri želeli v navodilih še dolg oval, pa kratek oval, pa širok oval, spredaj širši oval...  Probaš pa je in ugotoviš.

Dober prodajalec ti bo še priredil blazinice ali pa stiropor ali kar oboje. Jaz ne vem kakšno glavo imam in bi težko kupil čelado. Vem, da si moram Nolan popraviti, Schubert pa ne in tako je že dolgo in praktično pri vseh dvižnih modelih teh dveh znamk.

:D Tudi za hlače in čevlje vem kakšno številko nosim, pa jih grem vseeno poskusiti in glej ga zlomka niso vse številke enake. :D

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš normalno okroglo glavo ti paše 90% čelad.

Če imaš ovalno obliko glave imaš na voljo 5% čelad. Lansko leto bil v Velenju in sprobal vse integralne čelade veličine XL. Prodajalec ni vedel katere čelade so podolgovate oblike. Enako se je zgodilo v LJ v dveh velikih moto trgovinah. Prodajalci nimajo tega podatka in ti dajo Vse za probat.

Končalo se je tako......

Kožo na ličnicah sem imel super obrabljeno in bolečo od sprobavanja čelad. Šel k Lojzu in sprobal eno ki naj bi bila za podolgovate glave...... super sedla, konfortna......ker je bila samo v čni barvi.........pred 14 dnevi vzel dvokomponentni sprej in novo čelado prebarval. Lepa, taka kot mora biti.

 

Arai ima tudi oznako za ovalne glave ;)

5a9ffdc2bf492_ScreenShot2018-03-07at15_56_36.png.7e5bf774efeef3e480c7d69ac1bc6565.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Bostjan L said:

Če imaš normalno okroglo glavo ti paše 90% čelad.

Če imaš ovalno obliko glave imaš na voljo 5% čelad. Lansko leto bil v Velenju in sprobal vse integralne čelade veličine XL. Prodajalec ni vedel katere čelade so podolgovate oblike. Enako se je zgodilo v LJ v dveh velikih moto trgovinah. Prodajalci nimajo tega podatka in ti dajo Vse za probat.

Končalo se je tako......

Kožo na ličnicah sem imel super obrabljeno in bolečo od sprobavanja čelad. Šel k Lojzu in sprobal eno ki naj bi bila za podolgovate glave...... super sedla, konfortna......ker je bila samo v čni barvi.........pred 14 dnevi vzel dvokomponentni sprej in novo čelado prebarval. Lepa, taka kot mora biti.

 

Arai ima tudi oznako za ovalne glave ;)

5a9ffdc2bf492_ScreenShot2018-03-07at15_56_36.png.7e5bf774efeef3e480c7d69ac1bc6565.png

Končno eden, ki me razume. Res je za long oval je morda 5% vseh čelad. Ene so Arai, ki so zelo drage, pol ti pa ostane Icon pa delno Suomi in LS2, pol se pa počasi konča. Pa še pri HM je rekel, naj najprej kavcijo plačam, da jo naroči. Plačam, preden probam ?! :?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če že klobasamo o čeladah, na mojo "tintaro" paše Airoh, HJC in Shark, vse ostalo žal ne, pa sem marsikaj pomeril. Da nism čudn u glavo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, zdaj bom  morala razmišljati še o tem, kakšno obliko glave imam :doze:

HJC mi gre gor, XS, in to je to :cool:

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bral sem, da proizvajalci, pa tudi stroka svetujejo, da bi se čelade menjale nekje na pet let. Kaj menite o tem? :hmm: Seveda se strinjam, da čelada, ki je bila enkrat udarjena ni več uporabna, ne vem pa, če bi res menjal čelado na pet let, tudi, če je z njo vse v redu. Kam pa potem z njo? Prodat ali v kanto? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kanto!

Po petih letih je že tako razmajana, da jo lahko samo obrneš in v njo posadiš kakšne rožice ter jo postaviš pred garažo.

Osebno menjam najkasneje na dve do tri leta. V tem času začne popuščat podloga zaradi uporabe. Takoj, ko dobim občutek, da ni več prilegajoča, udobna, je razmajana, vizir popraskan, tesnilo spušča izgubim zaupanje, voljo do uporabe in leti v kanto za smeti ali na zadnjo polico omare za okras:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!